Tulokset Bockstensdoppet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2019 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:46 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Circel K Håsten |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
31.42 |
1:05.58 |
1:41.14 |
|
2:16.43 |
|
2 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
32.16 |
1:07.10 |
1:44.29 |
|
2:19.82 |
|
3 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.11 |
1:07.34 |
1:43.90 |
|
2:19.86 |
|
4 |
Sofia Lund |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
32.18 |
1:07.98 |
1:44.36 |
|
2:20.03 |
|
5 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
32.67 |
1:08.89 |
1:45.36 |
|
2:21.31 |
|
6 |
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
|
33.01 |
1:09.48 |
1:46.98 |
|
2:23.37 |
|
7 |
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
32.77 |
1:09.04 |
1:46.98 |
|
2:23.91 |
|
8 |
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
33.59 |
1:10.52 |
1:49.04 |
|
2:25.28 |
|
9 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.49 |
1:09.49 |
1:47.94 |
|
2:25.71 |
|
10 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
32.51 |
1:09.20 |
1:47.80 |
|
2:26.23 |
|
11 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
32.98 |
1:09.88 |
1:48.77 |
|
2:26.50 |
|
12 |
Sofia Hake |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
34.35 |
1:11.47 |
1:49.78 |
|
2:26.83 |
|
13 |
Moa Rödin |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
33.13 |
1:10.43 |
1:49.27 |
|
2:26.87 |
|
14 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
33.36 |
1:10.84 |
1:50.39 |
|
2:28.08 |
|
15 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
34.07 |
1:11.55 |
1:49.82 |
|
2:28.69 |
|
16 |
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
32.54 |
1:10.64 |
1:50.54 |
|
2:29.28 |
|
17 |
Linnea Andersson |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
32.31 |
1:11.58 |
1:52.14 |
|
2:31.89 |
|
18 |
Olivia Olsson |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
34.96 |
1:14.54 |
1:54.79 |
|
2:32.20 |
|
19 |
Erle Haugen Listaul |
2004 |
Skien Svømmeklubb |
|
34.85 |
1:14.45 |
1:54.62 |
|
2:32.33 |
|
20 |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
32.98 |
1:11.76 |
1:52.46 |
|
2:32.67 |
|
21 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
34.13 |
1:12.61 |
1:52.38 |
|
2:33.18 |
|
22 |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.42 |
1:10.71 |
1:53.03 |
|
2:35.10 |
|
23 |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.81 |
1:14.94 |
1:55.90 |
|
2:35.14 |
|
24 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
35.50 |
1:16.63 |
1:57.78 |
|
2:38.31 |
|
25 |
Louise Hörup |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
36.24 |
1:16.47 |
1:58.49 |
|
2:38.51 |
|
26 |
Ebba Johansson |
2004 |
Klippans Simsällskap |
|
34.56 |
1:15.46 |
1:58.14 |
|
2:38.91 |
|
27 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
34.37 |
1:17.00 |
2:01.54 |
|
2:41.81 |
|
28 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.39 |
1:17.84 |
2:01.68 |
|
2:43.67 |
|
29 |
Frida Olofsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.04 |
1:18.31 |
2:02.96 |
|
2:44.15 |
|
30 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.02 |
1:17.53 |
2:02.31 |
|
2:44.43 |
|
31 |
Clara Aronsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
36.44 |
1:19.90 |
2:06.76 |
|
2:50.95 |
|
32 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
39.04 |
1:23.30 |
2:08.83 |
|
2:51.93 |
|
33 |
Emelie Stridh |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
39.70 |
1:26.54 |
2:15.23 |
|
3:02.75 |
|
- |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
11:46 |
|