2021-05-17   01:48:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:52   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Mustonen  2008    308  41.65        1:26.06   
  Riihimen Uimaseura  1:34.17                 
                     
Sanni Aarnivuo  2008    251  44.83        1:32.10   
  Simmis Wanda  1:38.02                 
                     
Jonna Kurki  2008    249  45.44        1:32.37   
  Simmis Wanda                   
                     
Linnea Heikkil  2008    234  47.37        1:34.30   
  Simmis Grani  1:35.11                 
                     
Saga Linnosaari  2008    229  46.18        1:34.86   
  Cetus Espoo  1:43.56                 
                     
Riinu Hotulainen  2008    225  45.49        1:35.42   
  Cetus Espoo  1:41.19                 
                     
Hilma Mannersalo  2008    218  46.59        1:36.50   
  Cetus Espoo  1:38.76                 
                     
Lilja Hirsikko  2008    218  1:36.55        1:36.55   
  ORCA Helsinki  1:41.02                 
                     
Emilia Wall  2008    208  48.34        1:38.06   
  Simmis Wanda  1:54.05                 
                     
10  Elina Malinen  2009    204  48.36        1:38.59   
  Riihimen Uimaseura  1:45.22                 
                     
11  Laura Lehtoila  2008    202  48.72        1:39.04   
  ORCA Helsinki  1:40.79                 
                     
12  Minni Kovalainen  2008    192  49.53        1:40.71   
  Cetus Espoo  1:44.89                 
                     
13  Jade Brelo  2008    191  50.48        1:40.82   
  Cetus Espoo  1:47.49                 
                     
14  Helmi Kittel  2008    187  50.46        1:41.51   
  Riihimen Uimaseura  1:47.23                 
                     
15  Liinu Nevalainen  2009    184  50.69        1:42.05   
  Cetus Espoo  1:49.02                 
                     
16  Iiris Pajamo  2008    182  50.78        1:42.38   
  Simmis Wanda  1:45.91                 
                     
17  Emilia Elizaveta Karulina  2008    163  52.68        1:46.30   
  Cetus Espoo  1:50.60                 
                     
18  Kea-erin Saarinen  2008    159  52.30        1:47.13   
  ORCA Helsinki  1:47.61                 
                     
19  Eerika Savulahti  2008    159  52.55        1:47.23   
  Riihimen Uimaseura  1:53.85                 
                     
20  Moona Anttila  2008    157  52.21        1:47.61   
  Riihimen Uimaseura  1:57.64                 
                     
21  Iiris Myllymki  2008    149  52.36        1:49.50   
  Cetus Espoo  1:45.32                 
                     
22  Mikaela Heiman  2008    148  52.29        1:49.79   
  Simmis Wanda                   
                     
23  Siiri Laine  2008    144  56.71        1:50.71   
  Helsingfors Simsllskap  1:49.62                 
                     
24  Ronja Taskinen  2008    137  55.41        1:52.56   
  Cetus Espoo  1:54.34                 
                     
25  Anna Ryhnen  2008    133  56.51        1:53.79   
  Cetus Espoo  1:53.96                 
                     
26  Emmi Pernaa  2008    126  56.94        1:55.66   
  Cetus Espoo  1:52.83                 
                     
27  Nelly strm  2008    111  58.23        2:00.90   
  Cetus Espoo  1:57.39                 
                     
28  Raakel Rihte  2008    109  1:00.52        2:01.60   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Elina Parviainen  2008    108  1:00.06        2:01.90   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Pinja Kotakoski  2008    106  1:00.77        2:02.65   
  Cetus Espoo  2:03.98                 
                     
31  Leonie Hildn  2008    101  59.49        2:04.53   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Helena Kujamo  2008    91  1:04.72        2:09.06   
  Cetus Espoo  2:12.80                 
                     
Lotta Koski  2008              DNS   
  Simmis Grani                   
                     
 
Laji 9, 100m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006    515  35.35        1:12.49   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.03                 
                     
Jenni Korkeamki  2007    429  38.25        1:17.04   
  Cetus Espoo  1:17.29                 
                     
Laura Saarela  2006    397  37.67        1:19.07   
  Nurmijrven Uinti  1:18.57                 
                     
Enna yrminen  2007    384  38.95        1:19.94   
  Cetus Espoo  1:19.12                 
                     
Jeanette Ingberg  2006    383  40.16        1:19.99   
  Octopus Lohja  1:23.40                 
                     
Maria Karvonen  2006    378  40.31        1:20.33   
  Simmis Wanda  1:21.57                 
                     
Ella Kalliokari  2006    367  39.22        1:21.13   
  Cetus Espoo  1:21.41                 
                     
Emilia Ruusu  2006    363  39.12        1:21.46   
  Haminan Uimaseura  1:24.34                 
                     
Malin Lindblom  2006    360  40.72        1:21.70   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.06                 
                     
10  Emmi Nieminen  2006    359  39.71        1:21.74   
  Helsingfors Simsllskap  1:20.78                 
                     
11  Annaliina Mnttri  2006    358  39.69        1:21.85   
  Cetus Espoo  1:20.10                 
                     
12  Heta Kosunen  2006    341  40.28        1:23.19   
  Cetus Espoo  1:23.52                 
                     
13  Iida Tawast  2007    338  41.33        1:23.41   
  Simmis Grani  1:24.83                 
                     
14  Iisa-lotta Rantaniitty  2006    332  41.54        1:23.86   
  Cetus Espoo  1:23.30                 
                     
15  Anna Salo  2007    330  41.26        1:24.10   
  Cetus Espoo  1:25.10                 
                     
16  Emmi Halonen  2006    329  40.19        1:24.12   
  Vanders  1:26.70                 
                     
17  Hilda Kupila  2006    327  40.95        1:24.30   
  Vanders  1:32.75                 
                     
18  Ccilia Richard  2006    322  40.56        1:24.77   
  Cetus Espoo  1:21.61                 
                     
19  Enni Tammilehto  2006    319  41.52        1:25.00   
  Cetus Espoo  1:24.46                 
                     
20  Emilyn Alexandra Savolainen  2007    311  41.46        1:25.73   
  Cetus Espoo  1:28.64                 
                     
21  Dominika Stalinskaja  2007    310  42.50        1:25.87   
  Cetus Espoo  1:22.35                 
                     
22  Sofia Oksa  2007    304  41.49        1:26.35   
  Nummelan Kisaajat  1:27.63                 
                     
23  Iina Piril  2006    304  41.76        1:26.36   
  Vanders  1:31.65                 
                     
24  Noora Glasin  2006    301  43.02        1:26.64   
  Simmis Wanda  1:30.76                 
                     
25  Milja Korhonen  2006    294  41.41        1:27.36   
  Nurmijrven Uinti  1:27.12                 
                     
26  Ellen Lindell  2007    290  43.30        1:27.74   
  Cetus Espoo  1:28.22                 
                     
27  Kukka-sofia Lievonen  2006    285  43.51        1:28.24   
  Riihimen Uimaseura  1:39.58                 
                     
28  Iida Saarikoski  2006    281  44.60        1:28.71   
  Cetus Espoo  1:32.57                 
                     
29  Milka Marjakaarto  2007    279  42.84        1:28.85   
  Cetus Espoo  1:27.49                 
                     
30  Matilda Leppnen  2007    275  43.48        1:29.34   
  Cetus Espoo  1:25.46                 
                     
30  Minni Kinnunen  2006    275  44.34        1:29.34   
  Vanders  1:35.42                 
                     
32  Kaisla-kerttu Parkkonen  2006    267  43.79        1:30.21   
  Hyvinkn Uimaseura  1:34.72                 
                     
33  Anna Lindholm  2007    246  43.97        1:32.66   
  Cetus Espoo  1:30.60                 
                     
34  Iina Ekholm  2007    246  43.12        1:32.73   
  Helsingfors Simsllskap  1:27.68                 
                     
35  Veera Oila  2007    242  45.86        1:33.18   
  Vanders  1:31.25                 
                     
36  Sonja Berseneva  2006    241  44.82        1:33.34   
  ORCA Helsinki  1:31.36                 
                     
37  Peppi Virokannas  2006    234  46.01        1:34.19   
  ORCA Helsinki  1:35.96                 
                     
38  Ida Paaskoski  2007    234  45.03        1:34.31   
  Cetus Espoo  1:36.85                 
                     
39  Ktlin Ploompuu  2007    233  1:34.33        1:34.33   
  Riihimen Uimaseura  1:35.11                 
                     
40  Elsa Mtt  2006    232  1:34.49        1:34.49   
  Hyvinkn Uimaseura  1:32.97                 
                     
40  Iiris Soilevaara  2006    232  45.76        1:34.49   
  Cetus Espoo  1:32.03                 
                     
42  Vieno Virtanen  2006    231  47.11        1:34.60   
  Helsingfors Simsllskap  1:37.64                 
                     
43  Suvi Keskimki  2006    227  47.16        1:35.15   
  Riihimen Uimaseura  1:42.22                 
                     
44  Nina Sundberg  2006    223  45.34        1:35.79   
  Octopus Lohja  1:36.69                 
                     
45  Nella Honkanen  2007    222  46.63        1:35.94   
  Hyvinkn Uimaseura  1:35.39                 
                     
46  Milja Vuori  2006    215  45.96        1:37.01   
  Octopus Lohja  1:39.21                 
                     
47  Naomi Hillers  2007    214  47.43        1:37.10   
  Helsingfors Simsllskap  1:38.42                 
                     
48  Emma Pellikka  2007    207  47.60        1:38.24   
  Riihimen Uimaseura  1:50.92                 
                     
49  Peppiina Pimininen  2006    206  48.72        1:38.34   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
50  Venla Almira  2006    205  48.35        1:38.47   
  Simmis Grani                   
                     
51  Vuokko Larjomaa  2007    197  47.65        1:39.80   
  Cetus Espoo  1:39.02                 
                     
52  Karoliina Jukarainen  2006    196  48.98        1:39.96   
  Riihimen Uimaseura  1:37.62                 
                     
53  Venla Karialho  2007    194  48.92        1:40.39   
  Hyvinkn Uimaseura  1:41.10                 
                     
54  Eine Idman  2007    191  50.25        1:40.89   
  Cetus Espoo  1:38.15                 
                     
55  Viia Tossavainen  2007    189  49.08        1:41.24   
  Simmis Wanda  1:41.72                 
                     
56  Pirel Pihlak  2006    186  48.03        1:41.80   
  Vanders                   
                     
57  Iisa Lavikainen  2006    179  49.78        1:43.11   
  Hyvinkn Uimaseura  1:43.54                 
                     
58  Josefina Vainio  2007    175  50.60        1:43.84   
  Simmis Wanda                   
                     
59  Neea Nurmela  2006    172  48.22        1:44.31   
  Vanders  1:48.12                 
                     
60  Emmalina Piitulainen  2006    172  51.74        1:44.35   
  Simmis Wanda  1:56.44                 
                     
61  Pipsa Linteri  2006    171  49.27        1:44.54   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
62  Matilda Hirvonen  2006    169  51.19        1:45.07   
  Hyvinkn Uimaseura  1:46.96                 
                     
63  Aino Leipijrvi  2007    154  52.07        1:48.20   
  Riihimen Uimaseura  1:47.68                 
                     
64  Rosa Perikangas  2007    144  55.10        1:50.75   
  Riihimen Uimaseura  2:01.49                 
                     
65  Vieno Niemi  2007    142  56.84        1:51.34   
  Riihimen Uimaseura  1:52.62                 
                     
66  Emma Avellan  2007    142  54.77        1:51.40   
  Simmis Grani  1:52.65                 
                     
67  Riina Jungell  2006    137  57.19        1:52.71   
  Octopus Lohja  1:47.82                 
                     
68  Aino Nokikuru  2007    107  58.63        2:02.31   
  Riihimen Uimaseura  1:57.72                 
                     
69  Anastasia Peltonen  2007    88  1:00.03        2:10.31   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Amelie Sepulveda  2006              DNS   
  Simmis Grani                   
                     
Eerika Itkonen  2006              DNS   
  Simmis Grani                   
                     
 
Laji 9, 100m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    615  33.75        1:08.32   
  Kouvolan Uimarit  1:06.60                 
                     
Aada Rissanen  2004    603  33.56        1:08.79   
  Cetus Espoo  1:08.02                 
                     
Vilma Lepphaara  2005    595  33.77        1:09.09   
  Nummelan Kisaajat  1:07.34                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    540  34.86        1:11.35   
  Vanders  1:11.71                 
                     
Laura Kousa  2005    515  34.71        1:12.49   
  Cetus Espoo  1:10.94                 
                     
Lotta Hermonen  2004    488  36.27        1:13.82   
  Kouvolan Uimarit  1:10.64                 
                     
Ciara Wacklin  2004    474  36.59        1:14.52   
  Cetus Espoo  1:12.76                 
                     
Liilia Tnisson  2004    472  36.06        1:14.62   
  Kalevi Ujumiskool  1:17.32                 
                     
Inka Vahtola  2005    447  37.54        1:15.98   
  Cetus Espoo  1:15.84                 
                     
10  Iina Rissanen  2005    442  36.91        1:16.28   
  Vanders  1:12.50                 
                     
11  Lumi Rossi  2005    435  37.57        1:16.69   
  Cetus Espoo  1:17.04                 
                     
12  Emilia Niemi  2005    434  36.93        1:16.76   
  Octopus Lohja  1:16.90                 
                     
13  Saga Jatkola  2004    421  37.57        1:17.53   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.38                 
                     
14  Jasmin Savonen  2005    415  38.49        1:17.90   
  Cetus Espoo  1:18.64                 
                     
15  Sde Ryynnen  2005    392  38.75        1:19.40   
  Cetus Espoo  1:18.21                 
                     
16  Veera Korsoff  2005    391  39.12        1:19.48   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.34                 
                     
17  Iida Vesa  2005    388  39.81        1:19.64   
  ORCA Helsinki  1:16.65                 
                     
18  Karla Lehtosalo  2005    386  38.09        1:19.76   
  Helsingfors Simsllskap  1:20.05                 
                     
19  Anna Hakkarainen  2005    377  38.84        1:20.45   
  Cetus Espoo  1:16.67                 
                     
20  Emma Lnnberg  2005    373  39.20        1:20.69   
  Cetus Espoo  1:20.89                 
                     
21  Sanni Rty  2005    368  39.89        1:21.09   
  Helsingfors Simsllskap  1:24.68                 
                     
22  Pille-Riin Klaassen  2004    366  39.58        1:21.24   
  Kalevi Ujumiskool  1:24.44                 
                     
23  Emma-lotta Ahola  2005    356  39.79        1:21.99   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:20.97                 
                     
24  Lotta Nevalainen  2005    344  41.64        1:22.91   
  Cetus Espoo  1:24.92                 
                     
25  Siiri Ruponen  2005    342  39.98        1:23.08   
  Riihimen Uimaseura  1:25.46                 
                     
26  Ellen Kettunen  2005    337  40.82        1:23.49   
  Cetus Espoo  1:24.59                 
                     
27  Saara Raulos  2005    330  40.94        1:24.10   
  Cetus Espoo  1:22.42                 
                     
28  Emilia Hakala  2005    322  41.04        1:24.73   
  Simmis Wanda  1:30.88                 
                     
29  Verna Haravuori  2004    319  39.77        1:25.06   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:22.13                 
                     
30  Margareta Jagomgi  2004    313  41.44        1:25.56   
  Kalevi Ujumiskool  1:25.53                 
                     
31  Hilla Wiemers  2005    302  42.38        1:26.59   
  ORCA Helsinki  1:25.01                 
                     
32  Silvia Lindqvist  2005    281  42.97        1:28.69   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Leenu Karolina Kinnunen  2005    277  43.63        1:29.07   
  Cetus Espoo  1:28.89                 
                     
34  Milla Tahvanainen  2005    274  44.51        1:29.47   
  Cetus Espoo  1:31.89                 
                     
35  Jasmine Errehani  2004    261  45.20        1:30.94   
  Simmis Wanda  1:30.39                 
                     
36  Jenna Helminen  2005    259  43.98        1:31.17   
  Riihimen Uimaseura  1:29.31                 
                     
36  Vilma Saarinen  2004    259  43.13        1:31.17   
  Octopus Lohja  1:30.38                 
                     
38  Mandi Lindroos  2004    248  45.63        1:32.47   
  Simmis Wanda  1:30.29                 
                     
39  Siiri Kuparinen  2005    245  44.78        1:32.83   
  Haminan Uimaseura  1:35.73                 
                     
40  Nea Hollstrm  2005    242  45.62        1:33.23   
  Cetus Espoo  1:34.68                 
                     
41  Juulia Lindfors  2005    240  44.92        1:33.52   
  Cetus Espoo  1:35.83                 
                     
42  Kaarina Lepp  2004    239  45.62        1:33.57   
  Haminan Uimaseura  1:30.73                 
                     
43  Iris Rautiainen  2005    236  45.32        1:34.03   
  Helsingfors Simsllskap  1:35.30                 
                     
44  Milana Fedotova  2005    201  50.38        1:39.16   
  Riihimen Uimaseura  1:45.85                 
                     
45  Deniz Keteli  2005    191  51.11        1:40.89   
  Simmis Wanda  1:53.17                 
                     
46  Minea Partanen  2005    187  49.52        1:41.54   
  Helsingfors Simsllskap  1:42.32                 
                     
47  Saara-kaisa Rahijrvi  2004    130  57.48        1:54.44   
  ORCA Helsinki  1:50.35                 
                     
Kia Jokinen  2005              DNS   
  Simmis Wanda  1:42.45                 
                     
Linda Ilonen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  1:22.15                 
                     
Taru Lax  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:26.68                 
                     
Helie Katajainen  2005              DSQ   
  Nurmijrven Uinti  1:45.44                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner