Results for Vårsimiaden 2019, Ludvika
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag1 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
|
30.16 |
1:04.23 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Hallin |
2006 |
AD6106 |
|
31.84 |
1:06.98 |
|
|
|
2:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Svensson |
2006 |
AU7806 |
|
32.40 |
1:08.77 |
|
|
|
3:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Söderström |
2007 |
AG2607 |
|
32.06 |
1:08.61 |
|
|
|
4:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:38.28 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
|
31.28 |
1:05.26 |
|
|
|
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Savin |
2006 |
AL0906 |
|
32.96 |
1:11.59 |
|
|
|
2:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Stadell |
2006 |
AO7206 |
|
33.95 |
1:11.41 |
|
|
|
3:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
|
33.48 |
1:10.02 |
|
|
|
4:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Falu Simsällskap |
13 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:40.11 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Sara Strömsöe |
2006 |
AV2406 |
|
31.48 |
1:06.83 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus von Hofsten |
2006 |
AN6306 |
|
32.06 |
1:07.03 |
|
|
|
2:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Färlin |
2006 |
AV8206 |
|
34.64 |
1:13.47 |
|
|
|
3:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bondensson |
2007 |
AD7307 |
|
32.91 |
1:12.78 |
|
|
|
4:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.39 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
Gabriel Leijon |
2006 |
AL8706 |
|
33.15 |
1:10.57 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Sayed |
2006 |
AL9706 |
|
35.32 |
1:14.54 |
|
|
|
2:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grundemar |
2006 |
BM8806 |
|
37.51 |
1:21.23 |
|
|
|
3:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Säfsten |
2006 |
BD4806 |
|
33.79 |
1:12.05 |
|
|
|
4:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bollnäs Simsällskap |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:02.77 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Edith Wallberg |
2007 |
AA3807 |
|
32.91 |
1:11.19 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
AF2508 |
|
35.65 |
1:16.23 |
|
|
|
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
AN8607 |
|
35.50 |
1:16.01 |
|
|
|
3:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Csongor Pázsit |
2007 |
AL6507 |
|
37.36 |
1:19.34 |
|
|
|
5:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Borlänge Simsällskap lag 2 |
13 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:11.44 |
+42.85 |
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
|
32.66 |
1:08.99 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Axelsson |
2007 |
AK0507 |
|
37.80 |
1:20.08 |
|
|
|
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Abrishami |
2006 |
BF2806 |
|
36.70 |
1:17.53 |
|
|
|
3:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
BF5207 |
|
40.10 |
1:24.84 |
|
|
|
5:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:25.59 |
+57.00 |
|
|
|
|
|
Arvid Högström |
2006 |
AI3306 |
|
35.97 |
1:18.85 |
|
|
|
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Stig Larsson |
2006 |
AS1506 |
|
35.70 |
1:15.44 |
|
|
|
2:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
BF3406 |
|
40.52 |
1:26.19 |
|
|
|
4:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Wetterbom |
2006 |
BF4406 |
|
39.85 |
1:25.11 |
|
|
|
5:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Borlänge Simsällskap 1 |
13 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:54.59 |
+1:26.0 |
|
|
|
|
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
AL9507 |
|
39.25 |
1:22.05 |
|
|
|
1:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Malm |
2006 |
BT1806 |
|
41.66 |
1:30.45 |
|
|
|
2:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Haglund |
2007 |
AP5707 |
|
41.39 |
1:27.49 |
|
|
|
4:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
BT6406 |
|
43.34 |
1:34.60 |
|
|
|
5:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvika Simsällskap |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:03.12 |
+1:34.5 |
|
|
|
|
|
Anton Löfgren |
2006 |
AT7306 |
|
39.74 |
1:21.00 |
|
|
|
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Krysén |
2007 |
AF1507 |
|
40.23 |
1:28.06 |
|
|
|
2:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annelies Sachse |
2006 |
AV2206 |
|
41.05 |
1:24.68 |
|
|
|
4:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Monk |
2006 |
BJ6606 |
|
48.31 |
1:49.38 |
|
|
|
6:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:56:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4X50m Frisim Mixed 11oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Matheo Bakos |
2010 |
AA1910 |
|
40.52 |
|
|
|
|
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
AG3608 |
|
34.28 |
|
|
|
|
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Elf |
2009 |
AB5509 |
|
34.86 |
|
|
|
|
1:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
|
36.52 |
|
|
|
|
2:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvika Simsällskap |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.93 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Jacob Proffitt |
2008 |
AI9908 |
|
45.21 |
|
|
|
|
45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
AN1208 |
|
35.42 |
|
|
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Nilsson |
2008 |
AB6108 |
|
38.34 |
|
|
|
|
1:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Karls |
2008 |
AG4208 |
|
37.96 |
|
|
|
|
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.17 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
Sixten Lindell |
2008 |
AH8308 |
|
48.09 |
|
|
|
|
48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
AU0408 |
|
40.46 |
|
|
|
|
1:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aldor Gradin |
2008 |
AK9308 |
|
43.53 |
|
|
|
|
2:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
|
42.09 |
|
|
|
|
2:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Borlänge Simsällskap 1 |
10 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.76 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
AO6009 |
|
44.14 |
|
|
|
|
44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Lylander |
2009 |
AJ6209 |
|
38.49 |
|
|
|
|
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bergman |
2009 |
AG3509 |
|
47.72 |
|
|
|
|
2:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
|
47.41 |
|
|
|
|
2:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
10 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:10.35 |
+44.17 |
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
|
49.03 |
|
|
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
|
46.79 |
|
|
|
|
1:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Andersson |
2010 |
AC5910 |
|
51.71 |
|
|
|
|
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Brenning |
2009 |
AI6609 |
|
42.82 |
|
|
|
|
3:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Yu |
2010 |
AA0310 |
|
44.34 |
|
|
|
|
44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Hall |
2008 |
AK5408 |
|
38.24 |
|
|
|
|
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:56:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
389 |
2:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
386 |
2:47.23 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
326 |
2:56.94 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
319 |
2:58.23 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
318 |
2:58.49 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
311 |
2:59.69 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
309 |
3:00.13 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
302 |
3:01.59 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
268 |
3:08.81 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
264 |
3:09.82 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
263 |
3:10.03 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
247 |
3:14.05 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
202 |
3:27.53 |
+40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
200 |
3:28.12 |
+41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
175 |
3:37.84 |
+50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
169 |
3:40.03 |
+53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
164 |
3:42.44 |
+55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
3:45.76 |
+58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
393 |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
356 |
2:51.88 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
351 |
2:52.63 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
347 |
2:53.31 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
346 |
2:53.44 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
343 |
2:54.01 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
329 |
2:56.50 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
276 |
3:07.13 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
|
263 |
3:10.18 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
260 |
3:10.92 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
246 |
3:14.30 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
242 |
3:15.47 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
229 |
3:18.92 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
215 |
3:23.23 |
+36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
215 |
3:23.32 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Persson |
2006 |
Sim 77 Hofors |
|
213 |
3:23.96 |
+37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annelies Sachse |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
211 |
3:24.56 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
205 |
3:26.45 |
+40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:23:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
278 |
2:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
257 |
2:52.36 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
234 |
2:57.69 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
217 |
3:02.28 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
178 |
3:14.55 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
166 |
3:19.45 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
157 |
3:22.81 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
384 |
2:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
330 |
2:38.64 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
309 |
2:42.01 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
292 |
2:45.08 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
290 |
2:45.48 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
261 |
2:51.33 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
228 |
2:59.35 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
206 |
3:05.51 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
203 |
3:06.39 |
+35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
202 |
3:06.60 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stig Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:23:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Hedemora Simsällskap |
|
215 |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
196 |
1:37.20 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
179 |
1:40.27 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
174 |
1:41.08 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
169 |
1:42.14 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Idde Söderström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
165 |
1:42.84 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
115 |
1:55.91 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
106 |
1:59.39 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
80 |
2:10.88 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
53 |
2:30.12 |
+55.82 |
|
SM1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
369 |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
283 |
1:26.03 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
264 |
1:28.04 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
255 |
1:29.04 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
238 |
1:31.12 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
232 |
1:31.94 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
203 |
1:36.14 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
179 |
1:40.26 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
178 |
1:40.41 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
162 |
1:43.48 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Flyckt |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
158 |
1:44.50 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
155 |
1:45.08 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tua Hvitt |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
147 |
1:46.94 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
140 |
1:48.70 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
132 |
1:50.81 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Branér |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
116 |
1:55.73 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Isaksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
87 |
2:07.14 |
+48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:23:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
|
132 |
1:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
129 |
1:39.41 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
105 |
1:46.45 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
99 |
1:48.72 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
88 |
1:52.82 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:28:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
206 |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
169 |
1:30.89 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
166 |
1:31.36 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
163 |
1:31.98 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Nilsson |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
115 |
1:43.23 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:28:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:23:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
333 |
1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
237 |
1:40.66 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
212 |
1:44.58 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
198 |
1:46.90 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
192 |
1:48.09 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
184 |
1:49.54 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
177 |
1:51.02 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
169 |
1:52.60 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
1:55.45 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
1:55.59 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
146 |
1:58.31 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
141 |
1:59.73 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
131 |
2:02.48 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Livia Blom |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
|
74 |
2:28.38 |
+58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Müller |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Flyckt |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Isaksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Karls |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:08:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
324 |
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
315 |
1:31.62 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
314 |
1:31.74 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
312 |
1:31.87 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
306 |
1:32.48 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
294 |
1:33.71 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
293 |
1:33.83 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
265 |
1:37.08 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
258 |
1:37.92 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
256 |
1:38.17 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arwen Wannberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
254 |
1:38.40 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
248 |
1:39.20 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
243 |
1:39.89 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
238 |
1:40.60 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
233 |
1:41.27 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
209 |
1:45.05 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
182 |
1:49.96 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
179 |
1:50.48 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
166 |
1:53.25 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
166 |
1:53.41 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hildur Edholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
162 |
1:54.20 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:08:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
408 |
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
337 |
1:29.55 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
314 |
1:31.72 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
303 |
1:32.77 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
303 |
1:32.84 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
298 |
1:33.31 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
296 |
1:33.50 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
291 |
1:34.03 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
278 |
1:35.53 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
275 |
1:35.85 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
268 |
1:36.68 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
263 |
1:37.25 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Persson |
2006 |
Sim 77 Hofors |
|
249 |
1:39.02 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
237 |
1:40.64 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
232 |
1:41.42 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
219 |
1:43.34 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
214 |
1:44.16 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
207 |
1:45.36 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
173 |
1:51.81 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
158 |
1:55.11 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
154 |
1:56.23 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
140 |
2:00.04 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronja Norgren |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
133 |
2:01.90 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
124 |
2:04.90 |
+40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Monk |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
115 |
2:07.99 |
+43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:08:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
373 |
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
307 |
1:22.39 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
279 |
1:25.05 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
277 |
1:25.29 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
258 |
1:27.26 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
196 |
1:35.73 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
186 |
1:37.30 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
177 |
1:38.88 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
168 |
1:40.77 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
162 |
1:42.01 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stig Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
159 |
1:42.47 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olle Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
159 |
1:42.58 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
1:43.00 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
149 |
1:44.80 |
+27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
143 |
1:46.27 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
142 |
1:46.39 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pierre Valarcher |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:26:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
240 |
1:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
226 |
1:31.20 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
209 |
1:33.64 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
171 |
1:40.09 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
162 |
1:41.89 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
152 |
1:43.98 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
148 |
1:45.11 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
146 |
1:45.53 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Bondensson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
141 |
1:46.68 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Vestbro |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
134 |
1:48.64 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
127 |
1:50.47 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nils Skogbergs |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
109 |
1:56.25 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Colin Guo |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
108 |
1:56.44 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
107 |
1:56.93 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
104 |
1:58.12 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Åström Lind |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
99 |
2:00.17 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacques Valarcher |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
92 |
2:02.81 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
91 |
2:03.43 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
86 |
2:05.89 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stephan Mikhaylov |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
82 |
2:07.81 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:26:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
185 |
1:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
175 |
1:39.30 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
153 |
1:43.86 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Nilsson |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
106 |
1:57.36 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Proffitt |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
82 |
2:07.92 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:26:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 10oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
195 |
49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
195 |
49.38 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
165 |
52.14 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
164 |
52.31 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Hedemora Simsällskap |
|
163 |
52.40 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
158 |
52.97 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
155 |
53.31 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
154 |
53.36 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
151 |
53.71 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Leonardsson |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
|
122 |
57.68 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
120 |
57.98 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
117 |
58.47 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
113 |
59.08 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Skogbergs |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
|
103 |
1:01.07 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
98 |
1:02.02 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
|
88 |
1:04.29 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
86 |
1:04.70 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
75 |
1:07.73 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
65 |
1:11.10 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
41 |
1:22.65 |
+33.33 |
|
SB1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Blixt |
2009 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Munters |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:34:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
|
114 |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
114 |
52.01 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
102 |
53.93 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
98 |
54.66 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
94 |
55.46 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Wisén |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
93 |
55.57 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
|
86 |
57.00 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
77 |
59.15 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
|
41 |
1:12.89 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
38 |
1:14.77 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
341 |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
238 |
1:21.08 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
235 |
1:21.42 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
230 |
1:21.92 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
210 |
1:24.43 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
210 |
1:24.49 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
193 |
1:26.81 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
192 |
1:27.05 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
185 |
1:28.16 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilda Flyckt |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
180 |
1:28.95 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
170 |
1:30.64 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
159 |
1:32.66 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
152 |
1:33.98 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tua Hvitt |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
149 |
1:34.67 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
148 |
1:34.83 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
146 |
1:35.27 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
131 |
1:38.89 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
131 |
1:38.90 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
|
96 |
1:49.72 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
93 |
1:50.83 |
+38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
86 |
1:53.52 |
+41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Müller |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
71 |
2:01.31 |
+49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linnea Isaksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
70 |
2:01.66 |
+49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Livia Blom |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
|
68 |
2:02.67 |
+50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Branér |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
391 |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
345 |
1:11.59 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
343 |
1:11.76 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
334 |
1:12.40 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
304 |
1:14.72 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
303 |
1:14.75 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
301 |
1:14.98 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
295 |
1:15.44 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
288 |
1:16.05 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
280 |
1:16.79 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
271 |
1:17.60 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
250 |
1:19.70 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
238 |
1:21.07 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arwen Wannberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
223 |
1:22.84 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
213 |
1:24.09 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
188 |
1:27.64 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
186 |
1:27.95 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
183 |
1:28.37 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
178 |
1:29.22 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
164 |
1:31.64 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
162 |
1:32.06 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
130 |
1:39.01 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hildur Edholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
127 |
1:39.75 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
498 |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
493 |
1:03.59 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
397 |
1:08.34 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
371 |
1:09.91 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
354 |
1:11.00 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
348 |
1:11.43 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
|
342 |
1:11.85 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
338 |
1:12.11 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
338 |
1:12.12 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
335 |
1:12.32 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
326 |
1:13.00 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
325 |
1:13.03 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
308 |
1:14.34 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
286 |
1:16.22 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
284 |
1:16.42 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
274 |
1:17.29 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
271 |
1:17.59 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Persson |
2006 |
Sim 77 Hofors |
|
244 |
1:20.32 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
240 |
1:20.84 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
235 |
1:21.40 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
234 |
1:21.54 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
227 |
1:22.36 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annelies Sachse |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
218 |
1:23.45 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
206 |
1:25.00 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
203 |
1:25.37 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
199 |
1:25.96 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
182 |
1:28.61 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
178 |
1:29.20 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
178 |
1:29.31 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
92 |
1:51.00 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Monk |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
83 |
1:55.08 |
+51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ronja Norgren |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
65 |
2:04.57 |
+1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
217 |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
169 |
1:21.14 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
162 |
1:22.34 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
154 |
1:23.77 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Nilsson |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
122 |
1:30.39 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aldor Gradin |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
91 |
1:39.62 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
64 |
1:52.01 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Proffitt |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
63 |
1:52.67 |
+37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:23:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
261 |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
252 |
1:11.07 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bondensson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
233 |
1:12.94 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
231 |
1:13.18 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
193 |
1:17.70 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
188 |
1:18.32 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
187 |
1:18.51 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
175 |
1:20.22 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
165 |
1:21.79 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
156 |
1:23.33 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
152 |
1:24.08 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
136 |
1:27.25 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
133 |
1:27.90 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Vestbro |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
131 |
1:28.28 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nils Skogbergs |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
129 |
1:28.93 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
123 |
1:30.34 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
120 |
1:31.05 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stephan Mikhaylov |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
96 |
1:38.06 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laurits Åström Lind |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
76 |
1:45.72 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jacques Valarcher |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
74 |
1:46.86 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
59 |
1:54.91 |
+44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:23:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
371 |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
343 |
1:04.15 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
303 |
1:06.87 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
288 |
1:08.01 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
288 |
1:08.04 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
265 |
1:09.91 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
250 |
1:11.30 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
243 |
1:12.00 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
200 |
1:16.75 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
200 |
1:16.76 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
195 |
1:17.40 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
195 |
1:17.49 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
192 |
1:17.84 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stig Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
176 |
1:20.08 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
175 |
1:20.32 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
161 |
1:22.48 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
130 |
1:28.61 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pierre Valarcher |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
117 |
1:31.66 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olle Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
102 |
1:36.00 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leo Bäck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
52 |
2:00.37 |
+57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:23:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Flickor 10oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
221 |
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Hedemora Simsällskap |
|
198 |
39.32 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Idde Söderström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
196 |
39.47 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
193 |
39.62 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
168 |
41.55 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
163 |
41.94 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
163 |
41.95 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
133 |
44.86 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anya Davidson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
119 |
46.58 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Skogbergs |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
|
117 |
46.82 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
116 |
46.94 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
114 |
47.22 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
107 |
48.18 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
103 |
48.82 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
102 |
48.94 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
99 |
49.45 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
|
98 |
49.73 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
95 |
50.19 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
83 |
52.53 |
+14.65 |
|
S1 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Leonardsson |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
|
78 |
53.60 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
69 |
55.80 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alicia Blixt |
2009 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
48 |
1:02.88 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sigrid Munters |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
46 |
1:03.79 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:30:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 10oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
180 |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
|
158 |
37.40 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
137 |
39.25 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Wisén |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
136 |
39.37 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
|
96 |
44.16 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
94 |
44.47 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
92 |
44.81 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
86 |
45.87 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
80 |
47.00 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melker Andersson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
73 |
48.47 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
|
44 |
57.37 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
29 |
1:05.48 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 13:32:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:24:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4X50m Medley Flick 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Söderhamns Simsällskap |
13 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
400 |
|
|
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Junia Eklund |
2006 |
AH0806 |
+0.81 |
31.86 |
|
|
|
|
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Karlsson |
2007 |
AV4407 |
|
40.39 |
|
|
|
|
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Andersson |
2006 |
BH8806 |
|
35.19 |
|
|
|
|
1:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Runarsson |
2006 |
BD5206 |
|
32.63 |
|
|
|
|
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gävle Simsällskap |
13 |
Gävle Simsällskap |
|
|
376 |
|
|
2:23.05 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Junie Mattsson |
2007 |
AP1407 |
+0.63 |
36.51 |
|
|
|
|
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Nordlund |
2006 |
BM2606 |
|
40.78 |
|
|
|
|
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
AP5606 |
|
33.92 |
|
|
|
|
1:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
BM8406 |
|
31.84 |
|
|
|
|
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
352 |
|
|
2:26.17 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
+0.79 |
37.08 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
|
42.70 |
|
|
|
|
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Söderström |
2007 |
AG2607 |
|
33.62 |
|
|
|
|
1:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Stadell |
2006 |
AO7206 |
|
32.77 |
|
|
|
|
2:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
12 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
327 |
|
|
2:29.83 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Hillevi Östlund |
2007 |
AX0807 |
+0.84 |
40.21 |
|
|
|
|
40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Harnesk |
2007 |
AX4607 |
|
43.03 |
|
|
|
|
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
AM4607 |
|
34.68 |
|
|
|
|
1:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lönn |
2008 |
AI4608 |
|
31.91 |
|
|
|
|
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
311 |
|
|
2:32.42 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Alva Marhold |
2007 |
AL5407 |
+0.75 |
39.57 |
|
|
|
|
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Uljas |
2007 |
AG4807 |
|
44.12 |
|
|
|
|
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Svensson |
2006 |
AU7806 |
|
36.22 |
|
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Säfsten |
2006 |
BD4806 |
|
32.51 |
|
|
|
|
2:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bollnäs Simsällskap |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
270 |
|
|
2:39.62 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Edith Wallberg |
2007 |
AA3807 |
+0.74 |
35.74 |
|
|
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
AN8607 |
|
43.48 |
|
|
|
|
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Byqvist |
2008 |
AQ0208 |
|
44.87 |
|
|
|
|
2:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arwen Wannberg |
2007 |
AE2407 |
|
35.53 |
|
|
|
|
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Borlänge Simsällskap 1 |
13 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
256 |
|
|
2:42.50 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Melina Abrishami |
2006 |
BF2806 |
+0.77 |
41.22 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Axelsson |
2006 |
BT2006 |
|
47.12 |
|
|
|
|
1:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
|
34.20 |
|
|
|
|
2:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
BF5207 |
|
39.96 |
|
|
|
|
2:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Falu Simsällskap |
13 |
Falu Simsällskap |
|
|
232 |
|
|
2:47.85 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
Hanna Frank |
2006 |
BB9406 |
+0.71 |
41.55 |
|
|
|
|
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doris von Hofsten |
2008 |
AE9808 |
|
46.82 |
|
|
|
|
1:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Eriksson |
2007 |
AT3207 |
|
40.45 |
|
|
|
|
2:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
AN0208 |
|
39.03 |
|
|
|
|
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
219 |
|
|
2:51.24 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
Tea Wetterbom |
2006 |
BF4406 |
+0.90 |
42.17 |
|
|
|
|
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maj Grimnell |
2007 |
AQ7607 |
|
49.36 |
|
|
|
|
1:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grundemar |
2006 |
BM8806 |
|
43.50 |
|
|
|
|
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
|
36.21 |
|
|
|
|
2:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
159 |
|
|
3:10.38 |
+50.31 |
|
|
|
|
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
BF3406 |
+0.82 |
47.01 |
|
|
|
|
47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marta Inghammar |
2007 |
BB4207 |
|
53.11 |
|
|
|
|
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Högdin |
2007 |
AS1607 |
|
49.86 |
|
|
|
|
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Glantz |
2007 |
AW3607 |
|
40.40 |
|
|
|
|
3:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedemora SS |
13 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Dolan |
2006 |
AV5406 |
+0.97 |
43.14 |
|
|
|
|
43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
AO8606 |
|
44.09 |
|
|
|
|
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Björkman |
2010 |
AB0610 |
|
44.57 |
|
|
|
|
2:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milena Voskanyn |
2007 |
BI2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Söderhamns Simsällskap lag 2 |
13 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Livia Blom |
2008 |
BD1608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Norgren |
2006 |
BT6006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Brandt |
2007 |
BL1407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Sjöberg |
2008 |
BB9408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 13:54:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
304 |
|
|
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
+0.72 |
31.79 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Hallin |
2006 |
AD6106 |
|
38.56 |
|
|
|
|
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Helin |
2007 |
AB2907 |
|
33.41 |
|
|
|
|
1:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
|
30.72 |
|
|
|
|
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
257 |
|
|
2:22.13 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Gabriel Leijon |
2006 |
AL8706 |
+0.72 |
37.16 |
|
|
|
|
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munn |
2007 |
AK7907 |
|
40.82 |
|
|
|
|
1:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
|
32.96 |
|
|
|
|
1:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Savin |
2006 |
AL0906 |
|
31.19 |
|
|
|
|
2:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
13 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
186 |
|
|
2:38.29 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Axel Pagard |
2006 |
AM1506 |
+0.71 |
43.58 |
|
|
|
|
43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Glaas |
2006 |
AN4706 |
|
40.66 |
|
|
|
|
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aston Horn |
2007 |
AM4907 |
|
37.16 |
|
|
|
|
2:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Ekman |
2007 |
AG6907 |
|
36.89 |
|
|
|
|
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
159 |
|
|
2:46.61 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
Johannes Fischer |
2007 |
AA1907 |
+0.81 |
42.87 |
|
|
|
|
42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stig Larsson |
2006 |
AS1506 |
|
46.11 |
|
|
|
|
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Högström |
2006 |
AI3306 |
|
41.99 |
|
|
|
|
2:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Sayed |
2006 |
AL9706 |
|
35.64 |
|
|
|
|
2:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
139 |
|
|
2:54.37 |
+39.89 |
|
|
|
|
|
Simon Jansson |
2007 |
AM0507 |
+0.84 |
42.36 |
|
|
|
|
42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Carlsson |
2006 |
AR5306 |
|
48.50 |
|
|
|
|
1:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Andersson |
2007 |
AC7507 |
|
48.68 |
|
|
|
|
2:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jönsson |
2007 |
AM3707 |
|
34.83 |
|
|
|
|
2:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
137 |
|
|
2:55.30 |
+40.82 |
|
|
|
|
|
Pierre Valarcher |
2006 |
AU1906 |
+0.75 |
46.05 |
|
|
|
|
46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Larsson |
2006 |
AT8306 |
|
49.00 |
|
|
|
|
1:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tú Bardage |
2006 |
AP3306 |
|
42.14 |
|
|
|
|
2:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Nilsson |
2007 |
AE3707 |
|
38.11 |
|
|
|
|
2:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvika Simsällskap |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
134 |
|
|
2:56.67 |
+42.19 |
|
|
|
|
|
Axel Krysén |
2007 |
AF1507 |
+0.68 |
43.77 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Skogbergs |
2007 |
AF6307 |
|
53.54 |
|
|
|
|
1:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Löfgren |
2006 |
AT7306 |
|
42.68 |
|
|
|
|
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Vestbro |
2007 |
AD3307 |
|
36.68 |
|
|
|
|
2:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Borlänge Simsällskap 3 |
12 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Axelsson |
2007 |
AK0507 |
+0.74 |
42.70 |
|
|
|
|
42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bergman |
2009 |
AG3509 |
|
54.46 |
|
|
|
|
1:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
AL9507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Haglund |
2007 |
AP5707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:01:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 11oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
222 |
|
|
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Elise Hall |
2008 |
AK5408 |
+0.79 |
44.22 |
|
|
|
|
44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
|
52.49 |
|
|
|
|
1:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
|
39.04 |
|
|
|
|
2:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
AG3608 |
|
34.75 |
|
|
|
|
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
11 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
213 |
|
|
2:52.67 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Tua Hvitt |
2008 |
AU9608 |
+0.78 |
46.08 |
|
|
|
|
46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Othilia Östlund |
2010 |
AD9610 |
|
47.98 |
|
|
|
|
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hellström |
2008 |
AP4608 |
|
39.97 |
|
|
|
|
2:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Byström |
2008 |
AU6608 |
|
38.64 |
|
|
|
|
2:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
10 |
Upsala Simsällskap |
|
|
160 |
|
|
3:10.07 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
+0.99 |
54.17 |
|
|
|
|
54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Nilsson |
2009 |
AK8209 |
|
51.06 |
|
|
|
|
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
|
45.30 |
|
|
|
|
2:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idde Söderström |
2009 |
AD8609 |
|
39.54 |
|
|
|
|
3:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvika Simsällskap |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
137 |
|
|
3:19.90 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
Sara Müller |
2008 |
AY1608 |
|
55.83 |
|
|
|
|
55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Karls |
2008 |
AG4208 |
|
51.69 |
|
|
|
|
1:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
AN1208 |
|
46.62 |
|
|
|
|
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Branér |
2008 |
AR0408 |
|
45.76 |
|
|
|
|
3:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
118 |
|
|
3:30.23 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
Nelly Widmark |
2008 |
AP0408 |
+0.90 |
54.95 |
|
|
|
|
54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Isaksson |
2008 |
AU5408 |
|
55.80 |
|
|
|
|
1:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
AU0408 |
|
47.07 |
|
|
|
|
2:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Bergqvist |
2009 |
AF5409 |
|
52.41 |
|
|
|
|
3:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Borlänge Simsällskap 4 |
10 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
AO6009 |
+0.63 |
54.32 |
|
|
|
|
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
AE5209 |
|
52.09 |
|
|
|
|
1:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Lylander |
2009 |
AJ6209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:07:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 11oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
11 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
144 |
|
|
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
AI2108 |
+0.83 |
44.85 |
|
|
|
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Edberg |
2008 |
AI0508 |
|
44.60 |
|
|
|
|
1:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
AK8508 |
|
43.93 |
|
|
|
|
2:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Wisén |
2009 |
AH5909 |
|
38.98 |
|
|
|
|
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
91 |
|
|
3:20.76 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
Lucas Yu |
2010 |
AA0310 |
+0.77 |
48.97 |
|
|
|
|
48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
|
54.42 |
|
|
|
|
1:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Elf |
2009 |
AB5509 |
|
45.70 |
|
|
|
|
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Lindell |
2008 |
AH8308 |
|
51.67 |
|
|
|
|
3:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
73 |
|
|
3:36.01 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
Melker Andersson |
2010 |
AC5910 |
+0.77 |
55.24 |
|
|
|
|
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aldor Gradin |
2008 |
AK9308 |
|
58.50 |
|
|
|
|
1:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matheo Bakos |
2010 |
AA1910 |
|
55.14 |
|
|
|
|
2:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
|
47.13 |
|
|
|
|
3:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 14:11:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4X100m Medley Mixed 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
12 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Marhold |
2007 |
AL5407 |
+0.79 |
40.90 |
1:23.39 |
|
|
|
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munn |
2007 |
AK7907 |
|
43.79 |
1:33.28 |
|
|
|
2:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
|
36.46 |
1:18.81 |
|
|
|
4:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Fischer |
2007 |
AA1907 |
|
36.07 |
1:15.73 |
|
|
|
5:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falu Simsällskap |
13 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:32.83 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Hanna Frank |
2006 |
BB9406 |
+0.73 |
42.64 |
1:27.41 |
|
|
|
1:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Strömsöe |
2006 |
AV2406 |
|
41.04 |
1:28.85 |
|
|
|
2:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus von Hofsten |
2006 |
AN6306 |
|
36.91 |
1:22.00 |
|
|
|
4:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bondensson |
2007 |
AD7307 |
|
35.07 |
1:14.57 |
|
|
|
5:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bollnäs Simsällskap |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:52.18 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Edith Wallberg |
2007 |
AA3807 |
+0.72 |
37.51 |
1:19.65 |
|
|
|
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
AF2508 |
|
47.65 |
1:42.45 |
|
|
|
3:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
AN8607 |
|
40.10 |
1:31.09 |
|
|
|
4:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Csongor Pázsit |
2007 |
AL6507 |
|
36.99 |
1:18.99 |
|
|
|
5:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:57.77 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Leo Jönsson |
2007 |
AM3707 |
+0.72 |
41.70 |
1:28.63 |
|
|
|
1:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Uljas |
2007 |
AG4807 |
|
44.49 |
1:36.20 |
|
|
|
3:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Högström |
2006 |
AI3306 |
|
44.72 |
1:35.77 |
|
|
|
4:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
|
36.69 |
1:17.17 |
|
|
|
5:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Borlänge Simsällskap lag 7 |
13 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:12.04 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Ebba Axelsson |
2006 |
BT2006 |
+0.82 |
42.16 |
1:28.19 |
|
|
|
1:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
BF5207 |
|
49.44 |
1:47.88 |
|
|
|
3:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
|
20.45 |
36.68 |
|
|
|
3:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Haglund |
2007 |
AP5707 |
|
48.23 |
2:19.29 |
|
|
|
6:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
12 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:52.04 |
+1:20.8 |
|
|
|
|
|
Linnea Glantz |
2007 |
AW3607 |
+0.89 |
50.54 |
1:46.02 |
|
|
|
1:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hildur Edholm |
2007 |
BF2807 |
|
54.27 |
1:54.86 |
|
|
|
3:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Andersson |
2007 |
AC7507 |
|
51.04 |
1:51.14 |
|
|
|
5:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Jansson |
2007 |
AM0507 |
|
37.52 |
1:20.02 |
|
|
|
6:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Borlänge Simsällskap 6 |
13 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:53.37 |
+1:22.1 |
|
|
|
|
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
BT6406 |
+0.90 |
52.58 |
1:49.21 |
|
|
|
1:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
AL9507 |
|
52.32 |
1:52.67 |
|
|
|
3:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Abrishami |
2006 |
BF2806 |
|
45.17 |
1:40.73 |
|
|
|
5:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Malm |
2006 |
BT1806 |
|
41.59 |
1:30.76 |
|
|
|
6:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
12 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
+0.71 |
37.91 |
1:17.96 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
|
43.35 |
1:30.80 |
|
|
|
2:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Helin |
2007 |
AB2907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Söderström |
2007 |
AG2607 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maj Grimnell |
2007 |
AQ7607 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Larsson |
2006 |
AT8306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tú Bardage |
2006 |
AP3306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Högdin |
2007 |
AS1607 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:18:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X50m Medley Mixed 11oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Matheo Bakos |
2010 |
AA1910 |
+0.78 |
45.86 |
|
|
|
|
45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
|
53.70 |
|
|
|
|
1:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
AG3608 |
|
42.63 |
|
|
|
|
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
AU0408 |
|
40.07 |
|
|
|
|
3:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvika Simsällskap |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:04.82 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Jacob Proffitt |
2008 |
AI9908 |
+0.76 |
49.93 |
|
|
|
|
49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Karls |
2008 |
AG4208 |
|
51.58 |
|
|
|
|
1:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Nilsson |
2008 |
AB6108 |
|
48.18 |
|
|
|
|
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
AN1208 |
|
35.13 |
|
|
|
|
3:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:35.72 |
+33.46 |
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
+0.67 |
53.73 |
|
|
|
|
53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Idde Söderström |
2009 |
AD8609 |
|
54.75 |
|
|
|
|
1:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Yu |
2010 |
AA0310 |
|
1:01.32 |
|
|
|
|
2:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Widmark |
2008 |
AP0408 |
|
45.92 |
|
|
|
|
3:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Elf |
2009 |
AB5509 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Lindell |
2008 |
AH8308 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Aldor Gradin |
2008 |
AK9308 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Hall |
2008 |
AK5408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Andersson |
2010 |
AC5910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Borlänge Simsällskap yngre |
10 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bergman |
2009 |
AG3509 |
+0.69 |
50.54 |
|
|
|
|
50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
AE5209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Lylander |
2009 |
AJ6209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
AO6009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:23:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Flickor 13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
416 |
5:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
412 |
5:14.95 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
400 |
5:18.29 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
369 |
5:26.73 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
367 |
5:27.39 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
344 |
5:34.68 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
336 |
5:37.30 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
332 |
5:38.40 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
311 |
5:45.90 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
259 |
6:07.86 |
+53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
237 |
6:18.93 |
+1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
235 |
6:19.78 |
+1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annelies Sachse |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
222 |
6:27.28 |
+1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
169 |
7:03.66 |
+1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
167 |
7:05.53 |
+1:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:43:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:43:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Frisim Pojkar 13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
426 |
4:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
359 |
4:58.61 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
358 |
4:58.65 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
351 |
5:00.67 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
286 |
5:21.83 |
+39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
268 |
5:28.84 |
+46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
225 |
5:48.53 |
+1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
225 |
5:48.72 |
+1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
200 |
6:02.85 |
+1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
198 |
6:04.05 |
+1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stig Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
175 |
6:19.25 |
+1:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
164 |
6:27.32 |
+1:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:55:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:56:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Flickor 12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
382 |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
381 |
2:32.28 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
345 |
2:37.30 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
337 |
2:38.60 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
318 |
2:41.70 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
317 |
2:41.89 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
288 |
2:47.03 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
285 |
2:47.72 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
280 |
2:48.66 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
276 |
2:49.52 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
236 |
2:58.45 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
204 |
3:07.32 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
190 |
3:12.04 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
188 |
3:12.43 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
145 |
3:29.77 |
+57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:07:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
260 |
2:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
224 |
2:43.49 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
209 |
2:47.19 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
163 |
3:01.73 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
145 |
3:09.02 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Vestbro |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
142 |
3:10.13 |
+34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
135 |
3:13.63 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nils Skogbergs |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
130 |
3:15.91 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
116 |
3:23.19 |
+47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacques Valarcher |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
87 |
3:44.18 |
+1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:15:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
318 |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
266 |
1:24.89 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
195 |
1:34.14 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
148 |
1:43.16 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
118 |
1:51.12 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
386 |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
341 |
1:18.14 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
290 |
1:22.47 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
272 |
1:24.22 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
267 |
1:24.74 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
252 |
1:26.40 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
243 |
1:27.46 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
188 |
1:35.21 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
|
183 |
1:36.14 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
182 |
1:36.26 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
171 |
1:38.23 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
150 |
1:42.58 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
149 |
1:42.89 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:34:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
215 |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
175 |
1:25.92 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
154 |
1:29.61 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
120 |
1:37.37 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
71 |
1:55.73 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:40:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
278 |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
217 |
1:19.95 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
206 |
1:21.28 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
187 |
1:23.98 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
172 |
1:26.32 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
170 |
1:26.75 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
140 |
1:32.47 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
137 |
1:33.19 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
134 |
1:33.84 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
129 |
1:35.13 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
81 |
1:51.11 |
+37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stig Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:40:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:41:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Fjärilsim Flcikor 11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
326 |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
236 |
39.42 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
205 |
41.30 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
192 |
42.24 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
173 |
43.71 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
167 |
44.20 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilda Flyckt |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
135 |
47.41 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tua Hvitt |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
131 |
47.95 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
111 |
50.70 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
110 |
50.74 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
91 |
54.17 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
80 |
56.35 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Isaksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:46:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:46:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Fjärilsim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
160 |
40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
149 |
41.05 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
129 |
43.10 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Nilsson |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
|
89 |
48.66 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:54:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:54:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 25m Fjärilsim Flick 10oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idde Söderström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
19.59 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
19.82 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
19.86 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
21.58 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
21.65 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
25.38 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
26.86 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
28.29 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
28.94 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
S1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Leonardsson |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:55:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:55:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
19.40 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
21.13 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
21.64 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
23.13 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
23.45 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Bergman |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:57:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:57:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.97 |
280 |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
229 |
1:29.92 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.74 |
222 |
1:30.88 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
216 |
1:31.65 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
197 |
1:34.46 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
184 |
1:36.67 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tua Hvitt |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
158 |
1:41.58 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.81 |
157 |
1:41.98 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
135 |
1:47.05 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
128 |
1:49.16 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Flyckt |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
128 |
1:49.17 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
124 |
1:50.27 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
119 |
1:51.82 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Müller |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.70 |
113 |
1:53.78 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Branér |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.80 |
112 |
1:54.07 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
109 |
1:54.88 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.97 |
102 |
1:57.64 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.96 |
89 |
2:03.00 |
+38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Isaksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
65 |
2:16.50 |
+52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Livia Blom |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 18:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
359 |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
328 |
1:19.79 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.78 |
324 |
1:20.11 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
260 |
1:26.14 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.82 |
259 |
1:26.25 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
259 |
1:26.26 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
254 |
1:26.80 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
242 |
1:28.28 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.53 |
241 |
1:28.38 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.99 |
225 |
1:30.42 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
220 |
1:31.07 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
209 |
1:32.62 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-0.64 |
173 |
1:38.74 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
163 |
1:40.65 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
138 |
1:46.27 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
136 |
1:46.78 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
136 |
1:46.94 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
126 |
1:49.58 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hildur Edholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
99 |
1:58.75 |
+41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arwen Wannberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 18:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.80 |
472 |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
375 |
1:16.31 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.83 |
317 |
1:20.70 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
311 |
1:21.18 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.86 |
307 |
1:21.52 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
+0.73 |
285 |
1:23.59 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.90 |
273 |
1:24.80 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.76 |
271 |
1:25.02 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
264 |
1:25.69 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
263 |
1:25.85 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.74 |
258 |
1:26.43 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
253 |
1:27.00 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
237 |
1:28.92 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.83 |
236 |
1:28.95 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Persson |
2006 |
Sim 77 Hofors |
+0.82 |
235 |
1:29.12 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
232 |
1:29.46 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
229 |
1:29.85 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.89 |
225 |
1:30.44 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.99 |
220 |
1:31.15 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.98 |
218 |
1:31.34 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.83 |
211 |
1:32.40 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.99 |
203 |
1:33.53 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.86 |
202 |
1:33.76 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
156 |
1:42.10 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.83 |
137 |
1:46.56 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.96 |
119 |
1:51.78 |
+41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Norgren |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 18:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 18:29:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
188 |
1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.94 |
107 |
1:42.72 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.93 |
101 |
1:44.93 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
95 |
1:46.92 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aldor Gradin |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
83 |
1:51.72 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Proffitt |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.72 |
83 |
1:51.82 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Wetterbom |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 18:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
241 |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
221 |
1:20.81 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
203 |
1:23.10 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bondensson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.85 |
193 |
1:24.60 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
171 |
1:27.96 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
167 |
1:28.70 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
147 |
1:32.55 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
142 |
1:33.67 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Vestbro |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.70 |
107 |
1:42.71 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.78 |
101 |
1:44.68 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
98 |
1:45.81 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
91 |
1:48.46 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laurits Åström Lind |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
83 |
1:52.02 |
+33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stephan Mikhaylov |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
83 |
1:52.10 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
81 |
1:52.80 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Colin Guo |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
77 |
1:54.54 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nils Skogbergs |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.96 |
70 |
1:58.17 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacques Valarcher |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 18:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
352 |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
313 |
1:11.96 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
249 |
1:17.65 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.98 |
239 |
1:18.76 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
227 |
1:20.15 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.96 |
182 |
1:26.27 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
164 |
1:29.19 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
157 |
1:30.50 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
157 |
1:30.63 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
148 |
1:32.37 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
+0.79 |
144 |
1:33.29 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.95 |
139 |
1:34.26 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.47 |
138 |
1:34.44 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
135 |
1:35.09 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
126 |
1:37.29 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pierre Valarcher |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
123 |
1:38.21 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stig Larsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
110 |
1:41.83 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 18:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 18:44:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Ryggsim Flickor 10 oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Hedemora Simsällskap |
+0.71 |
192 |
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
184 |
45.07 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
158 |
47.40 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
141 |
49.26 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.93 |
136 |
49.80 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anya Davidson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
129 |
50.80 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Leonardsson |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.75 |
126 |
51.10 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
115 |
52.69 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
108 |
53.74 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.94 |
101 |
55.03 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
98 |
55.63 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Skogbergs |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.82 |
83 |
58.76 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
+0.58 |
83 |
58.84 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.90 |
66 |
1:03.37 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Käck |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.57 |
58 |
1:06.22 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sigrid Munters |
2011 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.76 |
54 |
1:07.54 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.57 |
51 |
1:08.84 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Idde Söderström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
S1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Blixt |
2009 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 19:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 19:05:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
141 |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
120 |
44.97 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
118 |
45.28 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
93 |
48.96 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
89 |
49.61 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
79 |
51.58 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
69 |
54.00 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
53 |
58.90 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.84 |
50 |
1:00.02 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.77 |
43 |
1:03.25 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melker Andersson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 19:07:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 19:08:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
141 |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
120 |
44.97 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
118 |
45.28 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
93 |
48.96 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
89 |
49.61 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
79 |
51.58 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
69 |
54.00 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
53 |
58.90 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.84 |
50 |
1:00.02 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.77 |
43 |
1:03.25 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melker Andersson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 19:07:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 19:08:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 4X50m Frisim Flick 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Söderhamns Simsällskap |
13 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
418 |
|
|
2:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Runarsson |
2006 |
BD5206 |
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Karlsson |
2007 |
AV4407 |
|
33.16 |
|
|
|
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junia Eklund |
2006 |
AH0806 |
|
28.42 |
|
|
|
|
1:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Andersson |
2006 |
BH8806 |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
386 |
|
|
2:08.89 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Nike Söderström |
2007 |
AG2607 |
|
31.50 |
|
|
|
|
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
|
33.31 |
|
|
|
|
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Svensson |
2006 |
AU7806 |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Stadell |
2006 |
AO7206 |
|
32.00 |
|
|
|
|
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gävle Simsällskap |
13 |
Gävle Simsällskap |
|
|
365 |
|
|
2:11.32 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
BM8406 |
|
31.74 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junie Mattsson |
2007 |
AP1407 |
|
33.10 |
|
|
|
|
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Öhman |
2006 |
BJ1806 |
|
34.82 |
|
|
|
|
1:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
AP5606 |
|
31.66 |
|
|
|
|
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
12 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
326 |
|
|
2:16.40 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Elsa Harnesk |
2007 |
AX4607 |
|
36.82 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillevi Östlund |
2007 |
AX0807 |
|
34.97 |
|
|
|
|
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
AM4607 |
|
32.63 |
|
|
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lönn |
2008 |
AI4608 |
|
31.98 |
|
|
|
|
2:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
315 |
|
|
2:17.98 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
|
34.97 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
|
35.43 |
|
|
|
|
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Säfsten |
2006 |
BD4806 |
|
33.75 |
|
|
|
|
1:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Marhold |
2007 |
AL5407 |
|
33.83 |
|
|
|
|
2:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bollnäs Simsällskap |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
308 |
|
|
2:18.91 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Edith Wallberg |
2007 |
AA3807 |
|
32.73 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
AN8607 |
|
33.56 |
|
|
|
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Byqvist |
2008 |
AQ0208 |
|
36.17 |
|
|
|
|
1:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arwen Wannberg |
2007 |
AE2407 |
|
36.45 |
|
|
|
|
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Borlänge Simsällskap |
13 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
253 |
|
|
2:28.34 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Melina Abrishami |
2006 |
BF2806 |
|
35.91 |
|
|
|
|
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
BF5207 |
|
39.52 |
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
BT6406 |
|
40.79 |
|
|
|
|
1:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
|
32.12 |
|
|
|
|
2:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
244 |
|
|
2:30.18 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Anni Uljas |
2007 |
AG4807 |
|
36.35 |
|
|
|
|
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Glantz |
2007 |
AW3607 |
|
39.03 |
|
|
|
|
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Wetterbom |
2006 |
BF4406 |
|
38.20 |
|
|
|
|
1:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grundemar |
2006 |
BM8806 |
|
36.60 |
|
|
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedemora SS |
13 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
235 |
|
|
2:32.04 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
Mathilda Flyckt |
2008 |
AX7208 |
|
42.56 |
|
|
|
|
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Dolan |
2006 |
AV5406 |
|
36.85 |
|
|
|
|
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milena Voskanyn |
2007 |
BI2007 |
|
37.61 |
|
|
|
|
1:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
AO8606 |
|
35.02 |
|
|
|
|
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Falu Simsällskap |
13 |
Falu Simsällskap |
|
|
231 |
|
|
2:32.86 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Emma Färlin |
2006 |
AV8206 |
|
33.82 |
|
|
|
|
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Eriksson |
2007 |
AT3207 |
|
34.92 |
|
|
|
|
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doris von Hofsten |
2008 |
AE9808 |
|
37.95 |
|
|
|
|
1:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
AG5610 |
|
46.17 |
|
|
|
|
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
175 |
|
|
2:47.86 |
+42.33 |
|
|
|
|
|
Sara Högdin |
2007 |
AS1607 |
|
40.64 |
|
|
|
|
40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hildur Edholm |
2007 |
BF2807 |
|
46.45 |
|
|
|
|
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maj Grimnell |
2007 |
AQ7607 |
|
39.53 |
|
|
|
|
2:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
BF3406 |
|
41.24 |
|
|
|
|
2:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Söderhamns Simsällskap lag 2 |
13 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
113 |
|
|
3:13.97 |
+1:08.4 |
|
|
|
|
|
Ronja Norgren |
2006 |
BT6006 |
|
52.31 |
|
|
|
|
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Blom |
2008 |
BD1608 |
|
54.06 |
|
|
|
|
1:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Sjöberg |
2008 |
BB9408 |
|
49.69 |
|
|
|
|
2:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Brandt |
2007 |
BL1407 |
|
37.91 |
|
|
|
|
3:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 19:14:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4X50m Frisim Pojkar 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
297 |
|
|
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
|
31.70 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
|
29.22 |
|
|
|
|
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Savin |
2006 |
AL0906 |
|
32.72 |
|
|
|
|
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
|
30.07 |
|
|
|
|
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
233 |
|
|
2:14.06 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Filip Hallin |
2006 |
AD6106 |
|
34.75 |
|
|
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Leijon |
2006 |
AL8706 |
|
32.57 |
|
|
|
|
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Sayed |
2006 |
AL9706 |
|
35.08 |
|
|
|
|
1:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Helin |
2007 |
AB2907 |
|
31.66 |
|
|
|
|
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
13 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
196 |
|
|
2:21.97 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Axel Pagard |
2006 |
AM1506 |
|
37.13 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Ekman |
2007 |
AG6907 |
|
37.48 |
|
|
|
|
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aston Horn |
2007 |
AM4907 |
|
34.06 |
|
|
|
|
1:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Glaas |
2006 |
AN4706 |
|
33.30 |
|
|
|
|
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
195 |
|
|
2:22.44 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Stig Larsson |
2006 |
AS1506 |
|
34.50 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Högström |
2006 |
AI3306 |
|
36.21 |
|
|
|
|
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munn |
2007 |
AK7907 |
|
35.75 |
|
|
|
|
1:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jönsson |
2007 |
AM3707 |
|
35.98 |
|
|
|
|
2:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
170 |
|
|
2:29.06 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
Johannes Fischer |
2007 |
AA1907 |
|
35.99 |
|
|
|
|
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Jansson |
2007 |
AM0507 |
|
37.41 |
|
|
|
|
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tú Bardage |
2006 |
AP3306 |
|
39.30 |
|
|
|
|
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Carlsson |
2006 |
AR5306 |
|
36.36 |
|
|
|
|
2:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvika Simsällskap |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
152 |
|
|
2:34.63 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
Axel Krysén |
2007 |
AF1507 |
|
36.97 |
|
|
|
|
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Skogbergs |
2007 |
AF6307 |
|
39.00 |
|
|
|
|
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Löfgren |
2006 |
AT7306 |
|
38.87 |
|
|
|
|
1:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Vestbro |
2007 |
AD3307 |
|
39.79 |
|
|
|
|
2:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
12 |
Upsala Simsällskap |
|
|
103 |
|
|
2:55.89 |
+52.18 |
|
|
|
|
|
Laurits Åström Lind |
2007 |
AM2507 |
|
43.53 |
|
|
|
|
43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Colin Guo |
2007 |
AS2107 |
|
47.84 |
|
|
|
|
1:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacques Valarcher |
2007 |
AP6107 |
|
40.02 |
|
|
|
|
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stephan Mikhaylov |
2007 |
AR8107 |
|
44.50 |
|
|
|
|
2:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 19:21:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4X50m Frisim Flickor 11oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
235 |
|
|
2:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
AG3608 |
|
36.74 |
|
|
|
|
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Hall |
2008 |
AK5408 |
|
40.24 |
|
|
|
|
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
|
37.83 |
|
|
|
|
1:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
|
37.18 |
|
|
|
|
2:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
11 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
192 |
|
|
2:42.61 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Emmy Olsson |
2008 |
AX2008 |
|
39.96 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lönn |
2009 |
AK9809 |
|
43.23 |
|
|
|
|
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Byström |
2008 |
AU6608 |
|
41.18 |
|
|
|
|
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hellström |
2008 |
AP4608 |
|
38.24 |
|
|
|
|
2:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvika Simsällskap |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
140 |
|
|
3:00.63 |
+28.64 |
|
|
|
|
|
Sara Müller |
2008 |
AY1608 |
|
55.87 |
|
|
|
|
55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
AN1208 |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Karls |
2008 |
AG4208 |
|
40.39 |
|
|
|
|
2:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Branér |
2008 |
AR0408 |
|
45.93 |
|
|
|
|
3:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
138 |
|
|
3:01.29 |
+29.30 |
|
|
|
|
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
AU0408 |
|
42.46 |
|
|
|
|
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Widmark |
2008 |
AP0408 |
|
46.83 |
|
|
|
|
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
|
49.51 |
|
|
|
|
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idde Söderström |
2009 |
AD8609 |
|
42.49 |
|
|
|
|
3:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
128 |
|
|
3:05.88 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
Anya Davidson |
2010 |
AF5010 |
|
45.97 |
|
|
|
|
45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Törnquist |
2008 |
AU0608 |
|
44.27 |
|
|
|
|
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Jägare |
2010 |
AF0410 |
|
47.39 |
|
|
|
|
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Påve |
2008 |
AP8208 |
|
48.25 |
|
|
|
|
3:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Borlänge Simsällskap |
10 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
115 |
|
|
3:12.70 |
+40.71 |
|
|
|
|
|
Farahnaz Monavari |
2009 |
AO6009 |
|
46.85 |
|
|
|
|
46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
|
50.10 |
|
|
|
|
1:36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
AE5209 |
|
55.95 |
|
|
|
|
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Lylander |
2009 |
AJ6209 |
|
39.80 |
|
|
|
|
3:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 19:27:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
11 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
139 |
|
|
2:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Leo Freimuth |
2009 |
|
|
51.08 |
|
|
|
|
51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
AI2108 |
|
34.18 |
|
|
|
|
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
AK8508 |
|
37.69 |
|
|
|
|
2:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Edberg |
2008 |
AI0508 |
|
36.42 |
|
|
|
|
2:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
10 |
Upsala Simsällskap |
|
|
129 |
|
|
2:43.43 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Lucas Yu |
2010 |
AA0310 |
|
45.71 |
|
|
|
|
45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
|
43.68 |
|
|
|
|
1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matheo Bakos |
2010 |
AA1910 |
|
39.18 |
|
|
|
|
2:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Elf |
2009 |
AB5509 |
|
34.86 |
|
|
|
|
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
11 |
Upsala Simsällskap |
|
|
66 |
|
|
3:23.87 |
+44.50 |
|
|
|
|
|
Sixten Lindell |
2008 |
AH8308 |
|
49.72 |
|
|
|
|
49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Wetterbom |
2008 |
AN1108 |
|
57.55 |
|
|
|
|
1:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
|
50.16 |
|
|
|
|
2:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aldor Gradin |
2008 |
AK9308 |
|
46.44 |
|
|
|
|
3:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 19:32:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|