Resultat för Caroline af Ugglas knattesim 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2019 |
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 20.64 | 43.64 | |||||
2 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 20.73 | 44.38 | |||||
3 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 21.28 | 46.18 | |||||
4 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.03 | 46.63 | |||||
5 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 21.83 | 47.20 | |||||
6 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 22.42 | 48.50 | |||||
7 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 21.90 | 48.89 | |||||
8 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 23.34 | 49.36 | |||||
9 | Saga Wallebring | 2008 | Simklubben Ena | 22.87 | 50.52 | |||||
10 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.78 | 50.97 | |||||
11 | Cornelia Orheden | 2008 | Väsby Simsällskap | 23.50 | 50.98 | |||||
12 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Sim | 24.25 | 51.63 | |||||
13 | Tea Hermelin | 2008 | Turebergs Simklubb | 24.16 | 51.67 | |||||
14 | Natalie Donoso Hammar | 2008 | Danderyds Sim | 23.19 | 52.10 | |||||
15 | Micaela Donoso Hammar | 2008 | Danderyds Sim | 23.62 | 52.24 | |||||
16 | Tilde Fyrby | 2008 | Väsby Simsällskap | 24.71 | 52.39 | |||||
17 | Ella Gjälby | 2008 | Simklubben Ena | 24.54 | 53.03 | |||||
18 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 24.82 | 53.40 | |||||
19 | Elvira Wänman | 2008 | Turebergs Simklubb | 24.43 | 53.95 | |||||
20 | Emilia Säther | 2008 | Kanaans Simsällskap | 24.87 | 54.19 | |||||
21 | Isabelle Moshref | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.17 | 54.22 | |||||
22 | Rebecka Tousek | 2008 | Kanaans Simsällskap | 26.47 | 54.26 | |||||
23 | Keita Ivanova | 2008 | Väsby Simsällskap | 25.96 | 54.77 | |||||
24 | Beatrice Nilsson | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.66 | 55.03 | |||||
25 | Alma Lund Wahlberg | 2008 | Turebergs Simklubb | 26.12 | 55.29 | |||||
26 | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | 25.31 | 55.82 | |||||
27 | Agnes Klingh | 2008 | Väsby Simsällskap | 25.86 | 55.84 | |||||
28 | Alice Svedmarker | 2008 | Väsby Simsällskap | 25.78 | 56.27 | |||||
29 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.41 | 56.34 | |||||
30 | Sonja Knezevic | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.37 | 56.65 | |||||
31 | Magdalena Dimencheva | 2008 | Turebergs Simklubb | 25.76 | 56.98 | |||||
32 | Ida Norrbin-Schilling | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.87 | 59.24 | |||||
33 | Emilia Bakas | 2008 | Simklubben Ena | 28.05 | 59.94 | |||||
34 | Amanda Ågren | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.54 | 1:00.15 | |||||
35 | Moa Olsson | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.85 | 1:00.84 | |||||
36 | Narin Gohary | 2008 | Väsby Simsällskap | 28.42 | 1:02.72 | |||||
37 | Moa Bretz | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.05 | 1:04.49 | |||||
38 | Amelie Jägemar | 2008 | Väsby Simsällskap | 31.76 | 1:06.01 | |||||
39 | Alice Birgander | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.56 | 1:06.96 | |||||
- | Elin Eriksson | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Arnö | 2008 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Tumantseva | 2008 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.68 | 40.59 | |||||
2 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.38 | 41.99 | |||||
3 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.52 | 43.64 | |||||
4 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.16 | 44.10 | |||||
5 | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | 20.51 | 44.35 | |||||
6 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 21.44 | 46.11 | |||||
7 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.67 | 46.89 | |||||
8 | Tilda Flodin | 2007 | Väsby Simsällskap | 21.96 | 46.99 | |||||
9 | Edith Forsell | 2007 | Turebergs Simklubb | 22.71 | 48.60 | |||||
10 | Leia Matejic Elvin | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.47 | 48.94 | |||||
11 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 22.44 | 49.01 | |||||
12 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 22.82 | 49.28 | |||||
13 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 22.56 | 49.71 | |||||
14 | Ellinor Lillefors | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.65 | 50.15 | |||||
15 | Kristina Lind | 2007 | Simklubben Ena | 23.89 | 50.39 | |||||
16 | Isabell Andersson | 2007 | Turebergs Simklubb | 24.21 | 51.01 | |||||
17 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.78 | 51.02 | |||||
18 | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.60 | 51.34 | |||||
19 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 24.15 | 51.47 | |||||
20 | Amanda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 24.44 | 51.48 | |||||
21 | Isabella Winsnes | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.88 | 51.64 | |||||
22 | Lovisa Eriksson | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 24.38 | 51.79 | |||||
23 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 23.63 | 51.92 | |||||
24 | Ella Lynch | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.79 | 52.10 | |||||
25 | Ezabela Ortega | 2007 | Turebergs Simklubb | 23.28 | 52.41 | |||||
26 | Ella Curstedt | 2007 | Turebergs Simklubb | 24.70 | 54.08 | |||||
27 | Amanda Broberg | 2007 | Turebergs Simklubb | 24.65 | 54.18 | |||||
28 | Kajsa Elmqvist | 2007 | Turebergs Simklubb | 24.93 | 54.24 | |||||
29 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 25.73 | 54.34 | |||||
30 | Karina Kurbanova | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.49 | 56.57 | |||||
31 | Matilda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 26.86 | 57.31 | |||||
32 | Alva Smeds | 2007 | Väsby Simsällskap | 27.81 | 59.74 | |||||
33 | Jasmine Bardakci | 2007 | Väsby Simsällskap | 26.56 | 1:00.43 | |||||
34 | Isabel Holmertz | 2007 | Turebergs Simklubb | 28.76 | 1:01.02 | |||||
35 | Emma Iannello | 2007 | Väsby Simsällskap | 29.03 | 1:03.55 | |||||
36 | Elin Nilsson | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.94 | 1:19.98 | |||||
- | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Julia Sundqvist | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 19.17 | 40.74 | |||||
2 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 19.57 | 41.55 | |||||
3 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 19.32 | 42.03 | |||||
4 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.00 | 42.49 | |||||
5 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 19.86 | 42.74 | |||||
6 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 19.77 | 43.02 | |||||
7 | Ebba Fors | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.28 | 43.42 | |||||
8 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 20.48 | 44.46 | |||||
9 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.46 | 45.15 | |||||
10 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.80 | 46.04 | |||||
11 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.84 | 46.96 | |||||
12 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.57 | 47.27 | |||||
13 | Alicia Roman | 2006 | Turebergs Simklubb | 21.95 | 47.66 | |||||
14 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 22.22 | 47.96 | |||||
15 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 22.41 | 48.57 | |||||
16 | Elsa Pettersson | 2006 | Turebergs Simklubb | 22.07 | 48.75 | |||||
17 | Selma Sjödin | 2006 | Turebergs Simklubb | 22.36 | 48.82 | |||||
18 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 22.97 | 49.26 | |||||
19 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Sim | 23.84 | 49.64 | |||||
20 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.96 | 50.34 | |||||
21 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.92 | 50.83 | |||||
22 | Tencie Spoormaker | 2006 | Turebergs Simklubb | 23.76 | 51.14 | |||||
23 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 23.82 | 51.19 | |||||
24 | Alva Zander | 2006 | Ösmo Simsällskap | 23.59 | 51.68 | |||||
25 | Ida Källman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 24.20 | 52.61 | |||||
26 | Tina Najafzadeh | 2006 | Turebergs Simklubb | 25.03 | 53.71 | |||||
27 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 24.95 | 54.90 | |||||
28 | Sara Norman Widell | 2006 | Norrtälje Simklubb | 25.82 | 55.56 | |||||
- | Saga Siljestrand | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Wase | 2006 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Noelia Cypriansen | 2009 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.36 | 1:04.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |