2021-07-30   16:26:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Langbane - Region Syd

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
H2Odense Pige  2005  H2Odense            5:00.92   
  Naja Frgemann  2006      36.27  1:13.69      1:13.69   
  Agnete Habermann  2005      40.03  1:25.08      2:38.77   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      33.38  1:46.69      4:25.46   
  Mathilde Stilund  2005      35.46  35.46      5:00.92   
                     
Rsk Piger 1  Ringe Svmme Klub            5:01.77   
  Mathilde Hvidberg  2007      38.94  1:21.43      1:21.43   
  Olivia Hemmelff  2006      38.20  1:22.21      2:43.64   
  Anna Rnn  2005      31.86  1:11.25      3:54.89   
  Christine Mols  2006      31.33  1:06.88      5:01.77   
                     
Vejle 1  Vejle Svmmeklub            5:10.92   
  Emilie Moberg  2005      37.36  1:17.18      1:17.18   
  Sarah Laursen  2007      40.67  1:28.56      2:45.74   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      33.53  1:15.76      4:01.50   
  Mette Barfoot  2005      32.08  1:09.42      5:10.92   
                     
Ksk 1 Piger  Kolding SK            5:12.17   
  Johanne Heilmann  2005      37.96  1:17.81      1:17.81   
  Ane Christensen  2006      42.85  2:05.09      3:22.90   
  Karla Kristensen  2005      1:14.88  1:49.27      5:12.17   
  Victoria Frhr Piihl  2005              5:12.17   
                     
Delta Piger  2005  DeltaSwim            5:27.10   
  Mathilde Linnet Nrgaard  2005      38.03  1:19.34      1:19.34   
  Frederikke Riber  2005      43.72  1:34.81      2:54.15   
  Victoria Richards  2005      35.43  1:20.76      4:14.91   
  Mille Lindeblad  2005      33.56  1:12.19      5:27.10   
                     
Snderborg Piger  2006  Svmmeklubben Snderborg            5:42.63   
  Clara Kapke  2006      35.71  2:05.15      2:05.15   
  Sofie Damm Johansen  2006      58.71  1:36.08      3:41.23   
  Kalina Gamisheva  2008      52.26  1:25.41      5:06.64   
  Karoline Hellese  2006      35.99  35.99      5:42.63   
                     
Ksk 2 Piger  Kolding SK            5:49.18   
  Nanna Hjstrm  2007      42.07  1:26.95      1:26.95   
  Emilia Spangsberg  2007      44.82  1:34.60      3:01.55   
  Signe Christensen  2008      40.10  1:32.83      4:34.38   
  Alberte Kirk Langschwager  2007      35.02  1:14.80      5:49.18   
                     
Rsk Piger 2  Ringe Svmme Klub            6:04.57   
  Sofie Bak  2008      44.92  1:33.08      1:33.08   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      43.78  1:34.93      3:08.01   
  Emilie Hemmelff  2008      43.94  1:38.73      4:46.74   
  Lrke Rosen Lundsfryd  2006      35.49  1:17.83      6:04.57   
                     
Nyborg Piger 1  2005  Nyborg Svmmeklub            6:07.46   
  Frederikke M. Christensen  2006      42.91  2:11.26      2:11.26   
  Laura Rasmussen  2005      1:40.86  3:14.63      5:25.89   
  Katrine Elholm Juliussen  2006      41.57           
  Freya Isabel Christensen  2005        6:07.46      6:07.46   
                     
10  Nyborg Piger 2  2005  Nyborg Svmmeklub            6:16.27   
  Oceane Cailho  2008      48.28  1:39.46      1:39.46   
  Sarah Qvist  2007      48.11  1:45.00      3:24.46   
  Mathilde Vestergaard  2006      39.23  1:27.40      4:51.86   
  Sille Grnfeldt  2008      38.16  1:24.41      6:16.27   
                     
Hovedstadens T1 Piger A  2005  Hovedstadens Svmmeklub            4:52.38  EXTRA 
  Falka Tind  2006      35.54  1:11.38      1:11.38   
  Ana Rosa Kragh  2005      38.25  1:21.27      2:32.65   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      34.53  1:13.89      3:46.54   
  Rebecca Petersen  2005      31.33  1:05.84      4:52.38   
                     
Hovedstadens T1 Piger B  2005  Hovedstadens Svmmeklub            5:12.89  EXTRA 
  Sara Kaarup Andersen  2006      38.83  1:19.61      1:19.61   
  Sofie Amalie Krag  2006      40.18  1:26.09      2:45.70   
  Zoe Overby Traberg  2006      36.33  1:15.69      4:01.39   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      34.49  1:11.50      5:12.89   
                     
Hsk T2 Piger 1  2007  Hovedstadens Svmmeklub            5:26.06  EXTRA 
  Astrid Hyer  2007      41.58  1:28.00      1:28.00   
  Mathilde Mller  2007      40.91  1:27.77      2:55.77   
  Matilde Maage  2007      32.89  1:15.98      4:11.75   
  Asta Hindborg  2007      1:14.31  1:14.31      5:26.06   
                     
Hsk T2 Piger 2  2007  Hovedstadens Svmmeklub            5:16.97  EXTRA 
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      38.43  1:19.48      1:19.48   
  Julie Philip  2007      41.38  1:28.66      2:48.14   
  Isabella Pedersen  2007      33.85  1:13.77      4:01.91   
  Ella Stensgaard  2008      35.10  1:15.06      5:16.97   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 2, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
Nyborg Drenge 1  2004  Nyborg Svmmeklub            4:33.80   
  Frederik Nielsen  2006      34.69  1:11.87      1:11.87   
  Jonas Lykke Sandison  2004      33.42  1:10.81      2:22.68   
  Teodor Thuelund  2005      30.58  1:06.30      3:28.98   
  Mathias Lykke Sandison  2007      31.25  1:04.82      4:33.80   
                     
Vejle 1  Vejle Svmmeklub            4:36.68   
  Mads Iversen  2004      33.20  1:08.68      1:08.68   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      36.19  1:18.68      2:27.36   
  Thor Majgrd  2005      31.26  1:07.60      3:34.96   
  Sebastian K Eriksen  2005      29.38  1:01.72      4:36.68   
                     
H2Odense Drenge  2004  H2Odense            4:37.14   
  Jonathan Nejmann  2004      34.92  1:13.70      1:13.70   
  Alex Fogt  2004      35.41  1:15.45      2:29.15   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      30.84  1:08.32      3:37.47   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      28.08  59.67      4:37.14   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svmme Klub            4:39.67   
  Mikkel Mller Nielsen  2006      33.34  1:10.29      1:10.29   
  Luca Hertzog  2005      38.10  1:22.76      2:33.05   
  Christian Landtved  2004      28.09  1:02.02      3:35.07   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      30.52  1:04.60      4:39.67   
                     
Ksk 1 Drenge  Kolding SK            4:54.44   
  Asger Als Olsen  2004      39.37  1:20.63      1:20.63   
  Lasse Thulstrup  2004      36.66  1:20.03      2:40.66   
  Vania Danilkin  2004      32.79  1:11.26      3:51.92   
  Christopher V. Nielsen  2004      29.60  1:02.52      4:54.44   
                     
Delta Drenge  2005  DeltaSwim            4:58.84   
  Christian Damborg Thomsen  2005      34.24  1:10.36      1:10.36   
  Kresten Skau Hansen  2005      39.33  1:24.64      2:35.00   
  Mikkel Holme Madsen  2005      33.79  1:13.88      3:48.88   
  Johan Erdmann Christensen  2005      32.71  1:09.96      4:58.84   
                     
Snderborg Drenge  2004  Svmmeklubben Snderborg            5:02.12   
  Eskild Noah Johannsen  2006      37.18  1:17.41      1:17.41   
  Boris Gamishev  2007      41.53  1:30.80      2:48.21   
  Emil Neumann  2004      32.33  1:11.07      3:59.28   
  Silas kerlind  2005      28.93  1:02.84      5:02.12   
                     
Vejle 2  Vejle Svmmeklub            5:03.67   
  Malthe Elias Wolgast  2006      39.01  1:19.51      1:19.51   
  Tobias Holt Poulsen  2005      38.01  1:23.80      2:43.31   
  Max Venborg Kromann  2005      34.66  1:18.30      4:01.61   
  Sebastian Neesgaard  2004      28.88  1:02.06      5:03.67   
                     
Nyborg Drenge 2  2005  Nyborg Svmmeklub            5:12.50   
  Oskar Mhring  2006      40.07  1:22.01      1:22.01   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      36.47  1:20.09      2:42.10   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      32.14  1:15.18      3:57.28   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      34.90  1:15.22      5:12.50   
                     
10  Vejle 3  Vejle Svmmeklub            5:19.19   
  Marius Toustrup Elkjr  2007      37.98  2:00.01      2:00.01   
  Martin Christensen  2006      1:26.45  2:42.23      4:42.24   
  Moritz Hartmann  2007      36.95           
  Nikolai Uekermann Olsen  2006        5:19.19      5:19.19   
                     
11  Ksk 2 Drenge  Kolding SK            5:52.19   
  Rasmus Warming Hansen  2005      43.84  1:30.99      1:30.99   
  Rasmus Kabel  2004      44.51  1:37.61      3:08.60   
  Daniel Busk  2005      36.41  1:24.53      4:33.13   
  Simon Myrvig  2005      35.96  1:19.06      5:52.19   
                     
12  Rsk Drenge 2  Ringe Svmme Klub            6:02.24   
  Julius Schier  2006      40.27  1:22.79      1:22.79   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      51.13  1:53.67      3:16.46   
  Tobias Damsgaard  2006      40.35  1:33.59      4:50.05   
  Peter Kristensen  2007      33.76  1:12.19      6:02.24   
                     
Hovedstadens T1 Drenge  2004  Hovedstadens Svmmeklub            4:45.90  EXTRA 
  Lukas Holger Pihl Holst  2004      37.13  1:15.31      1:15.31   
  Mikkel Andersen  2005      37.98  1:21.07      2:36.38   
  Sebastian Greisen  2004      31.23  1:08.61      3:44.99   
  Ettore Pesci  2004      29.09  1:00.91      4:45.90   
                     
Hsk T2 Drenge 1  2006  Hovedstadens Svmmeklub            5:17.51  EXTRA 
  Magnus Steen Andersen  2006      40.67  1:23.31      1:23.31   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      42.00  1:29.89      2:53.20   
  Gustav Steen Andersen  2006      34.58  1:14.99      4:08.19   
  Tristan Jensen  2006      32.72  1:09.32      5:17.51   
                     
Hsk T2 Drenge 2  2006  Hovedstadens Svmmeklub            5:13.02  EXTRA 
  Karl Korfix Barlebo  2006      37.63  1:17.01      1:17.01   
  Aksel Thuesen Gsmer  2006      38.02  1:22.47      2:39.48   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      38.07  1:25.96      4:05.44   
  Hans Bjrn Legind  2007      31.03  1:07.58      5:13.02   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    373          37.94   
  Svmmeklubben Snderborg  37.91                 
Signe Christensen  2008    361          38.38   
  Kolding SK  41.49                 
Emilie Hemmelff  2008    334          39.39   
  Ringe Svmme Klub  41.31                 
Sille Grnfeldt  2008    274          42.07   
  Nyborg Svmmeklub  42.10                 
Matilde A. B. Buch  2008    217          45.45   
  H2Odense  44.80                 
Sofie Bak  2008    214          45.64   
  Ringe Svmme Klub  53.97                 
Lea Romer Jrgensen  2008    193          47.24   
  Svendborg Svmme Klub  56.44                 
Dicte S. Falkenstrm  2008    161          50.14   
  Nyborg Svmmeklub  52.25                 
Oceane Cailho  2008    154          50.91   
  Nyborg Svmmeklub  53.32                 
10  Cornelia Gardias Peters  2008    149          51.47   
  H2Odense  56.14                 
11  Sara Lund Larsen  2008    113          56.39   
  Ringe Svmme Klub  54.43                 
Betty Bibeyron-Wara  2008              38.26  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  40.63                 
Clara Vestergaard  2008              48.39  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  48.41                 
Thilde Gammelvind  2008              49.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  53.44                 
Mathilde Se  2008              DSQ  Tyvstart 
  DeltaSwim  47.96                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Laursen  2007    379          37.76   
  Vejle Svmmeklub  37.79                 
Alberte Kirk Langschwager  2007    309          40.40   
  Kolding SK  41.19                 
Emilia Spangsberg  2007    267          42.43   
  Kolding SK  44.30                 
Nanna Hjstrm  2007    263          42.61   
  Kolding SK  42.40                 
Dagmar Stahl  2007    251          43.27   
  H2Odense  49.89                 
Atalie R. L. Pedersen  2007    176          48.72   
  H2Odense                   
Sarah Qvist  2007    163          49.94   
  Nyborg Svmmeklub  51.32                 
Isabella Pedersen  2007              32.51  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  32.40                 
Julie Philip  2007              36.78  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  35.44                 
Karla Hebeltoft Olesen  2007              37.30  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  38.27                 
Maria Kjer Rasmussen  2007              38.00  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  39.22                 
Mathilde Mller  2007              34.31  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  33.48                 
Liv Emilie Poulsen  2007              DSQ  Asynkron arm50m 
  Svendborg Svmme Klub                   
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie F. Piiters  2006    560          33.14   
  H2Odense  34.71                 
Clara Kapke  2006    522          33.94   
  Svmmeklubben Snderborg  34.64                 
Mejse Vinther-Okholm  2006    481          34.86   
  H2Odense  34.50                 
Mathilde Vestergaard  2006    384          37.59   
  Nyborg Svmmeklub  38.37                 
Stine Engelbrecht Jensen  2006    357          38.51   
  DeltaSwim  41.03                 
Mille A. B. Buch  2006    283          41.58   
  H2Odense  40.93                 
Lrke D Huusfeldt  2006    262          42.70   
  Svendborg Svmme Klub  51.70                 
Klara Amalie Nielsen  2006    226          44.84   
  Nyborg Svmmeklub  42.56                 
Maja Lve Nielsen  2006    218          45.38   
  Ringe Svmme Klub  45.50                 
10  Sofie Damm Johansen  2006    207          46.14   
  Svmmeklubben Snderborg  43.63                 
11  Tilde Lindeblad  2006    204          46.36   
  DeltaSwim  45.35                 
12  Lrke Rosen Lundsfryd  2006    203          46.45   
  Ringe Svmme Klub  49.17                 
13  Katrine Elholm Juliussen  2006    195          47.12   
  Nyborg Svmmeklub  43.90                 
14  Signe Magelund Mller  2006    161          50.17   
  Kolding SK                   
15  Olivia Funder  2006    151          51.25   
  H2Odense                   
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg Svmmeklub  41.46                 
Freja Trasbo Vestergaard  2006              DNS   
  Nyborg Svmmeklub  42.11                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Heilmann  2005    474          35.05   
  Kolding SK  35.55                 
Freya Isabel Christensen  2005    472          35.10   
  Nyborg Svmmeklub  35.62                 
Mille Lindeblad  2005    412          36.72   
  DeltaSwim  37.90                 
Frederikke Riber  2005    406          36.90   
  DeltaSwim  38.35                 
Sofie Junker  2005    249          43.43   
  DeltaSwim  42.34                 
Laura Rasmussen  2005    226          44.85   
  Nyborg Svmmeklub  45.57                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    390          33.21   
  Nyborg Svmmeklub  34.70                 
Moritz Hartmann  2007    328          35.20   
  Vejle Svmmeklub  35.63                 
Marius Toustrup Elkjr  2007    307          35.99   
  Vejle Svmmeklub  36.07                 
Adrian Vaarning  2007    166          44.13   
  Nyborg Svmmeklub  51.76                 
Nikolaj Kobbernagel  2007    159          44.79   
  Nyborg Svmmeklub  52.37                 
Phillip Thomsen  2007    140          46.66   
  DeltaSwim  1:02.94                 
Laurits Damsted Lund  2007    116          49.69   
  Ringe Svmme Klub  57.49                 
Tobias Hirup  2007    67          59.76   
  DeltaSwim  57.10                 
Daniel Emil Lund Cliff  2007              45.48  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  45.08                 
Ib Fang Wang  2007              42.68  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  42.11                 
Konradas Juska  2007              41.74  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  42.27                 
Simon Voldmester  2007              37.95  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  39.97                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke Hjalmar Nielsen  2006    436          32.00   
  Nyborg Svmmeklub  32.62                 
Mark R|dinger  2006    392          33.15   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  35.16                 
Jonatan Lyck Falk  2006    359          34.14   
  DeltaSwim  38.44                 
Malthe Elias Wolgast  2006    303          36.12   
  Vejle Svmmeklub  38.02                 
Anders Bank Hansen  2006    294          36.49   
  Vejle Svmmeklub  38.39                 
Eskild Noah Johannsen  2006    290          36.65   
  Svmmeklubben Snderborg  38.55                 
Martin Christensen  2006    282          36.99   
  Vejle Svmmeklub  38.70                 
Tobias Damsgaard  2006    279          37.14   
  Ringe Svmme Klub  37.70                 
Ludvig L. Mller  2006    251          38.47   
  H2Odense  41.42                 
10  Oskar Mhring  2006    233          39.43   
  Nyborg Svmmeklub  38.53                 
11  Mads Mller Rieck  2006    231          39.56   
  DeltaSwim  44.34                 
12  Jakob Kristensen  2006    217          40.37   
  DeltaSwim  41.01                 
13  Nikolai Uekermann Olsen  2006    206          41.09   
  Vejle Svmmeklub  38.32                 
14  Mathias Gramstrup Madsen  2006    194          41.90   
  Nyborg Svmmeklub  46.71                 
15  Alexander R. S. Pedersen  2006    193          42.01   
  H2Odense  43.75                 
16  Sebastian Rahr  2006    156          45.01   
  Nyborg Svmmeklub  44.23                 
17  Jonas Bergmann  2006    104          51.50   
  H2Odense  49.93                 
Gustav Steen Andersen  2006              32.90  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  33.07                 
Halfdan Dahl Jespersen  2006              36.57  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  34.80                 
Karl Korfix Barlebo  2006              34.07  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  35.74                 
Tristan Jensen  2006              35.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  36.92                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Busk  2005    491          30.76   
  Kolding SK  30.73                 
Johan Erdmann Christensen  2005    379          33.54   
  DeltaSwim  34.09                 
Mikkel Bredal Larsen  2005    343          34.67   
  Nyborg Svmmeklub  37.72                 
William Romer Jrgensen  2005    318          35.56   
  Svendborg Svmme Klub  35.04                 
Mads Kristensen  2005    298          36.31   
  Svendborg Svmme Klub  36.76                 
Magnus Tranekjer  2005    275          37.33   
  H2Odense  37.35                 
Rasmus Warming Hansen  2005    209          40.85   
  Kolding SK                   
Tobias Hansen  2005    193          41.98   
  Nyborg Svmmeklub  46.55                 
Simon Myrvig  2005    175          43.40   
  Kolding SK  42.14                 
10  Alexander Okkerholm  2005    146          46.05   
  Nyborg Svmmeklub  47.07                 
11  Lukas Skov Christiansen  2005    122          48.87   
  Nyborg Svmmeklub  51.29                 
Silas kerlind  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svmmeklubben Snderborg  39.53                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Lykke Sandison  2004    665          27.81   
  Nyborg Svmmeklub  28.68                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    603          28.73   
  H2Odense  29.48                 
Vania Danilkin  2004    492          30.75   
  Kolding SK  33.27                 
Alex Fogt  2004    448          31.71   
  H2Odense  32.83                 
Lasse Thulstrup  2004    444          31.82   
  Kolding SK  32.40                 
Christopher V. Nielsen  2004    440          31.90   
  Kolding SK  33.10                 
Rasmus Kabel  2004    353          34.34   
  Kolding SK  33.85                 
Asger Als Olsen  2004    330          35.11   
  Kolding SK                   
Mathias Westergaard  2004    282          36.99   
  Svendborg Svmme Klub  49.55                 
10  Anders Munksgaard-Ottosen  2004    267          37.69   
  Svmmeklubben Snderborg  36.87                 
11  Bjrn W. H. Nielsen  2004    175          43.34   
  Kolding SK  43.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lotta Trger  2008    136  52.01        1:57.99   
  Svmmeklubben Snderborg  1:56.21                 
                     
Ella Stensgaard  2008      43.73        1:36.63  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:32.39                 
                     
Vigga Jrgensen  2008      45.60        1:35.08  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:29.05                 
                     
 
Lb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    385  37.62        1:23.45   
  Ringe Svmme Klub  1:24.49                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    243  45.29        1:37.26   
  Ringe Svmme Klub  1:35.08                 
                     
Sofie Holst Jeberg  2007    193  50.54        1:44.92   
  DeltaSwim  1:55.79                 
                     
Astrid Hyer  2007      41.79        1:29.87  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:29.83                 
                     
Matilde Maage  2007      35.85        1:17.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:16.44                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      40.19        1:26.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:21.53                 
                     
Asta Hindborg  2007              DSQ  crawlarm v10m 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:28.75                 
                     
 
Lb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Frgemann  2006    592  34.90        1:12.30   
  H2Odense  1:10.34                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    459  36.80        1:18.71   
  Vejle Svmmeklub  1:18.38                 
                     
Ane Christensen  2006    425  36.60        1:20.75   
  Kolding SK  1:22.09                 
                     
Olivia Hemmelff  2006    400  36.99        1:22.38   
  Ringe Svmme Klub  1:29.51                 
                     
Karoline Hellese  2006    374  37.74        1:24.21   
  Svmmeklubben Snderborg  1:29.95                 
                     
Christine Mols  2006    309  39.91        1:29.80   
  Ringe Svmme Klub  1:32.32                 
                     
Mille Holmberg  2006    272  42.66        1:33.69   
  Vejle Svmmeklub  1:37.05                 
                     
Falka Tind  2006      37.55        1:18.89  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:15.90                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      35.07        1:13.75  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.92                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      38.30        1:22.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:17.01                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      37.49        1:21.37  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:16.84                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      36.90        1:18.11  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:14.59                 
                     
 
Lb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    636  32.12        1:10.59   
  Ringe Svmme Klub  1:12.73                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    482  35.62        1:17.43   
  H2Odense  1:13.40                 
                     
Karla Kristensen  2005    478  36.24        1:17.65   
  Kolding SK  1:16.93                 
                     
Agnete Habermann  2005    433  37.95        1:20.26   
  H2Odense  1:16.30                 
                     
Victoria Richards  2005    403  37.11        1:22.20   
  DeltaSwim  1:23.12                 
                     
Nina Seirup  2005    363  37.67        1:25.05   
  Nyborg Svmmeklub  1:19.99                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    354  37.80        1:25.81   
  Vejle Svmmeklub  1:32.25                 
                     
Emma Nygaard  2005    350  39.77        1:26.08   
  Frem Odense                   
                     
Mathilde Linnet Nrgaard  2005    337  40.17        1:27.21   
  DeltaSwim  1:19.07                 
                     
10  Victoria Frhr Piihl  2005    329  38.84        1:27.93   
  Kolding SK  1:20.96                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      36.37        1:22.02  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:19.89                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      35.11        1:15.88  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    342  33.56        1:16.80   
  H2Odense  1:22.03                 
                     
Boris Gamishev  2007    222  37.70        1:28.71   
  Svmmeklubben Snderborg  1:26.04                 
                     
Peter Kristensen  2007    154  44.89        1:40.03   
  Ringe Svmme Klub  1:39.43                 
                     
Ebbe Als Olsen  2007    136  47.25        1:44.41   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  1:47.37                 
                     
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    95  53.34        1:57.38   
  Ringe Svmme Klub  1:46.92                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      36.97        1:24.72  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:23.15                 
                     
Hans Bjrn Legind  2007      36.11        1:17.66  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:18.41                 
                     
Linus Klarskov Vidovic  2007      46.53        1:40.03  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:44.93                 
                     
 
Lb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Nielsen  2006    374  34.43        1:14.50   
  Nyborg Svmmeklub  1:14.90                 
                     
Mikkel Mller Nielsen  2006    319  35.96        1:18.61   
  Ringe Svmme Klub  1:18.38                 
                     
Julius Schier  2006    289  37.53        1:21.22   
  Ringe Svmme Klub  1:25.09                 
                     
Aksel Thuesen Gsmer  2006      35.18        1:14.30  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:15.37                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      40.07        1:26.35  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:20.99                 
                     
 
Lb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    521  31.19        1:06.72   
  DeltaSwim  1:07.39                 
                     
Thor Majgrd  2005    483  32.22        1:08.44   
  Vejle Svmmeklub  1:08.58                 
                     
Luca Hertzog  2005    426  33.10        1:11.38   
  Ringe Svmme Klub  1:10.46                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    393  33.41        1:13.33   
  Vejle Svmmeklub  1:13.28                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    372  35.05        1:14.65   
  DeltaSwim  1:12.45                 
                     
Anders Mosbk Johannessen  2005    346  34.64        1:16.50   
  Frem Odense  1:17.08                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    336  33.20        1:17.26   
  DeltaSwim  1:25.75                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    301  37.19        1:20.11   
  Vejle Svmmeklub  1:21.60                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    268  38.55        1:23.30   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
10  Christoffer Mejdal  2005    257  37.62        1:24.49   
  Frem Odense                   
                     
Mads Mller  2005      34.31        1:14.69  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.75                 
                     
Mikkel Andersen  2005      34.84        1:15.65  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:14.27                 
                     
 
Lb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    621  29.44        1:02.96   
  Ringe Svmme Klub  1:01.44                 
                     
Jonathan Nejmann  2004    473  32.41        1:08.94   
  H2Odense  1:13.66                 
                     
Emil Neumann  2004    423  33.42        1:11.53   
  Svmmeklubben Snderborg  1:11.68                 
                     
Mathias E. Kristiansen  2004    378  34.26        1:14.28   
  H2Odense  1:17.62                 
                     
Oliver Londero  2004    311  35.59        1:19.24   
  Frem Odense  1:28.15                 
                     
Valdemar Stahl  2004    252  38.02        1:24.95   
  H2Odense  1:27.84                 
                     
Ettore Pesci  2004      35.91        1:15.93  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:17.02                 
                     
Lukas Holger Pihl Holst  2004      36.52        1:16.29  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:15.26                 
                     
Sebastian Greisen  2004      34.53        1:12.77  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      40.94  1:27.24  2:17.89    3:04.49  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:01.14                 
                     
 
Lb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Moberg  2005    403  38.10  1:23.92  2:13.21    3:01.33   
  Vejle Svmmeklub  2:53.13                 
                     
Mette Barfoot  2005    321  40.79  1:29.74  2:22.30    3:15.61   
  Vejle Svmmeklub  3:09.44                 
                     
Sophie Kronborg  2005    268  43.39  1:35.25  2:30.88    3:27.79   
  Vejle Svmmeklub  3:30.01                 
                     
Rebecca Petersen  2005      37.78  1:21.93  2:06.82    2:50.34  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:42.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Teodor Thuelund  2005    447  33.99  1:14.86  1:56.91    2:37.05   
  Nyborg Svmmeklub  2:33.93                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    434  35.85  1:17.30  1:58.10    2:38.55   
  H2Odense  2:40.85                 
                     
 
Lb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    450  33.56  1:14.21  1:57.12    2:36.69   
  Vejle Svmmeklub  2:32.91                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    368  34.94  1:17.08  2:01.50    2:47.45   
  Vejle Svmmeklub  2:47.91                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004    334  37.55  1:21.59  2:06.80    2:52.98   
  Ringe Svmme Klub  2:41.20                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    289  38.91  1:24.84  2:12.53    3:01.44   
  Vejle Svmmeklub  2:54.33                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      33.56  1:12.88  1:53.65    2:34.21  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:21.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 9, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Lund Larsen  2008    160  2:15.85  4:27.55  6:59.13    8:55.85   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
 
Lb 9, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Hyer  2007      1:35.03  3:14.74  5:05.73    6:29.27  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:45.00                 
                     
Isabella Pedersen  2007      1:20.45  2:54.77  4:36.58    5:56.17  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:46.22                 
                     
Julie Philip  2007      1:35.82  3:19.12  5:02.36    6:22.95  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:48.66                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      1:37.63  3:14.37  5:06.77    6:29.70  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:25.00                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      1:33.73  3:17.58  5:08.86    6:44.48  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:23.63                 
                     
Mathilde Mller  2007      1:25.31  2:58.03  4:37.89    5:59.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:56.50                 
                     
Matilde Maage  2007      1:23.02  2:51.94  4:34.76    5:52.71  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:43.70                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      1:27.13  3:00.92  4:39.98    5:57.44  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:57.88                 
                     
Asta Hindborg  2007              DSQ  200m ej rygliggende 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:44.47                 
                     
 
Lb 9, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    660  1:19.82  2:43.07  4:20.78    5:34.21   
  Svmmeklubben Snderborg  5:51.08                 
                     
Ane Christensen  2006    488  1:25.78  3:01.71  4:44.71    6:09.46   
  Kolding SK  6:35.55                 
                     
Karoline Hellese  2006    440  1:29.01  3:06.86  5:00.74    6:22.52   
  Svmmeklubben Snderborg  6:52.15                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      1:28.80  3:03.63  4:44.55    6:05.09  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:54.93                 
                     
 
Lb 9, 400m Medley Damer, Finaler rg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnete Habermann  2005    568  1:20.55  2:52.07  4:29.56    5:51.40   
  H2Odense  6:07.12                 
                     
Emilie Moberg  2005    515  1:25.24  2:56.20  4:38.95    6:03.00   
  Vejle Svmmeklub  5:48.75                 
                     
Johanne Heilmann  2005    488  1:31.92  3:03.56  6:09.55    6:09.55   
  Kolding SK  6:03.59                 
                     
Mathilde Stilund  2005    481  1:28.18  3:02.17  4:51.00    6:11.24   
  H2Odense  6:05.06                 
                     
Sophie Kronborg  2005    412  1:36.85  3:09.67  5:02.14    6:30.87   
  Vejle Svmmeklub  6:29.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 10, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      1:31.64  3:06.83  4:48.15    6:08.42  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:13.53                 
                     
 
Lb 10, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Thuesen Gsmer  2006      1:15.02  2:38.62  4:12.55    5:29.96  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:29.39                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      1:21.70  2:50.25  4:29.53    5:43.11  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:39.00                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      1:31.50  3:07.04  4:59.66    6:23.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:25.99                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006      1:30.12  3:11.71  5:07.35    6:30.77  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:50.08                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      1:34.43  3:11.53  5:02.43    6:23.27  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:57.03                 
                     
Tristan Jensen  2006      1:30.19  3:08.19  4:54.50    6:17.78  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  6:39.21                 
                     
 
Lb 10, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Erdmann Christensen  2005    432  1:23.92  2:53.43  4:32.47    5:52.03   
  DeltaSwim  5:58.39                 
                     
 
Lb 10, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    603  1:10.62  3:17.64      5:15.12   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    570  1:12.16  2:33.95  4:07.53    5:21.13   
  H2Odense  5:24.91                 
                     
Alex Fogt  2004    546  1:14.09  2:42.52  4:08.85    5:25.65   
  H2Odense                   
                     
Lasse Thulstrup  2004    493  1:18.40  2:50.73  4:21.57    5:36.90   
  Kolding SK  5:22.80                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    491  1:24.29  2:51.82  4:22.79    5:37.39   
  Vejle Svmmeklub  5:34.28                 
                     
Asger Als Olsen  2004    461  1:25.68  2:54.35  4:27.05    5:44.62   
  Kolding SK  5:42.57                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    457  1:17.09  2:49.55  4:27.15    5:45.65   
  Vejle Svmmeklub  5:35.18                 
                     
Valdemar Stahl  2004    410  1:30.97  2:59.95  4:38.06    5:58.28   
  H2Odense  6:33.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 11, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    398          39.51   
  Svmmeklubben Snderborg  39.42                 
Matilde A. B. Buch  2008    265          45.26   
  H2Odense  45.77                 
 
Lb 11, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liv Emilie Poulsen  2007    127          57.76   
  Svendborg Svmme Klub  58.91                 
 
Lb 11, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie F. Piiters  2006    428          38.56   
  H2Odense  46.90                 
Mille A. B. Buch  2006    308          43.06   
  H2Odense  42.57                 
Tilde Lindeblad  2006    302          43.33   
  DeltaSwim  45.50                 
Stine Engelbrecht Jensen  2006    299          43.47   
  DeltaSwim  46.04                 
Katrine Elholm Juliussen  2006    296          43.62   
  Nyborg Svmmeklub  46.87                 
Sofie Damm Johansen  2006    286          44.11   
  Svmmeklubben Snderborg  44.30                 
Signe Magelund Mller  2006    229          47.51   
  Kolding SK  50.38                 
Olivia Funder  2006    208          49.02   
  H2Odense  48.67                 
 
Lb 11, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Riber  2005    432          38.45   
  DeltaSwim  38.85                 
Nina Seirup  2005    397          39.55   
  Nyborg Svmmeklub  40.70                 
Sofie Junker  2005    314          42.74   
  DeltaSwim  45.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 12, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    344          37.03   
  Nyborg Svmmeklub  37.03                 
Bastian Ladekjr  2007    191          45.06   
  DeltaSwim  51.78                 
Phillip Thomsen  2007    165          47.22   
  DeltaSwim  55.59                 
Tobias Hirup  2007    134          50.63   
  DeltaSwim                   
 
Lb 12, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonatan Lyck Falk  2006    389          35.52   
  DeltaSwim  37.87                 
Jakob Kristensen  2006    364          36.34   
  DeltaSwim  36.99                 
Toke Hjalmar Nielsen  2006    348          36.87   
  Nyborg Svmmeklub  39.30                 
Mark R|dinger  2006    339          37.20   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  38.60                 
 
Lb 12, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas kerlind  2005    369          36.16   
  Svmmeklubben Snderborg  37.92                 
Alexander Okkerholm  2005    222          42.85   
  Nyborg Svmmeklub  42.44                 
Lukas Skov Christiansen  2005    168          46.94   
  Nyborg Svmmeklub  44.40                 
 
Lb 12, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Munksgaard-Ottosen  2004    278          39.73   
  Svmmeklubben Snderborg  39.55                 
Bjrn W. H. Nielsen  2004    182          45.73   
  Kolding SK  49.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    390  41.42        1:25.62   
  Ringe Svmme Klub  1:24.70                 
                     
Sille Grnfeldt  2008    274  46.91        1:36.32   
  Nyborg Svmmeklub  1:39.34                 
                     
Oceane Cailho  2008    247  48.58        1:39.68   
  Nyborg Svmmeklub  1:41.03                 
                     
Signe Christensen  2008    240  49.86        1:40.55   
  Kolding SK  1:39.49                 
                     
Lotta Trger  2008    229  49.94        1:42.15   
  Svmmeklubben Snderborg  1:41.36                 
                     
Dicte S. Falkenstrm  2008    223  51.12        1:43.10   
  Nyborg Svmmeklub  1:38.43                 
                     
Cornelia Gardias Peters  2008    191  52.24        1:48.50   
  H2Odense  1:50.32                 
                     
Lea Romer Jrgensen  2008    168  53.25        1:53.35   
  Svendborg Svmme Klub  1:58.09                 
                     
Betty Bibeyron-Wara  2008      45.63        1:32.22  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:34.04                 
                     
Clara Vestergaard  2008      53.03        1:49.10  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:43.41                 
                     
Thilde Gammelvind  2008      53.59        1:50.84  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:48.23                 
                     
Vigga Jrgensen  2008      45.60        1:31.10  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:33.91                 
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    448  39.50        1:21.73   
  Ringe Svmme Klub  1:21.57                 
                     
Nanna Hjstrm  2007    377  41.93        1:26.60   
  Kolding SK  1:29.09                 
                     
Dagmar Stahl  2007    324  43.16        1:31.07   
  H2Odense  1:36.37                 
                     
Emilia Spangsberg  2007    323  44.82        1:31.14   
  Kolding SK  1:31.19                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    317  45.03        1:31.67   
  Kolding SK  1:34.10                 
                     
Sofie Holst Jeberg  2007    302  46.60        1:33.23   
  DeltaSwim  1:36.25                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    292  45.92        1:34.26   
  Ringe Svmme Klub  1:36.53                 
                     
Sarah Laursen  2007    285  46.85        1:35.04   
  Vejle Svmmeklub  1:31.72                 
                     
Atalie R. L. Pedersen  2007    229  49.10        1:42.22   
  H2Odense  1:48.24                 
                     
10  Sarah Qvist  2007    203  52.45        1:46.38   
  Nyborg Svmmeklub  1:47.36                 
                     
Asta Hindborg  2007      44.39        1:31.95  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:23.73                 
                     
Astrid Hyer  2007      43.25        1:29.69  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:25.77                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      43.97        1:29.09  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:25.59                 
                     
Matilde Maage  2007      39.13        1:19.63  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:16.23                 
                     
Vigga Jacoby  2007      45.40        1:31.41  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:27.87                 
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Frgemann  2006    577  36.81        1:15.14   
  H2Odense  1:15.17                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    464  39.23        1:20.79   
  Vejle Svmmeklub  1:16.92                 
                     
Mille Holmberg  2006    392  41.91        1:25.43   
  Vejle Svmmeklub  1:31.94                 
                     
Olivia Hemmelff  2006    388  42.55        1:25.78   
  Ringe Svmme Klub  1:23.57                 
                     
Mejse Vinther-Okholm  2006    376  40.89        1:26.63   
  H2Odense  1:29.08                 
                     
Frederikke M. Christensen  2006    355  43.91        1:28.34   
  Nyborg Svmmeklub  1:31.15                 
                     
Lrke D Huusfeldt  2006    327  44.83        1:30.82   
  Svendborg Svmme Klub  1:30.82                 
                     
Christine Mols  2006    318  44.72        1:31.63   
  Ringe Svmme Klub  1:28.74                 
                     
Maja Lve Nielsen  2006    315  43.48        1:31.92   
  Ringe Svmme Klub  1:34.52                 
                     
10  Mathilde Vestergaard  2006    314  46.84        1:32.05   
  Nyborg Svmmeklub  1:34.06                 
                     
11  Klara Amalie Nielsen  2006    259  1:38.13        1:38.13   
  Nyborg Svmmeklub  1:40.11                 
                     
12  Emily Knudsen  2006    123  58.87        2:05.67   
  H2Odense                   
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      43.40        1:26.51  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:21.17                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      36.30        1:13.46  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.04                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      39.90        1:20.73  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:15.93                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      40.33        1:24.18  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:17.98                 
                     
Freja Trasbo Vestergaard  2006              DNS   
  Nyborg Svmmeklub  1:32.06                 
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karla Kristensen  2005    476  38.48        1:20.09   
  Kolding SK  1:19.89                 
                     
Agnete Habermann  2005    474  39.58        1:20.21   
  H2Odense  1:15.96                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    457  39.37        1:21.21   
  H2Odense  1:21.40                 
                     
Emma Nygaard  2005    426  40.17        1:23.12   
  Frem Odense  1:23.51                 
                     
Victoria Richards  2005    394  42.50        1:25.32   
  DeltaSwim  1:24.64                 
                     
Mille Lindeblad  2005    360  42.99        1:27.90   
  DeltaSwim  1:27.49                 
                     
Freya Isabel Christensen  2005    319  45.16        1:31.56   
  Nyborg Svmmeklub  1:29.64                 
                     
Laura Rasmussen  2005    242  49.13        1:40.38   
  Nyborg Svmmeklub  1:54.68                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      35.32        1:13.21  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:06.57                 
                     
Rebecca Petersen  2005      37.34        1:17.71  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    372  37.14        1:17.41   
  Vejle Svmmeklub  1:19.64                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    305  39.95        1:22.75   
  H2Odense  1:20.18                 
                     
Boris Gamishev  2007    277  41.43        1:25.37   
  Svmmeklubben Snderborg  1:22.63                 
                     
Moritz Hartmann  2007    262  41.60        1:27.00   
  Vejle Svmmeklub  1:29.07                 
                     
Peter Kristensen  2007    210  46.65        1:33.62   
  Ringe Svmme Klub  1:33.42                 
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007    205  45.70        1:34.33   
  Nyborg Svmmeklub  1:33.77                 
                     
Adrian Vaarning  2007    202  44.99        1:34.85   
  Nyborg Svmmeklub  1:44.71                 
                     
Bastian Ladekjr  2007    182  1:38.27        1:38.27   
  DeltaSwim  1:44.96                 
                     
Laurits Damsted Lund  2007    162  51.12        1:42.05   
  Ringe Svmme Klub  1:44.54                 
                     
10  Ebbe Als Olsen  2007    161  50.66        1:42.20   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  1:38.77                 
                     
Daniel Emil Lund Cliff  2007      45.58        1:32.19  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:33.37                 
                     
Ib Fang Wang  2007      43.71        1:32.09  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:26.68                 
                     
Linus Klarskov Vidovic  2007      45.41        1:33.25  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:34.50                 
                     
Simon Voldmester  2007      42.31        1:26.17  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:30.77                 
                     
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007              DSQ  ej fort bevg 50m 
  Ringe Svmme Klub  1:37.25                 
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    487  33.55        1:10.80   
  Ringe Svmme Klub  1:11.53                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    338  39.00        1:19.94   
  Vejle Svmmeklub  1:18.73                 
                     
Julius Schier  2006    299  41.01        1:23.24   
  Ringe Svmme Klub  1:23.78                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    295  41.27        1:23.62   
  Vejle Svmmeklub  1:21.05                 
                     
Oskar Mhring  2006    284  41.17        1:24.67   
  Nyborg Svmmeklub  1:23.34                 
                     
Martin Christensen  2006    262  41.70        1:27.05   
  Vejle Svmmeklub  1:27.81                 
                     
Ludvig L. Mller  2006    259  41.91        1:27.29   
  H2Odense  1:27.64                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    237  44.05        1:30.02   
  Vejle Svmmeklub  1:28.08                 
                     
Mathias Gramstrup Madsen  2006    209  46.00        1:33.83   
  Nyborg Svmmeklub  1:40.47                 
                     
10  Jonas Bergmann  2006    204  46.42        1:34.58   
  H2Odense                   
                     
11  Mads Mller Rieck  2006    193  45.94        1:36.25   
  DeltaSwim  1:55.64                 
                     
12  Tobias Damsgaard  2006    192  46.46        1:36.42   
  Ringe Svmme Klub  1:30.43                 
                     
13  Sebastian Rahr  2006    188  48.23        1:37.20   
  Nyborg Svmmeklub  1:41.03                 
                     
Aksel Thuesen Gsmer  2006      36.62        1:14.89  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:12.48                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      41.63        1:25.00  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:22.57                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      41.66        1:23.59  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:17.94                 
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgrd  2005    487  35.58        1:10.80   
  Vejle Svmmeklub  1:09.90                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    460  35.41        1:12.12   
  Vejle Svmmeklub  1:12.15                 
                     
Teodor Thuelund  2005    403  36.31        1:15.42   
  Nyborg Svmmeklub  1:16.87                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    363  38.36        1:18.05   
  DeltaSwim  1:17.10                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    358  40.30        1:18.40   
  DeltaSwim  1:14.27                 
                     
Mads Kristensen  2005    344  38.93        1:19.48   
  Svendborg Svmme Klub  1:23.10                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    329  39.77        1:20.69   
  Nyborg Svmmeklub  1:20.82                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    318  40.96        1:21.54   
  Vejle Svmmeklub  1:18.52                 
                     
Anders Mosbk Johannessen  2005    313  38.96        1:22.03   
  Frem Odense  1:22.76                 
                     
10  Tobias Holt Poulsen  2005    311  40.61        1:22.19   
  Vejle Svmmeklub  1:22.22                 
                     
11  William Romer Jrgensen  2005    284  40.77        1:24.72   
  Svendborg Svmme Klub  1:27.10                 
                     
12  Christoffer Mejdal  2005    281  41.89        1:25.04   
  Frem Odense  1:31.73                 
                     
13  Magnus Tranekjer  2005    278  41.11        1:25.27   
  H2Odense  1:24.17                 
                     
14  Rasmus Warming Hansen  2005    213  45.28        1:33.15   
  Kolding SK                   
                     
Mikkel Andersen  2005      35.88        1:13.88  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:09.93                 
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    575  32.66        1:06.99   
  Ringe Svmme Klub  1:04.83                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    548  33.12        1:08.07   
  Nyborg Svmmeklub  1:05.77                 
                     
Christopher V. Nielsen  2004    413  38.08        1:14.77   
  Kolding SK  1:15.71                 
                     
Valdemar Stahl  2004    389  37.15        1:16.27   
  H2Odense  1:16.11                 
                     
Oliver Londero  2004    365  38.34        1:17.93   
  Frem Odense  1:18.40                 
                     
Lasse Thulstrup  2004    348  38.57        1:19.20   
  Kolding SK  1:16.39                 
                     
Alex Fogt  2004    346  38.58        1:19.32   
  H2Odense  1:17.14                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004    343  38.94        1:19.56   
  Ringe Svmme Klub  1:17.33                 
                     
Asger Als Olsen  2004    306  40.09        1:22.62   
  Kolding SK                   
                     
10  Mathias Westergaard  2004    250  43.17        1:28.35   
  Svendborg Svmme Klub  1:23.39                 
                     
Lukas Holger Pihl Holst  2004      39.43        1:16.69  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:20.00                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      36.25        1:13.50  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.47                 
                     
Ettore Pesci  2004              DSQ  fuld neddyk v ml 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:15.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:04 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bak  2008    317  46.62  1:38.96  2:31.68    3:17.02   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
Mathilde Se  2008    239  47.26  1:42.90  2:42.21    3:36.35   
  DeltaSwim  3:36.94                 
                     
Sara Lund Larsen  2008    144  1:00.34  2:03.94  3:09.03    4:16.30   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
Ella Stensgaard  2008      47.37  1:39.16  2:27.73    3:16.07  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:15.01                 
                     
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Pedersen  2007      41.95  1:28.24  2:13.06    2:56.44  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:00.34                 
                     
Julie Philip  2007      47.07  1:37.62  2:26.97    3:15.07  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:08.40                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      45.84  1:35.16  2:20.15    3:04.33  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:11.56                 
                     
Mathilde Mller  2007      42.72  1:28.12  2:13.26    2:57.46  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:53.48                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      41.10  1:25.99  2:10.60    2:52.75  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:48.18                 
                     
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    630  37.17  1:17.36  1:57.72    2:36.70   
  Svmmeklubben Snderborg  2:37.67                 
                     
Ane Christensen  2006    431  42.56  1:28.18  2:13.46    2:57.75   
  Kolding SK  2:59.67                 
                     
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    403  42.64  1:30.72  2:18.18    3:01.81   
  Ringe Svmme Klub  3:03.96                 
                     
Karoline Hellese  2006    391  43.41  1:30.05  2:18.31    3:03.59   
  Svmmeklubben Snderborg  2:56.85                 
                     
Falka Tind  2006      37.86  1:17.49  1:57.03    2:34.35  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:28.09                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      40.92  1:23.28  2:06.01    2:45.99  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:49.73                 
                     
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    615  37.46  1:18.03  1:58.55    2:37.90   
  Ringe Svmme Klub  2:38.74                 
                     
Victoria Frhr Piihl  2005    564  38.49  1:19.82  2:01.45    2:42.56   
  Kolding SK  2:40.85                 
                     
Johanne Heilmann  2005    538  39.35  1:22.05  2:05.49    2:45.17   
  Kolding SK  2:53.65                 
                     
Emilie Moberg  2005    528  39.45  1:22.15  2:04.86    2:46.18   
  Vejle Svmmeklub  2:41.72                 
                     
Mette Barfoot  2005    488  39.59  1:22.87  2:07.10    2:50.58   
  Vejle Svmmeklub  2:58.28                 
                     
Mathilde Linnet Nrgaard  2005    482  39.91  1:23.92  2:09.37    2:51.23   
  DeltaSwim  2:44.66                 
                     
Sophie Kronborg  2005    477  40.48  1:24.36  2:08.71    2:51.87   
  Vejle Svmmeklub  2:53.47                 
                     
Mathilde Stilund  2005    442  42.55  1:26.86  2:12.90    2:56.24   
  H2Odense                   
                     
Laura Frost Rainer  2005    411  42.12  1:28.60  2:14.97    3:00.64   
  Vejle Svmmeklub  2:58.77                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      41.38  1:25.74  2:09.83    2:54.33  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:47.73                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      41.12  1:24.72  2:08.10    2:50.65  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:43.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bastian Ladekjr  2007    182  52.78  1:47.01  2:42.13    3:34.51   
  DeltaSwim  3:48.13                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      42.41  1:29.66  2:16.13    3:00.58  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:57.99                 
                     
Hans Bjrn Legind  2007      40.75  1:24.78  2:08.24    2:49.77  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:00.64                 
                     
Konradas Juska  2007      45.28  1:35.31  2:24.31    3:11.03  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:23.15                 
                     
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Nielsen  2006    498  37.05  1:16.57  1:56.15    2:33.41   
  Nyborg Svmmeklub  2:31.09                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    380  41.40  1:24.40  2:07.60    2:47.88   
  Svmmeklubben Snderborg  2:43.54                 
                     
Jonatan Lyck Falk  2006    344  40.69  1:26.80  2:11.31    2:53.44   
  DeltaSwim  2:57.74                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    292  40.88  1:30.22  2:18.53    3:03.21   
  H2Odense  3:06.58                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      39.41  1:21.52  2:02.26    2:42.13  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:39.30                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006      42.06  1:29.38  2:14.51    2:57.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:58.04                 
                     
Tristan Jensen  2006      44.25  1:29.64  2:15.29    3:00.18  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:02.48                 
                     
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    546  35.56  1:14.56  1:53.35    2:28.73   
  DeltaSwim  2:25.23                 
                     
Luca Hertzog  2005    460  36.53  1:17.23  1:58.39    2:37.43   
  Ringe Svmme Klub  2:30.77                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    418  39.24  1:20.82  2:01.85    2:42.58   
  H2Odense  2:43.58                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    400  38.70  1:21.09  2:03.91    2:44.98   
  DeltaSwim  2:46.01                 
                     
Tobias Hansen  2005    228  46.83  1:37.70  2:29.25    3:19.03   
  Nyborg Svmmeklub  3:17.94                 
                     
Simon Myrvig  2005    158  52.65  1:51.03  2:48.78    3:44.53   
  Kolding SK  3:32.65                 
                     
Mads Mller  2005      36.19  1:16.40  1:55.62    2:33.22  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:19.54                 
                     
Daniel Busk  2005              DSQ  Ej fort bevg100m 
  Kolding SK                   
                     
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    532  35.80  1:14.32  1:53.21    2:29.98   
  Vejle Svmmeklub  2:18.61                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    511  36.36  1:14.48  1:53.95    2:32.01   
  H2Odense  2:45.27                 
                     
Jonathan Nejmann  2004    457  38.36  1:19.52  1:59.51    2:37.82   
  H2Odense                   
                     
Mathias E. Kristiansen  2004    446  39.79  1:20.44  2:00.86    2:39.04   
  H2Odense                   
                     
Emil Neumann  2004    428  38.17  2:01.31  2:41.29    2:41.29   
  Svmmeklubben Snderborg  2:38.93                 
                     
Vania Danilkin  2004    411  38.30  1:20.29  2:03.66    2:43.45   
  Kolding SK                   
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    379  41.29  1:24.10  2:06.95    2:47.94   
  Vejle Svmmeklub  2:42.18                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    371  40.17  1:23.38  2:06.85    2:49.19   
  Vejle Svmmeklub  2:43.07                 
                     
Rasmus Kabel  2004    347  39.35  1:23.45  2:09.19    2:52.94   
  Kolding SK                   
                     
Sebastian Greisen  2004      36.73  1:16.63  1:56.35    2:34.90  EXTRA 
  Hovedstadens Svmmeklub  2:21.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:06   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 17, 4X50m HM Ben Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Delta Devils 1  DeltaSwim            3:08.55   
  Mikkel Holme Madsen  2005      36.31        36.31   
  Christian Damborg Thomsen  2005      55.94        1:32.25   
  Frederikke Riber  2005      54.71        2:26.96   
  Mathilde Linnet Nrgaard  2005      41.59        3:08.55   
                     
Vejle 1  Vejle Svmmeklub            3:09.41   
  Sebastian K Eriksen  2005      44.52        44.52   
  Mads Iversen  2004      32.37        1:16.89   
  Emilie Moberg  2005      13.14        1:30.03   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      1:39.38        3:09.41   
                     
Ksk 1 Mix  Kolding SK            3:23.40   
  Vania Danilkin  2004      50.04        50.04   
  Johanne Heilmann  2005      55.23        1:45.27   
  Lasse Thulstrup  2004      33.87        2:19.14   
  Karla Kristensen  2005      1:04.26        3:23.40   
                     
Vejle 2  Vejle Svmmeklub            3:23.81   
  Thor Majgrd  2005      47.53        47.53   
  Max Venborg Kromann  2005      50.71        1:38.24   
  Mette Barfoot  2005      53.34        2:31.58   
  Laura Frost Rainer  2005      52.23        3:23.81   
                     
Delta Devils 2  DeltaSwim            3:30.42   
  Victoria Richards  2005      54.48        54.48   
  Jonatan Lyck Falk  2006      53.24        1:47.72   
  Johan Erdmann Christensen  2005      57.78        2:45.50   
  Mille Lindeblad  2005      44.92        3:30.42   
                     
Nyborg Mix 1  Nyborg Svmmeklub            3:30.76   
  Mathilde Vestergaard  2006      1:03.10        1:03.10   
  Jonas Lykke Sandison  2004      54.03        1:57.13   
  Nina Seirup  2005      45.87        2:43.00   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      47.76        3:30.76   
                     
Vejle 3  Vejle Svmmeklub            3:31.96   
  Martin Christensen  2006      47.88        47.88   
  Tobias Holt Poulsen  2005      54.25        1:42.13   
  Mille Holmberg  2006      57.40        2:39.53   
  Sophie Kronborg  2005      52.43        3:31.96   
                     
Rsk Mix 2  Ringe Svmme Klub            3:32.96   
  Mathilde Hvidberg  2007      52.19        52.19   
  Christine Mols  2006      54.85        1:47.04   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      1:02.70        2:49.74   
  Tobias Damsgaard  2006      43.22        3:32.96   
                     
Rsk Mix 3  Ringe Svmme Klub            3:39.20   
  Mikkel Mller Nielsen  2006      56.73        56.73   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      59.17        1:55.90   
  Emilie Hemmelff  2008      56.37        2:52.27   
  Julius Schier  2006      46.93        3:39.20   
                     
10  Ksk2 Mix  Kolding SK            3:53.11   
  Victoria Frhr Piihl  2005      1:00.16        1:00.16   
  Asger Als Olsen  2004      1:04.92        2:05.08   
  Ane Christensen  2006      56.76        3:01.84   
  Christopher V. Nielsen  2004      51.27        3:53.11   
                     
11  Ksk3 Mix  Kolding SK            3:59.35   
  Nanna Hjstrm  2007      59.90        59.90   
  Emilia Spangsberg  2007      1:10.54        2:10.44   
  Daniel Busk  2005      57.42        3:07.86   
  Rasmus Kabel  2004      51.49        3:59.35   
                     
12  Snderborg Mix 1  2006  Svmmeklubben Snderborg            4:03.00   
  Boris Gamishev  2007      49.23        49.23   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      1:03.29        1:52.52   
  Sofie Damm Johansen  2006      48.52        2:41.04   
  Lotta Trger  2008      1:21.96        4:03.00   
                     
13  Svendborg  Svendborg Svmme Klub            4:08.90   
  William Romer Jrgensen  2005      28.00        28.00   
  Mathias Westergaard  2004      23.99        51.99   
  Lea Romer Jrgensen  2008      50.74        1:42.73   
  Lrke D Huusfeldt  2006      2:26.17        4:08.90   
                     
Hsk T2 Mix 1  Hovedstadens Svmmeklub            4:02.52  EXTRA 
  Vigga Jacoby  2007      52.62        52.62   
  Simon Voldmester  2007      59.55        1:52.17   
  Ib Fang Wang  2007      38.91        2:31.08   
  Thilde Gammelvind  2008      1:31.44        4:02.52   
                     
Hsk T2 Mix 2  Hovedstadens Svmmeklub            3:52.70  EXTRA 
  Konradas Juska  2007      56.00        56.00   
  Clara Vestergaard  2008      55.99        1:51.99   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      27.82        2:19.81   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      1:32.89        3:52.70   
                     
Hsk T2 Mix 3  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  crawlben v start 
                     
Nyborg Mix 2  Nyborg Svmmeklub            DSQ  Forkert rkkeflge 
                     
Rsk Mix 1  Ringe Svmme Klub            DSQ  ej flyben v1m 
                     
Rsk Mix 4  Ringe Svmme Klub            DSQ  crawlben v105m 
  Lrke Rosen Lundsfryd  2006      1:07.07        1:07.07   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      36.13        1:43.20   
                     
Snderborg Mix 2  2006  Svmmeklubben Snderborg            DSQ  crawlben v 0-10m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  15:06 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  17 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 18, 4X100m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
H2Odense Pige  2005  H2Odense            4:23.37   
  Mathilde Stilund  2005      32.02  1:08.16      1:08.16   
  Naja Frgemann  2006      30.70  1:02.81      2:10.97   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      32.18  1:07.24      3:18.21   
  Agnete Habermann  2005      31.58  1:05.16      4:23.37   
                     
Rsk Piger 1  Ringe Svmme Klub            4:34.63   
  Christine Mols  2006      31.81  1:07.21      1:07.21   
  Mathilde Hvidberg  2007      34.65  1:14.70      2:21.91   
  Olivia Hemmelff  2006      33.17  1:10.52      3:32.43   
  Anna Rnn  2005      29.49  1:02.20      4:34.63   
                     
Delta Piger  2005  DeltaSwim            4:35.29   
  Mathilde Linnet Nrgaard  2005      32.24  1:08.57      1:08.57   
  Frederikke Riber  2005      32.35  1:08.26      2:16.83   
  Mille Lindeblad  2005      33.35  1:10.53      3:27.36   
  Victoria Richards  2005      31.39  1:07.93      4:35.29   
                     
Ksk 1 Piger  Kolding SK            4:37.61   
  Johanne Heilmann  2005      34.50  1:10.97      1:10.97   
  Ane Christensen  2006      34.26  1:11.02      2:21.99   
  Karla Kristensen  2005      33.22  1:10.28      3:32.27   
  Victoria Frhr Piihl  2005      30.83  1:05.34      4:37.61   
                     
Vejle 1  Vejle Svmmeklub            4:41.00   
  Mette Barfoot  2005      32.47  1:09.76      1:09.76   
  Laura Frost Rainer  2005      33.34  1:11.69      2:21.45   
  Emilie Moberg  2005      32.80  1:42.76      4:04.21   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      36.79  36.79      4:41.00   
                     
Nyborg Piger 1  2005  Nyborg Svmmeklub            4:42.24   
  Nina Seirup  2005      34.36  1:12.23      1:12.23   
  Freya Isabel Christensen  2005      35.45  1:17.22      2:29.45   
  Maja Johanne Pedersen  2005      28.37  1:01.00      3:30.45   
  Mathilde Vestergaard  2006      34.03  1:11.79      4:42.24   
                     
Delta Piger 2  2005  DeltaSwim            5:13.41   
  Tilde Lindeblad  2006      36.60  1:18.97      1:18.97   
  Sofie Holst Jeberg  2007      38.44  1:19.74      2:38.71   
  Stine Engelbrecht Jensen  2006      36.60  1:20.58      3:59.29   
  Sofie Junker  2005      34.53  1:14.12      5:13.41   
                     
Rsk Piger 2  Ringe Svmme Klub            5:13.67   
  Lrke Rosen Lundsfryd  2006      35.92  1:18.32      1:18.32   
  Maja Lve Nielsen  2006      37.29  1:20.85      2:39.17   
  Emilie Hemmelff  2008      36.22  1:18.37      3:57.54   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      36.15  1:16.13      5:13.67   
                     
Ksk 2 Piger  Kolding SK            5:18.48   
  Emilia Spangsberg  2007      36.08  1:14.63      1:14.63   
  Signe Christensen  2008      38.90  1:22.93      2:37.56   
  Nanna Hjstrm  2007      38.95  1:22.66      4:00.22   
  Alberte Kirk Langschwager  2007      36.40  1:18.26      5:18.48   
                     
10  Nyborg Piger 2  2005  Nyborg Svmmeklub            5:36.36   
  Laura Rasmussen  2005      40.04  1:26.86      1:26.86   
  Sille Grnfeldt  2008      39.11  1:23.37      2:50.23   
  Katrine Elholm Juliussen  2006      39.63  1:23.23      4:13.46   
  Eszter Vad  2007      38.92  1:22.90      5:36.36   
                     
Hovedstadens T1 Piger A  2005  Hovedstadens Svmmeklub            4:23.11  EXTRA 
  Ana Rosa Kragh  2005      31.62  1:06.35      1:06.35   
  Falka Tind  2006      30.93  1:03.73      2:10.08   
  Rebecca Petersen  2005      31.86  1:05.43      3:15.51   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      32.95  1:07.60      4:23.11   
                     
Hovedstadens T1 Piger B  2005  Hovedstadens Svmmeklub            4:36.13  EXTRA 
  Zoe Overby Traberg  2006      33.10  1:08.13      1:08.13   
  Sofie Amalie Krag  2006      32.81  1:08.93      2:17.06   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      34.06  1:09.44      3:26.50   
  Sara Kaarup Andersen  2006      33.17  1:09.63      4:36.13   
                     
Hsk T2 Piger 1  2007  Hovedstadens Svmmeklub            4:50.76  EXTRA 
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      32.93  1:09.31      1:09.31   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      35.45  1:15.17      2:24.48   
  Vigga Jacoby  2007      31.20  1:06.65      3:31.13   
  Matilde Maage  2007      36.81  1:19.63      4:50.76   
                     
Hsk T2 Piger 2  2007  Hovedstadens Svmmeklub            4:48.04  EXTRA 
  Astrid Hyer  2007      34.86  1:14.56      1:14.56   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      36.23  1:17.55      2:32.11   
  Julie Philip  2007      33.77  1:11.17      3:43.28   
  Isabella Pedersen  2007      30.35  1:04.76      4:48.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  17 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 19, 4X100m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
H2Odense Drenge  2004  H2Odense            4:05.43   
  Mathias E. Kristiansen  2004      29.56  1:01.46      1:01.46   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      28.09  1:00.43      2:01.89   
  Alex Fogt  2004      29.82  1:03.10      3:04.99   
  Jonathan Nejmann  2004      28.03  1:00.44      4:05.43   
                     
Vejle 1  Vejle Svmmeklub            4:05.55   
  Mads Iversen  2004      28.48  59.75      59.75   
  Sebastian K Eriksen  2005      29.58  1:01.72      2:01.47   
  Sebastian Neesgaard  2004      27.99  1:00.48      3:01.95   
  Thor Majgrd  2005      30.71  1:03.60      4:05.55   
                     
Nyborg Drenge 1  2004  Nyborg Svmmeklub            4:07.25   
  Jonas Lykke Sandison  2004      26.60  56.35      56.35   
  Mathias Lykke Sandison  2007      31.14  1:05.30      2:01.65   
  Teodor Thuelund  2005      29.16  1:01.69      3:03.34   
  Frederik Nielsen  2006      30.61  1:03.91      4:07.25   
                     
Ksk 1 Drenge  Kolding SK            4:09.60   
  Lasse Thulstrup  2004      29.75  1:01.97      1:01.97   
  Daniel Busk  2005      30.10  1:05.63      2:07.60   
  Vania Danilkin  2004      28.16  59.91      3:07.51   
  Christopher V. Nielsen  2004      29.09  1:02.09      4:09.60   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svmme Klub            4:11.90   
  Mikkel Mller Nielsen  2006      31.20  1:06.44      1:06.44   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      31.50  1:06.36      2:12.80   
  Luca Hertzog  2005      29.20  1:02.71      3:15.51   
  Christian Landtved  2004      26.71  56.39      4:11.90   
                     
Delta Drenge  2005  DeltaSwim            4:22.82   
  Johan Erdmann Christensen  2005      33.84  1:09.66      1:09.66   
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.47  1:01.17      2:10.83   
  Kresten Skau Hansen  2005      30.00  1:05.36      3:16.19   
  Mikkel Holme Madsen  2005      30.54  1:06.63      4:22.82   
                     
Vejle 2  Vejle Svmmeklub            4:28.55   
  Max Venborg Kromann  2005      31.49  1:06.91      1:06.91   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      31.51  1:07.75      2:14.66   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      30.88  1:05.37      3:20.03   
  Tobias Holt Poulsen  2005      31.86  1:08.52      4:28.55   
                     
Nyborg Drenge 2  2005  Nyborg Svmmeklub            4:39.89   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      31.61  1:07.45      1:07.45   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      30.85  1:05.63      2:13.08   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      36.11  1:17.21      3:30.29   
  Oskar Mhring  2006      32.90  1:09.60      4:39.89   
                     
Vejle 3  Vejle Svmmeklub            4:44.05   
  Anders Bank Hansen  2006      34.89  1:12.21      1:12.21   
  Martin Christensen  2006      34.19  1:12.42      2:24.63   
  Malthe Elias Wolgast  2006      32.87  1:09.29      3:33.92   
  Marius Toustrup Elkjr  2007      32.27  1:10.13      4:44.05   
                     
10  Ksk 2 Drenge  Kolding SK            4:48.81   
  Asger Als Olsen  2004      32.90  1:08.85      1:08.85   
  Bjrn W. H. Nielsen  2004      36.63  1:18.31      2:27.16   
  Rasmus Warming Hansen  2005      34.05  1:12.93      3:40.09   
  Rasmus Kabel  2004      32.13  1:08.72      4:48.81   
                     
11  Rsk Drenge 2  Ringe Svmme Klub            5:01.05   
  Peter Kristensen  2007      34.90  1:12.53      1:12.53   
  Laurits Damsted Lund  2007      40.40  1:27.27      2:39.80   
  Julius Schier  2006      33.34  1:10.76      3:50.56   
  Tobias Damsgaard  2006      33.04  1:10.49      5:01.05   
                     
12  Delta Drenge 2  2006  DeltaSwim            5:11.52   
  Jonatan Lyck Falk  2006      31.65  1:07.10      1:07.10   
  Jakob Kristensen  2006      32.91  1:12.19      2:19.29   
  Mads Mller Rieck  2006      37.99  1:22.02      3:41.31   
  Phillip Thomsen  2007      39.27  1:30.21      5:11.52   
                     
Hovedstadens T1 Drenge  2004  Hovedstadens Svmmeklub            4:07.97  EXTRA 
  Ettore Pesci  2004      29.51  1:01.12      1:01.12   
  Sebastian Greisen  2004      28.63  1:00.58      2:01.70   
  Tobias Gammelvind  2004      29.72  1:01.42      3:03.12   
  Lukas Holger Pihl Holst  2004      31.15  1:04.85      4:07.97   
                     
Hsk T2 Drenge 1  2006  Hovedstadens Svmmeklub            4:28.60  EXTRA 
  Karl Korfix Barlebo  2006      32.69  1:07.93      1:07.93   
  Tristan Jensen  2006      32.30  1:08.86      2:16.79   
  Gustav Steen Andersen  2006      30.85  1:04.05      3:20.84   
  Magnus Steen Andersen  2006      32.59  1:07.76      4:28.60   
                     
Hsk T2 Drenge 2  2006  Hovedstadens Svmmeklub            4:39.93  EXTRA 
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      33.13  1:11.19      1:11.19   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      33.60  1:11.64      2:22.83   
  Hans Bjrn Legind  2007      32.28  1:10.44      3:33.27   
  Aksel Thuesen Gsmer  2006      31.05  1:06.66      4:39.93   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:24 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  17 marts 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangr  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2019         
 
 
Lb 20, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet