Resultat för Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag - stævnestart 17.30
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 38.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.71 | |||||||||
1 | Mathilde Svendsen | 2004 | 38.27 | |||||||
Greve Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | 38.86 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
4 | Ida Oest | 2003 | 39.77 | |||||||
Herlev Svømning | 38.15 | |||||||||
5 | Julie Wolter | 2003 | 39.90 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.09 | |||||||||
6 | Asta H Jensen | 2000 | 40.70 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
7 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 40.92 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 41.37 | |||||||||
8 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 41.03 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
9 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 41.90 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.07 | |||||||||
10 | Laura Kristensen | 2004 | 42.28 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.80 | |||||||||
11 | Nora Kejser | 2004 | 44.24 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.10 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 36.17 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.33 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 36.36 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.22 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 37.30 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.11 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 37.40 | |||||||
Herlev Svømning | 36.52 | |||||||||
5 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 37.63 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
6 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 38.64 | |||||||
Greve Svømmeklub | 39.82 | |||||||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 38.64 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.54 | |||||||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 38.67 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
9 | Henriette Roos | 2006 | 39.33 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
10 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 39.42 | |||||||
Greve Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
10 | Sofie Larsen | 2006 | 39.42 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.96 | |||||||||
12 | Freja Juul | 2006 | 39.77 | |||||||
Næstved IF | 39.01 | |||||||||
13 | Alma Møller-Ern | 2006 | 39.95 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.54 | |||||||||
14 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 40.17 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.36 | |||||||||
15 | Malene Dithmar | 2006 | 40.24 | |||||||
Greve Svømmeklub | 41.51 | |||||||||
16 | Molly Szczepanski | 2006 | 40.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.77 | |||||||||
17 | Luna Luminari | 2005 | 40.35 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.32 | |||||||||
18 | Monika Dragieva | 2006 | 40.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
19 | Mathilde Willumsen | 2006 | 41.22 | |||||||
Greve Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
20 | Annika Britt Larsen | 2005 | 41.28 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.86 | |||||||||
21 | Mathilde Rømer | 2006 | 41.41 | |||||||
Farum Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
22 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 41.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.42 | |||||||||
23 | Mille Hansen | 2005 | 42.57 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.55 | |||||||||
24 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 42.93 | |||||||
Herlev Svømning | 43.35 | |||||||||
24 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 42.93 | |||||||
Greve Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
26 | Filippa Walløe | 2005 | 42.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.80 | |||||||||
27 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 43.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
28 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 43.05 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.41 | |||||||||
29 | Frida Høj Andersen | 2005 | 43.68 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 42.31 | |||||||||
30 | Mille Giolbas | 2006 | 43.82 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.18 | |||||||||
31 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 44.09 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.15 | |||||||||
32 | Fiona Jensen | 2006 | 44.51 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.59 | |||||||||
33 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 45.30 | |||||||
Herlev Svømning | 47.25 | |||||||||
34 | Sofija Rønne | 2006 | 45.64 | |||||||
Herlev Svømning | 43.51 | |||||||||
35 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 46.16 | |||||||
Næstved IF | 47.40 | |||||||||
36 | Julie Segato | 2005 | 47.91 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.21 | |||||||||
37 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 48.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.28 | |||||||||
38 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 48.40 | |||||||
Næstved IF | 49.55 | |||||||||
39 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 53.82 | |||||||
Herlev Svømning | 53.08 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2007 | 41.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.27 | |||||||||
2 | Maja Vejborg | 2007 | 44.86 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.06 | |||||||||
3 | Anna Powers | 2007 | 45.99 | |||||||
Herlev Svømning | 46.55 | |||||||||
4 | Helena Honore | 2007 | 46.03 | |||||||
Herlev Svømning | 46.47 | |||||||||
5 | Edith Louise Vedel | 2007 | 46.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.18 | |||||||||
6 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 51.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.44 | |||||||||
7 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 52.14 | |||||||
Herlev Svømning | 57.61 | |||||||||
8 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 52.36 | |||||||
Næstved IF | 52.29 | |||||||||
9 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 52.98 | |||||||
Herlev Svømning | 49.83 | |||||||||
10 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 55.91 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 53.08 | |||||||||
11 | Amalie Witt | 2010 | 1:03.27 | |||||||
Herlev Svømning | 1:09.02 | |||||||||
- | Anna Grenaa Nielsen | 2009 | DSQ | sw 72 c ben v st | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Freya Rasmussen | 2010 | DSQ | sw71 3 B ben st | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.24 | |||||||||
- | Iben Karlsmark | 2007 | DSQ | sw 44 tyvst | ||||||
Herlev Svømning | 50.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:38 |