Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 412 | 3:00.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:07.80 | |||||||||
2 | Emmelina Long | 2004 | 289 | 3:23.45 | ||||||
Aarhus Swim | 3:20.24 | |||||||||
3 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 269 | 3:28.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:43.47 | |||||||||
4 | Julia Vestergaard | 2004 | 260 | 3:30.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:31.13 | |||||||||
5 | Cecilie Meier | 2003 | 243 | 3:35.37 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:33.53 | |||||||||
6 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 225 | 3:41.02 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:25.94 | |||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 434 | 2:57.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:30.09 | |||||||||
2 | Ida Hovmark | 2005 | 430 | 2:58.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:55.55 | |||||||||
3 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 428 | 2:58.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:56.34 | |||||||||
4 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 415 | 3:00.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:00.24 | |||||||||
5 | Line Knudsen | 2005 | 407 | 3:01.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:04.82 | |||||||||
6 | Maria Lysgaard | 2006 | 400 | 3:02.50 | ||||||
Aarhus Swim | 3:00.64 | |||||||||
7 | Karoline Hansfort | 2006 | 396 | 3:03.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:01.49 | |||||||||
8 | Mathilde Thirup | 2005 | 392 | 3:03.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:02.02 | |||||||||
9 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 370 | 3:07.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:12.83 | |||||||||
10 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 349 | 3:11.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:09.47 | |||||||||
11 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 336 | 3:13.41 | ||||||
Aarhus Swim | 3:29.08 | |||||||||
12 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 303 | 3:20.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:20.45 | |||||||||
13 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 289 | 3:23.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:23.93 | |||||||||
14 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 223 | 3:41.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lea Wallén | 2005 | 221 | 3:42.49 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Mia Jørgensen | 2006 | 196 | 3:51.49 | ||||||
Aarhus Swim | 3:52.14 | |||||||||
- | Caroline Marx | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 3:21.19 | |||||||||
- | Dagmar Keller | 2006 | DSQ | crawlben v 10m | ||||||
Aarhus Swim | 3:38.95 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Bjørn | 2006 | DSQ | Ej samt. berør v25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:49.42 | |||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Norman Ramer | 2007 | 264 | 3:29.66 | ||||||
Aarhus Swim | 3:29.55 | |||||||||
2 | Patricia Nættermann | 2007 | 255 | 3:32.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:41.60 | |||||||||
3 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 236 | 3:37.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:38.71 | |||||||||
4 | Karoline Kalsmose Jakobse | 2007 | 222 | 3:42.21 | ||||||
Aarhus Swim | 3:46.96 | |||||||||
5 | Filippa Gustafsson | 2008 | 213 | 3:45.06 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 195 | 3:51.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:41.82 | |||||||||
7 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 179 | 3:58.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Katrine Willems | 2008 | 174 | 4:00.90 | ||||||
Aarhus Swim | 4:05.57 | |||||||||
9 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 161 | 4:06.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | 156 | 4:09.81 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | 155 | 4:10.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Zenia Toft | 2007 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 256 | 3:31.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:29.78 | |||||||||
2 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 156 | 4:09.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:18.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 13:38 |