2021-10-28   21:43:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nuorisouinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 6.4.2019

Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 4, 50m Butterfly Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 46.43
2 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 46.90 +0.47
3 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 47.12 +0.69
4 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 51.98 +5.55
5 Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 53.68 +7.25
6 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 54.92 +8.49
- Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ 8.3.
- Eero Ranta-Valkama 2009 Swimming Club Rovaniemi DSQ 4.4.
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
Event 4, 50m Butterfly Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet 31.54
2 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 33.00 +1.46
3 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 34.13 +2.59
4 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 36.64 +5.10
5 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 36.96 +5.42
6 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 37.42 +5.88
7 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 38.13 +6.59
8 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 40.10 +8.56
9 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 40.34 +8.80
10 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 41.00 +9.46
11 Eduard Chirica 2007 Oulun Uinti 1906 42.45 +10.91
12 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 45.33 +13.79
13 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 45.40 +13.86
14 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 45.70 +14.16
15 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 47.05 +15.51
16 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 47.90 +16.36
17 Sandy Yin 2007 Oulun Lohet 48.04 +16.50
18 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 48.88 +17.34
19 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 50.05 +18.51
20 Viljo Soini 2007 Oulun Lohet 53.09 +21.55
- Eetu Kahelin 2007 Oulun Lohet DSQ 8.2.
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
Event 4, 50m Butterfly Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä 28.43
2 Jere Hannuksela 2004 Haukiputaan Heitto 28.88 +0.45
3 Touko Riipinen 2004 Swimming Jyväskylä 29.04 +0.61
4 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 29.40 +0.97
5 Sisu Sorri 2005 Swimming Jyväskylä 30.56 +2.13
6 Samu Virtanen 2004 Swimming Jyväskylä 31.14 +2.71
7 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 31.76 +3.33
8 Nikita Semach 2005 Swimming Jyväskylä 32.14 +3.71
9 Niilo Suhonen 2004 Swimming Jyväskylä 32.70 +4.27
10 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 35.46 +7.03
11 Joel Hassinen 2005 Oulun Uinti 1906 35.96 +7.53
12 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 37.29 +8.86
13 Veeti Kela 2004 Kajaanin Uimaseura 40.73 +12.30
14 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 45.32 +16.89
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
Event 4, 50m Butterfly Men 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 27.97
2 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 29.44 +1.47
3 Niklas Raesalmi 2002 Oulun Uinti 1906 29.53 +1.56
4 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 29.75 +1.78
5 Olli Elo 2002 Swimming Jyväskylä 30.55 +2.58
6 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 30.90 +2.93
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
2019-04-06 11:03:08 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner