2021-12-09   15:20:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Paisuntakrooloot 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspivmr  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinjoki    Tulostusaika  12:34   
  Jrjestj  Seinjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albertiina Kotkaniemi  2008    229  43.85        1:29.89   
  Seinjoen Uimarit-58  1:30.95                 
                     
Emma Tieaho  2008    212  45.35        1:32.19   
  Nokian Pyry  1:30.78                 
                     
Nana Murtomki  2008    173  47.03        1:38.75   
  Seinjoen Uimarit-58  1:42.36                 
                     
Milena Elomaa  2008    165  48.39        1:40.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.43                 
                     
Krista Pajula  2008    145  49.98        1:44.51   
  Kankaanpn Uimarit  1:49.38                 
                     
Selma Kipponen  2008    140  49.86        1:45.84   
  Keuruun Toverit                   
                     
Lilja Sepp  2008    137  49.83        1:46.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Siiri Nivukoski  2008    136  51.79        1:46.83   
  Seinjoen Uimarit-58  1:45.84                 
                     
Aino Jms  2008    132  52.68        1:47.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:49.62                 
                     
10  Ada Sainio  2008    123  53.22        1:50.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:53.62                 
                     
11  Liina Ylinen  2008    122  54.43        1:50.78   
  Seinjoen Uimarit-58  1:54.22                 
                     
12  Emma Henriika Nurmela  2009    118  54.61        1:52.15   
  Seinjoen Uimarit-58                   
                     
13  Peppi Lintil  2008    106  58.10        1:56.17   
  Seinjoen Uimarit-58  2:06.61                 
                     
14  Annika Lehtimki  2008    99  58.68        1:58.59   
  Seinjoen Uimarit-58  2:02.92                 
                     
15  Oona Alanko  2008    78  1:01.73        2:08.60   
  Seinjoen Uimarit-58                   
                     
16  Nenne Maaria Johanna Lanamki  2008    77  1:02.00        2:08.88   
  Seinjoen Uimarit-58  2:13.17                 
                     
17  Neea Risku  2011    75  1:02.27        2:10.10   
  Seinjoen Uimarit-58  2:05.84                 
                     
18  Emilia Syrj  2009    72  1:04.53        2:12.12   
  Seinjoen Uimarit-58  2:19.52                 
                     
19  Minea Kangas  2009    66  1:05.94        2:16.08   
  Seinjoen Uimarit-58  2:12.67                 
                     
20  Nora Frsti  2008    51  1:10.82        2:28.22   
  Seinjoen Uimarit-58  2:29.01                 
                     
Aada Vataja  2008              DSQ  25m 
  Seinjoen Uimarit-58  1:49.33                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinn knnksess               
                     
Enni Kataja  2009              DSQ  50m, seintuki 
  Seinjoen Uimarit-58  1:58.00                 
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
                     
Kaisa Hakala  2008              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:45.04                 
  SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
Kerttu Ylinen  2009              DSQ   
  Seinjoen Uimarit-58  1:47.21                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    359  37.98        1:17.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:16.74                 
                     
Ellen Williamsson  2006    292  40.55        1:22.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.62                 
                     
Iina Hulkki  2006    277  41.21        1:24.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:27.60                 
                     
Eeva Finnil  2006    258  42.77        1:26.36   
  Seinjoen Uimarit-58  1:30.50                 
                     
Aina Keiski  2007    217  45.15        1:31.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:30.67                 
                     
Michelle Fellman  2007    213  44.63        1:32.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:32.39                 
                     
Milja Laakkonen  2007    209  45.42        1:32.60   
  Keuruun Toverit  1:34.50                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    209  44.33        1:32.63   
  Vieskan Uimarit  1:29.53                 
                     
Siiri Rantala  2007    205  46.22        1:33.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.89                 
                     
10  Tilda Saarela  2006    205  45.77        1:33.29   
  Vieskan Uimarit  1:34.76                 
                     
11  Elli Isomets  2007    204  45.28        1:33.38   
  Kankaanpn Uimarit  1:36.54                 
                     
12  Elsi Vedenjuoksu  2007    197  45.62        1:34.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:37.06                 
                     
13  Laura Koskela  2006    195  46.29        1:34.84   
  Seinjoen Uimarit-58  1:34.26                 
                     
14  Olivia Kivel  2006    188  46.97        1:35.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.43                 
                     
15  Tiia Reini  2007    187  46.72        1:36.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:35.84                 
                     
16  Nina Kinnunen  2007    154  47.90        1:42.63   
  Seinjoen Uimarit-58  1:42.10                 
                     
17  Evelina Myllykoski  2006    152  49.45        1:43.04   
  Seinjoen Uimarit-58  1:41.42                 
                     
18  Maija Ollikainen  2007    145  50.70        1:44.62   
  Keuruun Toverit                   
                     
19  Sohvi Kiviluoma  2006    143  51.04        1:45.19   
  Seinjoen Uimarit-58  1:44.17                 
                     
20  Siiri Kaatikko  2007    120  54.81        1:51.29   
  Seinjoen Uimarit-58  2:00.01                 
                     
21  Marika Thors  2007    91  1:00.10        2:02.12   
  Ilmajoen Kisailijat  2:01.32                 
                     
Aada Antila  2007              DSQ  ei koskenut paneelii 
  Lapuan Virki  1:30.50                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
Neela Perl  2006              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:15.77                 
  SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Knskangas  2004    473  35.30        1:10.60   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.85                 
                     
Ella Hulkki  2004    470  35.07        1:10.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:07.12                 
                     
Enni Kinnunen  2005    428  34.85        1:12.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:12.27                 
                     
Aino Ollikainen  2005    416  36.05        1:13.70   
  Keuruun Toverit  1:15.59                 
                     
Vilma Rintala  2005    390  36.93        1:15.28   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.63                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    383  36.46        1:15.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:16.97                 
                     
Veera Varsanp  2004    376  37.60        1:16.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:15.47                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    357  37.92        1:17.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:13.05                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    355  38.09        1:17.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:14.94                 
                     
10  Jaana Nevala  2005    352  37.99        1:17.87   
  Vieskan Uimarit  1:17.19                 
                     
11  Tilde Lfqvist  2004    338  39.11        1:18.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:18.98                 
                     
12  Anniina Haarala  2004    333  39.02        1:19.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:19.31                 
                     
13  Viivi Nurmela  2004    329  38.06        1:19.67   
  Seinjoen Uimarit-58  1:16.72                 
                     
14  Inger Isaksen  2005    324  38.96        1:20.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:18.16                 
                     
15  Julia Nelimarkka  2004    317  40.04        1:20.65   
  Keuruun Toverit  1:21.06                 
                     
16  Emma Lng  2004    292  40.23        1:22.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.97                 
                     
17  Iida-Isabella Pakka  2004    276  40.93        1:24.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:26.46                 
                     
18  Ida Ekebohm  2005    272  42.27        1:24.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.18                 
                     
19  Ronya Rajala  2005    224  43.25        1:30.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.67                 
                     
20  Fanny Granvik  2004    214  44.49        1:31.86   
  Seinjoen Uimarit-58  1:35.85                 
                     
21  Elviira Kotkaniemi  2005    174  47.54        1:38.54   
  Seinjoen Uimarit-58  1:35.23                 
                     
22  Ida Enberg  2004    148  50.88        1:43.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:41.92                 
                     
23  Aino Lhelm  2005    102  57.18        1:57.59   
  Seinjoen Uimarit-58  2:04.20                 
                     
Roosa Rinta-Aho  2004              DSQ  50m 
  Alavuden Urheilijat  1:29.54                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Teea Jestoi  2005              DSQ  maaliin tullessa 
  Kokkolan Uimaseura  1:12.95                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    569  32.66        1:06.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.33                 
                     
Milla Laiteenmki  2001    465  34.19        1:11.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.07                 
                     
Jenny Grangrd  2003    390  36.85        1:15.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:13.06                 
                     
Aino Jerohin  2003    327  38.57        1:19.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:20.87                 
                     
Emma Mustonen  2002    309  38.71        1:21.36   
  Lapuan Virki  1:18.34                 
                     
Senni Eklund  2003    264  41.47        1:25.78   
  Alavuden Urheilijat  1:23.32                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner