Results for Arena Daloc Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tävlingspass 1 - Lördag fm (Insim 08.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ekudden |
Mariestads simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer 16 år o äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Alig Ventilation |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
4:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
4:40.11 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
4:41.06 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Trine Forss |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
5:01.24 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Wahlström |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
5:03.85 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malin Vestman |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
5:05.57 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
5:36.10 |
+58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
5:43.46 |
+1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilda Svensson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
5:44.05 |
+1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Stensson |
2003 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
5:49.07 |
+1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Esborn |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
5:49.11 |
+1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Nordén |
2003 |
Lindesbergs Simsällskap |
-.-- |
|
5:49.53 |
+1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Nilsson |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
5:53.77 |
+1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
6:37.32 |
+1:59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
6:37.78 |
+2:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kampe |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-08 10:40:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 10:40:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|