Results for Kronborg Open 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag Aften
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 610 | 28.80 | ||||||
JGI Svømning | 26.62 | |||||||||
2 | Katinka Rossebø | 1999 | 570 | 29.45 | ||||||
Oslo Idrettslag | 29.11 | |||||||||
3 | Laura Lange | 2001 | 474 | 31.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.29 | |||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 464 | 31.54 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.45 | |||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 464 | 31.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.49 | |||||||||
6 | Malene Fjeldstad | 2000 | 456 | 31.72 | ||||||
Oslo Idrettslag | 31.85 | |||||||||
7 | Pauline Hellesø Eriksen | 2001 | 443 | 32.04 | ||||||
Oslo Idrettslag | 32.00 | |||||||||
8 | Maria Rølland | 1998 | 433 | 32.27 | ||||||
Oslo Idrettslag | 31.96 | |||||||||
9 | Thilde Lantz | 2001 | 401 | 33.12 | ||||||
Kristianstads SLS | 34.12 | |||||||||
10 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 367 | 34.11 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 589 | 29.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 537 | 30.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 523 | 30.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 508 | 30.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 499 | 30.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 29.21 | |||||||||
6 | Pil Sylvander | 2003 | 474 | 31.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 466 | 31.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.37 | |||||||||
8 | Maj Jensen | 2003 | 454 | 31.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
9 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 440 | 32.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.68 | |||||||||
10 | Frederikke Elster | 2004 | 439 | 32.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
10 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 439 | 32.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.79 | |||||||||
12 | Bingying Liu | 2002 | 422 | 32.57 | ||||||
Oslo Idrettslag | 33.31 | |||||||||
13 | Amanda Hietala | 2002 | 420 | 32.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
14 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 419 | 32.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.72 | |||||||||
15 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 417 | 32.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.81 | |||||||||
16 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 412 | 32.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.93 | |||||||||
17 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 406 | 32.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.97 | |||||||||
18 | Emma Clausen | 2003 | 396 | 33.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
19 | Ellen A. Skov | 2003 | 379 | 33.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
20 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 378 | 33.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
21 | Mia Krüger | 2002 | 353 | 34.55 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
22 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 342 | 34.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
23 | Emma F. Rouse | 2004 | 321 | 35.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
24 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 310 | 36.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.58 | |||||||||
25 | Ida Oest | 2003 | 291 | 36.83 | ||||||
Herlev Svømning | 35.72 | |||||||||
26 | Laura Sonne Steen | 2004 | 261 | 38.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.25 | |||||||||
27 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 249 | 38.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.51 | |||||||||
28 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 242 | 39.18 | ||||||
Kristianstads SLS | 38.67 | |||||||||
29 | Mille Dige From | 2004 | 174 | 43.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |