2021-05-15   23:40:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:49   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luna Lauhava-Kriinen  2009    182          47.69   
  Cetus Espoo  53.40                 
Siiri Attola  2009    182          47.71   
  Hyvinkn Uimaseura  50.62                 
Aino Hakkarainen  2009    172          48.62   
  Helsingfors Simsllskap  51.22                 
Helmi Oksa  2009    165          49.31   
  Nummelan Kisaajat  50.19                 
Senni Sevenius  2009    161          49.64   
  Hyvinkn Uimaseura  50.88                 
Ylva Holmberg  2009    159          49.85   
  Cetus Espoo                   
Vilma Pivrinta  2009    158          49.95   
  Cetus Espoo  51.74                 
Sofia Sundell  2009    155          50.27   
  Helsingfors Simsllskap                   
Viktoria Tuominen  2010    155          50.30   
  Helsingfors Simsllskap  56.43                 
10  Venny Snellman  2009    155          50.37   
  Cetus Espoo  56.07                 
11  Amelie Hillers  2009    153          50.51   
  Helsingfors Simsllskap  51.69                 
12  Ida Lindstrm  2009    150          50.86   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  54.35                 
13  Emma Grnberg  2010    149          50.96   
  Cetus Espoo                   
14  Vanessa Nylund  2009    141          51.89   
  Simmis Grani  59.70                 
15  Emma Kaivola  2009    141          51.97   
  Hyvinkn Uimaseura  54.28                 
16  Hanna-mari Kuisma  2009    131          53.25   
  Hyvinkn Uimaseura  55.33                 
17  Veera Tawast  2009    131          53.26   
  Simmis Grani  55.93                 
18  Isabel Merilinen  2009    130          53.32   
  Cetus Espoo  53.89                 
19  Alisa Myllykoski  2009    127          53.71   
  Simmis Wanda  55.62                 
20  Aada Tuononen  2009    125          54.08   
  Cetus Espoo  55.45                 
21  Aura Goodacre  2009    124          54.24   
  Cetus Espoo  55.85                 
22  Kaisli Ruha  2010    123          54.27   
  Cetus Espoo  1:01.52                 
23  Elsa Idman  2009    120          54.86   
  Cetus Espoo                   
24  Keneli Marybel Maranik  2010    116          55.43   
  Cetus Espoo                   
25  Emmi Pohjonen  2009    114          55.65   
  Hyvinkn Uimaseura  58.06                 
26  Seera Kanerva  2010    107          56.92   
  Cetus Espoo                   
27  Neela Juvonen  2009    104          57.51   
  Cetus Espoo  57.19                 
28  Elsa Mnttri  2009    102          57.77   
  Cetus Espoo  1:00.30                 
29  Ella Liimatainen  2009    96          58.99   
  ORCA Helsinki  1:02.21                 
30  Alma Mnttri  2009    82          1:02.24   
  Cetus Espoo  59.61                 
31  Ines Valero De La Iglesia  2010    76          1:03.78   
  Cetus Espoo                   
32  Lily Pettersson  2010    73          1:04.46   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.23                 
 
Laji 1, 50m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanne Hein  2008    196          46.51   
  Jrvenpn Uintiklubi  51.48                 
Sonja Aho  2008    191          46.96   
  Cetus Espoo  53.54                 
Shreshta Balajee  2008    180          47.84   
  Cetus Espoo  51.51                 
Lotta Juvonen  2008    154          50.47   
  Hyvinkn Uimaseura  53.69                 
Jenna Rantanen  2008    148          51.08   
  Cetus Espoo  53.62                 
Iina Huusela  2008    133          52.99   
  Hyvinkn Uimaseura  54.69                 
Ursula Tamminen  2008    114          55.73   
  Nurmijrven Uinti  55.28                 
Elle Pekkarinen  2008    109          56.63   
  Cetus Espoo                   
Helmi Vahtera  2008    107          56.99   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
10  Noora Lausala  2008    104          57.53   
  Cetus Espoo  1:00.34                 
11  Adela Sundberg  2008    95          59.28   
  Cetus Espoo                   
Luisa Zurban  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  49.56                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamki  2007    442          35.50   
  Cetus Espoo  36.35                 
Ellen Lindell  2007    343          38.62   
  Cetus Espoo  39.04                 
Milka Marjakaarto  2007    297          40.52   
  Cetus Espoo  39.99                 
Nella Honkanen  2007    231          44.09   
  Hyvinkn Uimaseura  49.81                 
Hertta Katajisto  2007    173          48.49   
  Nurmijrven Uinti  47.89                 
Ella Puuronen  2007    161          49.70   
  Cetus Espoo  48.78                 
Kia Niklander  2007    156          50.20   
  Hyvinkn Uimaseura  54.10                 
Aada Salovaara  2007    152          50.70   
  Cetus Espoo                   
Alicia Cennet Gltekin  2007    150          50.87   
  Cetus Espoo  52.65                 
10  Iida Pakarinen  2007    140          52.10   
  Cetus Espoo  54.73                 
11  Anjelica Sood  2007    132          53.05   
  Cetus Espoo                   
12  Hilma Ahonen  2007    130          53.31   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
13  Kerttu Tallus  2007    120          54.73   
  Cetus Espoo  1:04.94                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:49 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:57   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 2, 50m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nicolas Nystrm  2008    296          36.06   
  Helsingfors Simsllskap  36.72                 
Pravin Perasath  2008    234          39.01   
  Simmis Wanda  39.47                 
Artemi Tsinjonni  2008    191          41.73   
  Cetus Espoo  42.50                 
Matti Klmper  2008    168          43.52   
  Cetus Espoo  44.66                 
Mathias Eerola  2008    165          43.76   
  Simmis Grani  48.17                 
Tommi Mosconi  2008    161          44.16   
  Cetus Espoo  45.23                 
Jonas Hassinen  2008    157          44.51   
  Simmis Grani  45.55                 
Iikka Liitola  2008    156          44.60   
  Riihimen Uimaseura  48.00                 
Eero Tandefelt-Kauste  2008    153          44.87   
  Helsingfors Simsllskap  49.53                 
10  Severi Tammihovi  2009    149          45.31   
  Cetus Espoo  43.43                 
11  Frans Nystrm  2008    147          45.53   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  51.12                 
12  Leo Tuomainen  2008    141          46.13   
  Cetus Espoo  47.84                 
13  Niila Tukiala  2009    141          46.15   
  Helsingfors Simsllskap                   
14  Eino Lantto  2008    130          47.37   
  Cetus Espoo  47.64                 
15  Tuli Hakkarainen  2008    120          48.63   
  Helsingfors Simsllskap  50.39                 
16  Onni-aaron Lind  2008    105          50.92   
  Cetus Espoo  51.21                 
17  Joona Salminen  2008    98          52.05   
  Cetus Espoo  51.68                 
18  Artemiy Andreev  2009    95          52.59   
  Cetus Espoo  54.24                 
19  Konrad Bckstrm  2009    93          52.90   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
20  Aarni Rahkonen  2009    91          53.39   
  Simmis Grani  52.70                 
21  KEVIN SOIRAMO  2010    85          54.57   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
22  Cole Wagner  2008    84          54.78   
  Helsingfors Simsllskap                   
23  Joonas Walldn  2009    83          54.90   
  Cetus Espoo                   
24  Daniel Kuismin  2010    70          58.06   
  Cetus Espoo                   
25  Joona Silander  2009    64          59.99   
  Cetus Espoo                   
Ahan Komali  2009              DNS   
  Cetus Espoo  1:16.99                 
Mario Valero De La Iglesia  2008              DNS   
  Cetus Espoo  52.34                 
Kasper Salmi  2009              DSQ   
  Simmis Grani  1:00.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Onni Harja  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville-veikko Luomala  2007    198          41.20   
  Jrvenpn Uintiklubi  41.14                 
Teemu Lehtinen  2007    110          50.13   
  Cetus Espoo  53.37                 
Mikko Salmi  2007    108          50.48   
  Nummelan Kisaajat  49.42                 
Eskil Ehnholm  2007    94          52.84   
  Simmis Grani  52.51                 
Mikael Kulay  2007    90          53.61   
  Cetus Espoo  52.31                 
Altti Sormunen  2007    89          53.68   
  Cetus Espoo  56.66                 
Arttu Kuusela  2007    83          54.94   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
Akseli Kurttio  2007    83          55.06   
  Cetus Espoo  1:00.19                 
Eerik Vlipakka  2007              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallstrm  2006    340          34.41   
  Cetus Espoo  35.12                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    275          36.94   
  ORCA Helsinki  38.99                 
Mikael Bckerman  2006    243          38.52   
  Gladius Kirkkonummi  39.55                 
Rasmus Hyttinen  2006    199          41.13   
  Vanders  49.01                 
Luis Valero De La Iglesia  2006    199          41.17   
  Cetus Espoo  41.12                 
Kasperi Hauta-Aho  2006    147          45.49   
  Octopus Lohja  55.47                 
Anton Ahonen  2006    126          47.85   
  Cetus Espoo  43.75                 
Matti Vahtola  2006    123          48.23   
  Cetus Espoo  47.21                 
Niilo Harja  2006    113          49.68   
  Cetus Espoo  49.97                 
Eemi Niskanen  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  57.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:57 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:05   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006    444  34.98  1:15.60  1:58.21    2:39.55   
  Helsingfors Simsllskap  2:43.56                 
                     
Wilma Sundt  2006    389  35.10  1:18.44  2:03.40    2:46.76   
  Helsingfors Simsllskap  2:48.69                 
                     
Malin Lindblom  2006    381  36.35  1:20.91  2:05.15    2:47.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:59.15                 
                     
Maria Karvonen  2006    262  40.18  1:29.12  2:22.15    3:10.19   
  Simmis Wanda  3:16.65                 
                     
Nina Sundberg  2006    181  44.19  1:41.09  2:40.17    3:35.30   
  Octopus Lohja  3:54.27                 
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ada Hakkarainen  2005    465  35.19  1:14.67  1:55.53    2:37.17   
  Helsingfors Simsllskap  2:37.86                 
                     
Aino Koskelo  2005    398  35.87  1:17.59  2:00.83    2:45.54   
  Nurmijrven Uinti  2:44.22                 
                     
Lumi Rossi  2005    364  35.96  1:18.51  2:03.81    2:50.51   
  Cetus Espoo  2:44.51                 
                     
Liilia Tnisson  2004    317  33.90  1:22.93  2:13.86    2:58.53   
  Kalevi Ujumiskool  3:04.91                 
                     
Ilona Kajava  2004    266  39.40  1:30.04  2:20.79    3:09.36   
  ORCA Helsinki  2:56.30                 
                     
Tatiana Sukhareva  2005    205  44.14  1:39.27  2:34.42    3:26.48   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:05 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:12   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Nokikuru  2005    145  40.53  1:33.72  2:32.71    3:31.88   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Repo  2003    251  35.13  1:18.82  2:07.46    2:56.68   
  Cetus Espoo  2:46.52                 
                     
Verner Lammassaari  2004    125  45.27  1:43.15  2:43.15    3:42.63   
  Octopus Lohja                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:12 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:12   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkil  2008    316  36.81        1:16.42   
  Simmis Grani  1:21.26                 
                     
Hilma Mannersalo  2008    283  37.42        1:19.23   
  Cetus Espoo  1:20.24                 
                     
Saga Linnosaari  2008    264  36.83        1:21.07   
  Cetus Espoo  1:20.75                 
                     
Sira Katavisto  2008    259  38.02        1:21.68   
  ORCA Helsinki  1:27.79                 
                     
Sanni Aarnivuo  2008    258  38.20        1:21.73   
  Simmis Wanda  1:23.82                 
                     
Jonna Kurki  2008    244  39.61        1:23.32   
  Simmis Wanda  1:30.71                 
                     
Emilia Wall  2008    242  39.31        1:23.51   
  Simmis Wanda  1:27.65                 
                     
Liinu Nevalainen  2009    234  37.74        1:24.39   
  Cetus Espoo  1:28.09                 
                     
Lotta Jokinen  2009    229  40.90        1:25.06   
  Simmis Wanda  1:37.95                 
                     
10  Elina Malinen  2009    227  41.11        1:25.30   
  Riihimen Uimaseura  1:29.84                 
                     
11  Helmi Kittel  2008    217  40.78        1:26.58   
  Riihimen Uimaseura  1:40.20                 
                     
12  Lilja Hirsikko  2008    216  40.58        1:26.70   
  ORCA Helsinki  1:36.56                 
                     
13  Eerika Savulahti  2008    209  41.26        1:27.67   
  Riihimen Uimaseura  1:33.91                 
                     
14  Minni Kovalainen  2008    198  42.45        1:29.19   
  Cetus Espoo  1:32.94                 
                     
15  Mikaela Heiman  2008    198  41.44        1:29.22   
  Simmis Wanda  1:30.64                 
                     
16  Laura Lehtoila  2008    197  42.54        1:29.36   
  ORCA Helsinki  1:28.13                 
                     
17  Siiri Attola  2009    197  42.50        1:29.43   
  Hyvinkn Uimaseura  1:27.15                 
                     
18  Riinu Hotulainen  2008    196  40.96        1:29.60   
  Cetus Espoo  1:31.92                 
                     
19  Jade Brelo  2008    189  41.38        1:30.65   
  Cetus Espoo  1:30.17                 
                     
20  Amelie Hillers  2009    185  43.54        1:31.22   
  Helsingfors Simsllskap  1:33.67                 
                     
21  Emilia Elizaveta Karulina  2008    183  41.32        1:31.56   
  Cetus Espoo  1:37.58                 
                     
22  Iiris Pajamo  2008    176  44.40        1:32.83   
  Simmis Wanda  1:33.93                 
                     
23  Anna Ryhnen  2008    176  44.70        1:32.90   
  Cetus Espoo  1:31.27                 
                     
24  Kea-erin Saarinen  2008    172  44.64        1:33.58   
  ORCA Helsinki  1:39.59                 
                     
25  Moona Anttila  2008    171  43.13        1:33.69   
  Riihimen Uimaseura  1:47.99                 
                     
26  Senni Sevenius  2009    169  45.17        1:34.07   
  Hyvinkn Uimaseura  1:29.84                 
                     
27  Venla Hoffren  2009    168  44.85        1:34.22   
  Simmis Wanda  1:36.59                 
                     
28  Helmi Oksa  2009    165  44.12        1:34.89   
  Nummelan Kisaajat  1:33.36                 
                     
29  Alisa Myllykoski  2009    161  46.14        1:35.60   
  Simmis Wanda                   
                     
30  Luisa Zurban  2008    155  44.39        1:36.82   
  Cetus Espoo  1:47.96                 
                     
31  Viktoria Tuominen  2010    155  45.51        1:36.84   
  Helsingfors Simsllskap  1:47.04                 
                     
32  Iiris Myllymki  2008    151  45.55        1:37.60   
  Cetus Espoo  1:36.66                 
                     
33  Nelly strm  2008    150  43.94        1:37.98   
  Cetus Espoo  1:38.42                 
                     
34  Emmi Pernaa  2008    147  47.54        1:38.62   
  Cetus Espoo  1:39.97                 
                     
35  Iina Huusela  2008    143  47.66        1:39.46   
  Hyvinkn Uimaseura  1:46.06                 
                     
36  Luna Lauhava-Kriinen  2009    143  45.97        1:39.53   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Sonja Aho  2008    141  47.88        1:40.03   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Pinja Kotakoski  2008    138  47.35        1:40.72   
  Cetus Espoo  1:46.79                 
                     
39  Emmi Pohjonen  2009    137  49.87        1:40.77   
  Hyvinkn Uimaseura  1:44.33                 
                     
40  Emma Grnberg  2010    137  46.89        1:40.80   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Raakel Rihte  2008    137  46.93        1:40.82   
  Cetus Espoo  1:46.92                 
                     
42  Ronja Taskinen  2008    136  48.83        1:41.02   
  Cetus Espoo  1:45.60                 
                     
43  Jenna Rantanen  2008    135  45.65        1:41.39   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Lotta Juvonen  2008    133  49.85        1:41.80   
  Hyvinkn Uimaseura  1:46.73                 
                     
45  Emma Kaivola  2009    132  47.72        1:42.17   
  Hyvinkn Uimaseura  1:41.12                 
                     
46  Hanna-mari Kuisma  2009    132  50.65        1:42.24   
  Hyvinkn Uimaseura  1:43.62                 
                     
47  Leonie Hildn  2008    125  48.02        1:44.08   
  Cetus Espoo  1:46.57                 
                     
48  Ylva Holmberg  2009    124  46.65        1:44.18   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Shreshta Balajee  2008    121  45.56        1:45.11   
  Cetus Espoo                   
                     
50  Helmi Vahtera  2008    119  48.75        1:45.58   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
51  Vilma Pivrinta  2009    119  51.50        1:45.59   
  Cetus Espoo  1:45.64                 
                     
52  Veera Tawast  2009    119  49.59        1:45.68   
  Simmis Grani  1:48.62                 
                     
53  Aada Tuononen  2009    118  49.96        1:46.00   
  Cetus Espoo  1:52.23                 
                     
54  Sofia Sundell  2009    114  49.51        1:47.23   
  Helsingfors Simsllskap  1:59.43                 
                     
55  Ursula Tamminen  2008    112  53.35        1:47.91   
  Nurmijrven Uinti  1:55.07                 
                     
56  Ida Lindstrm  2009    111  51.07        1:48.03   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
57  Helena Kujamo  2008    110  52.00        1:48.46   
  Cetus Espoo  1:50.68                 
                     
58  Elsa Idman  2009    106  52.51        1:49.89   
  Cetus Espoo                   
                     
59  Isabel Merilinen  2009    104  50.01        1:50.61   
  Cetus Espoo                   
                     
60  Vanessa Nylund  2009    102  53.06        1:51.21   
  Simmis Grani  1:57.85                 
                     
61  Adela Sundberg  2008    102  51.91        1:51.37   
  Cetus Espoo  2:26.00                 
                     
62  Noora Lausala  2008    101  53.03        1:51.54   
  Cetus Espoo  2:20.66                 
                     
63  Neela Juvonen  2009    93  52.91        1:54.71   
  Cetus Espoo                   
                     
64  Elina Parviainen  2008    93  52.82        1:54.72   
  Cetus Espoo  2:06.57                 
                     
65  Elsa Mnttri  2009    84  59.14        1:58.73   
  Cetus Espoo  2:00.37                 
                     
66  Ines Valero De La Iglesia  2010    84  55.80        1:58.76   
  Cetus Espoo  2:08.79                 
                     
67  Kaisli Ruha  2010    82  54.64        1:59.75   
  Cetus Espoo  2:10.30                 
                     
68  Elle Pekkarinen  2008    81  55.60        2:00.12   
  Cetus Espoo                   
                     
69  Keneli Marybel Maranik  2010    81  53.95        2:00.18   
  Cetus Espoo  2:01.51                 
                     
70  Aura Goodacre  2009    75  56.10        2:03.18   
  Cetus Espoo                   
                     
71  Alma Mnttri  2009    73  59.78        2:04.27   
  Cetus Espoo  2:54.72                 
                     
Venny Snellman  2009              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Granberg  2006    531  30.94        1:04.29   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.61                 
                     
Jenni Korkeamki  2007    464  32.96        1:07.23   
  Cetus Espoo  1:07.46                 
                     
Ariel Julienne Jmsen  2006    439  32.95        1:08.50   
  Helsingfors Simsllskap  1:10.83                 
                     
Helmi Rsnen  2006    422  33.14        1:09.41   
  Simmis Grani  1:10.03                 
                     
Anna Salo  2007    417  33.74        1:09.68   
  Cetus Espoo  1:11.71                 
                     
Ccilia Richard  2006    416  33.13        1:09.72   
  Cetus Espoo  1:09.16                 
                     
Laura Saarela  2006    411  33.02        1:09.98   
  Nurmijrven Uinti  1:11.91                 
                     
Petra Nieminen  2007    397  33.82        1:10.83   
  Cetus Espoo  1:11.86                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    391  34.16        1:11.19   
  Cetus Espoo  1:12.36                 
                     
10  Lily Pivnen  2006    389  34.28        1:11.27   
  Helsingfors Simsllskap  1:13.17                 
                     
11  Matilda Leppnen  2007    389  34.87        1:11.29   
  Cetus Espoo  1:13.38                 
                     
12  Sofia Oksa  2007    379  34.56        1:11.94   
  Nummelan Kisaajat  1:15.01                 
                     
13  Enna yrminen  2007    373  34.48        1:12.29   
  Cetus Espoo  1:13.19                 
                     
14  Ellen Lindell  2007    365  34.17        1:12.81   
  Cetus Espoo  1:12.29                 
                     
15  Annaliina Mnttri  2006    360  35.37        1:13.13   
  Cetus Espoo  1:12.94                 
                     
16  Anita Mkinen  2007    360  35.58        1:13.14   
  Nummelan Kisaajat  1:14.01                 
                     
17  Ida Savolainen  2007    356  34.91        1:13.43   
  Cetus Espoo  1:14.30                 
                     
18  Emilia Ruusu  2006    346  34.42        1:14.14   
  Haminan Uimaseura  1:17.34                 
                     
19  Jeanette Ingberg  2006    343  35.83        1:14.34   
  Octopus Lohja  1:15.77                 
                     
20  Anna Lindholm  2007    343  35.01        1:14.36   
  Cetus Espoo  1:13.01                 
                     
21  Oona Sarlin  2006    339  35.27        1:14.62   
  Vanders  1:11.63                 
                     
22  Esther Reunala  2007    334  36.20        1:15.01   
  Octopus Lohja  1:15.77                 
                     
23  Heta Kosunen  2006    334  35.24        1:15.04   
  Cetus Espoo  1:18.14                 
                     
24  Heli Kuisma  2006    333  35.42        1:15.06   
  Hyvinkn Uimaseura  1:15.53                 
                     
25  Lotta Lnnqvist  2006    333  35.90        1:15.11   
  Cetus Espoo  1:16.70                 
                     
26  Iida Tawast  2007    331  35.41        1:15.24   
  Simmis Grani  1:18.90                 
                     
27  Emilyn Alexandra Savolainen  2007    328  34.96        1:15.48   
  Cetus Espoo  1:20.31                 
                     
28  Iiris Soilevaara  2006    327  35.43        1:15.51   
  Cetus Espoo  1:15.14                 
                     
29  Ida Paaskoski  2007    323  35.51        1:15.85   
  Cetus Espoo  1:18.13                 
                     
30  Ella Kalliokari  2006    322  36.45        1:15.93   
  Cetus Espoo  1:15.91                 
                     
31  Minni Kinnunen  2006    315  36.80        1:16.45   
  Vanders  1:23.33                 
                     
32  Emma Tissari  2007    313  36.66        1:16.61   
  Nurmijrven Uinti  1:24.78                 
                     
33  Milka Marjakaarto  2007    309  36.70        1:17.01   
  Cetus Espoo  1:19.53                 
                     
34  Amanda Vanhanen  2006    308  35.96        1:17.10   
  Simmis Grani  1:17.33                 
                     
35  Pinja Hoffren  2006    304  35.95        1:17.36   
  Simmis Wanda  1:27.14                 
                     
36  Noora Glasin  2006    303  36.57        1:17.44   
  Simmis Wanda  1:17.57                 
                     
37  Veera Oila  2007    301  37.27        1:17.68   
  Vanders  1:18.22                 
                     
38  Milja Korhonen  2006    298  37.20        1:17.89   
  Nurmijrven Uinti  1:17.40                 
                     
39  Ktlin Ploompuu  2007    293  37.48        1:18.31   
  Riihimen Uimaseura  1:24.17                 
                     
40  Venla Karialho  2007    290  38.12        1:18.61   
  Hyvinkn Uimaseura  1:19.68                 
                     
41  Hilda Kupila  2006    287  36.72        1:18.93   
  Vanders  1:19.11                 
                     
42  Suvi Keskimki  2006    283  38.41        1:19.30   
  Riihimen Uimaseura  1:26.94                 
                     
43  Naomi Hillers  2007    277  37.10        1:19.85   
  Helsingfors Simsllskap  1:18.63                 
                     
44  Ninja Brelo  2006    274  37.62        1:20.14   
  Cetus Espoo  1:18.12                 
                     
45  Elsa Mtt  2006    273  37.45        1:20.24   
  Hyvinkn Uimaseura  1:16.73                 
                     
46  Silvia Koskela  2007    270  39.41        1:20.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:21.99                 
                     
47  Kukka-sofia Lievonen  2006    265  37.70        1:21.05   
  Riihimen Uimaseura  1:25.66                 
                     
48  Kaisla-kerttu Parkkonen  2006    264  38.54        1:21.07   
  Hyvinkn Uimaseura  1:24.03                 
                     
49  Milja Vuori  2006    256  39.15        1:21.99   
  Octopus Lohja  1:32.49                 
                     
50  Aino Suominen  2006    247  39.14        1:22.92   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:27.36                 
                     
51  Josefina Vainio  2007    246  39.09        1:23.00   
  Simmis Wanda  1:30.03                 
                     
52  Viia Tossavainen  2007    238  38.05        1:23.97   
  Simmis Wanda  1:28.06                 
                     
53  Vuokko Larjomaa  2007    238  39.22        1:23.99   
  Cetus Espoo  1:23.15                 
                     
54  Pipsa Linteri  2006    236  40.39        1:24.21   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:31.09                 
                     
55  Venla Almira  2006    230  40.92        1:24.87   
  Simmis Grani  1:32.23                 
                     
56  Riina Jungell  2006    227  42.38        1:25.27   
  Octopus Lohja  1:26.11                 
                     
57  Nella Honkanen  2007    225  39.79        1:25.59   
  Hyvinkn Uimaseura  1:19.44                 
                     
58  Iisa Lavikainen  2006    225  39.71        1:25.61   
  Hyvinkn Uimaseura  1:24.77                 
                     
59  Maia Loponen  2007    222  41.77        1:25.96   
  ORCA Helsinki  1:22.27                 
                     
60  Pirel Pihlak  2006    220  40.37        1:26.25   
  Vanders                   
                     
61  Hertta Katajisto  2007    219  39.35        1:26.26   
  Nurmijrven Uinti  1:28.11                 
                     
62  Milla Liimatainen  2006    219  41.04        1:26.29   
  ORCA Helsinki  1:32.08                 
                     
63  Sandra Savolainen  2007    213  42.21        1:27.14   
  Cetus Espoo  1:27.78                 
                     
64  Aino Leipijrvi  2007    210  41.17        1:27.58   
  Riihimen Uimaseura  1:29.91                 
                     
65  Rosa Perikangas  2007    208  41.79        1:27.86   
  Riihimen Uimaseura  1:49.45                 
                     
66  Emma Avellan  2007    205  41.75        1:28.25   
  Simmis Grani  1:33.64                 
                     
67  Neea Nurmela  2006    204  40.16        1:28.35   
  Vanders  1:29.28                 
                     
68  Kia Niklander  2007    196  43.53        1:29.53   
  Hyvinkn Uimaseura  1:38.00                 
                     
69  Alicia Cennet Gltekin  2007    194  42.35        1:29.93   
  Cetus Espoo                   
                     
70  Matilda Hirvonen  2006    189  42.51        1:30.70   
  Hyvinkn Uimaseura  1:33.45                 
                     
71  Emma Pellikka  2007    184  41.93        1:31.45   
  Riihimen Uimaseura  1:34.99                 
                     
72  Kaisla Henttu  2007    182  43.91        1:31.76   
  Simmis Wanda  1:37.48                 
                     
73  Saaga Tuominen  2007    179  44.34        1:32.33   
  Cetus Espoo  1:32.90                 
                     
74  Peppiina Pimininen  2006    175  43.04        1:32.93   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.77                 
                     
75  Vieno Niemi  2007    173  45.17        1:33.37   
  Riihimen Uimaseura  1:39.63                 
                     
76  Emmalina Piitulainen  2006    170  42.49        1:33.99   
  Simmis Wanda  1:31.54                 
                     
77  Hilma Ahonen  2007    168  45.56        1:34.28   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:36.96                 
                     
78  Aada Salovaara  2007    164  45.82        1:35.03   
  Cetus Espoo                   
                     
79  Nea Viln  2007    161  43.40        1:35.57   
  Simmis Wanda                   
                     
80  Aura Haunia  2007    157  44.71        1:36.46   
  Simmis Wanda  1:39.31                 
                     
81  Aino Nokikuru  2007    155  45.75        1:36.87   
  Riihimen Uimaseura  1:46.30                 
                     
82  Anjelica Sood  2007    134  45.95        1:41.64   
  Cetus Espoo                   
                     
83  Anastasia Peltonen  2007    116  49.36        1:46.55   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
84  Kerttu Tallus  2007    88  56.01        1:56.70   
  Cetus Espoo  2:17.22                 
                     
Amelie Sepulveda  2006              DNS   
  Simmis Grani  1:50.35                 
                     
Eerika Itkonen  2006              DNS   
  Simmis Grani  1:32.98                 
                     
Bea Kortelainen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:25.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Vieno Virtanen  2006              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap  1:17.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    703  28.64        58.55   
  Kouvolan Uimarit  59.92                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004    643  29.41        1:00.32   
  Cetus Espoo  1:01.93                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    612  29.31        1:01.31   
  Cetus Espoo  1:01.64                 
                     
Greta Beszteri  2004    567  30.36        1:02.88   
  Cetus Espoo  1:02.74                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004    558  30.68        1:03.22   
  Cetus Espoo  1:02.85                 
                     
Lotta Hermonen  2004    550  30.52        1:03.54   
  Kouvolan Uimarit  1:04.17                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    546  30.58        1:03.68   
  Vanders  1:04.55                 
                     
Emilia Niemi  2005    532  30.31        1:04.26   
  Octopus Lohja  1:03.49                 
                     
Felicia Talamanov  2004    524  30.66        1:04.58   
  Kalevi Ujumiskool  1:04.92                 
                     
10  Veera Korsoff  2005    523  31.12        1:04.62   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.86                 
                     
11  Saga Kovanen  2004    520  31.05        1:04.73   
  Cetus Espoo  1:03.04                 
                     
12  Janita Severinkangas  2004    520  31.04        1:04.75   
  Cetus Espoo  1:08.35                 
                     
13  Anniina Ahonen  2005    494  31.41        1:05.84   
  Hyvinkn Uimaseura  1:06.07                 
                     
14  Milla Strandberg  2005    485  31.57        1:06.25   
  Vanders  1:05.18                 
                     
15  Anna Hakkarainen  2005    485  31.28        1:06.27   
  Cetus Espoo  1:05.40                 
                     
16  Emma-lotta Ahola  2005    483  31.75        1:06.34   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:10.03                 
                     
17  Vlada Guljajeva  2004    476  30.94        1:06.68   
  Hyvinkn Uimaseura  1:06.21                 
                     
18  Laura Kousa  2005    474  31.51        1:06.77   
  Cetus Espoo  1:06.63                 
                     
19  Saga Jatkola  2004    470  31.89        1:06.93   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.37                 
                     
20  Karla Lehtosalo  2005    470  31.21        1:06.97   
  Helsingfors Simsllskap  1:08.76                 
                     
21  Ellen Kettunen  2005    464  32.58        1:07.24   
  Cetus Espoo  1:06.63                 
                     
22  Ciara Wacklin  2004    451  32.32        1:07.87   
  Cetus Espoo  1:09.16                 
                     
23  Sanni Rty  2005    446  33.30        1:08.11   
  Helsingfors Simsllskap  1:09.84                 
                     
24  Iina Rissanen  2005    439  32.43        1:08.49   
  Vanders  1:08.27                 
                     
25  Ronja Nevanko  2005    432  32.58        1:08.87   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.24                 
                     
26  Jasmin Savonen  2005    422  33.98        1:09.40   
  Cetus Espoo  1:12.42                 
                     
27  Venla Hauska  2004    407  33.35        1:10.23   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:09.77                 
                     
28  Oona Kupari  2004    390  34.07        1:11.25   
  Octopus Lohja  1:10.06                 
                     
29  Saara Seppl  2005    388  34.10        1:11.34   
  Nummelan Kisaajat  1:12.25                 
                     
30  Jasmine Errehani  2004    382  33.99        1:11.71   
  Simmis Wanda  1:11.05                 
                     
31  Rina Rantanen  2005    378  33.51        1:11.97   
  Cetus Espoo  1:08.79                 
                     
32  Hilla Wiemers  2005    378  34.32        1:11.98   
  ORCA Helsinki  1:14.14                 
                     
33  Ada Oila  2005    378  34.31        1:11.99   
  Vanders  1:15.47                 
                     
34  Beata Koroknay-Pl  2004    377  34.40        1:12.05   
  Cetus Espoo  1:12.08                 
                     
35  Vilja Rautell  2004    374  34.46        1:12.21   
  Octopus Lohja  1:12.15                 
                     
36  Ronja Ristevirta  2005    372  35.19        1:12.38   
  Cetus Espoo  1:10.83                 
                     
37  Sini Taskinen  2005    369  33.15        1:12.58   
  Octopus Lohja  1:12.79                 
                     
38  Emilia Hakala  2005    365  34.71        1:12.83   
  Simmis Wanda  1:15.50                 
                     
39  Pille-Riin Klaassen  2004    357  34.13        1:13.39   
  Kalevi Ujumiskool  1:13.32                 
                     
40  Ilona Kajava  2004    355  35.48        1:13.48   
  ORCA Helsinki  1:12.50                 
                     
41  Kertu Pollisinski  2005    355  35.24        1:13.49   
  Kalevi Ujumiskool  1:20.60                 
                     
42  Siiri Pivrinta  2005    352  34.86        1:13.70   
  Cetus Espoo  1:13.78                 
                     
43  Mandi Lindroos  2004    349  34.73        1:13.94   
  Simmis Wanda  1:11.84                 
                     
44  Maisa Brusila  2004    345  35.31        1:14.22   
  Cetus Espoo  1:12.94                 
                     
45  Juulia Lindfors  2005    343  35.29        1:14.37   
  Cetus Espoo  1:13.57                 
                     
46  Sini Kaivola  2005    342  35.14        1:14.39   
  Hyvinkn Uimaseura  1:13.97                 
                     
47  Margareta Jagomgi  2004    336  34.86        1:14.84   
  Kalevi Ujumiskool  1:17.23                 
                     
48  Minea Partanen  2005    332  34.81        1:15.14   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.55                 
                     
49  Anna Bernards  2005    310  36.36        1:16.87   
  Helsingfors Simsllskap  1:18.63                 
                     
49  Leenu Karolina Kinnunen  2005    310  37.00        1:16.87   
  Cetus Espoo  1:16.25                 
                     
51  Jemina Saraniemi  2005    309  36.90        1:17.00   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.37                 
                     
52  Silvia Lindqvist  2005    304  36.62        1:17.41   
  Cetus Espoo                   
                     
53  Siiri Kuparinen  2005    303  36.65        1:17.45   
  Haminan Uimaseura  1:20.94                 
                     
54  Nea Hollstrm  2005    294  37.50        1:18.26   
  Cetus Espoo  1:17.94                 
                     
55  Peppi Siurola  2004    291  36.59        1:18.54   
  Simmis Wanda  1:18.94                 
                     
56  Milla Tahvanainen  2005    287  38.03        1:18.85   
  Cetus Espoo  1:20.41                 
                     
57  Ella Palovaara  2005    287  37.63        1:18.86   
  Octopus Lohja  1:21.12                 
                     
58  Kaarina Lepp  2004    283  38.02        1:19.22   
  Haminan Uimaseura  1:18.36                 
                     
59  Taru Lax  2005    279  36.70        1:19.66   
  Cetus Espoo  1:14.76                 
                     
60  Vilma Saarinen  2004    268  37.16        1:20.75   
  Octopus Lohja  1:19.44                 
                     
61  Emma Autio  2005    262  37.89        1:21.34   
  Cetus Espoo  1:21.68                 
                     
62  Milana Fedotova  2005    243  36.38        1:23.44   
  Riihimen Uimaseura  1:26.79                 
                     
63  Emma Sund  2005    235  40.49        1:24.27   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.99                 
                     
64  Almina Kroglu  2005    222  40.50        1:25.89   
  Simmis Wanda  1:34.08                 
                     
65  Saara-kaisa Rahijrvi  2004    189  43.43        1:30.70   
  ORCA Helsinki  1:30.37                 
                     
66  Kia Jokinen  2005    175  44.29        1:32.93   
  Simmis Wanda  1:25.62                 
                     
67  Viivi Olkkonen  2005    143  45.83        1:39.50   
  Cetus Espoo  1:37.73                 
                     
68  Deniz Keteli  2005    141  45.47        1:39.89   
  Simmis Wanda  1:44.07                 
                     
Aamu nkil  2004              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:01.88                 
                     
Helmiina Toivonen  2004              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.45                 
                     
Linda Ilonen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  1:10.71                 
                     
Wilma Lngstrm  2004              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.35                 
                     
Helie Katajainen  2005              DSQ   
  Nurmijrven Uinti  1:23.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Iris Rautiainen  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap  1:19.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:50   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Nieminen  2007    303  33.68        1:09.81   
  Cetus Espoo  1:10.50                 
                     
Leevi Pixa  2007    276  34.48        1:12.01   
  Helsingfors Simsllskap  1:10.83                 
                     
Onni Rahkonen  2007    275  34.16        1:12.10   
  Simmis Grani  1:14.36                 
                     
Daniel Kajava  2007    262  35.03        1:13.26   
  Vanders  1:15.20                 
                     
Pravin Perasath  2008    260  35.63        1:13.43   
  Simmis Wanda  1:20.32                 
                     
Tuukka Visto  2007    225  35.75        1:17.10   
  Riihimen Uimaseura  1:21.13                 
                     
Amos Mkil  2007    221  37.89        1:17.52   
  Simmis Grani  1:20.11                 
                     
Ilja Belov  2007    221  36.55        1:17.55   
  Simmis Wanda  1:21.65                 
                     
Lenni Syvnen  2007    218  35.19        1:17.88   
  Cetus Espoo  1:15.46                 
                     
10  Roope Liimatainen  2007    216  36.59        1:18.07   
  Cetus Espoo  1:19.71                 
                     
11  Ville-veikko Luomala  2007    213  35.92        1:18.49   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:20.07                 
                     
12  Tommi Mosconi  2008    207  36.98        1:19.26   
  Cetus Espoo  1:19.82                 
                     
13  Lauri Valtanen  2007    205  38.01        1:19.51   
  Simmis Wanda  1:21.26                 
                     
14  Lenni Nevalainen  2007    202  38.74        1:19.87   
  Cetus Espoo  1:20.03                 
                     
15  Otto Vauhkonen  2007    193  38.76        1:21.09   
  Cetus Espoo  1:24.61                 
                     
16  Matti Klmper  2008    189  38.59        1:21.61   
  Cetus Espoo  1:24.44                 
                     
17  Eero Hedemki  2008    188  40.00        1:21.86   
  Simmis Grani  1:33.80                 
                     
18  Artemi Tsinjonni  2008    187  37.97        1:21.91   
  Cetus Espoo  1:21.38                 
                     
19  Topias Toivanen  2007    184  38.46        1:22.41   
  Cetus Espoo  1:24.27                 
                     
20  Mikael Suni  2007    181  39.05        1:22.82   
  Cetus Espoo  1:23.93                 
                     
21  Miika Toivonen  2007    175  39.80        1:23.77   
  Riihimen Uimaseura  1:34.01                 
                     
22  Joonas Kernen  2007    174  38.92        1:23.92   
  Cetus Espoo  1:24.51                 
                     
23  Eljas Pekkola  2007    174  38.19        1:23.97   
  Cetus Espoo  1:26.19                 
                     
24  Ville Tolppala  2007    168  40.04        1:24.93   
  ORCA Helsinki  1:30.06                 
                     
25  Frans Nystrm  2008    168  39.60        1:24.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:35.56                 
                     
26  Veikka Veijola  2007    167  38.13        1:25.03   
  Helsingfors Simsllskap  1:33.05                 
                     
27  Joona Korte  2007    163  40.13        1:25.75   
  Simmis Grani  1:35.93                 
                     
28  Angelos Toledos  2007    160  40.34        1:26.25   
  Simmis Grani  1:28.23                 
                     
29  Leo Nieminen  2007    160  42.15        1:26.28   
  ORCA Helsinki  1:30.43                 
                     
30  Akseli Savolainen  2007    159  40.70        1:26.43   
  Cetus Espoo  1:29.60                 
                     
31  Elmeri Lajolinna  2007    158  40.37        1:26.63   
  Cetus Espoo  1:31.80                 
                     
32  Victor Nykvist  2007    154  42.35        1:27.46   
  Simmis Grani  1:39.14                 
                     
33  Aukusti Malinen  2007    152  43.46        1:27.80   
  Riihimen Uimaseura  1:41.05                 
                     
34  Tomas Leinonen  2008    151  40.86        1:28.09   
  Cetus Espoo  1:28.57                 
                     
35  Leo Mannonen  2007    150  40.60        1:28.10   
  Cetus Espoo  1:26.44                 
                     
36  Adam Isaev  2008    150  39.35        1:28.13   
  Helsingfors Simsllskap  1:30.43                 
                     
37  Mathias Eerola  2008    148  42.25        1:28.65   
  Simmis Grani  1:30.21                 
                     
38  Patrik Ventus  2007    147  41.59        1:28.85   
  Simmis Grani  1:33.80                 
                     
39  Tuli Hakkarainen  2008    146  44.00        1:28.98   
  Helsingfors Simsllskap  1:35.27                 
                     
40  Eemil Hujala  2007    143  41.03        1:29.67   
  Cetus Espoo  1:27.65                 
                     
41  Iikka Liitola  2008    141  43.29        1:29.97   
  Riihimen Uimaseura  1:36.17                 
                     
42  Vin Rosendahl  2007    135  41.01        1:31.38   
  Riihimen Uimaseura  1:48.01                 
                     
43  Mario Valero De La Iglesia  2008    132  44.38        1:32.09   
  Cetus Espoo  1:31.88                 
                     
44  Siimon Moisio  2007    129  43.30        1:32.77   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
45  Eero Tandefelt-Kauste  2008    128  42.71        1:32.91   
  Helsingfors Simsllskap  1:35.68                 
                     
46  Joona Salminen  2008    127  42.86        1:33.09   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Mikko Salmi  2007    125  43.72        1:33.72   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
48  Eino Lantto  2008    120  47.50        1:34.95   
  Cetus Espoo  1:38.59                 
                     
48  Jonas Hassinen  2008    120  45.03        1:34.95   
  Simmis Grani  1:37.70                 
                     
50  Veikko Hautaniemi  2007    119  45.08        1:35.27   
  Cetus Espoo  1:34.47                 
                     
51  Henri Koskela  2007    113  43.33        1:36.77   
  Cetus Espoo  1:32.53                 
                     
52  Onni Harja  2008    113  46.11        1:36.97   
  Cetus Espoo                   
                     
53  Mark Pokidko  2007    111  45.31        1:37.60   
  Cetus Espoo  1:42.69                 
                     
54  Konrad Bckstrm  2009    108  44.34        1:38.22   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
55  Tommy Palm  2007    103  45.48        1:39.82   
  Cetus Espoo  1:36.59                 
                     
56  Eskil Ehnholm  2007    98  48.26        1:41.67   
  Simmis Grani  1:52.51                 
                     
57  Cole Wagner  2008    94  49.64        1:42.86   
  Helsingfors Simsllskap  1:49.47                 
                     
58  Teemu Lehtinen  2007    91  50.50        1:44.16   
  Cetus Espoo                   
                     
59  Joonas Walldn  2009    91  49.77        1:44.24   
  Cetus Espoo  2:10.49                 
                     
60  Akseli Kurttio  2007    83  51.79        1:47.30   
  Cetus Espoo                   
                     
61  Ilkka Itkonen  2008    81  48.27        1:48.16   
  Helsingfors Simsllskap  1:43.63                 
                     
62  Onni-aaron Lind  2008    78  50.56        1:49.58   
  Cetus Espoo  52.12                 
                     
63  Artemiy Andreev  2009    74  53.48        1:51.31   
  Cetus Espoo  2:07.66                 
                     
64  Altti Sormunen  2007    71  52.57        1:53.25   
  Cetus Espoo                   
                     
65  Daniel Kuismin  2010    63  53.64        1:57.84   
  Cetus Espoo                   
                     
66  Joona Silander  2009    53  1:01.24        2:04.31   
  Cetus Espoo  2:11.05                 
                     
Eerik Vlipakka  2007              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Niila Tukiala  2009              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap  1:48.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Onni Kataja  2007              DSQ   
  Riihimen Uimaseura  1:53.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Whrn  2005    525  28.03        58.13   
  Vanders  59.61                 
                     
William Fagerstedt  2005    416  30.54        1:02.79   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.96                 
                     
Teo Mattelmki  2005    402  30.76        1:03.51   
  Cetus Espoo  1:06.26                 
                     
Antti Musikka  2005    402  30.52        1:03.56   
  Vanders  1:06.01                 
                     
Risto Kallstrm  2006    395  30.87        1:03.91   
  Cetus Espoo  1:06.43                 
                     
Juho Herva  2005    365  31.23        1:05.63   
  Hyvinkn Uimaseura  1:05.99                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    332  32.63        1:07.70   
  ORCA Helsinki  1:08.97                 
                     
Aleksandr Logvin  2006    320  32.85        1:08.57   
  Vanders  1:08.25                 
                     
Aarne Laurila  2006    307  34.22        1:09.48   
  Cetus Espoo  1:10.80                 
                     
10  Eemil Reijonen  2005    302  34.44        1:09.88   
  Cetus Espoo  1:10.37                 
                     
11  Riku Koskenvaara  2005    299  32.83        1:10.14   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.57                 
                     
12  Andr Salmi  2006    290  33.98        1:10.86   
  Simmis Grani  1:11.56                 
                     
13  Aleksi Sinisalo  2006    283  33.17        1:11.42   
  Cetus Espoo  1:10.29                 
                     
14  Ivan Gavrilov  2005    283  33.17        1:11.45   
  Cetus Espoo  1:12.32                 
                     
15  Christian Nummi  2006    270  34.26        1:12.54   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.82                 
                     
16  Heikki Ianes  2005    268  34.07        1:12.72   
  Simmis Wanda  1:16.80                 
                     
17  Sampo Nord  2005    266  34.42        1:12.94   
  Vanders  1:14.48                 
                     
18  Andreas Kinnunen  2006    263  34.61        1:13.13   
  Hyvinkn Uimaseura  1:16.05                 
                     
19  Anton Heln  2006    260  34.48        1:13.49   
  Riihimen Uimaseura  1:18.11                 
                     
20  Topias Muhonen  2006    256  34.56        1:13.86   
  Octopus Lohja  1:16.76                 
                     
21  Jimi Kurkikangas  2005    250  35.42        1:14.43   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.61                 
                     
22  Kasperi Miettinen  2006    242  35.29        1:15.21   
  Hyvinkn Uimaseura  1:18.26                 
                     
23  Aarne Nuutinen  2006    241  35.94        1:15.29   
  Cetus Espoo  1:19.98                 
                     
24  Tomas Lipponen  2005    241  35.97        1:15.32   
  Simmis Grani  1:19.42                 
                     
25  Robert Cranston  2006    241  36.32        1:15.33   
  Nummelan Kisaajat  1:19.31                 
                     
26  Matias Kukkonen  2006    237  37.17        1:15.79   
  ORCA Helsinki  1:18.49                 
                     
27  Rasmus Hyttinen  2006    231  36.08        1:16.37   
  Vanders  1:18.62                 
                     
28  Tiger Tran  2005    231  35.88        1:16.40   
  Simmis Wanda  1:17.22                 
                     
29  Antti Huttunen  2006    229  36.21        1:16.66   
  Nummelan Kisaajat  1:21.99                 
                     
30  Alex Karlsson  2006    224  36.08        1:17.19   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.77                 
                     
31  Daniel Guzhov  2006    220  36.51        1:17.65   
  Vanders  1:17.51                 
                     
32  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    220  36.39        1:17.66   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.51                 
                     
33  Mikael Rasinmki  2006    219  36.24        1:17.75   
  Cetus Espoo  1:20.94                 
                     
34  Okko Varpasuo  2006    210  36.85        1:18.82   
  Helsingfors Simsllskap  1:22.30                 
                     
35  Nikita Shishinin  2006    209  37.76        1:18.97   
  ORCA Helsinki  1:18.50                 
                     
36  Evan Mustonen  2005    209  36.92        1:19.01   
  Cetus Espoo  1:19.74                 
                     
37  Anton Ahonen  2006    200  38.00        1:20.20   
  Cetus Espoo  1:20.30                 
                     
38  Aaron Tikkanen  2006    196  38.13        1:20.64   
  Hyvinkn Uimaseura  1:22.12                 
                     
39  Luis Valero De La Iglesia  2006    195  39.14        1:20.77   
  Cetus Espoo  1:19.66                 
                     
40  Joonatan Lipiinen  2005    190  37.31        1:21.51   
  Vanders  1:23.45                 
                     
41  Lassi Leppnen  2006    190  39.41        1:21.54   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.08                 
                     
42  Kasperi Hauta-Aho  2006    188  38.26        1:21.80   
  Octopus Lohja  1:33.25                 
                     
43  Emil Tirkkonen  2006    182  38.04        1:22.65   
  Cetus Espoo  1:22.95                 
                     
44  Mike Hongisto  2006    175  39.30        1:23.86   
  Octopus Lohja  1:22.43                 
                     
45  Totte Teittinen  2005    170  39.20        1:24.66   
  Cetus Espoo  1:25.87                 
                     
46  Jooa Katavisto  2006    166  39.30        1:25.25   
  ORCA Helsinki  1:30.61                 
                     
47  Juuso Kuusala  2006    164  40.20        1:25.67   
  Simmis Wanda  1:30.35                 
                     
48  Artem Haikara  2005    160  39.12        1:26.32   
  Cetus Espoo  1:23.10                 
                     
49  Era Era  2006    156  40.44        1:27.09   
  Vanders                   
                     
50  Eemi Niskanen  2006    131  43.97        1:32.23   
  ORCA Helsinki  1:29.91                 
                     
Nikolai Teiramaa  2006              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.90                 
                     
Benjamin Winqvist  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:17.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Dominic Konstantinov  2006              DSQ   
  Vanders  1:26.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Juho Kotamki  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  1:27.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Matti Vahtola  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:31.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Niilo Mls  2006              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:34.40                 
  SW 10.6 Kydest vetminen               
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    543  27.40        57.47   
  Kouvolan Uimarit  58.30                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    538  27.59        57.66   
  Salon Uimarit  57.19                 
                     
Onni ijl  2004    531  27.81        57.92   
  Hyvinkn Uimaseura  59.21                 
                     
Matias Rasinmki  2003    517  27.71        58.43   
  Cetus Espoo  58.64                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    512  28.42        58.60   
  Haminan Uimaseura  1:00.23                 
                     
Joonas Maaranen  2004    506  28.41        58.86   
  Hyvinkn Uimaseura  58.01                 
                     
Roni Severinkangas  2003    500  28.19        59.07   
  Cetus Espoo  58.75                 
                     
Mark Tomi Wilhelm Vompa  2003    477  28.39        1:00.01   
  Kalevi Ujumiskool  1:02.56                 
                     
Elis Fokin  2003    465  28.63        1:00.53   
  Helsingfors Simsllskap  59.20                 
                     
10  Henri Korpi  2004    464  28.75        1:00.57   
  Octopus Lohja  1:00.80                 
                     
11  Pauli Rantamki  2003    464  28.53        1:00.59   
  Octopus Lohja  59.48                 
                     
12  Oliver Hanhimki  2003    451  29.19        1:01.13   
  Octopus Lohja  1:03.21                 
                     
13  Henry Nyman  2003    441  29.19        1:01.60   
  Helsingfors Simsllskap  1:01.54                 
                     
14  Santeri Berggren  2003    440  28.62        1:01.64   
  Octopus Lohja  1:00.66                 
                     
15  Ranel Rannik  2003    422  29.29        1:02.51   
  Kalevi Ujumiskool  1:02.42                 
                     
16  Samuel Saari  2004    405  30.78        1:03.37   
  Cetus Espoo  1:03.86                 
                     
17  Aleks Hokkanen  2004    402  30.57        1:03.55   
  Kalevi Ujumiskool  1:06.41                 
                     
18  Viktor Asklf  2004    399  30.53        1:03.67   
  Cetus Espoo  1:04.11                 
                     
19  Samuli Masalin  2004    399  30.47        1:03.68   
  Cetus Espoo  1:04.84                 
                     
20  Kaius Kulmala  2004    386  31.40        1:04.38   
  Simmis Grani  1:06.10                 
                     
21  Jesse Lintusalo  2004    375  31.18        1:05.00   
  Vanders  1:05.36                 
                     
22  Miska Trmi  2004    373  31.37        1:05.15   
  Octopus Lohja  1:06.77                 
                     
23  Yufei Meng  2004    370  31.46        1:05.34   
  Simmis Grani  1:07.44                 
                     
24  Joonas Patrik Pylvninen  2004    368  31.11        1:05.44   
  Cetus Espoo  1:09.45                 
                     
25  Arttu Valonen  2004    367  31.18        1:05.48   
  ORCA Helsinki  1:06.74                 
                     
26  Egor Malyshkov  2003    361  31.42        1:05.85   
  Salon Uimarit  1:04.68                 
                     
27  Masih Tantula  2004    343  32.19        1:07.01   
  Simmis Grani  1:06.75                 
                     
28  Karri Suuronen  2003    341  31.19        1:07.10   
  Cetus Espoo  1:06.10                 
                     
29  Linus Rutanen  2004    339  31.72        1:07.27   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.37                 
                     
30  Justus Holtari  2004    329  31.47        1:07.94   
  Cetus Espoo  1:07.26                 
                     
31  Antti Pesonen  2003    323  33.08        1:08.35   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:09.11                 
                     
32  Tommi Myllynen  2004    307  33.86        1:09.48   
  Nurmijrven Uinti  1:10.66                 
                     
33  Timo Parviainen  2004    282  32.06        1:11.46   
  Simmis Wanda  1:14.71                 
                     
34  Vi Thai Ng  2004    280  34.43        1:11.64   
  Simmis Wanda  1:14.67                 
                     
35  Daniel Kabonen  2004    267  34.28        1:12.78   
  Simmis Wanda  1:13.58                 
                     
36  Vinski Saarikallio  2004    258  34.47        1:13.62   
  Riihimen Uimaseura  1:16.52                 
                     
37  Julius Kuosa  2003    249  33.74        1:14.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:23.59                 
                     
38  Mattias Janhunen  2003    238  35.09        1:15.69   
  Cetus Espoo  1:13.21                 
                     
39  Aleksi Rissanen  2004    237  35.24        1:15.73   
  Simmis Wanda  1:18.91                 
                     
40  Aki Eetu Petteri Raitala  2004    235  36.89        1:16.00   
  Riihimen Uimaseura  1:17.20                 
                     
41  Aapo Ahlroos  2004    207  37.29        1:19.27   
  Vanders  1:18.34                 
                     
42  Ilmari Laitala  2003    200  38.62        1:20.18   
  Cetus Espoo  1:19.66                 
                     
43  Niko Silander  2003    154  40.33        1:27.37   
  Cetus Espoo  1:27.01                 
                     
Juuso Rahikainen  2003              DNS   
  Tuusulan Uimaseura  57.90                 
                     
Veeti Salminen  2004              DNS   
  Simmis Wanda  1:11.75                 
                     
Markus Veckman  2004              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  1:03.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:02   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Sundt  2006    560  38.29  1:22.04  2:06.07    2:48.75   
  Helsingfors Simsllskap  2:56.73                 
                     
Iisa-lotta Rantaniitty  2006    453  41.15  1:27.73  2:14.57    3:01.11   
  Cetus Espoo  3:03.51                 
                     
Matilda Leppnen  2007    449  40.10  1:27.43  2:15.67    3:01.60   
  Cetus Espoo  3:30.04                 
                     
Milla Kiviranta  2006    421  41.12  1:29.14  2:17.80    3:05.47   
  Vanders                   
                     
Enni Tammilehto  2006    409  42.61  1:30.21  2:19.14    3:07.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Sofie Nauklr  2006    386  44.37  1:33.21  2:22.74    3:11.03   
  Simmis Grani  3:20.06                 
                     
Ninja Brelo  2006    282  47.21  1:42.21  2:38.93    3:32.11   
  Cetus Espoo  3:30.56                 
                     
Senni Hokkanen  2006    277  49.80  1:44.12  2:39.52    3:33.32   
  Riihimen Uimaseura  3:37.09                 
                     
Siiri Multamki  2006    274  49.10  1:43.55  2:39.73    3:34.10   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Pinja Hoffren  2006    271  47.53  1:43.68  2:39.97    3:34.75   
  Simmis Wanda  3:47.06                 
                     
11  Sonja Berseneva  2006    271  48.07  1:43.03  2:40.32    3:34.83   
  ORCA Helsinki  4:06.25                 
                     
12  Dominika Stalinskaja  2007    244  51.40  1:48.26  2:45.48    3:42.33   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Malla Kostiainen  2006    244  50.93  1:48.02  2:46.26    3:42.56   
  Cetus Espoo  4:02.17                 
                     
14  Ellen Lindell  2007    228  49.76  1:48.02  2:48.47    3:47.52   
  Cetus Espoo  3:35.28                 
                     
15  Emmi Liukko  2006    215  54.02  1:51.81  2:52.66    3:51.98   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Karoliina Jukarainen  2006    157  55.76  2:01.16  3:07.98    4:17.32   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
Bea Kortelainen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.1 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Vahtola  2005    545  39.15  1:23.55  2:07.49    2:50.23   
  Cetus Espoo  2:52.45                 
                     
Rina Rantanen  2005    485  40.10  1:25.54  2:11.85    2:57.05   
  Cetus Espoo  2:56.48                 
                     
Sofi Andstrm  2005    470  40.77  1:26.58  2:13.15    2:58.89   
  ORCA Helsinki  3:00.31                 
                     
Ronja Nevanko  2005    465  40.05  1:25.01  2:12.42    2:59.53   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:56.08                 
                     
Kaarina Rihte  2005    464  41.36  1:27.48  2:14.67    2:59.56   
  Cetus Espoo  3:04.56                 
                     
Saara Raulos  2005    461  40.95  1:26.14  2:12.94    3:00.04   
  Cetus Espoo  3:04.50                 
                     
Anna Mattila  2004    445  41.18  1:27.48  2:14.37    3:02.16   
  Helsingfors Simsllskap  2:59.41                 
                     
Ciara Wacklin  2004    407  42.93  1:30.48  2:19.50    3:07.71   
  Cetus Espoo  3:00.07                 
                     
Emma Lnnberg  2005    371  43.82  1:33.44  2:24.41    3:13.45   
  Cetus Espoo  3:09.28                 
                     
10  Vilja Rautell  2004    364  44.29  1:34.14  2:25.33    3:14.80   
  Octopus Lohja  3:13.16                 
                     
11  Tatiana Sukhareva  2005    348  44.88  1:34.91  2:26.86    3:17.59   
  Vanders                   
                     
12  Reetta Haara  2004    296  46.47  1:39.68  2:33.91    3:28.66   
  Simmis Wanda  3:33.54                 
                     
13  Siiri Kuparinen  2005    266  50.53  1:46.82  2:42.22    3:36.12   
  Haminan Uimaseura  3:40.68                 
                     
14  Almina Kroglu  2005    227  49.88  1:46.84  2:47.61    3:47.86   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:02 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:10   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Musikka  2005    360  38.61  1:24.93  2:12.90    2:58.46   
  Vanders                   
                     
Samuel Halminen  2005    356  39.51  1:25.74  2:13.42    2:59.05   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Veikka Levsalo  2005    344  40.05  1:28.07  2:15.91    3:01.16   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Serhat Kalin  2005    339  38.03  1:23.54  2:12.80    3:02.15   
  ORCA Helsinki                   
                     
Eemil Reijonen  2005    329  42.65  1:29.12  2:16.32    3:03.94   
  Cetus Espoo  3:03.11                 
                     
Samuli Seger  2005    284  41.36  1:30.54  2:21.78    3:13.17   
  Octopus Lohja  3:25.25                 
                     
Jimi Kurkikangas  2005    261  43.98  1:36.15  2:28.12    3:18.59   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Johannes Kauppinen  2005    226  46.37  1:40.87  2:35.08    3:28.24   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Lassi Leppnen  2006    213  48.49  1:42.20  2:38.62    3:32.49   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Nikolas Ruotsalo  2006              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Huhtala  2003    480  35.06  1:15.30  1:58.41    2:42.11   
  Cetus Espoo  2:39.39                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    396  38.52  1:22.51  2:08.12    2:52.93   
  Cetus Espoo  2:54.68                 
                     
Vinski Saarikallio  2004    241  44.51  1:35.17  2:30.50    3:23.99   
  Riihimen Uimaseura  3:17.01                 
                     
Aki Eetu Petteri Raitala  2004    220  48.57  1:41.89  2:37.00    3:30.09   
  Riihimen Uimaseura  3:32.58                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:10 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspivmr  02 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:52   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 helmikuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Mustonen  2008    308  41.65        1:26.06   
  Riihimen Uimaseura  1:34.17                 
                     
Sanni Aarnivuo  2008    251  44.83        1:32.10   
  Simmis Wanda  1:38.02                 
                     
Jonna Kurki  2008    249  45.44        1:32.37   
  Simmis Wanda                   
                     
Linnea Heikkil  2008    234  47.37        1:34.30   
  Simmis Grani  1:35.11                 
                     
Saga Linnosaari  2008    229  46.18        1:34.86   
  Cetus Espoo  1:43.56                 
                     
Riinu Hotulainen  2008    225  45.49        1:35.42   
  Cetus Espoo  1:41.19                 
                     
Hilma Mannersalo  2008    218  46.59        1:36.50   
  Cetus Espoo  1:38.76                 
                     
Lilja Hirsikko  2008    218  1:36.55        1:36.55   
  ORCA Helsinki  1:41.02                 
                     
Emilia Wall  2008    208  48.34        1:38.06   
  Simmis Wanda  1:54.05                 
                     
10  Elina Malinen  2009    204  48.36        1:38.59   
  Riihimen Uimaseura  1:45.22                 
                     
11  Laura Lehtoila  2008    202  48.72        1:39.04   
  ORCA Helsinki  1:40.79                 
                     
12  Minni Kovalainen  2008    192  49.53        1:40.71   
  Cetus Espoo  1:44.89                 
                     
13  Jade Brelo  2008    191  50.48        1:40.82   
  Cetus Espoo  1:47.49                 
                     
14  Helmi Kittel  2008    187  50.46        1:41.51   
  Riihimen Uimaseura  1:47.23                 
                     
15  Liinu Nevalainen  2009    184  50.69        1:42.05   
  Cetus Espoo  1:49.02                 
                     
16  Iiris Pajamo  2008    182  50.78        1:42.38   
  Simmis Wanda  1:45.91                 
                     
17  Emilia Elizaveta Karulina  2008    163  52.68        1:46.30   
  Cetus Espoo  1:50.60                 
                     
18  Kea-erin Saarinen  2008    159  52.30        1:47.13   
  ORCA Helsinki  1:47.61                 
                     
19  Eerika Savulahti  2008    159  52.55        1:47.23   
  Riihimen Uimaseura  1:53.85                 
                     
20  Moona Anttila  2008    157  52.21        1:47.61   
  Riihimen Uimaseura  1:57.64                 
                     
21