Resultat för Arena Daloc Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ekudden |
Mariestads simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 16 år o äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Forss |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
28.01 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
29.27 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
29.31 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Wahlström |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
29.76 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Francesca Clark |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
30.60 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Nordkvist |
2000 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
31.06 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
31.69 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Roslund |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
31.75 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Rosebrink |
2000 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
31.84 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
32.02 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Eni |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
32.08 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malin Vestman |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
32.12 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Nordén |
2003 |
Lindesbergs Simsällskap |
-.-- |
|
32.48 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilda Svensson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
32.49 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Esborn |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
32.73 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
32.81 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Kampe |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
32.84 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Stensson |
2003 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
33.08 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Nilsson |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
33.17 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Pihlblad |
2001 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
33.48 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
33.71 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elin Andersson |
1999 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
35.46 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Nyrén |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
-.-- |
|
35.46 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
36.17 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
36.34 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-08 09:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 09:30:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|