Tulokset Hvidovre Medley Cup 4
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Berg | 2008 | 40.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
2 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 42.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.71 | |||||||||
3 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | 47.47 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
4 | Freja Itenov | 2008 | 48.64 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.10 | |||||||||
5 | Ida Hinchely | 2008 | 49.97 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.42 | |||||||||
6 | Victoria Hecht | 2008 | 1:02.70 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.31 | |||||||||
- | Isabella B Bonde | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.96 | |||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 45.68 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
2 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 48.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
3 | Caroline Milling | 2009 | 48.33 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 48.61 | |||||||||
4 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 49.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.96 | |||||||||
5 | Mikkeline Larsen | 2009 | 50.03 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.31 | |||||||||
6 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 52.71 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.89 | |||||||||
7 | Linoy Bitton | 2009 | 59.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.52 | |||||||||
- | Belinda Flade Larsen | 2009 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | DSQ | Ej fort. bev. 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.59 | |||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 47.47 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.13 | |||||||||
2 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 47.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.93 | |||||||||
3 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 51.16 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 53.23 | |||||||||
4 | Ida Hansen | 2010 | 53.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.28 | |||||||||
5 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 55.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |