2021-12-06   18:25:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - stævnestart 17.30

Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  05 april 2019         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Hrlykke  2000              38.27   
  Gentofte Svmme Klub  36.71                 
Mathilde Svendsen  2004              38.27   
  Greve Svmmeklub  38.53                 
Barbara Ammentorp  2003              38.86   
  Nyborg Svmmeklub  37.47                 
Ida Oest  2003              39.77   
  Herlev Svmning  38.15                 
Julie Wolter  2003              39.90   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  39.09                 
Asta H Jensen  2000              40.70   
  Frederiksvrk Svmmeklub  41.04                 
Emma Hebsgaard Nielsen  2003              40.92   
  Ishj Svmme Klub  41.37                 
Maja Hallberg Langkilde  2004              41.03   
  Frederiksvrk Svmmeklub  40.90                 
La Zo Bingler  2000              41.90   
  Vordingborg Svmme Klub  40.07                 
10  Laura Kristensen  2004              42.28   
  VAT Copenhagen-MK31  41.80                 
11  Nora Kejser  2004              44.24   
  VAT Copenhagen-MK31  43.10                 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline R. Amstrup  2005              36.17   
  Sigma Swim Birkerd  36.33                 
Caroline Bach Mindested  2005              36.36   
  Sigma Swim Allerd  35.22                 
Emilie Hartvig-Olsen  2006              37.30   
  Vallensbk IF Af 1939  36.11                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005              37.40   
  Herlev Svmning  36.52                 
Ida-Marie Nrgaard  2005              37.63   
  Frederiksvrk Svmmeklub  37.00                 
Elisabeth Augusta Englev  2006              38.64   
  Greve Svmmeklub  39.82                 
Hannah B. Pedersen  2005              38.64   
  VAT Copenhagen-MK31  37.54                 
Nikoline Marie Lange  2005              38.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.91                 
Henriette Roos  2006              39.33   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.43                 
10  Sarah Ankjr Pedersen  2006              39.42   
  Greve Svmmeklub  39.99                 
10  Sofie Larsen  2006              39.42   
  Vallensbk IF Af 1939  38.96                 
12  Freja Juul  2006              39.77   
  Nstved IF  39.01                 
13  Alma Mller-Ern  2006              39.95   
  Vallensbk IF Af 1939  38.54                 
14  Isabella Ludvigsen  2005              40.17   
  Sigma Swim Allerd  39.36                 
15  Malene Dithmar  2006              40.24   
  Greve Svmmeklub  41.51                 
16  Molly Szczepanski  2006              40.31   
  Gentofte Svmme Klub  39.77                 
17  Luna Luminari  2005              40.35   
  VAT Copenhagen-MK31  39.32                 
18  Monika Dragieva  2006              40.39   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.39                 
19  Mathilde Willumsen  2006              41.22   
  Greve Svmmeklub  40.09                 
20  Annika Britt Larsen  2005              41.28   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  39.86                 
21  Mathilde Rmer  2006              41.41   
  Farum Svmmeklub  40.17                 
22  Stella Demuth Andersen  2006              41.91   
  Gentofte Svmme Klub  40.42                 
23  Mille Hansen  2005              42.57   
  Vallensbk IF Af 1939  40.55                 
24  Frederikke Fisker Jensen  2006              42.93   
  Herlev Svmning  43.35                 
24  Lrke Marie Clausen  2005              42.93   
  Greve Svmmeklub  41.39                 
26  Filippa Walle  2005              42.97   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.80                 
27  Jasmine Lkkegaard  2006              43.00   
  Gladsaxe Svmmeklub  46.04                 
28  Dicte Laurberg Vedel  2006              43.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.41                 
29  Frida Hj Andersen  2005              43.68   
  Ishj Svmme Klub  42.31                 
30  Mille Giolbas  2006              43.82   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  44.18                 
31  Amanda F. Christiansen  2005              44.09   
  Vordingborg Svmme Klub  45.15                 
32  Fiona Jensen  2006              44.51   
  Vrlse Svmmeklub  43.59                 
33  Liv Waag Kallese  2006              45.30   
  Herlev Svmning  47.25                 
34  Sofija Rnne  2006              45.64   
  Herlev Svmning  43.51                 
35  Masha Jul Pedersen  2006              46.16   
  Nstved IF  47.40                 
36  Julie Segato  2005              47.91   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  46.21                 
37  Ada Haslv Brunsgaard  2006              48.27   
  Gentofte Svmme Klub  47.28                 
38  Iben Lund Nielsen  2006              48.40   
  Nstved IF  49.55                 
39  Lrke Aistrup Andersen  2005              53.82   
  Herlev Svmning  53.08                 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2007              41.01   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  40.27                 
Maja Vejborg  2007              44.86   
  Gentofte Svmme Klub  45.06                 
Anna Powers  2007              45.99   
  Herlev Svmning  46.55                 
Helena Honore  2007              46.03   
  Herlev Svmning  46.47                 
Edith Louise Vedel  2007              46.35   
  Gentofte Svmme Klub  46.18                 
Caroline Victoria Reedtz  2007              51.03   
  Gentofte Svmme Klub  52.44                 
Asta Rosenkilde-Hansen  2007              52.14   
  Herlev Svmning  57.61                 
Asta Lund Nielsen  2008              52.36   
  Nstved IF  52.29                 
Katrine Dresler Aleksic  2007              52.98   
  Herlev Svmning  49.83                 
10  Silje Egeberg Nordhald  2007              55.91   
  Vordingborg Svmme Klub  53.08                 
11  Amalie Witt  2010              1:03.27   
  Herlev Svmning  1:09.02                 
Anna Grenaa Nielsen  2009              DSQ  sw 72 c ben v st 
  Herlev Svmning                   
Freya Rasmussen  2010              DSQ  sw71 3 B ben st 
  Herlev Svmning  1:12.24                 
Iben Karlsmark  2007              DSQ  sw 44 tyvst 
  Herlev Svmning  50.51                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  19:38 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner