2021-10-28   21:55:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nuorisouinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 6.4.2019

Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 9, 50m Backstroke Women 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 40.87
2 Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä 41.88 +1.01
3 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 42.45 +1.58
4 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto 43.91 +3.04
5 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto 45.05 +4.18
6 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä 45.64 +4.77
7 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura 46.30 +5.43
8 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 46.48 +5.61
9 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 46.51 +5.64
10 Pinja Hacklin 2008 Swimming Jyväskylä 47.27 +6.40
11 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 48.06 +7.19
12 Ella Johanna Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 49.24 +8.37
13 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 49.29 +8.42
14 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 49.76 +8.89
15 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 50.01 +9.14
16 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 50.12 +9.25
17 Varpu Saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 50.89 +10.02
18 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 50.96 +10.09
19 Milla Säkkinen 2009 Oulun Uinti 1906 51.01 +10.14
20 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 52.52 +11.65
21 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 53.27 +12.40
22 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 53.78 +12.91
23 Emilia Risto 2009 Kempeleen Pyrintö 54.72 +13.85
24 Mira Marttila 2009 Kempeleen Pyrintö 54.87 +14.00
25 Eveliina Seppänen 2008 Kempeleen Pyrintö 55.53 +14.66
26 Olivia Moilanen 2010 Kajaanin Uimaseura 56.85 +15.98
27 Saimi Siika-Aho 2009 Oulun Lohet 58.47 +17.60
28 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 58.76 +17.89
29 Minka Torvikoski 2011 Kemin Uimaseura 58.90 +18.03
30 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 1:01.09 +20.22
31 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura 1:01.46 +20.59
32 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 1:01.52 +20.65
- Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ 6.6.
- Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 DNS
Event official at: 6.4.2019 12:23:58
Event 9, 50m Backstroke Women 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 31.99
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 32.08 +0.09
3 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet 35.10 +3.11
4 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 37.37 +5.38
5 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 38.02 +6.03
6 Saimi Ruuska 2006 Swimming Jyväskylä 38.23 +6.24
7 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 38.32 +6.33
8 Maria Kajosmäki 2006 Swimming Jyväskylä 38.72 +6.73
9 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 39.18 +7.19
10 Anette Kärkkäinen 2006 Kajaanin Uimaseura 39.30 +7.31
11 Aada-julia Laakso 2007 Kampuksen Plaani 40.47 +8.48
11 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 40.47 +8.48
13 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 40.63 +8.64
14 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 41.73 +9.74
15 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä 42.52 +10.53
16 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 43.09 +11.10
17 Lilja Polojärvi 2006 Swimming Club Rovaniemi 43.26 +11.27
18 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 45.75 +13.76
19 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä 46.19 +14.20
20 Heta Hirvonen 2007 Kajaanin Uimaseura 46.64 +14.65
21 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 49.86 +17.87
22 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 52.74 +20.75
23 Sunna Rasmus 2007 Oulun Lohet 58.79 +26.80
24 Iiris Ravaska 2007 Oulun Uinti 1906 1:04.67 +32.68
Event official at: 6.4.2019 12:23:58
Event 9, 50m Backstroke Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 32.62
2 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 33.69 +1.07
3 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 33.71 +1.09
4 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 33.88 +1.26
5 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 34.37 +1.75
6 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 34.45 +1.83
7 Sara Meissner 2004 Oulun Uinti 1906 34.92 +2.30
8 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 35.18 +2.56
9 Iida Heiko 2004 Oulun Uinti 1906 35.59 +2.97
10 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 35.99 +3.37
11 Ronja Kämäräinen 2004 Swimming Club Vuokatti 36.07 +3.45
12 Aada Tourunen 2004 Swimming Jyväskylä 36.18 +3.56
13 Essi Vilhelmiina Virta 2005 Kempeleen Pyrintö 36.36 +3.74
14 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 36.61 +3.99
15 Siiri Rahikkala 2004 Oulun Uinti 1906 37.10 +4.48
16 Vilma Kiviniemi 2005 Oulun Uinti 1906 37.16 +4.54
17 Ronja Kalvas 2005 Swimming Jyväskylä 37.30 +4.68
18 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 37.70 +5.08
19 Emma Tolonen 2004 Kajaanin Uimaseura 37.74 +5.12
20 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 37.77 +5.15
21 Lotta Kaarre 2005 Kempeleen Pyrintö 38.48 +5.86
22 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi 38.77 +6.15
23 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit 39.24 +6.62
24 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 39.53 +6.91
25 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 40.02 +7.40
26 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 40.12 +7.50
27 Hanna-maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 40.66 +8.04
28 Pinja Lohiniva 2005 Oulun Uinti 1906 40.69 +8.07
29 Julia Minttu-maria Tiensuu 2005 Kemin Uimaseura 40.72 +8.10
30 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura 41.96 +9.34
31 Reetta Piira 2004 Swimming Club Rovaniemi 43.24 +10.62
32 Isla Heiskanen 2005 Kemin Työväen Uimarit 44.04 +11.42
33 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 44.17 +11.55
34 Kati Kosonen 2004 Oulun Lohet 45.50 +12.88
Event official at: 6.4.2019 12:23:58
Event 9, 50m Backstroke Women 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 31.56
2 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 32.14 +0.58
3 Siiri Jämsä 2002 Swimming Jyväskylä 33.31 +1.75
4 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 33.56 +2.00
5 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 34.14 +2.58
6 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 34.37 +2.81
7 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 34.62 +3.06
8 Enni-sofia Perätalo 2002 Oulun Lohet 34.71 +3.15
9 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 35.23 +3.67
10 Carola Huntus 2003 Swimming Jyväskylä 35.72 +4.16
11 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani 36.21 +4.65
12 Emmi Palo 2003 Kemin Uimaseura 39.62 +8.06
13 Helmi Viertorinne 2003 Swimming Jyväskylä 40.77 +9.21
14 Greta Suorsa 2003 Oulun Lohet 41.45 +9.89
Event official at: 6.4.2019 12:23:58
2019-04-06 12:24:02 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner