2021-05-15   22:26:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:50   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Nieminen  2007    303  33.68        1:09.81   
  Cetus Espoo  1:10.50                 
                     
Leevi Pixa  2007    276  34.48        1:12.01   
  Helsingfors Simsllskap  1:10.83                 
                     
Onni Rahkonen  2007    275  34.16        1:12.10   
  Simmis Grani  1:14.36                 
                     
Daniel Kajava  2007    262  35.03        1:13.26   
  Vanders  1:15.20                 
                     
Pravin Perasath  2008    260  35.63        1:13.43   
  Simmis Wanda  1:20.32                 
                     
Tuukka Visto  2007    225  35.75        1:17.10   
  Riihimen Uimaseura  1:21.13                 
                     
Amos Mkil  2007    221  37.89        1:17.52   
  Simmis Grani  1:20.11                 
                     
Ilja Belov  2007    221  36.55        1:17.55   
  Simmis Wanda  1:21.65                 
                     
Lenni Syvnen  2007    218  35.19        1:17.88   
  Cetus Espoo  1:15.46                 
                     
10  Roope Liimatainen  2007    216  36.59        1:18.07   
  Cetus Espoo  1:19.71                 
                     
11  Ville-veikko Luomala  2007    213  35.92        1:18.49   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:20.07                 
                     
12  Tommi Mosconi  2008    207  36.98        1:19.26   
  Cetus Espoo  1:19.82                 
                     
13  Lauri Valtanen  2007    205  38.01        1:19.51   
  Simmis Wanda  1:21.26                 
                     
14  Lenni Nevalainen  2007    202  38.74        1:19.87   
  Cetus Espoo  1:20.03                 
                     
15  Otto Vauhkonen  2007    193  38.76        1:21.09   
  Cetus Espoo  1:24.61                 
                     
16  Matti Klmper  2008    189  38.59        1:21.61   
  Cetus Espoo  1:24.44                 
                     
17  Eero Hedemki  2008    188  40.00        1:21.86   
  Simmis Grani  1:33.80                 
                     
18  Artemi Tsinjonni  2008    187  37.97        1:21.91   
  Cetus Espoo  1:21.38                 
                     
19  Topias Toivanen  2007    184  38.46        1:22.41   
  Cetus Espoo  1:24.27                 
                     
20  Mikael Suni  2007    181  39.05        1:22.82   
  Cetus Espoo  1:23.93                 
                     
21  Miika Toivonen  2007    175  39.80        1:23.77   
  Riihimen Uimaseura  1:34.01                 
                     
22  Joonas Kernen  2007    174  38.92        1:23.92   
  Cetus Espoo  1:24.51                 
                     
23  Eljas Pekkola  2007    174  38.19        1:23.97   
  Cetus Espoo  1:26.19                 
                     
24  Ville Tolppala  2007    168  40.04        1:24.93   
  ORCA Helsinki  1:30.06                 
                     
25  Frans Nystrm  2008    168  39.60        1:24.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:35.56                 
                     
26  Veikka Veijola  2007    167  38.13        1:25.03   
  Helsingfors Simsllskap  1:33.05                 
                     
27  Joona Korte  2007    163  40.13        1:25.75   
  Simmis Grani  1:35.93                 
                     
28  Angelos Toledos  2007    160  40.34        1:26.25   
  Simmis Grani  1:28.23                 
                     
29  Leo Nieminen  2007    160  42.15        1:26.28   
  ORCA Helsinki  1:30.43                 
                     
30  Akseli Savolainen  2007    159  40.70        1:26.43   
  Cetus Espoo  1:29.60                 
                     
31  Elmeri Lajolinna  2007    158  40.37        1:26.63   
  Cetus Espoo  1:31.80                 
                     
32  Victor Nykvist  2007    154  42.35        1:27.46   
  Simmis Grani  1:39.14                 
                     
33  Aukusti Malinen  2007    152  43.46        1:27.80   
  Riihimen Uimaseura  1:41.05                 
                     
34  Tomas Leinonen  2008    151  40.86        1:28.09   
  Cetus Espoo  1:28.57                 
                     
35  Leo Mannonen  2007    150  40.60        1:28.10   
  Cetus Espoo  1:26.44                 
                     
36  Adam Isaev  2008    150  39.35        1:28.13   
  Helsingfors Simsllskap  1:30.43                 
                     
37  Mathias Eerola  2008    148  42.25        1:28.65   
  Simmis Grani  1:30.21                 
                     
38  Patrik Ventus  2007    147  41.59        1:28.85   
  Simmis Grani  1:33.80                 
                     
39  Tuli Hakkarainen  2008    146  44.00        1:28.98   
  Helsingfors Simsllskap  1:35.27                 
                     
40  Eemil Hujala  2007    143  41.03        1:29.67   
  Cetus Espoo  1:27.65                 
                     
41  Iikka Liitola  2008    141  43.29        1:29.97   
  Riihimen Uimaseura  1:36.17                 
                     
42  Vin Rosendahl  2007    135  41.01        1:31.38   
  Riihimen Uimaseura  1:48.01                 
                     
43  Mario Valero De La Iglesia  2008    132  44.38        1:32.09   
  Cetus Espoo  1:31.88                 
                     
44  Siimon Moisio  2007    129  43.30        1:32.77   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
45  Eero Tandefelt-Kauste  2008    128  42.71        1:32.91   
  Helsingfors Simsllskap  1:35.68                 
                     
46  Joona Salminen  2008    127  42.86        1:33.09   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Mikko Salmi  2007    125  43.72        1:33.72   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
48  Eino Lantto  2008    120  47.50        1:34.95   
  Cetus Espoo  1:38.59                 
                     
48  Jonas Hassinen  2008    120  45.03        1:34.95   
  Simmis Grani  1:37.70                 
                     
50  Veikko Hautaniemi  2007    119  45.08        1:35.27   
  Cetus Espoo  1:34.47                 
                     
51  Henri Koskela  2007    113  43.33        1:36.77   
  Cetus Espoo  1:32.53                 
                     
52  Onni Harja  2008    113  46.11        1:36.97   
  Cetus Espoo                   
                     
53  Mark Pokidko  2007    111  45.31        1:37.60   
  Cetus Espoo  1:42.69                 
                     
54  Konrad Bckstrm  2009    108  44.34        1:38.22   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
55  Tommy Palm  2007    103  45.48        1:39.82   
  Cetus Espoo  1:36.59                 
                     
56  Eskil Ehnholm  2007    98  48.26        1:41.67   
  Simmis Grani  1:52.51                 
                     
57  Cole Wagner  2008    94  49.64        1:42.86   
  Helsingfors Simsllskap  1:49.47                 
                     
58  Teemu Lehtinen  2007    91  50.50        1:44.16   
  Cetus Espoo                   
                     
59  Joonas Walldn  2009    91  49.77        1:44.24   
  Cetus Espoo  2:10.49                 
                     
60  Akseli Kurttio  2007    83  51.79        1:47.30   
  Cetus Espoo                   
                     
61  Ilkka Itkonen  2008    81  48.27        1:48.16   
  Helsingfors Simsllskap  1:43.63                 
                     
62  Onni-aaron Lind  2008    78  50.56        1:49.58   
  Cetus Espoo  52.12                 
                     
63  Artemiy Andreev  2009    74  53.48        1:51.31   
  Cetus Espoo  2:07.66                 
                     
64  Altti Sormunen  2007    71  52.57        1:53.25   
  Cetus Espoo                   
                     
65  Daniel Kuismin  2010    63  53.64        1:57.84   
  Cetus Espoo                   
                     
66  Joona Silander  2009    53  1:01.24        2:04.31   
  Cetus Espoo  2:11.05                 
                     
Eerik Vlipakka  2007              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Niila Tukiala  2009              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap  1:48.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Onni Kataja  2007              DSQ   
  Riihimen Uimaseura  1:53.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Whrn  2005    525  28.03        58.13   
  Vanders  59.61                 
                     
William Fagerstedt  2005    416  30.54        1:02.79   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.96                 
                     
Teo Mattelmki  2005    402  30.76        1:03.51   
  Cetus Espoo  1:06.26                 
                     
Antti Musikka  2005    402  30.52        1:03.56   
  Vanders  1:06.01                 
                     
Risto Kallstrm  2006    395  30.87        1:03.91   
  Cetus Espoo  1:06.43                 
                     
Juho Herva  2005    365  31.23        1:05.63   
  Hyvinkn Uimaseura  1:05.99                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    332  32.63        1:07.70   
  ORCA Helsinki  1:08.97                 
                     
Aleksandr Logvin  2006    320  32.85        1:08.57   
  Vanders  1:08.25                 
                     
Aarne Laurila  2006    307  34.22        1:09.48   
  Cetus Espoo  1:10.80                 
                     
10  Eemil Reijonen  2005    302  34.44        1:09.88   
  Cetus Espoo  1:10.37                 
                     
11  Riku Koskenvaara  2005    299  32.83        1:10.14   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.57                 
                     
12  Andr Salmi  2006    290  33.98        1:10.86   
  Simmis Grani  1:11.56                 
                     
13  Aleksi Sinisalo  2006    283  33.17        1:11.42   
  Cetus Espoo  1:10.29                 
                     
14  Ivan Gavrilov  2005    283  33.17        1:11.45   
  Cetus Espoo  1:12.32                 
                     
15  Christian Nummi  2006    270  34.26        1:12.54   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.82                 
                     
16  Heikki Ianes  2005    268  34.07        1:12.72   
  Simmis Wanda  1:16.80                 
                     
17  Sampo Nord  2005    266  34.42        1:12.94   
  Vanders  1:14.48                 
                     
18  Andreas Kinnunen  2006    263  34.61        1:13.13   
  Hyvinkn Uimaseura  1:16.05                 
                     
19  Anton Heln  2006    260  34.48        1:13.49   
  Riihimen Uimaseura  1:18.11                 
                     
20  Topias Muhonen  2006    256  34.56        1:13.86   
  Octopus Lohja  1:16.76                 
                     
21  Jimi Kurkikangas  2005    250  35.42        1:14.43   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.61                 
                     
22  Kasperi Miettinen  2006    242  35.29        1:15.21   
  Hyvinkn Uimaseura  1:18.26                 
                     
23  Aarne Nuutinen  2006    241  35.94        1:15.29   
  Cetus Espoo  1:19.98                 
                     
24  Tomas Lipponen  2005    241  35.97        1:15.32   
  Simmis Grani  1:19.42                 
                     
25  Robert Cranston  2006    241  36.32        1:15.33   
  Nummelan Kisaajat  1:19.31                 
                     
26  Matias Kukkonen  2006    237  37.17        1:15.79   
  ORCA Helsinki  1:18.49                 
                     
27  Rasmus Hyttinen  2006    231  36.08        1:16.37   
  Vanders  1:18.62                 
                     
28  Tiger Tran  2005    231  35.88        1:16.40   
  Simmis Wanda  1:17.22                 
                     
29  Antti Huttunen  2006    229  36.21        1:16.66   
  Nummelan Kisaajat  1:21.99                 
                     
30  Alex Karlsson  2006    224  36.08        1:17.19   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.77                 
                     
31  Daniel Guzhov  2006    220  36.51        1:17.65   
  Vanders  1:17.51                 
                     
32  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    220  36.39        1:17.66   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.51                 
                     
33  Mikael Rasinmki  2006    219  36.24        1:17.75   
  Cetus Espoo  1:20.94                 
                     
34  Okko Varpasuo  2006    210  36.85        1:18.82   
  Helsingfors Simsllskap  1:22.30                 
                     
35  Nikita Shishinin  2006    209  37.76        1:18.97   
  ORCA Helsinki  1:18.50                 
                     
36  Evan Mustonen  2005    209  36.92        1:19.01   
  Cetus Espoo  1:19.74                 
                     
37  Anton Ahonen  2006    200  38.00        1:20.20   
  Cetus Espoo  1:20.30                 
                     
38  Aaron Tikkanen  2006    196  38.13        1:20.64   
  Hyvinkn Uimaseura  1:22.12                 
                     
39  Luis Valero De La Iglesia  2006    195  39.14        1:20.77   
  Cetus Espoo  1:19.66                 
                     
40  Joonatan Lipiinen  2005    190  37.31        1:21.51   
  Vanders  1:23.45                 
                     
41  Lassi Leppnen  2006    190  39.41        1:21.54   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.08                 
                     
42  Kasperi Hauta-Aho  2006    188  38.26        1:21.80   
  Octopus Lohja  1:33.25                 
                     
43  Emil Tirkkonen  2006    182  38.04        1:22.65   
  Cetus Espoo  1:22.95                 
                     
44  Mike Hongisto  2006    175  39.30        1:23.86   
  Octopus Lohja  1:22.43                 
                     
45  Totte Teittinen  2005    170  39.20        1:24.66   
  Cetus Espoo  1:25.87                 
                     
46  Jooa Katavisto  2006    166  39.30        1:25.25   
  ORCA Helsinki  1:30.61                 
                     
47  Juuso Kuusala  2006    164  40.20        1:25.67   
  Simmis Wanda  1:30.35                 
                     
48  Artem Haikara  2005    160  39.12        1:26.32   
  Cetus Espoo  1:23.10                 
                     
49  Era Era  2006    156  40.44        1:27.09   
  Vanders                   
                     
50  Eemi Niskanen  2006    131  43.97        1:32.23   
  ORCA Helsinki  1:29.91                 
                     
Nikolai Teiramaa  2006              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.90                 
                     
Benjamin Winqvist  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:17.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Dominic Konstantinov  2006              DSQ   
  Vanders  1:26.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Juho Kotamki  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  1:27.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Matti Vahtola  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:31.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Niilo Mls  2006              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:34.40                 
  SW 10.6 Kydest vetminen               
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    543  27.40        57.47   
  Kouvolan Uimarit  58.30                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    538  27.59        57.66   
  Salon Uimarit  57.19                 
                     
Onni ijl  2004    531  27.81        57.92   
  Hyvinkn Uimaseura  59.21                 
                     
Matias Rasinmki  2003    517  27.71        58.43   
  Cetus Espoo  58.64                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    512  28.42        58.60   
  Haminan Uimaseura  1:00.23                 
                     
Joonas Maaranen  2004    506  28.41        58.86   
  Hyvinkn Uimaseura  58.01                 
                     
Roni Severinkangas  2003    500  28.19        59.07   
  Cetus Espoo  58.75                 
                     
Mark Tomi Wilhelm Vompa  2003    477  28.39        1:00.01   
  Kalevi Ujumiskool  1:02.56                 
                     
Elis Fokin  2003    465  28.63        1:00.53   
  Helsingfors Simsllskap  59.20                 
                     
10  Henri Korpi  2004    464  28.75        1:00.57   
  Octopus Lohja  1:00.80                 
                     
11  Pauli Rantamki  2003    464  28.53        1:00.59   
  Octopus Lohja  59.48                 
                     
12  Oliver Hanhimki  2003    451  29.19        1:01.13   
  Octopus Lohja  1:03.21                 
                     
13  Henry Nyman  2003    441  29.19        1:01.60   
  Helsingfors Simsllskap  1:01.54                 
                     
14  Santeri Berggren  2003    440  28.62        1:01.64   
  Octopus Lohja  1:00.66                 
                     
15  Ranel Rannik  2003    422  29.29        1:02.51   
  Kalevi Ujumiskool  1:02.42                 
                     
16  Samuel Saari  2004    405  30.78        1:03.37   
  Cetus Espoo  1:03.86                 
                     
17  Aleks Hokkanen  2004    402  30.57        1:03.55   
  Kalevi Ujumiskool  1:06.41                 
                     
18  Viktor Asklf  2004    399  30.53        1:03.67   
  Cetus Espoo  1:04.11                 
                     
19  Samuli Masalin  2004    399  30.47        1:03.68   
  Cetus Espoo  1:04.84                 
                     
20  Kaius Kulmala  2004    386  31.40        1:04.38   
  Simmis Grani  1:06.10                 
                     
21  Jesse Lintusalo  2004    375  31.18        1:05.00   
  Vanders  1:05.36                 
                     
22  Miska Trmi  2004    373  31.37        1:05.15   
  Octopus Lohja  1:06.77                 
                     
23  Yufei Meng  2004    370  31.46        1:05.34   
  Simmis Grani  1:07.44                 
                     
24  Joonas Patrik Pylvninen  2004    368  31.11        1:05.44   
  Cetus Espoo  1:09.45                 
                     
25  Arttu Valonen  2004    367  31.18        1:05.48   
  ORCA Helsinki  1:06.74                 
                     
26  Egor Malyshkov  2003    361  31.42        1:05.85   
  Salon Uimarit  1:04.68                 
                     
27  Masih Tantula  2004    343  32.19        1:07.01   
  Simmis Grani  1:06.75                 
                     
28  Karri Suuronen  2003    341  31.19        1:07.10   
  Cetus Espoo  1:06.10                 
                     
29  Linus Rutanen  2004    339  31.72        1:07.27   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.37                 
                     
30  Justus Holtari  2004    329  31.47        1:07.94   
  Cetus Espoo  1:07.26                 
                     
31  Antti Pesonen  2003    323  33.08        1:08.35   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:09.11                 
                     
32  Tommi Myllynen  2004    307  33.86        1:09.48   
  Nurmijrven Uinti  1:10.66                 
                     
33  Timo Parviainen  2004    282  32.06        1:11.46   
  Simmis Wanda  1:14.71                 
                     
34  Vi Thai Ng  2004    280  34.43        1:11.64   
  Simmis Wanda  1:14.67                 
                     
35  Daniel Kabonen  2004    267  34.28        1:12.78   
  Simmis Wanda  1:13.58                 
                     
36  Vinski Saarikallio  2004    258  34.47        1:13.62   
  Riihimen Uimaseura  1:16.52                 
                     
37  Julius Kuosa  2003    249  33.74        1:14.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:23.59                 
                     
38  Mattias Janhunen  2003    238  35.09        1:15.69   
  Cetus Espoo  1:13.21                 
                     
39  Aleksi Rissanen  2004    237  35.24        1:15.73   
  Simmis Wanda  1:18.91                 
                     
40  Aki Eetu Petteri Raitala  2004    235  36.89        1:16.00   
  Riihimen Uimaseura  1:17.20                 
                     
41  Aapo Ahlroos  2004    207  37.29        1:19.27   
  Vanders  1:18.34                 
                     
42  Ilmari Laitala  2003    200  38.62        1:20.18   
  Cetus Espoo  1:19.66                 
                     
43  Niko Silander  2003    154  40.33        1:27.37   
  Cetus Espoo  1:27.01                 
                     
Juuso Rahikainen  2003              DNS   
  Tuusulan Uimaseura  57.90                 
                     
Veeti Salminen  2004              DNS   
  Simmis Wanda  1:11.75                 
                     
Markus Veckman  2004              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  1:03.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner