Results for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 31.53 | 1:13.07 | 1:58.06 | 2:34.75 | ||||
H2Odense | 2:33.17 | |||||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 33.40 | 1:13.13 | 2:00.77 | 2:40.01 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:42.15 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 34.67 | 1:17.55 | 2:03.34 | 2:41.26 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.56 | |||||||||
4 | Maya Nykjær | 2001 | 34.60 | 1:16.07 | 2:05.76 | 2:41.93 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:45.42 | |||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 33.90 | 1:18.58 | 2:06.76 | 2:42.26 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.31 | |||||||||
6 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 34.00 | 1:18.80 | 2:08.35 | 2:44.70 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:42.90 | |||||||||
7 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 35.40 | 1:20.50 | 2:07.48 | 2:45.01 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.47 | |||||||||
8 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 38.46 | 1:24.87 | 2:13.30 | 2:50.04 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:51.58 | |||||||||
9 | Astrid Permin | 2003 | 35.64 | 1:18.75 | 2:09.92 | 2:50.43 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.61 | |||||||||
10 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 37.56 | 1:19.85 | 2:11.14 | 2:50.76 | ||||
Næstved IF | 2:51.14 | |||||||||
11 | Laura Thomadsen | 2004 | 35.58 | 1:20.92 | 2:10.38 | 2:50.82 | ||||
Albertslund IF | 2:48.97 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 32.49 | 1:12.84 | 2:02.04 | 2:38.94 | ||||
Herlev Svømning | 2:32.10 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 31.59 | 1:11.89 | 2:02.28 | 2:39.33 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:42.15 | |||||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | 33.74 | 1:13.98 | 2:03.62 | 2:39.59 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:36.65 | |||||||||
4 | Liva la Cour | 2006 | 34.91 | 1:16.72 | 2:05.38 | 2:41.55 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.17 | |||||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 37.26 | 1:21.58 | 2:05.80 | 2:42.92 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:43.39 | |||||||||
6 | Alba Mantoni | 2006 | 35.61 | 1:16.30 | 2:05.61 | 2:43.73 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.65 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 35.64 | 1:16.67 | 2:04.88 | 2:43.74 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.41 | |||||||||
8 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 36.10 | 1:18.10 | 2:08.41 | 2:44.09 | ||||
Næstved IF | 2:50.41 | |||||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 34.60 | 1:17.52 | 2:05.93 | 2:44.11 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:39.35 | |||||||||
10 | Freja Juul | 2006 | 36.57 | 1:20.05 | 2:07.94 | 2:45.89 | ||||
Næstved IF | 2:48.90 | |||||||||
11 | Caroline Koch | 2005 | 35.41 | 1:18.91 | 2:07.22 | 2:45.96 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.60 | |||||||||
12 | Catrine Porsdal | 2005 | 35.00 | 1:16.47 | 2:06.45 | 2:46.14 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.49 | |||||||||
13 | Annika Køhn | 2005 | 36.48 | 1:21.96 | 2:11.17 | 2:46.44 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:47.29 | |||||||||
14 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 36.53 | 1:20.85 | 2:08.44 | 2:46.87 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:47.35 | |||||||||
15 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 34.46 | 1:18.22 | 2:04.43 | 2:47.00 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:50.17 | |||||||||
16 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 34.56 | 1:18.18 | 2:07.91 | 2:47.08 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:40.69 | |||||||||
17 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 33.73 | 1:17.63 | 2:10.93 | 2:47.09 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:45.40 | |||||||||
18 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 38.10 | 1:25.05 | 2:08.34 | 2:47.65 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.46 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 36.55 | 1:18.93 | 2:07.54 | 2:47.73 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.92 | |||||||||
20 | Kamma Rasmussen | 2006 | 35.22 | 1:20.60 | 2:10.41 | 2:48.26 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
21 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 32.67 | 1:16.09 | 2:08.83 | 2:48.62 | ||||
VAT Copenhagen | 2:43.89 | |||||||||
22 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 36.37 | 1:18.88 | 2:10.20 | 2:49.42 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:49.19 | |||||||||
23 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 35.98 | 1:20.25 | 2:11.26 | 2:49.74 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.58 | |||||||||
24 | Henriette Roos | 2006 | 39.34 | 1:24.70 | 2:11.79 | 2:50.52 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.15 | |||||||||
25 | Amalie Backhausen | 2006 | 36.53 | 1:21.77 | 2:11.49 | 2:52.92 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.16 | |||||||||
26 | Lara Smerdal | 2006 | 37.60 | 1:22.82 | 2:14.48 | 2:53.21 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.33 | |||||||||
27 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 37.71 | 1:22.74 | 2:14.46 | 2:53.42 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.86 | |||||||||
28 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 35.50 | 1:21.17 | 2:14.73 | 2:53.78 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:50.17 | |||||||||
29 | Sofija Rønne | 2006 | 38.34 | 1:24.04 | 2:14.79 | 2:54.64 | ||||
Herlev Svømning | 2:58.47 | |||||||||
30 | Anna E.e. Balle | 2006 | 36.75 | 1:22.82 | 2:15.07 | 2:54.81 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.66 | |||||||||
31 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 36.49 | 1:23.00 | 2:17.98 | 2:56.17 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.79 | |||||||||
31 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 37.04 | 1:22.79 | 2:14.92 | 2:56.17 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.96 | |||||||||
33 | Katja Poulsen | 2006 | 39.35 | 1:24.23 | 2:15.65 | 2:56.46 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.15 | |||||||||
34 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 39.76 | 1:27.33 | 2:16.29 | 2:56.52 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.07 | |||||||||
35 | Siv Reimer | 2006 | 38.34 | 1:23.54 | 2:16.69 | 2:56.61 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.81 | |||||||||
36 | Frida Høj Andersen | 2005 | 40.23 | 1:25.58 | 2:17.38 | 2:56.70 | ||||
Ishøj Svømme Klub | 2:52.31 | |||||||||
37 | Julie Merl Larsen | 2005 | 40.11 | 1:26.34 | 2:17.98 | 2:57.16 | ||||
JGI Svømning | 2:52.15 | |||||||||
38 | Fiona Jensen | 2006 | 39.47 | 1:24.75 | 2:19.13 | 2:57.91 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:59.99 | |||||||||
39 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 38.73 | 1:23.00 | 2:18.94 | 2:57.97 | ||||
Næstved IF | 3:01.43 | |||||||||
40 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 37.03 | 1:24.72 | 2:18.16 | 2:58.23 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:01.73 | |||||||||
41 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 40.15 | 1:26.27 | 2:18.85 | 2:59.35 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:03.56 | |||||||||
42 | Filippa Walløe | 2005 | 40.17 | 1:26.69 | 2:19.23 | 3:01.62 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.06 | |||||||||
43 | Dicte Maar | 2006 | 40.90 | 1:29.36 | 2:22.70 | 3:04.11 | ||||
Næstved IF | 3:07.63 | |||||||||
44 | Anna Merl Larsen | 2006 | 39.73 | 1:29.03 | 2:23.18 | 3:05.33 | ||||
JGI Svømning | 3:05.27 | |||||||||
45 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 41.05 | 1:26.90 | 2:27.43 | 3:09.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.12 | |||||||||
46 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 40.76 | 1:30.52 | 2:26.49 | 3:09.58 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 3:09.45 | |||||||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | DSQ | SW94 Afsl. mave 100m | ||||||
Herlev Svømning | 2:29.03 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2007 | 37.03 | 1:23.05 | 2:13.15 | 2:52.11 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.41 | |||||||||
2 | Kristine Dupont | 2007 | 39.47 | 1:27.57 | 2:21.17 | 3:00.30 | ||||
Herlev Svømning | 3:04.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Bred | 2003 | 28.79 | 1:06.59 | 1:49.73 | 2:22.54 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.68 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 31.67 | 1:09.24 | 1:51.56 | 2:27.08 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.49 | |||||||||
3 | Daniel Didriksen | 2002 | 31.45 | 1:10.60 | 1:57.17 | 2:30.05 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:30.31 | |||||||||
4 | Victor Toftehøj | 2003 | 31.67 | 1:10.53 | 1:56.04 | 2:32.36 | ||||
JGI Svømning | 2:33.64 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 32.24 | 1:11.47 | 2:01.01 | 2:36.08 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.90 | |||||||||
6 | David Kristensen | 2003 | 34.84 | 1:20.58 | 2:05.26 | 2:43.05 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.83 | |||||||||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 35.16 | 1:19.48 | 2:05.55 | 2:43.38 | ||||
Næstved IF | 2:42.64 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 28.76 | 1:06.22 | 1:46.57 | 2:20.45 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.00 | |||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 29.01 | 1:05.93 | 1:50.74 | 2:22.81 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.81 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 31.15 | 1:09.91 | 1:51.07 | 2:25.23 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.87 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 29.38 | 1:08.73 | 1:52.67 | 2:25.54 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:28.31 | |||||||||
5 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 30.37 | 1:08.14 | 1:53.40 | 2:25.63 | ||||
Herlev Svømning | 2:23.14 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 32.07 | 1:12.20 | 1:52.90 | 2:28.03 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.37 | |||||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 30.66 | 1:09.11 | 1:55.77 | 2:29.53 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.43 | |||||||||
8 | Oscar Isberg | 2004 | 30.83 | 1:10.15 | 1:58.05 | 2:29.76 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:28.17 | |||||||||
9 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 29.39 | 1:10.59 | 1:54.54 | 2:29.96 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:26.37 | |||||||||
10 | Alexander Griffin | 2004 | 34.71 | 1:16.21 | 1:57.55 | 2:32.94 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.29 | |||||||||
11 | Daniel Bastholm | 2005 | 32.05 | 1:12.01 | 1:59.54 | 2:33.58 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:35.82 | |||||||||
12 | William Ølshøj | 2004 | 30.90 | 1:13.53 | 1:56.63 | 2:33.75 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.87 | |||||||||
13 | Villads Arfelt | 2004 | 32.60 | 1:15.61 | 1:59.00 | 2:33.86 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.04 | |||||||||
14 | Lucas Svej | 2005 | 31.98 | 1:14.41 | 1:58.42 | 2:34.70 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.62 | |||||||||
15 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 33.79 | 1:15.16 | 1:58.39 | 2:35.14 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.88 | |||||||||
16 | Sebastian Rendlev | 2005 | 31.08 | 1:12.95 | 1:59.57 | 2:36.61 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.55 | |||||||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | 32.62 | 1:13.65 | 2:00.97 | 2:36.73 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:44.26 | |||||||||
18 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 33.23 | 1:13.91 | 1:58.94 | 2:36.86 | ||||
JGI Svømning | 2:27.92 | |||||||||
19 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 35.54 | 1:17.36 | 2:00.48 | 2:36.93 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.59 | |||||||||
20 | Noah Tranum | 2004 | 32.82 | 1:13.71 | 2:00.58 | 2:37.61 | ||||
JGI Svømning | 2:37.16 | |||||||||
21 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 31.61 | 1:12.44 | 1:59.92 | 2:37.70 | ||||
JGI Svømning | 2:32.38 | |||||||||
22 | Mads Naver | 2004 | 35.31 | 1:16.63 | 2:00.42 | 2:37.74 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:37.30 | |||||||||
23 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 32.46 | 1:15.94 | 2:04.12 | 2:39.46 | ||||
JGI Svømning | 2:39.98 | |||||||||
24 | Anders Junker | 2005 | 33.24 | 1:13.65 | 2:04.15 | 2:40.72 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.96 | |||||||||
25 | William Leth | 2004 | 32.90 | 1:14.49 | 2:05.96 | 2:40.77 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.21 | |||||||||
26 | Erik Schmidt | 2005 | 32.98 | 1:14.78 | 2:01.59 | 2:41.28 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.39 | |||||||||
27 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 31.42 | 1:12.15 | 2:03.59 | 2:41.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.63 | |||||||||
28 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 33.46 | 1:17.03 | 2:06.86 | 2:42.30 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:40.69 | |||||||||
29 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 37.27 | 1:21.32 | 2:07.30 | 2:42.36 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:42.74 | |||||||||
30 | Mads Holger From | 2004 | 32.84 | 1:14.24 | 2:06.22 | 2:42.65 | ||||
JGI Svømning | 2:44.94 | |||||||||
31 | Marco Stub Olsen | 2004 | 32.70 | 1:14.61 | 2:06.00 | 2:43.90 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 2:43.44 | |||||||||
32 | Mads Munksgaard | 2004 | 35.08 | 1:21.83 | 2:09.77 | 2:44.93 | ||||
Næstved IF | 2:48.65 | |||||||||
33 | Magnus Tullberg | 2005 | 39.22 | 1:24.62 | 2:10.64 | 2:45.78 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.44 | |||||||||
34 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 34.60 | 1:18.03 | 2:08.13 | 2:45.83 | ||||
Herlev Svømning | 2:49.52 | |||||||||
35 | William Leander Agerskov | 2004 | 38.69 | 1:18.90 | 2:09.70 | 2:46.76 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:43.99 | |||||||||
36 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 37.10 | 1:20.09 | 2:10.86 | 2:47.69 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.99 | |||||||||
37 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 37.77 | 1:21.36 | 2:09.78 | 2:48.39 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:47.85 | |||||||||
38 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 34.50 | 1:18.54 | 2:09.28 | 2:48.53 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:48.01 | |||||||||
39 | Mads Sørensen | 2005 | 39.06 | 1:20.98 | 2:11.62 | 2:49.17 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.87 | |||||||||
40 | Martin Munch Svendson | 2005 | 34.28 | 1:17.58 | 2:10.06 | 2:49.19 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.02 | |||||||||
41 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 35.24 | 1:20.39 | 2:13.45 | 2:52.48 | ||||
Næstved IF | 2:49.54 | |||||||||
42 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.58 | 1:19.93 | 2:14.28 | 2:53.81 | ||||
Herlev Svømning | 2:52.29 | |||||||||
43 | Frederik Rasmussen | 2005 | 37.77 | 1:25.03 | 2:16.70 | 2:54.92 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:51.65 | |||||||||
44 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 37.64 | 1:24.34 | 2:22.53 | 3:03.39 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.44 | |||||||||
- | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | DSQ | SW83 asym ben 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.95 | |||||||||
- | Oscar Boyer | 2004 | DSQ | SW94 afls mave 100m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.16 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 31.42 | 1:11.49 | 1:57.52 | 2:32.82 | ||||
Næstved IF | 2:31.96 | |||||||||
2 | William Larsen | 2006 | 38.22 | 1:29.31 | 2:16.06 | 2:54.76 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:07.98 | |||||||||
3 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 37.55 | 1:23.44 | 2:14.82 | 2:55.00 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.40 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 33.85 | 1:20.13 | 2:15.69 | 2:56.40 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.14 | |||||||||
5 | Noah Lester | 2006 | 36.78 | 1:23.05 | 2:23.03 | 3:03.84 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:09.50 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.38 | |||||||||
- | Peter Bjerre Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 33.23 | |||||||
JGI Svømning | 31.50 | |||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 33.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | 33.75 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.74 | |||||||||
4 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 34.03 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 34.11 | |||||||||
5 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 34.36 | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
6 | Isabella Rosenberg | 2003 | 34.81 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.79 | |||||||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | 34.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
8 | Silja Mortensen | 2003 | 35.39 | |||||||
Albertslund IF | 35.14 | |||||||||
9 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 35.52 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.04 | |||||||||
10 | Katrine Duus | 2003 | 35.60 | |||||||
Næstved IF | 34.45 | |||||||||
11 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 35.64 | |||||||
H2Odense | 34.38 | |||||||||
12 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 35.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.94 | |||||||||
13 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 36.48 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | 36.59 | |||||||
Herlev Svømning | 35.24 | |||||||||
15 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 36.69 | |||||||
Næstved IF | 35.99 | |||||||||
16 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 36.97 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
17 | Clara Schmedes | 2004 | 37.16 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.33 | |||||||||
18 | Laura Kristensen | 2004 | 37.76 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.19 | |||||||||
19 | Nora Kejser | 2004 | 38.38 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.54 | |||||||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | 38.89 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.43 | |||||||||
21 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 39.27 | |||||||
Næstved IF | 38.65 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 32.88 | |||||||
Næstved IF | 32.60 | |||||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | 32.98 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
3 | Annika Britt Larsen | 2005 | 33.71 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.03 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 34.09 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.56 | |||||||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | 34.18 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.11 | |||||||||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | 34.24 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.60 | |||||||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 34.28 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.62 | |||||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | 34.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
9 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 34.68 | |||||||
JGI Svømning | 33.90 | |||||||||
10 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 34.79 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.82 | |||||||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 35.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | 35.68 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | |||||||||
13 | Signe Holm Hansen | 2005 | 35.74 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
14 | Liva Mayland | 2006 | 35.82 | |||||||
Næstved IF | 35.35 | |||||||||
15 | Josefine Staudt | 2005 | 35.98 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
16 | Mathilde Rømer | 2006 | 36.01 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
17 | Lise Refsgaard | 2005 | 36.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.99 | |||||||||
18 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 36.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.62 | |||||||||
19 | Anna R. Strøbek | 2005 | 36.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.19 | |||||||||
20 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 36.68 | |||||||
Greve Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
21 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 36.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | |||||||||
22 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 36.79 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.72 | |||||||||
23 | Cille Kirketerp | 2005 | 36.81 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.05 | |||||||||
24 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 36.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.73 | |||||||||
25 | Julia Tholstrup | 2005 | 37.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.13 | |||||||||
26 | Molly Namensen | 2006 | 37.19 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.66 | |||||||||
27 | Katja Poulsen | 2006 | 37.33 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.35 | |||||||||
28 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 37.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.85 | |||||||||
29 | Luna Larsson | 2006 | 37.45 | |||||||
Herlev Svømning | 37.70 | |||||||||
30 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 37.56 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.59 | |||||||||
31 | Camilla Porsdal | 2005 | 37.68 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.03 | |||||||||
32 | Anna E.e. Balle | 2006 | 37.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.49 | |||||||||
33 | Bianca Roos | 2006 | 38.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
33 | Leonora Franck | 2006 | 38.23 | |||||||
Næstved IF | 38.02 | |||||||||
35 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 38.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | |||||||||
36 | Amalie Helfelt | 2006 | 38.27 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
37 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 38.31 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.37 | |||||||||
38 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 38.47 | |||||||
Herlev Svømning | 38.62 | |||||||||
39 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 38.56 | |||||||
Herlev Svømning | 38.60 | |||||||||
40 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 38.58 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
41 | Alma Møller-Ern | 2006 | 38.83 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.31 | |||||||||
41 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 38.83 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
43 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 39.15 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.06 | |||||||||
44 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 39.54 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 40.38 | |||||||||
45 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 39.66 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.81 | |||||||||
46 | Dicte Maar | 2006 | 39.74 | |||||||
Næstved IF | 40.26 | |||||||||
47 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 40.08 | |||||||
Herlev Svømning | 39.69 | |||||||||
48 | Liva Wissing | 2006 | 40.19 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.95 | |||||||||
49 | Mille Hansen | 2005 | 40.30 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.27 | |||||||||
50 | Malene Dithmar | 2006 | 40.75 | |||||||
Greve Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
51 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 41.03 | |||||||
Greve Svømmeklub | 39.40 | |||||||||
52 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 41.34 | |||||||
Herlev Svømning | 41.81 | |||||||||
53 | Cecilie Rud | 2006 | 41.54 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.19 | |||||||||
54 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 41.76 | |||||||
Næstved IF | 43.00 | |||||||||
- | Filippa Eiler | 2005 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.07 | |||||||||
- | Victoria W. Stahl | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.17 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 33.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.05 | |||||||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | 39.87 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 40.44 | |||||||||
3 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 40.89 | |||||||
Herlev Svømning | 40.63 | |||||||||
4 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 41.71 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.38 | |||||||||
5 | Selma Frederiksen | 2008 | 41.78 | |||||||
Næstved IF | 41.95 | |||||||||
6 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 41.85 | |||||||
JGI Svømning | 42.96 | |||||||||
7 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 42.68 | |||||||
Næstved IF | 43.95 | |||||||||
8 | Ana Bogdanovic | 2008 | 43.46 | |||||||
Herlev Svømning | 45.23 | |||||||||
9 | Katharina Zobel | 2007 | 43.63 | |||||||
Herlev Svømning | 45.73 | |||||||||
10 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 47.26 | |||||||
Herlev Svømning | 46.38 | |||||||||
11 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 48.52 | |||||||
Herlev Svømning | 49.30 | |||||||||
12 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 49.19 | |||||||
Herlev Svømning | 54.15 | |||||||||
13 | Amalie Witt | 2010 | 59.45 | |||||||
Herlev Svømning | 1:02.46 | |||||||||
14 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:01.58 | |||||||
Herlev Svømning | 1:05.14 | |||||||||
15 | Anna Grenaa Nielsen | 2009 | 1:03.87 | |||||||
Herlev Svømning | 1:06.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 30.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.34 | |||||||||
2 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 31.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.61 | |||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 31.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.31 | |||||||||
4 | Zilas Aarestrup | 2003 | 32.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 32.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.02 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 32.93 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.42 | |||||||||
7 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 33.93 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 33.56 | |||||||||
8 | Malte Hjalholt | 2003 | 35.60 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.98 | |||||||||
9 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 37.45 | |||||||
Næstved IF | 38.51 | |||||||||
- | Mads Frederik Eilersen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.18 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 28.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.66 | |||||||||
2 | Viggo Prehn | 2004 | 30.59 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 31.45 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
4 | Jeppe Kjær | 2004 | 31.69 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.98 | |||||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | 31.85 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.61 | |||||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 31.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
7 | Emil Søby | 2004 | 32.41 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.27 | |||||||||
8 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 32.52 | |||||||
Greve Svømmeklub | 30.78 | |||||||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | 32.70 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.05 | |||||||||
10 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 32.72 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 32.31 | |||||||||
11 | Louie Hansen | 2005 | 33.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
12 | Cornelius Olsen | 2005 | 33.16 | |||||||
Farum Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
13 | Nicholas Simson | 2005 | 33.24 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.08 | |||||||||
14 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 33.41 | |||||||
Herlev Svømning | 33.04 | |||||||||
15 | Vincent Matras | 2005 | 33.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
16 | Kasper Thorn | 2004 | 34.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
17 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 34.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.96 | |||||||||
18 | Alexander Hillhouse | 2004 | 34.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.16 | |||||||||
19 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 34.84 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.05 | |||||||||
20 | Rasmus Capion | 2005 | 35.12 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 34.22 | |||||||||
21 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 35.36 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
22 | Magnus Kiemer | 2005 | 35.37 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 34.63 | |||||||||
23 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 35.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.27 | |||||||||
24 | William Leander Agerskov | 2004 | 35.94 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.81 | |||||||||
25 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 36.02 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.70 | |||||||||
26 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 36.26 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.08 | |||||||||
27 | Mathias Olsen | 2005 | 36.39 | |||||||
Greve Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
28 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 36.46 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 33.95 | |||||||||
29 | Oscar Boyer | 2004 | 36.62 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.45 | |||||||||
30 | Alex Baes Maidens | 2004 | 36.64 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.31 | |||||||||
31 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 36.78 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.91 | |||||||||
32 | Cilas Madsen | 2005 | 37.11 | |||||||
Greve Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
33 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 37.32 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | |||||||||
34 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 38.13 | |||||||
Næstved IF | 38.04 | |||||||||
35 | Alexander Asmussen | 2004 | 38.52 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
- | William Bendix Schmidt | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 34.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.90 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 35.64 | |||||||
Herlev Svømning | 34.45 | |||||||||
3 | Maximillian Udar | 2006 | 37.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.55 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 38.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.34 | |||||||||
5 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 39.16 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.70 | |||||||||
6 | Hannibal Wamberg | 2006 | 40.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.45 | |||||||||
7 | Christian Nimb | 2006 | 41.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.68 | |||||||||
8 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 41.92 | |||||||
Herlev Svømning | 47.36 | |||||||||
9 | Kaare Asskildt | 2006 | 42.83 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 45.41 | |||||||||
10 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 44.43 | |||||||
Herlev Svømning | 45.10 | |||||||||
11 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 46.35 | |||||||
Herlev Svømning | 47.09 | |||||||||
12 | Mehmet Fener | 2009 | 51.24 | |||||||
Herlev Svømning | 52.38 | |||||||||
13 | Zakarias Zobel | 2009 | 56.38 | |||||||
Herlev Svømning | 57.86 | |||||||||
- | Petar Trkulja | 2006 | DSQ | SW63 mere end 15es | ||||||
Næstved IF | 32.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 38.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.71 | |||||||||
1 | Mathilde Svendsen | 2004 | 38.27 | |||||||
Greve Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | 38.86 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
4 | Ida Oest | 2003 | 39.77 | |||||||
Herlev Svømning | 38.15 | |||||||||
5 | Julie Wolter | 2003 | 39.90 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.09 | |||||||||
6 | Asta H Jensen | 2000 | 40.70 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
7 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 40.92 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 41.37 | |||||||||
8 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 41.03 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
9 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 41.90 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.07 | |||||||||
10 | Laura Kristensen | 2004 | 42.28 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.80 | |||||||||
11 | Nora Kejser | 2004 | 44.24 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.10 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 36.17 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.33 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 36.36 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.22 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 37.30 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.11 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 37.40 | |||||||
Herlev Svømning | 36.52 | |||||||||
5 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 37.63 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
6 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 38.64 | |||||||
Greve Svømmeklub | 39.82 | |||||||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 38.64 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.54 | |||||||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 38.67 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
9 | Henriette Roos | 2006 | 39.33 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
10 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 39.42 | |||||||
Greve Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
10 | Sofie Larsen | 2006 | 39.42 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.96 | |||||||||
12 | Freja Juul | 2006 | 39.77 | |||||||
Næstved IF | 39.01 | |||||||||
13 | Alma Møller-Ern | 2006 | 39.95 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.54 | |||||||||
14 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 40.17 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.36 | |||||||||
15 | Malene Dithmar | 2006 | 40.24 | |||||||
Greve Svømmeklub | 41.51 | |||||||||
16 | Molly Szczepanski | 2006 | 40.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.77 | |||||||||
17 | Luna Luminari | 2005 | 40.35 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.32 | |||||||||
18 | Monika Dragieva | 2006 | 40.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
19 | Mathilde Willumsen | 2006 | 41.22 | |||||||
Greve Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
20 | Annika Britt Larsen | 2005 | 41.28 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.86 | |||||||||
21 | Mathilde Rømer | 2006 | 41.41 | |||||||
Farum Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
22 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 41.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.42 | |||||||||
23 | Mille Hansen | 2005 | 42.57 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.55 | |||||||||
24 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 42.93 | |||||||
Herlev Svømning | 43.35 | |||||||||
24 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 42.93 | |||||||
Greve Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
26 | Filippa Walløe | 2005 | 42.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.80 | |||||||||
27 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 43.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
28 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 43.05 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.41 | |||||||||
29 | Frida Høj Andersen | 2005 | 43.68 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 42.31 | |||||||||
30 | Mille Giolbas | 2006 | 43.82 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.18 | |||||||||
31 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 44.09 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.15 | |||||||||
32 | Fiona Jensen | 2006 | 44.51 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.59 | |||||||||
33 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 45.30 | |||||||
Herlev Svømning | 47.25 | |||||||||
34 | Sofija Rønne | 2006 | 45.64 | |||||||
Herlev Svømning | 43.51 | |||||||||
35 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 46.16 | |||||||
Næstved IF | 47.40 | |||||||||
36 | Julie Segato | 2005 | 47.91 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.21 | |||||||||
37 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 48.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.28 | |||||||||
38 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 48.40 | |||||||
Næstved IF | 49.55 | |||||||||
39 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 53.82 | |||||||
Herlev Svømning | 53.08 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2007 | 41.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.27 | |||||||||
2 | Maja Vejborg | 2007 | 44.86 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.06 | |||||||||
3 | Anna Powers | 2007 | 45.99 | |||||||
Herlev Svømning | 46.55 | |||||||||
4 | Helena Honore | 2007 | 46.03 | |||||||
Herlev Svømning | 46.47 | |||||||||
5 | Edith Louise Vedel | 2007 | 46.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.18 | |||||||||
6 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 51.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.44 | |||||||||
7 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 52.14 | |||||||
Herlev Svømning | 57.61 | |||||||||
8 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 52.36 | |||||||
Næstved IF | 52.29 | |||||||||
9 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 52.98 | |||||||
Herlev Svømning | 49.83 | |||||||||
10 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 55.91 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 53.08 | |||||||||
11 | Amalie Witt | 2010 | 1:03.27 | |||||||
Herlev Svømning | 1:09.02 | |||||||||
- | Anna Grenaa Nielsen | 2009 | DSQ | sw 72 c ben v st | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Freya Rasmussen | 2010 | DSQ | sw71 3 B ben st | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.24 | |||||||||
- | Iben Karlsmark | 2007 | DSQ | sw 44 tyvst | ||||||
Herlev Svømning | 50.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 30.06 | |||||||
Næstved IF | 30.38 | |||||||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 32.12 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.61 | |||||||||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 33.02 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.97 | |||||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 34.75 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.15 | |||||||||
5 | David Kristensen | 2003 | 35.27 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.56 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 35.84 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.95 | |||||||||
7 | Daniel Didriksen | 2002 | 36.89 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 37.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.17 | |||||||||
9 | Matti Andersen | 2001 | 37.13 | |||||||
Næstved IF | 35.91 | |||||||||
10 | Jakob Legaard | 2003 | 37.36 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.38 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Liechti | 2004 | 33.69 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.34 | |||||||||
2 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 33.76 | |||||||
Greve Svømmeklub | 33.12 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 33.90 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.21 | |||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 33.91 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.13 | |||||||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | 34.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.39 | |||||||||
6 | Villads Arfelt | 2004 | 34.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.81 | |||||||||
7 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 34.91 | |||||||
Greve Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
8 | Mathias Christensen | 2004 | 35.20 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.05 | |||||||||
9 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 35.33 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
10 | Alexander Griffin | 2004 | 35.48 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.54 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 35.52 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.93 | |||||||||
12 | Oscar Kroos | 2004 | 35.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.47 | |||||||||
13 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 35.90 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.31 | |||||||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 36.30 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.61 | |||||||||
15 | Lucas Svej | 2005 | 36.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.21 | |||||||||
16 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 36.62 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
17 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 37.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.96 | |||||||||
18 | William Bogø Andersen | 2005 | 37.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
19 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 37.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.76 | |||||||||
20 | Louie Hermansen | 2004 | 37.71 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.37 | |||||||||
21 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 38.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.40 | |||||||||
22 | Marius Mains | 2005 | 38.29 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 37.82 | |||||||||
23 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 39.84 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
24 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 39.87 | |||||||
Farum Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
25 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 39.91 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.79 | |||||||||
26 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 40.38 | |||||||
Greve Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
27 | Mads Munksgaard | 2004 | 41.24 | |||||||
Næstved IF | 40.58 | |||||||||
28 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 41.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.41 | |||||||||
- | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.20 | |||||||||
- | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 36.71 | |||||||||
- | William Bendix Schmidt | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
- | Mads Naver | 2004 | DSQ | sw44 tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.45 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Larsen | 2006 | 37.15 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.68 | |||||||||
2 | Oswald Lindquist | 2006 | 42.48 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.12 | |||||||||
3 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 44.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.43 | |||||||||
4 | Storm Bargmann | 2007 | 45.43 | |||||||
Herlev Svømning | 45.86 | |||||||||
5 | Victor Rønne | 2007 | 46.57 | |||||||
Herlev Svømning | 50.82 | |||||||||
6 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 53.42 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Kaare Asskildt | 2006 | 54.36 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 53.82 | |||||||||
8 | Thomas Rønne | 2009 | 54.61 | |||||||
Herlev Svømning | 1:00.73 | |||||||||
9 | Aksel Kirkelund | 2007 | 1:03.76 | |||||||
Herlev Svømning | 1:05.04 | |||||||||
10 | Zakarias Zobel | 2009 | 1:09.85 | |||||||
Herlev Svømning | 1:07.57 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.28 | |||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | sw71 fk fly u vand | ||||||
Herlev Svømning | 1:08.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:37 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 29.46 | 1:01.87 | ||||||
JGI Svømning | 1:00.05 | |||||||||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.42 | 1:03.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.34 | |||||||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | 30.62 | 1:03.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
4 | Freja Petersen | 2000 | 30.18 | 1:03.77 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:02.08 | |||||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.14 | 1:03.90 | ||||||
H2Odense | 1:04.37 | |||||||||
6 | Simone Jørgensen | 1999 | 30.31 | 1:04.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
7 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 32.11 | 1:05.16 | ||||||
H2Odense | 1:04.65 | |||||||||
8 | Katrine Duus | 2003 | 31.05 | 1:05.24 | ||||||
Næstved IF | 1:03.82 | |||||||||
9 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 31.64 | 1:05.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
10 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 31.39 | 1:05.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.13 | |||||||||
11 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 31.56 | 1:05.51 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:04.70 | |||||||||
12 | Ida Hebeltoft | 2003 | 31.79 | 1:05.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.55 | |||||||||
13 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 32.15 | 1:06.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.01 | |||||||||
14 | Isabella Rosenberg | 2003 | 31.92 | 1:06.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.90 | |||||||||
15 | Frederikke Elster | 2004 | 31.74 | 1:06.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
16 | Ida Juul Grønning | 2004 | 31.83 | 1:06.25 | ||||||
H2Odense | 1:05.46 | |||||||||
17 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 32.28 | 1:06.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.47 | |||||||||
18 | Mathilde Svendsen | 2004 | 31.59 | 1:06.60 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:08.18 | |||||||||
19 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 32.07 | 1:07.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
20 | Amalie Schou | 2003 | 31.70 | 1:07.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.01 | |||||||||
21 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 32.43 | 1:07.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.51 | |||||||||
22 | Silja Mortensen | 2003 | 32.86 | 1:08.28 | ||||||
Albertslund IF | 1:08.76 | |||||||||
23 | Astrid Permin | 2003 | 32.50 | 1:08.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.42 | |||||||||
24 | Laura Thomadsen | 2004 | 33.66 | 1:09.41 | ||||||
Albertslund IF | 1:11.16 | |||||||||
25 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 33.34 | 1:09.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
26 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 34.07 | 1:09.65 | ||||||
Næstved IF | 1:08.98 | |||||||||
27 | Clara Schmedes | 2004 | 33.23 | 1:09.68 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.28 | |||||||||
28 | Laura Kristensen | 2004 | 33.04 | 1:10.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.68 | |||||||||
29 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 33.34 | 1:11.10 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:08.25 | |||||||||
30 | Julie Wolter | 2003 | 34.38 | 1:11.36 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.15 | |||||||||
31 | Astrid Høffer | 2004 | 34.67 | 1:12.22 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.42 | |||||||||
32 | Asta H Jensen | 2000 | 34.94 | 1:12.38 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
33 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 34.97 | 1:12.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.66 | |||||||||
34 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 34.62 | 1:12.57 | ||||||
Næstved IF | 1:13.10 | |||||||||
35 | Nora Kejser | 2004 | 35.41 | 1:14.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.49 | |||||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
- | Maya Nykjær | 2001 | DSQ | sw 44 tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.87 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 29.83 | 1:01.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:02.44 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 30.17 | 1:02.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.98 | |||||||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.31 | 1:03.63 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:02.69 | |||||||||
4 | Josephine Thomsen | 2005 | 30.61 | 1:03.73 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.63 | |||||||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | 30.85 | 1:03.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.44 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 31.95 | 1:04.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
7 | Liva la Cour | 2006 | 31.89 | 1:04.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.86 | |||||||||
8 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 31.03 | 1:04.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.35 | |||||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 31.69 | 1:05.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.71 | |||||||||
10 | Caroline Koch | 2005 | 31.32 | 1:05.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.73 | |||||||||
11 | Filippa Eiler | 2005 | 30.79 | 1:05.55 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.95 | |||||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 32.00 | 1:06.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.12 | |||||||||
13 | Annika Køhn | 2005 | 33.26 | 1:06.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.52 | |||||||||
14 | Anna R. Strøbek | 2005 | 32.36 | 1:06.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.91 | |||||||||
15 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 32.57 | 1:06.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 32.10 | 1:06.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.41 | |||||||||
17 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 32.66 | 1:07.21 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 32.35 | 1:07.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.94 | |||||||||
19 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 31.76 | 1:07.31 | ||||||
JGI Svømning | 1:04.47 | |||||||||
20 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 32.20 | 1:07.42 | ||||||
Næstved IF | 1:08.46 | |||||||||
21 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 32.44 | 1:07.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
22 | Lara Smerdal | 2006 | 32.65 | 1:07.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.73 | |||||||||
22 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 32.09 | 1:07.94 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
24 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 32.71 | 1:08.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.78 | |||||||||
25 | Alba Mantoni | 2006 | 32.68 | 1:08.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.17 | |||||||||
26 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 31.73 | 1:08.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.16 | |||||||||
27 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 33.25 | 1:08.43 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.81 | |||||||||
28 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 32.89 | 1:08.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:08.84 | |||||||||
29 | Victoria W. Stahl | 2005 | 32.25 | 1:08.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.91 | |||||||||
30 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 33.22 | 1:08.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.37 | |||||||||
31 | Lise Refsgaard | 2005 | 32.59 | 1:08.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.59 | |||||||||
32 | Molly Szczepanski | 2006 | 33.03 | 1:08.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.51 | |||||||||
33 | Josefine Staudt | 2005 | 33.24 | 1:08.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
34 | Signe Holm Hansen | 2005 | 33.34 | 1:08.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.35 | |||||||||
35 | Molly Namensen | 2006 | 32.10 | 1:09.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.00 | |||||||||
36 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 33.93 | 1:09.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.50 | |||||||||
37 | Kamma Rasmussen | 2006 | 32.74 | 1:09.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.19 | |||||||||
38 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 33.30 | 1:09.33 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.10 | |||||||||
39 | Josefine Nielsen | 2005 | 33.37 | 1:09.64 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:07.95 | |||||||||
40 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 33.48 | 1:09.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.64 | |||||||||
41 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 34.18 | 1:09.98 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
42 | Amalie Backhausen | 2006 | 32.85 | 1:09.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.20 | |||||||||
43 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 33.97 | 1:10.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.50 | |||||||||
44 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 34.12 | 1:10.46 | ||||||
Næstved IF | 1:10.01 | |||||||||
45 | Siv Reimer | 2006 | 33.88 | 1:10.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.02 | |||||||||
46 | Cecilie Rud | 2006 | 34.35 | 1:10.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.87 | |||||||||
47 | Mille Giolbas | 2006 | 34.02 | 1:11.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.69 | |||||||||
48 | Julie Segato | 2005 | 34.45 | 1:11.33 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.62 | |||||||||
49 | Luna Larsson | 2006 | 34.74 | 1:11.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.11 | |||||||||
50 | Liva Wissing | 2006 | 34.03 | 1:11.55 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.78 | |||||||||
51 | Luna Luminari | 2005 | 34.28 | 1:11.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.98 | |||||||||
52 | Julie Merl Larsen | 2005 | 34.84 | 1:11.83 | ||||||
JGI Svømning | 1:12.65 | |||||||||
53 | Mathilde Willumsen | 2006 | 34.67 | 1:11.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
54 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 34.21 | 1:11.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.75 | |||||||||
55 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 34.65 | 1:12.47 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
56 | Liva Mayland | 2006 | 34.96 | 1:12.55 | ||||||
Næstved IF | 1:11.95 | |||||||||
57 | Anna E.e. Balle | 2006 | 35.60 | 1:12.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.00 | |||||||||
57 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 34.69 | 1:12.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
59 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 34.58 | 1:12.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.60 | |||||||||
60 | Sofie Larsen | 2006 | 35.09 | 1:14.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.06 | |||||||||
61 | Bianca Roos | 2006 | 34.97 | 1:14.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.25 | |||||||||
62 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 35.78 | 1:14.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
63 | Amalie Helfelt | 2006 | 35.44 | 1:14.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
64 | Mille Hansen | 2005 | 36.52 | 1:14.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.42 | |||||||||
65 | Leonora Franck | 2006 | 35.93 | 1:14.91 | ||||||
Næstved IF | 1:15.01 | |||||||||
66 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 35.03 | 1:14.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
67 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 35.63 | 1:14.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.22 | |||||||||
68 | Anna Merl Larsen | 2006 | 36.06 | 1:15.04 | ||||||
JGI Svømning | 1:16.21 | |||||||||
69 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 35.65 | 1:15.52 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.83 | |||||||||
70 | Julia Tholstrup | 2005 | 36.70 | 1:15.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.07 | |||||||||
71 | Dicte Maar | 2006 | 36.61 | 1:15.62 | ||||||
Næstved IF | 1:15.44 | |||||||||
72 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 35.69 | 1:15.70 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.35 | |||||||||
73 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 37.06 | 1:17.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.55 | |||||||||
74 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 37.36 | 1:18.84 | ||||||
Næstved IF | 1:19.05 | |||||||||
75 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 38.20 | 1:20.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.71 | |||||||||
76 | Viola Søbye | 2006 | 40.37 | 1:25.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.18 | |||||||||
77 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 47.60 | 1:41.55 | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.74 | |||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DSQ | sw 44 tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.74 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 32.13 | 1:05.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.90 | |||||||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | 34.85 | 1:12.25 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
3 | Tess van der Laan | 2008 | 33.76 | 1:12.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.37 | |||||||||
4 | Maja Vejborg | 2007 | 35.84 | 1:14.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.79 | |||||||||
5 | Kristine Dupont | 2007 | 35.07 | 1:15.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.83 | |||||||||
6 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 36.63 | 1:16.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.70 | |||||||||
7 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 37.02 | 1:18.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.19 | |||||||||
8 | Nina Griffin | 2007 | 35.03 | 1:18.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.98 | |||||||||
9 | Helena Honore | 2007 | 39.16 | 1:22.12 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.56 | |||||||||
10 | Katharina Zobel | 2007 | 39.19 | 1:22.96 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.27 | |||||||||
11 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 39.19 | 1:23.29 | ||||||
JGI Svømning | 1:23.57 | |||||||||
12 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 39.78 | 1:23.37 | ||||||
Næstved IF | 1:24.97 | |||||||||
13 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.03 | 1:23.61 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.40 | |||||||||
14 | Anna Powers | 2007 | 39.99 | 1:24.99 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.40 | |||||||||
15 | Selma Frederiksen | 2008 | 40.81 | 1:26.73 | ||||||
Næstved IF | 1:23.17 | |||||||||
16 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 41.05 | 1:29.48 | ||||||
Herlev Svømning | 1:34.43 | |||||||||
17 | Iben Karlsmark | 2007 | 41.80 | 1:31.15 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.69 | |||||||||
18 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 43.97 | 1:34.33 | ||||||
Herlev Svømning | 1:33.03 | |||||||||
19 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 47.64 | 1:40.54 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.46 | |||||||||
- | Ana Bogdanovic | 2008 | DSQ | sw 44 tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 27.09 | 57.15 | ||||||
Næstved IF | 56.89 | |||||||||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 27.31 | 57.26 | ||||||
JGI Svømning | 57.42 | |||||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 26.87 | 57.40 | ||||||
Herlev Svømning | 56.36 | |||||||||
4 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 27.53 | 58.09 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.28 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 28.35 | 58.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.39 | |||||||||
6 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 28.05 | 58.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.89 | |||||||||
7 | Noah Bred | 2003 | 27.89 | 58.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.74 | |||||||||
8 | Matti Andersen | 2001 | 28.99 | 1:00.73 | ||||||
Næstved IF | 59.65 | |||||||||
9 | Frederik Holm Wester | 2000 | 29.91 | 1:00.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.10 | |||||||||
10 | Zilas Aarestrup | 2003 | 29.55 | 1:01.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.20 | |||||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 30.25 | 1:03.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.65 | |||||||||
12 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.23 | 1:04.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
13 | Malte Hjalholt | 2003 | 31.12 | 1:04.52 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.37 | |||||||||
14 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 31.85 | 1:06.98 | ||||||
Næstved IF | 1:06.77 | |||||||||
15 | David Kristensen | 2003 | 32.27 | 1:07.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.09 | |||||||||
- | Mads Frederik Eilersen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.07 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.27 | 56.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.77 | |||||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | 28.21 | 57.83 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.13 | |||||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.14 | 58.36 | ||||||
Herlev Svømning | 59.90 | |||||||||
4 | Casper Puggaard | 2005 | 28.65 | 58.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.13 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.66 | 58.70 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.73 | |||||||||
6 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 28.39 | 59.06 | ||||||
Greve Svømmeklub | 58.78 | |||||||||
7 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 28.34 | 59.53 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.01 | |||||||||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | 28.56 | 59.87 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
9 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.95 | 1:00.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.45 | |||||||||
10 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 29.89 | 1:01.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.63 | |||||||||
10 | William Leth | 2004 | 29.30 | 1:01.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
12 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 29.76 | 1:01.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.49 | |||||||||
13 | Emil Søby | 2004 | 29.74 | 1:01.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.65 | |||||||||
14 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.04 | 1:01.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.12 | |||||||||
15 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 29.94 | 1:01.72 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.24 | |||||||||
16 | Michael Halck | 2004 | 30.53 | 1:01.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.46 | |||||||||
17 | Jeppe Kjær | 2004 | 29.88 | 1:01.95 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.26 | |||||||||
18 | Viggo Prehn | 2004 | 29.95 | 1:02.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.05 | |||||||||
19 | Nicholas Simson | 2005 | 30.36 | 1:02.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.50 | |||||||||
20 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 29.99 | 1:02.46 | ||||||
JGI Svømning | 1:02.63 | |||||||||
21 | August Arup Neergaard | 2005 | 29.97 | 1:02.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.78 | |||||||||
22 | William Bogø Andersen | 2005 | 30.18 | 1:02.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.50 | |||||||||
23 | Louie Hermansen | 2004 | 29.66 | 1:02.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.74 | |||||||||
24 | Cilas Madsen | 2005 | 30.21 | 1:02.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
25 | Sune Vergmann | 2005 | 30.30 | 1:03.02 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.65 | |||||||||
26 | William Ølshøj | 2004 | 29.39 | 1:03.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.20 | |||||||||
27 | Alex Baes Maidens | 2004 | 29.92 | 1:03.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.87 | |||||||||
28 | Rasmus Capion | 2005 | 30.48 | 1:03.54 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:03.98 | |||||||||
29 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 31.63 | 1:03.64 | ||||||
Næstved IF | 1:05.65 | |||||||||
30 | Sebastian Rendlev | 2005 | 30.55 | 1:03.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.42 | |||||||||
31 | Laurits Boserup | 2005 | 31.32 | 1:04.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.36 | |||||||||
32 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 30.41 | 1:04.19 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
33 | Tao Tang | 2005 | 31.50 | 1:04.66 | ||||||
Næstved IF | 1:07.11 | |||||||||
34 | Lucas Svej | 2005 | 31.62 | 1:05.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.63 | |||||||||
35 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 32.70 | 1:05.35 | ||||||
JGI Svømning | 1:04.43 | |||||||||
36 | Alexander Asmussen | 2004 | 31.60 | 1:05.67 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
37 | Mads Sørensen | 2005 | 31.99 | 1:05.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.59 | |||||||||
38 | Mads Holger From | 2004 | 32.24 | 1:05.78 | ||||||
JGI Svømning | 1:04.92 | |||||||||
39 | Marco Stub Olsen | 2004 | 31.63 | 1:05.87 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:05.35 | |||||||||
40 | Cornelius Olsen | 2005 | 31.95 | 1:06.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
41 | Anders Junker | 2005 | 31.51 | 1:06.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
42 | Alexander Hillhouse | 2004 | 31.86 | 1:06.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.51 | |||||||||
43 | Victor Bornemann | 2004 | 32.53 | 1:06.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.17 | |||||||||
44 | Erik Schmidt | 2005 | 32.31 | 1:07.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.36 | |||||||||
45 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 31.84 | 1:07.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.66 | |||||||||
46 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 32.48 | 1:07.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.62 | |||||||||
47 | Louie Hansen | 2005 | 32.00 | 1:07.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.48 | |||||||||
48 | Mads Munksgaard | 2004 | 32.14 | 1:07.45 | ||||||
Næstved IF | 1:16.42 | |||||||||
49 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 32.30 | 1:07.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.31 | |||||||||
50 | Magnus Kiemer | 2005 | 33.33 | 1:08.93 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
51 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 33.16 | 1:09.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.47 | |||||||||
52 | Mathias Olsen | 2005 | 33.88 | 1:09.87 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:12.15 | |||||||||
53 | Marius Mains | 2005 | 33.87 | 1:10.35 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:11.42 | |||||||||
54 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 33.78 | 1:10.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.32 | |||||||||
55 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 33.17 | 1:10.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
56 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 33.95 | 1:10.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.04 | |||||||||
57 | Martin Munch Svendson | 2005 | 34.01 | 1:10.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.17 | |||||||||
58 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 33.84 | 1:11.96 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.83 | |||||||||
59 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 33.77 | 1:12.52 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.36 | |||||||||
60 | Frederik Rasmussen | 2005 | 35.15 | 1:13.24 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.58 | |||||||||
- | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 1:03.22 | |||||||||
- | Magnus Tullberg | 2005 | DSQ | sw 44 tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.95 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 30.17 | 1:03.45 | ||||||
Næstved IF | 1:03.96 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 30.30 | 1:04.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.41 | |||||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | 31.07 | 1:04.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.54 | |||||||||
4 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 33.07 | 1:08.65 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.81 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 32.77 | 1:08.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.65 | |||||||||
6 | Oswald Lindquist | 2006 | 33.16 | 1:10.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.13 | |||||||||
7 | Christian Nimb | 2006 | 35.37 | 1:15.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.94 | |||||||||
8 | Noah Lester | 2006 | 36.25 | 1:16.44 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
9 | Hannibal Wamberg | 2006 | 36.26 | 1:17.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.85 | |||||||||
10 | Storm Bargmann | 2007 | 38.15 | 1:18.24 | ||||||
Herlev Svømning | 1:21.32 | |||||||||
11 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 37.34 | 1:18.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.54 | |||||||||
12 | Victor Rønne | 2007 | 37.84 | 1:19.20 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.10 | |||||||||
13 | Kaare Asskildt | 2006 | 38.42 | 1:20.08 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
14 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 38.91 | 1:22.75 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.24 | |||||||||
15 | Aksel Kirkelund | 2007 | 39.97 | 1:23.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.37 | |||||||||
16 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 42.52 | 1:30.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:32.19 | |||||||||
17 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 45.88 | 1:35.75 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.88 | |||||||||
18 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 44.05 | 1:35.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.03 | |||||||||
19 | Mehmet Fener | 2009 | 46.40 | 1:36.06 | ||||||
Herlev Svømning | 1:47.22 | |||||||||
20 | Thomas Rønne | 2009 | 45.59 | 1:36.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.25 | |||||||||
21 | Mathias Eie | 2009 | 46.69 | 1:46.78 | ||||||
Herlev Svømning | 1:51.02 | |||||||||
- | Peter Bjerre Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Schou | 2003 | 1:19.80 | 2:51.30 | 4:27.82 | 5:49.45 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:40.20 | |||||||||
2 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 1:22.74 | 2:50.96 | 4:39.68 | 6:08.47 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:54.26 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 1:10.22 | 2:35.09 | 4:06.06 | 5:23.08 | ||||
Herlev Svømning | 5:15.64 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:13.43 | 2:42.85 | 4:20.24 | 5:42.39 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:34.14 | |||||||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 1:21.69 | 2:52.18 | 4:34.35 | 5:54.10 | ||||
Greve Svømmeklub | 5:38.55 | |||||||||
4 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 1:29.33 | 2:53.11 | 4:35.93 | 5:57.54 | ||||
Næstved IF | 6:08.56 | |||||||||
5 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 1:27.39 | 2:58.66 | 4:37.11 | 6:01.29 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 5:58.72 | |||||||||
6 | Freja Juul | 2006 | 1:25.63 | 2:56.70 | 4:40.91 | 6:09.21 | ||||
Næstved IF | 6:03.29 | |||||||||
7 | Bianca Roos | 2006 | 1:27.39 | 3:03.86 | 4:46.19 | 6:10.29 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:28.53 | |||||||||
8 | Julie Merl Larsen | 2005 | 1:33.91 | 3:12.95 | 5:00.75 | 6:21.39 | ||||
JGI Svømning | 6:11.66 | |||||||||
9 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 1:21.66 | 3:06.20 | 4:55.91 | 6:22.25 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 6:23.38 | |||||||||
10 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 1:32.83 | 3:11.57 | 5:03.55 | 6:33.07 | ||||
Greve Svømmeklub | 6:26.52 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Dupont | 2007 | 1:31.52 | 3:16.02 | 5:08.18 | 6:32.59 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:30 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Toftehøj | 2003 | 1:12.63 | 2:35.88 | 4:08.50 | 5:24.12 | ||||
JGI Svømning | 5:22.03 | |||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 1:06.06 | 2:28.54 | 3:52.75 | 5:04.29 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.67 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 1:10.56 | 2:33.43 | 3:59.37 | 5:10.16 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:05.50 | |||||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | 1:13.16 | 2:35.18 | 3:59.45 | 5:10.41 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.05 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 1:08.71 | 2:33.97 | 4:06.05 | 5:14.77 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:15.21 | |||||||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | 1:14.64 | 2:42.49 | 4:11.56 | 5:29.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Junker | 2005 | 1:16.57 | 2:41.70 | 4:21.69 | 5:38.25 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:11.15 | |||||||||
7 | Sune Vergmann | 2005 | 1:15.52 | 2:44.55 | 4:25.50 | 5:43.62 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 7:17.13 | |||||||||
8 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 1:21.70 | 2:49.70 | 4:26.73 | 5:44.19 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:40.98 | |||||||||
9 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 1:17.53 | 2:49.85 | 4:29.96 | 5:49.55 | ||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Kiemer | 2005 | 1:22.07 | 2:47.54 | 4:35.17 | 5:51.85 | ||||
Værløse Svømmeklub | 5:54.72 | |||||||||
11 | Marius Mains | 2005 | 1:22.86 | 2:56.26 | 4:35.84 | 6:03.00 | ||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Naver | 2004 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 5:26.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 30.85 | |||||||
JGI Svømning | 30.65 | |||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.90 | |||||||
H2Odense | 30.27 | |||||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | 31.00 | |||||||
H2Odense | 31.28 | |||||||||
4 | Simone Jørgensen | 1999 | 31.29 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
5 | Ida Juul Grønning | 2004 | 31.43 | |||||||
H2Odense | 31.62 | |||||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 32.09 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
7 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 32.21 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
8 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 32.43 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.81 | |||||||||
9 | Frederikke Elster | 2004 | 32.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
10 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 33.11 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.63 | |||||||||
11 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 33.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.58 | |||||||||
12 | Laura Thomadsen | 2004 | 33.99 | |||||||
Albertslund IF | 34.53 | |||||||||
13 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 34.45 | |||||||
H2Odense | 33.04 | |||||||||
14 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 34.49 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.04 | |||||||||
15 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 34.84 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 35.08 | |||||||||
16 | Astrid Permin | 2003 | 35.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.94 | |||||||||
17 | Sophia Bøttger | 2004 | 35.56 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
18 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 35.79 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
19 | Ida Hebeltoft | 2003 | 36.38 | |||||||
Herlev Svømning | 35.40 | |||||||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | 36.54 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.68 | |||||||||
21 | Olivia My Nielsen | 2004 | 36.86 | |||||||
Næstved IF | 36.81 | |||||||||
22 | Silja Mortensen | 2003 | 36.95 | |||||||
Albertslund IF | 39.47 | |||||||||
23 | Barbara Ammentorp | 2003 | 37.72 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
24 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 40.72 | |||||||
Næstved IF | 39.41 | |||||||||
- | Ida Holm Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
- | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 42.98 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 30.68 | |||||||
Herlev Svømning | 30.25 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 31.19 | |||||||
Greve Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
3 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 31.74 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.94 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.25 | |||||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | 32.20 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 30.62 | |||||||||
6 | Josefine Nielsen | 2005 | 32.37 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
7 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 32.39 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.86 | |||||||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 32.65 | |||||||
VAT Copenhagen | 32.02 | |||||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | 32.67 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.58 | |||||||||
10 | Annika Britt Larsen | 2005 | 32.73 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.86 | |||||||||
11 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 33.01 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.68 | |||||||||
12 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 33.24 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.93 | |||||||||
13 | Alma Olivarius | 2005 | 33.27 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
14 | Catrine Porsdal | 2005 | 33.54 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.71 | |||||||||
15 | Monika Dragieva | 2006 | 33.56 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
16 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 33.59 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.10 | |||||||||
17 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 33.65 | |||||||
Greve Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
18 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 33.68 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
19 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 33.83 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
20 | Kamma Rasmussen | 2006 | 33.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.88 | |||||||||
21 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 33.98 | |||||||
Greve Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
22 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 34.00 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.59 | |||||||||
23 | Mathilde Willumsen | 2006 | 34.02 | |||||||
Greve Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
24 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 34.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
25 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 34.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.57 | |||||||||
26 | Anna E.e. Balle | 2006 | 34.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.38 | |||||||||
27 | Filippa Eiler | 2005 | 34.61 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.48 | |||||||||
28 | Anna R. Strøbek | 2005 | 34.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.21 | |||||||||
29 | Josefine Staudt | 2005 | 34.89 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
30 | Fiona Jensen | 2006 | 35.09 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
31 | Annika Køhn | 2005 | 35.16 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.64 | |||||||||
32 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 35.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.63 | |||||||||
33 | Cille Kirketerp | 2005 | 35.37 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.56 | |||||||||
34 | Lara Smerdal | 2006 | 35.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.89 | |||||||||
35 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 35.53 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.15 | |||||||||
36 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 35.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
37 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 35.56 | |||||||
Herlev Svømning | 36.50 | |||||||||
38 | Molly Namensen | 2006 | 35.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.16 | |||||||||
39 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 35.99 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.97 | |||||||||
40 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 36.02 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.98 | |||||||||
41 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 36.08 | |||||||
Farum Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
42 | Amalie Backhausen | 2006 | 36.31 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.51 | |||||||||
43 | Sofie Larsen | 2006 | 36.68 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.73 | |||||||||
44 | Amalie Helfelt | 2006 | 36.69 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
45 | Siv Reimer | 2006 | 37.10 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | |||||||||
46 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 37.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.38 | |||||||||
47 | Lise Refsgaard | 2005 | 37.35 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.55 | |||||||||
48 | Filippa Walløe | 2005 | 37.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.72 | |||||||||
49 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 37.42 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
50 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 37.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
50 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 37.50 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.91 | |||||||||
52 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 37.67 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.78 | |||||||||
53 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 37.73 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.91 | |||||||||
54 | Dicte Maar | 2006 | 37.80 | |||||||
Næstved IF | 40.41 | |||||||||
55 | Leonora Franck | 2006 | 37.91 | |||||||
Næstved IF | 40.44 | |||||||||
56 | Victoria W. Stahl | 2005 | 37.98 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
57 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.00 | |||||||
Herlev Svømning | 38.53 | |||||||||
58 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 38.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
59 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.21 | |||||||
Herlev Svømning | 35.78 | |||||||||
60 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 38.51 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.71 | |||||||||
61 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 38.52 | |||||||
Herlev Svømning | 39.53 | |||||||||
62 | Liva Mayland | 2006 | 38.55 | |||||||
Næstved IF | 36.48 | |||||||||
63 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 38.69 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 51.68 | |||||||||
64 | Anna Merl Larsen | 2006 | 38.74 | |||||||
JGI Svømning | 42.07 | |||||||||
65 | Liva Wissing | 2006 | 38.96 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 40.16 | |||||||||
66 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 38.99 | |||||||
Herlev Svømning | 38.13 | |||||||||
67 | Cecilie Rud | 2006 | 39.58 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.17 | |||||||||
68 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 39.63 | |||||||
JGI Svømning | 47.05 | |||||||||
69 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 40.10 | |||||||
Næstved IF | 1:07.54 | |||||||||
70 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 40.86 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.61 | |||||||||
71 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 41.62 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.41 | |||||||||
72 | Laura Friis Justesen | 2006 | 42.13 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.52 | |||||||||
73 | Malene Dithmar | 2006 | 43.18 | |||||||
Greve Svømmeklub | 41.71 | |||||||||
74 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 55.59 | |||||||
Herlev Svømning | 58.91 | |||||||||
- | Luna Luminari | 2005 | DSQ | tvsstart SW4.4 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.73 | |||||||||
- | Viola Søbye | 2006 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 46.54 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 30.74 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.15 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | 33.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.67 | |||||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | 35.77 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 35.93 | |||||||||
4 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 36.05 | |||||||
Herlev Svømning | 36.82 | |||||||||
5 | K-Lee Hansen | 2007 | 37.02 | |||||||
JGI Svømning | 37.36 | |||||||||
6 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 38.13 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.13 | |||||||||
7 | Katja Daniella Aggersbøl | 2007 | 38.75 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
8 | Astrid Nørgaard | 2007 | 39.01 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.34 | |||||||||
9 | Natasja Boesgaard | 2007 | 39.05 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 39.68 | |||||||||
10 | Mira Capito | 2007 | 39.22 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 41.98 | |||||||||
11 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 39.55 | |||||||
Næstved IF | 42.05 | |||||||||
12 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 40.16 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.36 | |||||||||
13 | Laura Jørgensen | 2007 | 40.61 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.81 | |||||||||
14 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 40.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.97 | |||||||||
15 | Amanda Aidinian | 2007 | 41.15 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.69 | |||||||||
16 | Andrea Jørgensen | 2008 | 41.55 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.33 | |||||||||
17 | Mille-Mai Krog | 2007 | 42.65 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.19 | |||||||||
18 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 42.72 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.21 | |||||||||
19 | Anna Powers | 2007 | 42.97 | |||||||
Herlev Svømning | 42.46 | |||||||||
20 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 43.01 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.13 | |||||||||
21 | Helena Honore | 2007 | 43.38 | |||||||
Herlev Svømning | 49.00 | |||||||||
22 | Alberte Ricken | 2007 | 43.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 44.36 | |||||||||
23 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 43.98 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.37 | |||||||||
24 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 44.03 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 44.56 | |||||||||
25 | Katharina Zobel | 2007 | 44.63 | |||||||
Herlev Svømning | 44.47 | |||||||||
26 | Viktoria Larsen | 2007 | 44.66 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 47.96 | |||||||||
27 | Selma Frederiksen | 2008 | 44.77 | |||||||
Næstved IF | 53.77 | |||||||||
28 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 45.25 | |||||||
Næstved IF | 52.13 | |||||||||
29 | Ana Bogdanovic | 2008 | 45.31 | |||||||
Herlev Svømning | 44.56 | |||||||||
30 | Adia Brekling | 2008 | 45.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.06 | |||||||||
31 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 45.51 | |||||||
JGI Svømning | 44.16 | |||||||||
32 | Smilla Hauge | 2007 | 45.65 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.42 | |||||||||
33 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 45.90 | |||||||
Næstved IF | 44.50 | |||||||||
34 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 47.84 | |||||||
Herlev Svømning | 48.41 | |||||||||
35 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | 48.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.36 | |||||||||
36 | Andrea Frederiksen | 2008 | 49.21 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 50.68 | |||||||||
37 | Sofia Tang | 2008 | 49.70 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.77 | |||||||||
38 | Vigga Skou | 2008 | 52.15 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.51 | |||||||||
39 | Josephine Michelsen | 2007 | 52.18 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.22 | |||||||||
40 | Laura Christoffersen | 2007 | 52.56 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.77 | |||||||||
41 | Liva Poulsen | 2007 | 54.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.22 | |||||||||
42 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 54.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.94 | |||||||||
43 | Ida Fam | 2008 | 55.28 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.75 | |||||||||
44 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 55.81 | |||||||
Herlev Svømning | 58.69 | |||||||||
45 | Mille Reimer | 2008 | 56.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.84 | |||||||||
46 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 57.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.46 | |||||||||
47 | Esther Marie Johannessen | 2007 | 57.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 28.67 | |||||||
Næstved IF | 29.17 | |||||||||
2 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 29.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.47 | |||||||||
3 | Daniel Didriksen | 2002 | 29.97 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
4 | Mathias Parkhøi | 2003 | 30.13 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
5 | Matti Andersen | 2001 | 30.76 | |||||||
Næstved IF | 31.86 | |||||||||
6 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 30.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.63 | |||||||||
7 | Malte Hjalholt | 2003 | 31.64 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.38 | |||||||||
8 | David Kristensen | 2003 | 33.69 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.16 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 27.53 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.64 | |||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.97 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 28.74 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.62 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.93 | |||||||
Herlev Svømning | 29.04 | |||||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | 29.17 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 29.69 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 29.70 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.65 | |||||||||
8 | William Ølshøj | 2004 | 29.83 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.55 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 30.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
10 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 30.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.97 | |||||||||
11 | Cornelius Olsen | 2005 | 30.49 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
12 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 30.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.21 | |||||||||
13 | William Leth | 2004 | 30.56 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
14 | Noah Tranum | 2004 | 30.69 | |||||||
JGI Svømning | 29.87 | |||||||||
15 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 30.91 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
16 | Rasmus Capion | 2005 | 30.97 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
17 | Villads Arfelt | 2004 | 31.21 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.36 | |||||||||
18 | Mads Liechti | 2004 | 31.35 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.03 | |||||||||
19 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 31.43 | |||||||
Greve Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
20 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 31.52 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.53 | |||||||||
21 | Nicholas Simson | 2005 | 31.73 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.19 | |||||||||
22 | Mads Holger From | 2004 | 31.81 | |||||||
JGI Svømning | 32.40 | |||||||||
23 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 31.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | |||||||||
24 | Michael Halck | 2004 | 31.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
25 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 31.93 | |||||||
Greve Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
26 | Erik Schmidt | 2005 | 32.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
27 | Viggo Prehn | 2004 | 32.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Alexander Griffin | 2004 | 32.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
29 | Marco Stub Olsen | 2004 | 32.49 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 32.40 | |||||||||
30 | Alexander Hillhouse | 2004 | 32.58 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.52 | |||||||||
31 | Louie Hansen | 2005 | 33.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.93 | |||||||||
32 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 33.36 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
33 | Martin Munch Svendson | 2005 | 33.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.97 | |||||||||
34 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 33.87 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.36 | |||||||||
35 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 34.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.26 | |||||||||
36 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 34.23 | |||||||
Herlev Svømning | 34.91 | |||||||||
37 | Victor Bornemann | 2004 | 34.46 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.41 | |||||||||
38 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 35.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.40 | |||||||||
39 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 35.03 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.70 | |||||||||
40 | Tao Tang | 2005 | 35.33 | |||||||
Næstved IF | 36.63 | |||||||||
41 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 36.23 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 40.96 | |||||||||
42 | Frederik Rasmussen | 2005 | 37.06 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.21 | |||||||||
43 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 37.24 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.55 | |||||||||
44 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 37.27 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.66 | |||||||||
45 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 37.97 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
46 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 39.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.02 | |||||||||
- | Lucas Svej | 2005 | DSQ | assym ben SW 7.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 30.11 | |||||||
Næstved IF | 31.27 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 31.49 | |||||||
Herlev Svømning | 31.63 | |||||||||
3 | Otto Cairo | 2007 | 34.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | |||||||||
4 | Noah Lester | 2006 | 35.31 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
5 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 35.68 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.01 | |||||||||
6 | Carl S. Sørensen | 2006 | 36.24 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.57 | |||||||||
7 | William Larsen | 2006 | 36.33 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 44.49 | |||||||||
8 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 36.50 | |||||||
JGI Svømning | 38.32 | |||||||||
9 | Tobias Melhede | 2006 | 37.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.18 | |||||||||
10 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 37.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.74 | |||||||||
11 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 37.90 | |||||||
Næstved IF | 38.12 | |||||||||
12 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 38.16 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | |||||||||
13 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 38.75 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.20 | |||||||||
14 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 39.00 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.05 | |||||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | 39.01 | |||||||
Herlev Svømning | 40.99 | |||||||||
16 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 39.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.51 | |||||||||
17 | Asger Friis Justesen | 2008 | 39.80 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.65 | |||||||||
18 | Mathias Larsen | 2007 | 40.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.97 | |||||||||
19 | Thorkild Bjørn | 2007 | 41.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.94 | |||||||||
20 | Aksel Kirkelund | 2007 | 42.87 | |||||||
Herlev Svømning | 41.93 | |||||||||
21 | Storm Bargmann | 2007 | 43.10 | |||||||
Herlev Svømning | 45.30 | |||||||||
22 | Jonathan Petersen | 2007 | 43.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.02 | |||||||||
23 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 44.53 | |||||||
Herlev Svømning | 41.91 | |||||||||
24 | Jeppe Nielsen | 2007 | 45.03 | |||||||
Næstved IF | 45.84 | |||||||||
25 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 45.51 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.94 | |||||||||
26 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 47.19 | |||||||
Næstved IF | 47.47 | |||||||||
27 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 47.81 | |||||||
Herlev Svømning | 44.99 | |||||||||
28 | Emil Nissen | 2006 | 48.27 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.91 | |||||||||
29 | Emil Hass | 2006 | 48.61 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
30 | Simon Dines Hansen | 2006 | 48.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.82 | |||||||||
31 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 50.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.48 | |||||||||
32 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 51.05 | |||||||
Herlev Svømning | 50.33 | |||||||||
33 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 54.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 54.47 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 54.83 | |||||||
Herlev Svømning | 56.27 | |||||||||
- | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.49 | |||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | tyvstart SW 4.4. | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.40 | |||||||||
- | Mehmet Fener | 2009 | DSQ | tyvstart SW 4.4 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Thomas Rønne | 2009 | DSQ | Bryttag under vand | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.87 | |||||||||
- | Zakarias Zobel | 2009 | DSQ | brysttag under vand | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 1:14.52 | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:16.51 | |||||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | 1:14.69 | |||||||
Næstved IF | 1:12.06 | |||||||||
3 | Isabella Rosenberg | 2003 | 1:16.84 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.94 | |||||||||
4 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 1:17.08 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.47 | |||||||||
5 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 1:18.41 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.91 | |||||||||
6 | Clara Schmedes | 2004 | 1:18.65 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.63 | |||||||||
7 | Nora Kejser | 2004 | 1:22.08 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.55 | |||||||||
8 | Laura Kristensen | 2004 | 1:22.75 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.12 | |||||||||
9 | Ida Oest | 2003 | 1:24.37 | |||||||
Herlev Svømning | 1:22.83 | |||||||||
10 | Olivia My Nielsen | 2004 | 1:24.71 | |||||||
Næstved IF | 1:23.02 | |||||||||
11 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 1:24.86 | |||||||
Næstved IF | 1:23.85 | |||||||||
12 | Sophia Bøttger | 2004 | 1:28.11 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
- | Nanna Udby Laugesen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.94 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annika Britt Larsen | 2005 | 1:10.40 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.94 | |||||||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | 1:13.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.78 | |||||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | 1:13.30 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.23 | |||||||||
4 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:13.88 | |||||||
JGI Svømning | 1:12.40 | |||||||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | 1:14.25 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.35 | |||||||||
6 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 1:14.37 | |||||||
Næstved IF | 1:11.31 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 1:15.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.42 | |||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 1:15.46 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.07 | |||||||||
9 | Liva la Cour | 2006 | 1:15.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.67 | |||||||||
10 | Signe Holm Hansen | 2005 | 1:16.62 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
11 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 1:16.80 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.52 | |||||||||
12 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 1:16.81 | |||||||
Greve Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
13 | Julie Segato | 2005 | 1:16.89 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.35 | |||||||||
14 | Siv Reimer | 2006 | 1:17.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.77 | |||||||||
15 | Camilla Porsdal | 2005 | 1:17.18 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.07 | |||||||||
16 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 1:17.33 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.51 | |||||||||
17 | Lara Smerdal | 2006 | 1:17.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.69 | |||||||||
18 | Mathilde Rømer | 2006 | 1:17.85 | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:24.85 | |||||||||
19 | Caroline Koch | 2005 | 1:18.14 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.55 | |||||||||
20 | Julia Tholstrup | 2005 | 1:18.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.83 | |||||||||
21 | Anna Dietrichsen | 2006 | 1:18.54 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.61 | |||||||||
22 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 1:18.65 | |||||||
Næstved IF | 1:18.75 | |||||||||
23 | Lise Refsgaard | 2005 | 1:19.02 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.51 | |||||||||
24 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 1:19.07 | |||||||
Greve Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
25 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:19.22 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.95 | |||||||||
26 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 1:19.35 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.83 | |||||||||
27 | Katja Poulsen | 2006 | 1:19.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.12 | |||||||||
28 | Liva Mayland | 2006 | 1:20.20 | |||||||
Næstved IF | 1:19.22 | |||||||||
29 | Henriette Roos | 2006 | 1:20.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
30 | Frida Høj Andersen | 2005 | 1:20.56 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:21.44 | |||||||||
31 | Freja Juul | 2006 | 1:20.92 | |||||||
Næstved IF | 1:18.97 | |||||||||
32 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 1:21.21 | |||||||
Næstved IF | 1:23.77 | |||||||||
33 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 1:21.38 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.99 | |||||||||
34 | Luna Larsson | 2006 | 1:21.54 | |||||||
Herlev Svømning | 1:22.86 | |||||||||
35 | Anna E.e. Balle | 2006 | 1:21.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.01 | |||||||||
36 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 1:21.72 | |||||||
Herlev Svømning | 1:22.38 | |||||||||
36 | Sofija Rønne | 2006 | 1:21.72 | |||||||
Herlev Svømning | 1:21.57 | |||||||||
38 | Molly Namensen | 2006 | 1:21.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.39 | |||||||||
39 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 1:22.08 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
40 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 1:22.43 | |||||||
Herlev Svømning | 1:21.77 | |||||||||
41 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 1:22.89 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.98 | |||||||||
42 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 1:24.27 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
43 | Leonora Franck | 2006 | 1:24.76 | |||||||
Næstved IF | 1:22.34 | |||||||||
44 | Julie Merl Larsen | 2005 | 1:25.17 | |||||||
JGI Svømning | 1:23.05 | |||||||||
45 | Luna Luminari | 2005 | 1:26.46 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.74 | |||||||||
46 | Anna Merl Larsen | 2006 | 1:26.67 | |||||||
JGI Svømning | 1:33.03 | |||||||||
47 | Fiona Jensen | 2006 | 1:26.76 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
48 | Liva Gydesen | 2005 | 1:27.20 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:24.65 | |||||||||
49 | Dicte Maar | 2006 | 1:27.58 | |||||||
Næstved IF | 1:27.33 | |||||||||
50 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 1:28.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.92 | |||||||||
51 | Mille Hansen | 2005 | 1:28.02 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.15 | |||||||||
52 | Liva Wissing | 2006 | 1:29.42 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.46 | |||||||||
53 | Helena Lendal | 2006 | 1:33.37 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:39.85 | |||||||||
54 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 1:33.45 | |||||||
Næstved IF | 1:37.61 | |||||||||
55 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 1:35.46 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.88 | |||||||||
56 | Laura Friis Justesen | 2006 | 1:36.67 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
- | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | DSQ | ej fortsat bev. 50 m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.47 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | 1:21.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.47 | |||||||||
2 | Nina Griffin | 2007 | 1:23.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.99 | |||||||||
3 | Katja Daniella Aggersbøl | 2007 | 1:23.66 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
4 | Mira Capito | 2007 | 1:26.06 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:25.06 | |||||||||
5 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 1:27.78 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.23 | |||||||||
6 | Edith Louise Vedel | 2007 | 1:27.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.61 | |||||||||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | 1:27.96 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.31 | |||||||||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 1:28.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.35 | |||||||||
9 | Viktoria Larsen | 2007 | 1:30.61 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
10 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 1:31.11 | |||||||
Næstved IF | 1:35.34 | |||||||||
11 | Selma Frederiksen | 2008 | 1:31.74 | |||||||
Næstved IF | 1:31.77 | |||||||||
12 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 1:32.18 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.46 | |||||||||
13 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 1:32.64 | |||||||
Næstved IF | 1:32.84 | |||||||||
14 | Alberte Ricken | 2007 | 1:33.09 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.96 | |||||||||
15 | Smilla Hauge | 2007 | 1:33.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.23 | |||||||||
16 | Katharina Zobel | 2007 | 1:34.41 | |||||||
Herlev Svømning | 1:36.03 | |||||||||
17 | Amanda Aidinian | 2007 | 1:35.15 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.73 | |||||||||
18 | Vigga Skou | 2008 | 1:35.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.59 | |||||||||
19 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 1:36.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.42 | |||||||||
20 | Ana Bogdanovic | 2008 | 1:36.26 | |||||||
Herlev Svømning | 1:40.13 | |||||||||
21 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 1:37.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:42.07 | |||||||||
22 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 1:37.58 | |||||||
Næstved IF | 1:49.26 | |||||||||
23 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 1:39.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.44 | |||||||||
24 | Josephine Michelsen | 2007 | 1:40.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.83 | |||||||||
25 | Sofia Tang | 2008 | 1:40.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.78 | |||||||||
26 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | 1:40.89 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.72 | |||||||||
27 | Mille Reimer | 2008 | 1:41.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.92 | |||||||||
28 | Laura Christoffersen | 2007 | 1:43.02 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:44.59 | |||||||||
29 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 1:43.57 | |||||||
Herlev Svømning | 1:42.04 | |||||||||
30 | Patricia Christensen | 2007 | 1:44.38 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.12 | |||||||||
31 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 1:46.65 | |||||||
Herlev Svømning | 1:44.87 | |||||||||
32 | Anna Powers | 2007 | 1:47.38 | |||||||
Herlev Svømning | 1:44.67 | |||||||||
33 | Ida Fam | 2008 | 1:49.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.15 | |||||||||
34 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 1:52.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.54 | |||||||||
35 | Andrea Frederiksen | 2008 | 1:53.42 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:59.52 | |||||||||
36 | Esther Marie Johannessen | 2007 | 2:02.70 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 32.53 | 1:07.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.09 | |||||||||
2 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 33.64 | 1:09.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.30 | |||||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | 35.56 | 1:13.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.78 | |||||||||
4 | David Kristensen | 2003 | 38.49 | 1:19.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.82 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 31.31 | 1:04.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.41 | |||||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | 33.14 | 1:07.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.61 | |||||||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | 32.93 | 1:07.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.99 | |||||||||
4 | Anders Junker | 2005 | 33.85 | 1:09.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.78 | |||||||||
5 | Emil Søby | 2004 | 33.19 | 1:09.87 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.54 | |||||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 34.39 | 1:09.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.76 | |||||||||
7 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 34.86 | 1:10.38 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:09.00 | |||||||||
8 | Vincent Matras | 2005 | 35.12 | 1:11.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.15 | |||||||||
9 | Louie Hansen | 2005 | 34.24 | 1:11.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.37 | |||||||||
10 | August Arup Neergaard | 2005 | 35.88 | 1:12.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
11 | Daniel Bastholm | 2005 | 35.11 | 1:12.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
12 | Nicholas Simson | 2005 | 35.24 | 1:13.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.91 | |||||||||
13 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 35.36 | 1:13.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | 35.44 | 1:13.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.26 | |||||||||
15 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 36.24 | 1:13.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.99 | |||||||||
16 | Magnus Kiemer | 2005 | 36.86 | 1:15.06 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
17 | William Leander Agerskov | 2004 | 36.33 | 1:15.13 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.04 | |||||||||
18 | Mads Sørensen | 2005 | 36.13 | 1:15.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.00 | |||||||||
19 | Kasper Thorn | 2004 | 36.16 | 1:15.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
20 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 37.21 | 1:15.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.56 | |||||||||
21 | Erik Schmidt | 2005 | 36.66 | 1:16.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.42 | |||||||||
22 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 38.35 | 1:16.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.08 | |||||||||
23 | Mathias Olsen | 2005 | 37.84 | 1:17.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
24 | Alexander Hillhouse | 2004 | 37.88 | 1:18.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.83 | |||||||||
25 | Alex Baes Maidens | 2004 | 38.08 | 1:18.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.77 | |||||||||
26 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 37.83 | 1:19.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.38 | |||||||||
27 | Martin Munch Svendson | 2005 | 39.00 | 1:20.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.82 | |||||||||
28 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 39.73 | 1:20.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.16 | |||||||||
29 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 42.93 | 1:28.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.49 | |||||||||
- | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.13 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 33.62 | 1:09.03 | ||||||
Næstved IF | 1:11.30 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 35.97 | 1:13.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.73 | |||||||||
3 | Emil Espinoza | 2006 | 38.68 | 1:20.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.58 | |||||||||
4 | Tobias Melhede | 2006 | 39.50 | 1:20.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.23 | |||||||||
5 | Oswald Lindquist | 2006 | 39.19 | 1:20.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.52 | |||||||||
6 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 40.86 | 1:23.58 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.22 | |||||||||
7 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 40.17 | 1:23.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.40 | |||||||||
8 | August Taul | 2006 | 41.67 | 1:24.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.63 | |||||||||
9 | Noah Lester | 2006 | 41.51 | 1:24.98 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.65 | |||||||||
10 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 41.41 | 1:25.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.56 | |||||||||
11 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 41.15 | 1:25.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.56 | |||||||||
12 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 41.58 | 1:25.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.84 | |||||||||
13 | Christian Nimb | 2006 | 42.09 | 1:26.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.15 | |||||||||
14 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 41.93 | 1:28.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.08 | |||||||||
15 | Thorkild Bjørn | 2007 | 1:28.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.50 | |||||||||
16 | Kaare Asskildt | 2006 | 44.97 | 1:30.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:49.84 | |||||||||
17 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 44.95 | 1:32.58 | ||||||
Næstved IF | 1:30.55 | |||||||||
18 | Victor Rønne | 2007 | 45.48 | 1:33.65 | ||||||
Herlev Svømning | 1:37.53 | |||||||||
19 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 47.29 | 1:35.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.69 | |||||||||
20 | Simon Dines Hansen | 2006 | 46.53 | 1:36.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.85 | |||||||||
21 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 48.22 | 1:38.39 | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.51 | |||||||||
22 | Jonathan Petersen | 2007 | 48.85 | 1:40.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.85 | |||||||||
23 | Emil Hass | 2006 | 49.12 | 1:42.64 | ||||||
Næstved IF | 1:44.35 | |||||||||
24 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 51.71 | 1:44.10 | ||||||
Næstved IF | 1:50.17 | |||||||||
25 | Thomas Rønne | 2009 | 51.81 | 1:46.03 | ||||||
Herlev Svømning | 2:02.40 | |||||||||
26 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 57.49 | 1:57.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:52.21 | |||||||||
27 | Zakarias Zobel | 2009 | 1:01.06 | 2:00.38 | ||||||
Herlev Svømning | 1:56.13 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.72 | |||||||||
- | Hannibal Wamberg | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.77 | |||||||||
- | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.13 | |||||||||
- | Jeppe Nielsen | 2007 | DSQ | EFB 50m SW 6.4 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Otto Cairo | 2007 | DSQ | EFB 50m SW 6.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.17 | |||||||||
- | Sebastian S. Sørensen | 2008 | DSQ | EFB 50 m SW 6.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 30.50 | 1:03.15 | 1:36.61 | 2:10.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.52 | |||||||||
2 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.73 | 1:05.40 | 1:40.21 | 2:15.41 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.75 | |||||||||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 31.20 | 1:04.84 | 1:40.46 | 2:17.14 | ||||
JGI Svømning | 2:12.00 | |||||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | 32.44 | 1:08.26 | 1:43.85 | 2:18.90 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:18.12 | |||||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 32.47 | 1:07.78 | 1:44.39 | 2:21.02 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:14.12 | |||||||||
6 | Katrine Duus | 2003 | 32.29 | 1:08.57 | 1:45.98 | 2:21.23 | ||||
Næstved IF | 2:18.34 | |||||||||
7 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 32.91 | 1:09.00 | 1:45.57 | 2:21.46 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.01 | |||||||||
8 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 32.37 | 1:08.67 | 1:45.52 | 2:21.57 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.59 | |||||||||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | 33.11 | 1:08.82 | 1:45.74 | 2:22.10 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.27 | |||||||||
10 | Line Thode Møller | 2004 | 32.76 | 1:09.83 | 1:47.72 | 2:24.04 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:25.89 | |||||||||
11 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 33.92 | 1:11.32 | 1:49.79 | 2:24.65 | ||||
H2Odense | 2:27.38 | |||||||||
12 | Ida Hebeltoft | 2003 | 33.69 | 1:10.59 | 1:48.54 | 2:25.42 | ||||
Herlev Svømning | 2:20.97 | |||||||||
13 | Silja Mortensen | 2003 | 34.26 | 1:11.88 | 1:50.26 | 2:27.47 | ||||
Albertslund IF | 2:31.24 | |||||||||
14 | Astrid Permin | 2003 | 33.13 | 1:10.55 | 1:49.41 | 2:27.80 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.01 | |||||||||
15 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 33.46 | 1:12.07 | 1:51.41 | 2:28.12 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:26.84 | |||||||||
16 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 34.16 | 1:11.66 | 1:50.38 | 2:28.55 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:29.85 | |||||||||
17 | Clara Schmedes | 2004 | 33.84 | 1:11.29 | 1:49.80 | 2:28.72 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:28.20 | |||||||||
18 | Astrid Høffer | 2004 | 34.98 | 1:13.26 | 1:52.37 | 2:30.97 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.69 | |||||||||
19 | Julie Wolter | 2003 | 35.50 | 1:14.27 | 1:54.01 | 2:33.29 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:27.86 | |||||||||
20 | Luna Holm Møller | 2004 | 35.65 | 1:15.00 | 1:54.48 | 2:33.74 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:32.97 | |||||||||
21 | Laura Kristensen | 2004 | 35.31 | 1:16.98 | 1:59.79 | 2:38.23 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:36.57 | |||||||||
22 | Nora Kejser | 2004 | 35.46 | 1:16.16 | 1:57.88 | 2:38.62 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:36.16 | |||||||||
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 31.84 | 1:07.51 | 1:43.21 | 2:18.83 | ||||
VAT Copenhagen | 2:19.99 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 31.12 | 1:06.21 | 1:43.22 | 2:19.70 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:23.98 | |||||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 33.42 | 1:09.75 | 1:46.28 | 2:20.19 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:17.12 | |||||||||
4 | Annika Køhn | 2005 | 33.89 | 1:10.69 | 1:47.05 | 2:20.81 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:22.92 | |||||||||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 32.39 | 1:08.44 | 1:44.79 | 2:20.87 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:17.82 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 32.66 | 1:08.83 | 1:45.32 | 2:21.14 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.91 | |||||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | 32.52 | 1:08.77 | 1:46.48 | 2:21.98 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.42 | |||||||||
8 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 33.32 | 1:09.22 | 1:45.85 | 2:22.06 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.41 | |||||||||
9 | SIF Bramm | 2006 | 33.34 | 1:09.46 | 1:46.79 | 2:23.27 | ||||
JGI Svømning | 2:19.35 | |||||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | 33.35 | 1:11.24 | 1:48.09 | 2:24.72 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.94 | |||||||||
11 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 34.80 | 1:11.95 | 1:49.35 | 2:25.47 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:28.94 | |||||||||
12 | Filippa Eiler | 2005 | 33.76 | 1:12.13 | 1:49.55 | 2:25.71 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.81 | |||||||||
13 | Alba Mantoni | 2006 | 33.79 | 1:10.84 | 1:48.62 | 2:25.93 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.24 | |||||||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 34.14 | 1:11.47 | 1:49.13 | 2:26.40 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:25.29 | |||||||||
15 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 33.73 | 1:11.59 | 1:50.30 | 2:27.11 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:31.72 | |||||||||
16 | Signe Holm Hansen | 2005 | 34.60 | 1:13.24 | 1:51.47 | 2:27.88 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:26.03 | |||||||||
17 | Alma Olivarius | 2005 | 34.63 | 1:12.90 | 1:51.22 | 2:28.46 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.92 | |||||||||
18 | Cecilie Rud | 2006 | 35.50 | 1:13.72 | 1:51.89 | 2:30.05 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:28.95 | |||||||||
19 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 35.06 | 1:13.34 | 1:52.50 | 2:30.09 | ||||
Næstved IF | 2:29.73 | |||||||||
20 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 34.56 | 1:13.33 | 1:52.72 | 2:30.64 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.15 | |||||||||
21 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 34.47 | 1:13.36 | 1:53.30 | 2:30.72 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.87 | |||||||||
21 | Victoria W. Stahl | 2005 | 33.42 | 1:10.97 | 1:50.56 | 2:30.72 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.06 | |||||||||
23 | Kamma Rasmussen | 2006 | 34.92 | 1:13.70 | 1:54.00 | 2:30.77 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.57 | |||||||||
24 | Mille Giolbas | 2006 | 34.85 | 1:13.45 | 1:52.99 | 2:31.55 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:35.12 | |||||||||
25 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 33.77 | 1:12.58 | 1:52.15 | 2:31.94 | ||||
Herlev Svømning | 2:26.56 | |||||||||
26 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 34.37 | 1:13.61 | 1:53.66 | 2:33.16 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
27 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 34.23 | 1:13.21 | 1:54.45 | 2:33.52 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:34.99 | |||||||||
28 | Julie Segato | 2005 | 36.04 | 1:15.99 | 1:55.43 | 2:33.83 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:31.67 | |||||||||
29 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 34.15 | 1:14.83 | 1:56.64 | 2:35.50 | ||||
Næstved IF | 2:34.66 | |||||||||
30 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 33.80 | 1:11.78 | 1:53.12 | 2:35.54 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.14 | |||||||||
31 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 36.46 | 1:16.75 | 1:57.50 | 2:35.75 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.80 | |||||||||
32 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 35.78 | 1:15.61 | 1:56.53 | 2:36.22 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:34.46 | |||||||||
33 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 35.89 | 1:17.25 | 2:00.22 | 2:39.02 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:36.64 | |||||||||
34 | Monika Dragieva | 2006 | 36.31 | 1:16.46 | 1:58.55 | 2:39.08 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
35 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 35.86 | 1:17.55 | 2:01.03 | 2:42.55 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.17 | |||||||||
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 35.06 | 1:13.71 | 1:54.88 | 2:34.64 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.35 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | 36.71 | 1:16.41 | 1:56.62 | 2:35.34 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.32 | |||||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | 35.59 | 1:17.57 | 2:01.63 | 2:44.70 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 2:34.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 29.85 | 1:02.28 | 1:35.23 | 2:06.53 | ||||
JGI Svømning | 2:08.77 | |||||||||
2 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 30.31 | 1:05.04 | 1:40.22 | 2:14.05 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.60 | |||||||||
3 | Matti Andersen | 2001 | 29.93 | 1:04.25 | 1:39.83 | 2:15.71 | ||||
Næstved IF | 2:09.15 | |||||||||
4 | Malte Hjalholt | 2003 | 31.40 | 1:05.96 | 1:41.66 | 2:17.11 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.63 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 33.45 | 1:06.54 | 1:44.47 | 2:18.64 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.00 | |||||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 31.71 | 1:07.86 | 1:44.42 | 2:20.52 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:18.68 | |||||||||
7 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 32.22 | 1:08.35 | 1:46.10 | 2:23.31 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.11 | |||||||||
- | Zilas Aarestrup | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.80 | |||||||||
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.86 | 1:00.56 | 1:32.76 | 2:04.26 | ||||
Herlev Svømning | 2:05.30 | |||||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | 29.47 | 1:01.38 | 1:33.89 | 2:04.62 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:03.71 | |||||||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | 30.26 | 1:02.50 | 1:35.59 | 2:08.73 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.26 | |||||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 29.81 | 1:03.08 | 1:36.63 | 2:09.51 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.31 | |||||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 29.58 | 1:02.29 | 1:36.80 | 2:11.73 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:07.18 | |||||||||
6 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 29.25 | 1:03.60 | 1:38.10 | 2:12.37 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:21.60 | |||||||||
7 | Malthe Foged | 2005 | 29.71 | 1:03.29 | 1:38.90 | 2:13.05 | ||||
Næstved IF | 2:14.63 | |||||||||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | 30.53 | 1:03.78 | 1:38.77 | 2:13.15 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:13.45 | |||||||||
9 | Nicklas Plank | 2004 | 30.47 | 1:05.95 | 1:40.23 | 2:14.73 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:07.63 | |||||||||
10 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 31.68 | 1:06.20 | 1:41.45 | 2:15.84 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:16.05 | |||||||||
11 | William Leth | 2004 | 30.50 | 1:05.51 | 1:40.30 | 2:16.31 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.36 | |||||||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | 31.40 | 1:05.92 | 1:41.91 | 2:17.04 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:14.27 | |||||||||
13 | Sebastian Rendlev | 2005 | 31.31 | 1:06.82 | 1:42.56 | 2:17.63 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.72 | |||||||||
14 | Cilas Madsen | 2005 | 31.05 | 1:06.86 | 1:43.54 | 2:18.25 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:19.43 | |||||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 30.91 | 1:06.03 | 1:43.00 | 2:18.48 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.47 | |||||||||
16 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 31.35 | 1:06.09 | 1:42.80 | 2:18.93 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.37 | |||||||||
17 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 32.16 | 1:07.94 | 1:45.00 | 2:19.13 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.29 | |||||||||
18 | Lucas Svej | 2005 | 31.98 | 1:07.54 | 1:43.86 | 2:19.43 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.55 | |||||||||
19 | William Bogø Andersen | 2005 | 32.81 | 1:08.58 | 1:45.03 | 2:19.74 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.31 | |||||||||
20 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 33.64 | 1:10.23 | 1:46.68 | 2:21.10 | ||||
JGI Svømning | 2:22.06 | |||||||||
21 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 32.32 | 1:08.66 | 1:45.53 | 2:21.19 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.11 | |||||||||
22 | Mads Holger From | 2004 | 32.75 | 1:09.11 | 1:46.80 | 2:21.66 | ||||
JGI Svømning | 2:20.13 | |||||||||
23 | Nicholas Simson | 2005 | 32.36 | 1:09.78 | 1:46.60 | 2:21.70 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.90 | |||||||||
24 | Michael Halck | 2004 | 31.61 | 1:07.35 | 1:45.07 | 2:21.91 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.11 | |||||||||
25 | Rasmus Capion | 2005 | 32.12 | 1:08.63 | 1:46.63 | 2:22.08 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:21.05 | |||||||||
26 | Magnus Tullberg | 2005 | 33.34 | 1:08.96 | 1:45.94 | 2:22.17 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.80 | |||||||||
27 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 34.09 | 1:10.75 | 1:47.50 | 2:22.37 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:20.23 | |||||||||
28 | William Leander Agerskov | 2004 | 33.50 | 1:09.83 | 1:47.29 | 2:22.39 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:20.13 | |||||||||
29 | Alex Baes Maidens | 2004 | 33.86 | 1:10.40 | 1:48.03 | 2:23.35 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.28 | |||||||||
30 | Viggo Prehn | 2004 | 32.65 | 1:10.27 | 1:48.30 | 2:23.78 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.67 | |||||||||
31 | Sune Vergmann | 2005 | 32.85 | 1:10.28 | 1:48.66 | 2:24.51 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:22.80 | |||||||||
32 | Cornelius Olsen | 2005 | 32.82 | 1:09.95 | 1:48.44 | 2:25.65 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:22.23 | |||||||||
33 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 34.50 | 1:12.84 | 1:50.36 | 2:27.31 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.69 | |||||||||
34 | Marco Stub Olsen | 2004 | 33.54 | 1:11.37 | 1:50.59 | 2:28.16 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 2:22.29 | |||||||||
35 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 34.41 | 1:12.20 | 1:51.42 | 2:29.10 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.74 | |||||||||
36 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 34.74 | 1:12.64 | 1:51.36 | 2:29.46 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.00 | |||||||||
37 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 34.39 | 1:12.90 | 1:53.43 | 2:31.90 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:30.89 | |||||||||
38 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 34.28 | 1:13.84 | 1:55.35 | 2:36.77 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.61 | |||||||||
39 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 35.16 | 1:17.00 | 1:58.74 | 2:39.97 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:45.75 | |||||||||
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 32.21 | 1:09.46 | 1:48.04 | 2:25.09 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.51 | |||||||||
2 | Otto Cairo | 2007 | 32.08 | 1:11.00 | 1:53.05 | 2:34.48 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.56 | |||||||||
3 | William Larsen | 2006 | 34.86 | 1:15.84 | 1:57.58 | 2:35.51 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:43.01 | |||||||||
4 | Tobias Melhede | 2006 | 35.22 | 1:16.01 | 1:57.29 | 2:36.52 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.09 | |||||||||
5 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 35.56 | 1:15.96 | 1:57.26 | 2:36.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.24 | |||||||||
6 | Christian Nimb | 2006 | 35.66 | 1:17.77 | 2:00.89 | 2:41.00 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.66 | |||||||||
7 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 36.05 | 1:18.10 | 2:01.63 | 2:42.59 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.39 | |||||||||
8 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 38.39 | 1:22.94 | 2:08.12 | 2:49.76 | ||||
JGI Svømning | 2:51.55 | |||||||||
9 | Asger Friis Justesen | 2008 | 40.67 | 1:27.76 | 2:13.80 | 2:54.24 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:55.43 | |||||||||
10 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 37.93 | 1:23.41 | 2:10.58 | 2:56.94 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.14 | |||||||||
11 | Mathias Larsen | 2007 | 40.19 | 1:26.30 | 2:15.37 | 3:00.25 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.80 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.84 | |||||||||
- | Hannibal Wamberg | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 39.10 | 1:23.36 | ||||||
H2Odense | 1:18.64 | |||||||||
2 | Amalie Schou | 2003 | 38.96 | 1:23.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.50 | |||||||||
3 | Mathilde Svendsen | 2004 | 39.13 | 1:24.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:23.97 | |||||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | 41.75 | 1:27.29 | ||||||
H2Odense | 1:26.18 | |||||||||
5 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 41.76 | 1:27.40 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:27.26 | |||||||||
5 | Julie Wolter | 2003 | 41.56 | 1:27.40 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.21 | |||||||||
7 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 41.21 | 1:28.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.43 | |||||||||
8 | Barbara Ammentorp | 2003 | 40.25 | 1:28.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
9 | Ida Oest | 2003 | 41.78 | 1:28.27 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.82 | |||||||||
10 | Laura Thomadsen | 2004 | 42.47 | 1:29.75 | ||||||
Albertslund IF | 1:30.06 | |||||||||
11 | Olivia My Nielsen | 2004 | 43.77 | 1:30.92 | ||||||
Næstved IF | 1:30.58 | |||||||||
12 | Laura Kristensen | 2004 | 45.11 | 1:34.38 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.94 | |||||||||
13 | Nora Kejser | 2004 | 44.29 | 1:35.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:57.44 | |||||||||
14 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 45.32 | 1:35.04 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.55 | |||||||||
15 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 45.06 | 1:35.22 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:48.41 | |||||||||
- | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.21 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | 38.46 | 1:19.16 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.50 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 38.12 | 1:19.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.28 | |||||||||
3 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 38.10 | 1:19.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.59 | |||||||||
4 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 38.97 | 1:22.97 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | 39.62 | 1:24.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.37 | |||||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 38.69 | 1:24.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.17 | |||||||||
7 | Agnete Boelt | 2006 | 39.73 | 1:24.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.28 | |||||||||
8 | Henriette Roos | 2006 | 40.16 | 1:25.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 39.64 | 1:25.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.61 | |||||||||
10 | Amalie Backhausen | 2006 | 39.83 | 1:26.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.51 | |||||||||
11 | Luna Luminari | 2005 | 40.55 | 1:26.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.79 | |||||||||
12 | Sofie Larsen | 2006 | 41.41 | 1:26.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.00 | |||||||||
13 | Alma Møller-Ern | 2006 | 41.17 | 1:26.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.12 | |||||||||
14 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 40.49 | 1:26.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.22 | |||||||||
15 | Malene Dithmar | 2006 | 40.43 | 1:27.07 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:26.95 | |||||||||
16 | Cille Kirketerp | 2005 | 40.42 | 1:27.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.00 | |||||||||
17 | Freja Juul | 2006 | 41.25 | 1:27.90 | ||||||
Næstved IF | 1:24.77 | |||||||||
18 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 41.57 | 1:28.05 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.96 | |||||||||
19 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 41.12 | 1:28.44 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.60 | |||||||||
20 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 41.92 | 1:28.59 | ||||||
JGI Svømning | 1:32.61 | |||||||||
21 | Bianca Roos | 2006 | 41.61 | 1:28.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
22 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 40.92 | 1:28.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.94 | |||||||||
23 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 42.40 | 1:29.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.96 | |||||||||
24 | Annika Britt Larsen | 2005 | 42.89 | 1:29.53 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.05 | |||||||||
25 | Liva la Cour | 2006 | 43.07 | 1:29.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.61 | |||||||||
26 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 41.89 | 1:29.73 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
27 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 42.72 | 1:29.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.50 | |||||||||
28 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 42.27 | 1:29.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.92 | |||||||||
29 | Camilla Porsdal | 2005 | 42.27 | 1:30.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.32 | |||||||||
30 | Mathilde Rømer | 2006 | 42.39 | 1:30.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
31 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 42.26 | 1:30.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.73 | |||||||||
32 | Mathilde Willumsen | 2006 | 42.85 | 1:30.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.71 | |||||||||
33 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 43.39 | 1:30.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.26 | |||||||||
34 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 42.86 | 1:31.27 | ||||||
Næstved IF | 1:32.65 | |||||||||
35 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 43.46 | 1:31.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.09 | |||||||||
36 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 42.82 | 1:31.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.78 | |||||||||
37 | Josefine Staudt | 2005 | 42.70 | 1:31.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.65 | |||||||||
38 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 42.90 | 1:31.56 | ||||||
JGI Svømning | 1:29.52 | |||||||||
39 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 44.06 | 1:33.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
40 | Julie Merl Larsen | 2005 | 44.32 | 1:33.42 | ||||||
JGI Svømning | 1:29.23 | |||||||||
41 | Filippa Walløe | 2005 | 43.87 | 1:33.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.62 | |||||||||
42 | Mille Hansen | 2005 | 44.07 | 1:33.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.00 | |||||||||
43 | Josefine Nielsen | 2005 | 44.15 | 1:34.03 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.80 | |||||||||
44 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 43.37 | 1:34.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.01 | |||||||||
45 | Frida Høj Andersen | 2005 | 44.59 | 1:35.16 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:29.91 | |||||||||
46 | Sofija Rønne | 2006 | 45.59 | 1:35.21 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.16 | |||||||||
47 | Signe Holm Hansen | 2005 | 44.36 | 1:35.38 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
48 | Laura Friis Justesen | 2006 | 45.88 | 1:35.97 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:37.85 | |||||||||
49 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 45.09 | 1:36.18 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:36.16 | |||||||||
50 | Mille Giolbas | 2006 | 45.75 | 1:36.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:33.14 | |||||||||
51 | Fiona Jensen | 2006 | 46.02 | 1:36.72 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.16 | |||||||||
52 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 45.20 | 1:36.85 | ||||||
Herlev Svømning | 1:35.98 | |||||||||
53 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 46.35 | 1:37.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.83 | |||||||||
54 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 46.37 | 1:37.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:36.63 | |||||||||
55 | Dicte Maar | 2006 | 47.15 | 1:37.71 | ||||||
Næstved IF | 1:37.96 | |||||||||
56 | Liva Mayland | 2006 | 45.45 | 1:37.74 | ||||||
Næstved IF | 1:34.79 | |||||||||
57 | Liva Gydesen | 2005 | 46.24 | 1:38.03 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:36.92 | |||||||||
58 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 46.84 | 1:38.95 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:45.07 | |||||||||
59 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 45.68 | 1:39.07 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.60 | |||||||||
60 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 46.62 | 1:39.61 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.75 | |||||||||
61 | Viola Søbye | 2006 | 47.32 | 1:40.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:41.42 | |||||||||
62 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 49.08 | 1:40.84 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:40.66 | |||||||||
63 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 47.66 | 1:41.57 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:37.27 | |||||||||
64 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 47.97 | 1:41.93 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.29 | |||||||||
65 | Anna Merl Larsen | 2006 | 49.00 | 1:42.59 | ||||||
JGI Svømning | 1:45.99 | |||||||||
66 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 48.87 | 1:43.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:42.96 | |||||||||
67 | Luna Larsson | 2006 | 48.36 | 1:43.42 | ||||||
Herlev Svømning | 1:58.97 | |||||||||
68 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 48.80 | 1:44.50 | ||||||
Næstved IF | 1:45.84 | |||||||||
69 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 49.51 | 1:45.33 | ||||||
Næstved IF | 1:47.93 | |||||||||
70 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 49.82 | 1:50.59 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:52.56 | |||||||||
71 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 51.16 | 1:50.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.72 | |||||||||
72 | Helena Lendal | 2006 | 50.76 | 1:52.75 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:50.69 | |||||||||
73 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 52.58 | 1:55.53 | ||||||
Herlev Svømning | 2:00.38 | |||||||||
74 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 57.18 | 2:03.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:59.20 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nørgaard | 2007 | 41.37 | 1:29.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.76 | |||||||||
2 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 44.14 | 1:35.66 | ||||||
Næstved IF | 1:39.74 | |||||||||
3 | Mira Capito | 2007 | 46.81 | 1:36.49 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:36.83 | |||||||||
4 | Natasja Boesgaard | 2007 | 45.61 | 1:36.61 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.05 | |||||||||
5 | Maja Vejborg | 2007 | 47.12 | 1:39.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.79 | |||||||||
6 | Helena Honore | 2007 | 48.38 | 1:40.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:41.76 | |||||||||
7 | Kristine Dupont | 2007 | 47.08 | 1:40.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.73 | |||||||||
8 | Laura Jørgensen | 2007 | 48.05 | 1:41.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.42 | |||||||||
9 | Katharina Zobel | 2007 | 48.32 | 1:42.40 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.85 | |||||||||
10 | Smilla Hauge | 2007 | 48.35 | 1:43.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.71 | |||||||||
11 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 50.10 | 1:43.97 | ||||||
Næstved IF | 1:44.93 | |||||||||
12 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 49.86 | 1:45.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.15 | |||||||||
13 | Tess van der Laan | 2008 | 50.61 | 1:45.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.82 | |||||||||
14 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 50.41 | 1:46.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.75 | |||||||||
15 | Liva Poulsen | 2007 | 50.26 | 1:47.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:48.28 | |||||||||
16 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 51.10 | 1:47.80 | ||||||
Næstved IF | 2:04.64 | |||||||||
17 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 50.13 | 1:48.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.89 | |||||||||
18 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 51.71 | 1:48.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:57.41 | |||||||||
19 | Andrea Jørgensen | 2008 | 50.86 | 1:48.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:52.03 | |||||||||
20 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 51.43 | 1:49.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Laura Christoffersen | 2007 | 52.48 | 1:51.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:58.41 | |||||||||
22 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 52.37 | 1:51.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.94 | |||||||||
23 | Viktoria Larsen | 2007 | 53.76 | 1:52.25 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:51.95 | |||||||||
24 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 54.24 | 1:52.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:56.01 | |||||||||
25 | Nina Griffin | 2007 | 52.30 | 1:53.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.71 | |||||||||
26 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 54.16 | 1:53.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:57.60 | |||||||||
27 | Adia Brekling | 2008 | 54.69 | 1:54.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.75 | |||||||||
28 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 55.22 | 1:56.78 | ||||||
Herlev Svømning | 1:56.28 | |||||||||
29 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 55.53 | 1:59.24 | ||||||
Herlev Svømning | 2:06.37 | |||||||||
30 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 59.25 | 2:07.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.72 | |||||||||
31 | Ida Fam | 2008 | 1:02.28 | 2:10.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.45 | |||||||||
32 | Ana Bogdanovic | 2008 | 1:01.68 | 2:10.89 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Sofia Tang | 2008 | 1:05.31 | 2:15.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 1:06.56 | 2:15.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.39 | |||||||||
- | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | DSQ | sw76 ej samt ber 50m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 32.73 | 1:08.90 | ||||||
Næstved IF | 1:07.54 | |||||||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 33.75 | 1:13.63 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.83 | |||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 35.58 | 1:16.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.21 | |||||||||
4 | David Kristensen | 2003 | 36.89 | 1:17.46 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.08 | |||||||||
5 | Mathias Parkhøi | 2003 | 36.87 | 1:18.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.64 | |||||||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | 37.98 | 1:19.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.40 | |||||||||
7 | Matti Andersen | 2001 | 38.85 | 1:23.94 | ||||||
Næstved IF | 1:19.23 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 34.62 | 1:13.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.90 | |||||||||
2 | Mads Liechti | 2004 | 34.98 | 1:13.77 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.49 | |||||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | 34.84 | 1:13.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.66 | |||||||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 35.24 | 1:15.72 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:16.34 | |||||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | 36.28 | 1:16.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.59 | |||||||||
6 | Laurits Boserup | 2005 | 35.45 | 1:16.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.32 | |||||||||
7 | Villads Arfelt | 2004 | 36.33 | 1:17.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.29 | |||||||||
8 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 36.72 | 1:19.14 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
9 | Kasper Thorn | 2004 | 37.30 | 1:19.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
10 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 37.85 | 1:19.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
11 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 37.36 | 1:19.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | 37.40 | 1:19.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.93 | |||||||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 37.80 | 1:20.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.66 | |||||||||
14 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 37.82 | 1:20.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.93 | |||||||||
15 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 38.32 | 1:21.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.13 | |||||||||
16 | Magnus Tullberg | 2005 | 38.45 | 1:22.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.75 | |||||||||
17 | Malthe Foged | 2005 | 38.87 | 1:22.52 | ||||||
Næstved IF | 1:18.92 | |||||||||
18 | Vincent Matras | 2005 | 38.48 | 1:22.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.99 | |||||||||
19 | Emil Søby | 2004 | 38.99 | 1:23.07 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.89 | |||||||||
20 | Louie Hermansen | 2004 | 39.28 | 1:23.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.75 | |||||||||
21 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 40.53 | 1:25.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.25 | |||||||||
22 | Mathias Olsen | 2005 | 41.29 | 1:26.23 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:26.22 | |||||||||
23 | Mads Sørensen | 2005 | 39.91 | 1:26.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.68 | |||||||||
24 | Victor Bornemann | 2004 | 41.41 | 1:26.80 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.73 | |||||||||
25 | Marius Mains | 2005 | 40.44 | 1:27.56 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:24.34 | |||||||||
26 | Louie Hansen | 2005 | 42.07 | 1:28.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.63 | |||||||||
27 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 42.10 | 1:29.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.39 | |||||||||
28 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 42.81 | 1:29.75 | ||||||
JGI Svømning | 1:28.73 | |||||||||
29 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 41.52 | 1:30.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.07 | |||||||||
30 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 42.37 | 1:33.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:32.02 | |||||||||
31 | Tao Tang | 2005 | 44.17 | 1:34.71 | ||||||
Næstved IF | 1:53.02 | |||||||||
32 | Magnus Kiemer | 2005 | 44.85 | 1:35.50 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:34.26 | |||||||||
- | Mads Naver | 2004 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.16 | |||||||||
- | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.29 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 38.05 | 1:20.87 | ||||||
Næstved IF | 1:26.21 | |||||||||
2 | William Larsen | 2006 | 39.02 | 1:22.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:22.12 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 42.63 | 1:29.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.07 | |||||||||
4 | Emil Espinoza | 2006 | 42.59 | 1:31.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.42 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 41.42 | 1:31.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.50 | |||||||||
6 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 42.21 | 1:31.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.64 | |||||||||
7 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 44.89 | 1:33.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.20 | |||||||||
8 | Oswald Lindquist | 2006 | 44.58 | 1:34.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.14 | |||||||||
9 | Thorkild Bjørn | 2007 | 45.97 | 1:36.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.37 | |||||||||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 45.84 | 1:36.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.10 | |||||||||
11 | Emil Hass | 2006 | 49.81 | 1:40.52 | ||||||
Næstved IF | 1:41.68 | |||||||||
12 | Storm Bargmann | 2007 | 47.53 | 1:41.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.76 | |||||||||
13 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 48.51 | 1:42.44 | ||||||
Næstved IF | 1:42.93 | |||||||||
14 | Victor Rønne | 2007 | 49.68 | 1:43.26 | ||||||
Herlev Svømning | 1:50.26 | |||||||||
15 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 50.41 | 1:44.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.11 | |||||||||
16 | Mathias Larsen | 2007 | 48.84 | 1:47.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.31 | |||||||||
17 | Simon Dines Hansen | 2006 | 49.55 | 1:47.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.29 | |||||||||
18 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 50.20 | 1:47.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.45 | |||||||||
19 | Asger Friis Justesen | 2008 | 50.62 | 1:49.48 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:51.15 | |||||||||
20 | Noah Lester | 2006 | 52.23 | 1:49.68 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:20.85 | |||||||||
21 | Carl S. Sørensen | 2006 | 50.66 | 1:51.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.95 | |||||||||
22 | Jeppe Nielsen | 2007 | 52.64 | 1:53.29 | ||||||
Næstved IF | 1:52.15 | |||||||||
23 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 53.95 | 1:55.72 | ||||||
Herlev Svømning | 2:00.43 | |||||||||
24 | Emil Nissen | 2006 | 56.50 | 1:59.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:02.28 | |||||||||
25 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 54.18 | 1:59.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Kaare Asskildt | 2006 | 57.82 | 2:00.02 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:53.98 | |||||||||
27 | Thomas Rønne | 2009 | 59.78 | 2:06.05 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 1:00.47 | 2:07.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 59.02 | 2:07.80 | ||||||
Herlev Svømning | 2:01.61 | |||||||||
30 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 1:02.31 | 2:12.95 | ||||||
Herlev Svømning | 2:22.02 | |||||||||
31 | Aksel Kirkelund | 2007 | 1:06.27 | 2:16.33 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Zakarias Zobel | 2009 | 1:06.25 | 2:17.83 | ||||||
Herlev Svømning | 2:33.11 | |||||||||
- | Marcus Skov Zacho | 2006 | DSQ | sw76 afs m én hånd | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.24 | |||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | sw71 fl fben e start | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mehmet Fener | 2009 | DSQ | sw75 ej bryst ben | ||||||
Herlev Svømning | 2:45.61 | |||||||||
- | Nicolaj Cortsen | 2007 | DSQ | sw76 en hånd ve 50m | ||||||
Herlev Svømning | 2:13.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 34.29 | 1:12.88 | 1:55.25 | 2:41.11 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:34.25 | |||||||||
2 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 36.68 | 1:21.62 | 2:09.53 | 2:58.06 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.14 | |||||||||
3 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 35.82 | 1:21.56 | 2:10.08 | 2:58.62 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:53.59 | |||||||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 38.24 | 1:23.40 | 2:12.36 | 2:59.89 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:57.26 | |||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 33.83 | 1:12.24 | 1:51.83 | 2:31.62 | ||||
Herlev Svømning | 2:32.39 | |||||||||
2 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 34.96 | 1:15.51 | 1:57.82 | 2:39.63 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:38.33 | |||||||||
3 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 39.11 | 1:25.72 | 2:12.84 | 3:01.82 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | SIF Bramm | 2006 | 39.95 | 1:28.87 | 2:22.49 | 3:13.03 | ||||
JGI Svømning | 3:34.00 | |||||||||
5 | Lara Smerdal | 2006 | 42.76 | 1:33.19 | 2:25.84 | 3:18.11 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Siv Reimer | 2006 | 41.94 | 1:34.57 | 2:35.14 | 3:35.44 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Filippa Walløe | 2005 | 45.70 | 1:40.50 | 2:40.01 | 3:37.85 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:35.49 | |||||||||
8 | Katja Poulsen | 2006 | 41.96 | 1:36.88 | 2:37.64 | 3:38.47 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 36.68 | 1:19.87 | 2:10.47 | 3:04.48 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Emma Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Didriksen | 2002 | 32.37 | 2:50.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:38.41 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 29.76 | 2:21.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.64 | |||||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | 31.30 | 2:26.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:18.70 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 31.85 | 2:26.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.14 | |||||||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 31.72 | 2:29.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:23.94 | |||||||||
5 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 31.83 | 2:29.29 | ||||||
Herlev Svømning | 2:25.86 | |||||||||
6 | Noah Tranum | 2004 | 32.02 | 2:33.94 | ||||||
JGI Svømning | 2:29.94 | |||||||||
7 | Nicklas Plank | 2004 | 32.50 | 2:34.54 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:29.04 | |||||||||
8 | Casper Puggaard | 2005 | 32.08 | 2:36.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.93 | |||||||||
9 | Lucas Svej | 2005 | 32.83 | 2:38.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.97 | |||||||||
10 | Cilas Madsen | 2005 | 32.83 | 2:41.23 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:34.72 | |||||||||
11 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 35.09 | 2:42.02 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:45.04 | |||||||||
12 | Martin Munch Svendson | 2005 | 35.17 | 2:49.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 37.30 | 2:56.93 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Frederik Rasmussen | 2005 | 38.01 | 3:03.51 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:04.34 | |||||||||
15 | Alexander Hillhouse | 2004 | 35.56 | 3:06.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.40 | |||||||||
16 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 38.39 | 3:06.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 41.17 | 3:17.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Mads Sørensen | 2005 | 43.08 | 3:28.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 48.39 | 3:46.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Niklas Wiese Dobel | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.42 | |||||||||
- | William Ølshøj | 2004 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.01 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 34.22 | 2:50.20 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 55.90 | 4:01.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 21, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | 4:50.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.00 | |||||||||
Alba Mantoni | 2006 | 35.92 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 38.61 | 1:22.81 | 2:35.96 | ||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 32.46 | 1:11.42 | 3:47.38 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 30.30 | 1:02.88 | 4:50.26 | ||||||
2 | Gti Amazons | 2003 | 4:50.98 | |||||||
GTI | 4:47.25 | |||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 35.41 | 1:12.24 | 1:12.24 | ||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 38.36 | 1:23.73 | 2:35.97 | ||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 33.75 | 1:13.54 | 3:49.51 | ||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 28.77 | 1:01.47 | 4:50.98 | ||||||
3 | Vat 1 | 2003 | 4:53.14 | |||||||
VAT Copenhagen | 4:52.07 | |||||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 36.43 | 1:16.20 | 1:16.20 | ||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 39.67 | 1:25.27 | 2:41.47 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 31.31 | 1:08.60 | 3:50.07 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 29.73 | 1:03.07 | 4:53.14 | ||||||
4 | Stålpiger 1 | 2003 | 5:01.51 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:52.96 | |||||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 37.63 | 1:17.77 | 1:17.77 | ||||||
Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 38.76 | 1:22.83 | 2:40.60 | ||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 33.33 | 1:14.31 | 3:54.91 | ||||||
Josefine Nielsen | 2005 | 30.98 | 1:06.60 | 5:01.51 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 2005 | 5:06.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:53.80 | |||||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 41.39 | 1:24.65 | 1:24.65 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 40.07 | 1:27.29 | 2:51.94 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 32.00 | 1:10.57 | 4:02.51 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 30.18 | 1:03.49 | 5:06.00 | ||||||
6 | Gti2S Hekse | 2003 | 5:07.65 | |||||||
GTI | 4:55.41 | |||||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 37.02 | 1:17.57 | 1:17.57 | ||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 40.78 | 1:28.91 | 2:46.48 | ||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 34.24 | 1:14.32 | 4:00.80 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 32.03 | 1:06.85 | 5:07.65 | ||||||
7 | Herlev Tøser | 2006 | 5:09.87 | |||||||
Herlev Svømning | 5:48.92 | |||||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 37.88 | 1:18.83 | 1:18.83 | ||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 42.52 | 1:31.01 | 2:49.84 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 32.16 | 1:08.67 | 3:58.51 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 34.10 | 1:11.36 | 5:09.87 | ||||||
8 | Kvik K2 Piger | 2005 | 5:12.35 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:55.63 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 37.29 | 1:18.10 | 1:18.10 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 38.64 | 1:23.11 | 2:41.21 | ||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 36.37 | 1:23.69 | 4:04.90 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 32.17 | 1:07.45 | 5:12.35 | ||||||
9 | Kvik Ladies | 2007 | 5:12.58 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.00 | |||||||||
Siv Reimer | 2006 | 37.48 | 1:18.22 | 1:18.22 | ||||||
Emma Hansen | 2007 | 42.74 | 1:30.17 | 2:48.39 | ||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 33.93 | 1:15.36 | 4:03.75 | ||||||
Lara Smerdal | 2006 | 32.72 | 1:08.83 | 5:12.58 | ||||||
10 | Næstved Piger 1 | 0 | 5:13.75 | |||||||
Næstved IF | 6:26.44 | |||||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 35.62 | 1:16.31 | 1:16.31 | ||||||
Freja Juul | 2006 | 40.34 | 1:26.88 | 2:43.19 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 34.98 | 1:19.22 | 4:02.41 | ||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 34.03 | 1:11.34 | 5:13.75 | ||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2006 | 5:17.91 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:12.99 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 37.60 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 41.04 | 1:28.84 | 2:46.85 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 34.48 | 1:17.79 | 4:04.64 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 33.92 | 1:13.27 | 5:17.91 | ||||||
12 | Værløse Piger 1 | 2005 | 5:21.59 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 5:13.70 | |||||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 37.29 | 1:17.66 | 1:17.66 | ||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 46.74 | 1:39.12 | 2:56.78 | ||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 35.13 | 1:17.24 | 4:14.02 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 32.68 | 1:07.57 | 5:21.59 | ||||||
13 | A6 Piger 1 | 2001 | 5:27.60 | |||||||
A6 | 4:53.57 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 37.47 | 1:19.06 | 1:19.06 | ||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 43.37 | 1:33.13 | 2:52.19 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 36.25 | 1:22.43 | 4:14.62 | ||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 34.65 | 1:12.98 | 5:27.60 | ||||||
14 | Næstved Piger | 0 | 5:37.65 | |||||||
Næstved IF | 6:04.91 | |||||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 39.99 | 1:22.82 | 1:22.82 | ||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 41.76 | 1:31.67 | 2:54.49 | ||||||
Leonora Franck | 2006 | 39.52 | 1:31.29 | 4:25.78 | ||||||
Olivia My Nielsen | 2004 | 33.61 | 1:11.87 | 5:37.65 | ||||||
15 | Vsk Powerhouse | 2005 | 5:40.06 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 6:15.00 | |||||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 42.67 | 1:29.11 | 1:29.11 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 46.81 | 1:37.78 | 3:06.89 | ||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 36.07 | 1:21.25 | 4:28.14 | ||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 34.18 | 1:11.92 | 5:40.06 | ||||||
16 | A6 Piger 2 | 2005 | 5:42.01 | |||||||
A6 | 5:32.26 | |||||||||
Katja Daniella Aggersbøl | 2007 | 40.09 | 1:23.29 | 1:23.29 | ||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 43.48 | 1:32.70 | 2:55.99 | ||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 37.45 | 1:31.03 | 4:27.02 | ||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | 34.27 | 1:14.99 | 5:42.01 | ||||||
17 | Værløse Piger 2 | 2005 | 5:50.37 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 5:46.44 | |||||||||
Amalie Helfelt | 2006 | 40.45 | 1:23.67 | 1:23.67 | ||||||
Viola Søbye | 2006 | 47.23 | 1:40.30 | 3:03.97 | ||||||
Fiona Jensen | 2006 | 41.46 | 1:32.13 | 4:36.10 | ||||||
Martha Bødker Thomsen | 2005 | 35.58 | 1:14.27 | 5:50.37 | ||||||
18 | Kvik T1 Piger 1 | 2008 | 6:13.00 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:05.00 | |||||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 43.63 | 1:29.54 | 1:29.54 | ||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 48.91 | 1:46.15 | 3:15.69 | ||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 42.16 | 1:38.99 | 4:54.68 | ||||||
Smilla Hauge | 2007 | 36.10 | 1:18.32 | 6:13.00 | ||||||
19 | Herlev Talent Piger | 2007 | 6:28.33 | |||||||
Herlev Svømning | 6:35.50 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 46.04 | 1:36.33 | 1:36.33 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 47.18 | 1:42.37 | 3:18.70 | ||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 44.18 | 1:40.84 | 4:59.54 | ||||||
Ana Bogdanovic | 2008 | 38.02 | 1:28.79 | 6:28.33 | ||||||
20 | Kvik T1 Piger 2 | 2008 | 6:44.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:15.00 | |||||||||
Vigga Skou | 2008 | 47.33 | 1:37.39 | 1:37.39 | ||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 49.49 | 1:46.78 | 3:24.17 | ||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 51.42 | 1:54.85 | 5:19.02 | ||||||
Ingrid Ellehøj | 2007 | 39.76 | 1:25.79 | 6:44.81 | ||||||
21 | Hils Søhestene | 2007 | 7:37.50 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Esther Marie Johannessen | 2007 | 58.19 | 2:03.42 | 2:03.42 | ||||||
Laura Christoffersen | 2007 | 52.88 | 1:53.60 | 3:57.02 | ||||||
Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 56.91 | 2:11.05 | 6:08.07 | ||||||
Liva Poulsen | 2007 | 40.60 | 1:29.43 | 7:37.50 | ||||||
- | Stålpiger 2 | 2000 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 5:24.85 | |||||||||
Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | |||||||||
Astrid Nørgaard | 2007 | |||||||||
Natasja Boesgaard | 2007 | |||||||||
Maja Hallberg Langkilde | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 22, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K2 Drenge | 2004 | 4:24.61 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.48 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 31.39 | 1:06.34 | 1:06.34 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 35.41 | 1:14.73 | 2:21.07 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 28.37 | 1:02.09 | 3:23.16 | ||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 28.56 | 1:01.45 | 4:24.61 | ||||||
2 | Gti 1 Vikings | 2004 | 4:27.11 | |||||||
GTI | 4:19.77 | |||||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 33.88 | 1:09.15 | 1:09.15 | ||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 34.43 | 1:15.77 | 2:24.92 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 28.90 | 1:02.83 | 3:27.75 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 27.70 | 59.36 | 4:27.11 | ||||||
3 | Vat 1 | 2003 | 4:30.69 | |||||||
VAT Copenhagen | 4:30.05 | |||||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 33.31 | 1:08.79 | 1:08.79 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 34.97 | 1:14.18 | 2:22.97 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 31.29 | 1:09.13 | 3:32.10 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.24 | 58.59 | 4:30.69 | ||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 0 | 4:32.38 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:23.00 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 34.04 | 1:11.91 | 1:11.91 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 35.48 | 1:16.49 | 2:28.40 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 28.53 | 1:02.37 | 3:30.77 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 29.20 | 1:01.61 | 4:32.38 | ||||||
5 | Gti2S Troldmænd | 2004 | 4:32.94 | |||||||
GTI | 4:32.86 | |||||||||
Emil Søby | 2004 | 34.53 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 37.26 | 1:18.00 | 2:28.73 | ||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 28.98 | 1:03.76 | 3:32.49 | ||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 29.29 | 1:00.45 | 4:32.94 | ||||||
6 | Næstved Drenge 1 | 0 | 4:37.73 | |||||||
Næstved IF | 6:12.27 | |||||||||
Malthe Foged | 2005 | 36.06 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 33.47 | 1:10.78 | 2:25.13 | ||||||
Petar Trkulja | 2006 | 31.54 | 1:11.99 | 3:37.12 | ||||||
Matti Andersen | 2001 | 28.47 | 1:00.61 | 4:37.73 | ||||||
7 | Gsc Drenge 2 | 2005 | 4:38.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:35.86 | |||||||||
Anders Junker | 2005 | 33.61 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 36.30 | 1:18.43 | 2:28.61 | ||||||
William Leth | 2004 | 30.78 | 1:08.14 | 3:36.75 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 29.34 | 1:01.76 | 4:38.51 | ||||||
8 | A6 Drenge 1 | 2004 | 4:41.20 | |||||||
A6 | 4:29.03 | |||||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 34.61 | 1:09.61 | 1:09.61 | ||||||
Marco Stub Olsen | 2004 | 40.67 | 1:27.19 | 2:36.80 | ||||||
Noah Tranum | 2004 | 30.81 | 1:08.69 | 3:45.49 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 26.40 | 55.71 | 4:41.20 | ||||||
9 | Herlev Knægte | 2004 | 5:24.16 | |||||||
Herlev Svømning | 5:03.30 | |||||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 38.06 | 1:19.00 | 1:19.00 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 37.72 | 1:22.72 | 2:41.72 | ||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 37.24 | 1:20.13 | 4:01.85 | ||||||
Nicolaj Cortsen | 2007 | 38.42 | 1:22.31 | 5:24.16 | ||||||
10 | Amagerbanden 1 | 2007 | 5:28.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.00 | |||||||||
Tobias Melhede | 2006 | 40.01 | 1:22.93 | 1:22.93 | ||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 43.12 | 1:33.26 | 2:56.19 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 37.16 | 1:24.83 | 4:21.02 | ||||||
Otto Cairo | 2007 | 30.98 | 1:07.41 | 5:28.43 | ||||||
11 | Amagerbanden 2 | 2007 | 5:44.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:49.00 | |||||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 41.04 | 1:25.84 | 1:25.84 | ||||||
Thorkild Bjørn | 2007 | 44.33 | 1:35.08 | 3:00.92 | ||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | 39.98 | 1:31.20 | 4:32.12 | ||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 33.05 | 1:12.42 | 5:44.54 | ||||||
12 | Herlev Talent Drenge | 2007 | 6:17.86 | |||||||
Herlev Svømning | 6:24.98 | |||||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 46.65 | 1:34.30 | 1:34.30 | ||||||
Storm Bargmann | 2007 | 46.98 | 1:40.84 | 3:15.14 | ||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 45.22 | 1:43.78 | 4:58.92 | ||||||
Victor Rønne | 2007 | 36.89 | 1:18.94 | 6:17.86 | ||||||
- | Gsc Drenge 1 | 2004 | DSQ | EFB 50m SW 6.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:30.25 | |||||||||
- | Kvik Tosser | 2005 | DSQ | Forkert rkf. SW9.3 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.10 | |||||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 36.92 | 1:16.05 | 1:16.05 | ||||||
- | Værløse Drenge | 2005 | DSQ | svøm på ryg 350m | ||||||
Værløse Svømmeklub | 5:25.27 | |||||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 37.22 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 41.12 | 1:28.30 | 2:43.88 | ||||||
Noah Lester | 2006 | 40.33 | 1:29.64 | 4:13.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:32 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Rosenberg | 2003 | 540 | 1:09.70 | 2:23.67 | 3:37.20 | 4:50.26 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:49.68 | |||||||||
2 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 514 | 1:10.83 | 2:25.17 | 3:40.11 | 4:55.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:48.36 | |||||||||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 486 | 1:09.27 | 2:25.22 | 3:43.66 | 5:00.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:50.00 | |||||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 486 | 1:12.65 | 2:31.04 | 3:46.68 | 5:00.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:02.23 | |||||||||
5 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 451 | 1:12.84 | 2:30.60 | 3:49.87 | 5:08.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:01.95 | |||||||||
6 | Line Thode Møller | 2004 | 441 | 1:14.34 | 2:34.12 | 3:55.04 | 5:10.60 | |||
Farum Svømmeklub | 5:10.87 | |||||||||
- | Ida Hebeltoft | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 5:07.05 | |||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 512 | 1:11.58 | 2:27.54 | 3:43.37 | 4:55.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:47.11 | |||||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 487 | 1:09.75 | 2:26.05 | 3:43.24 | 5:00.39 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:55.01 | |||||||||
3 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 475 | 1:13.34 | 2:31.06 | 3:48.44 | 5:02.97 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:09.49 | |||||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 470 | 1:09.86 | 2:26.82 | 3:45.80 | 5:04.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:53.71 | |||||||||
5 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 455 | 1:13.38 | 2:32.32 | 3:51.65 | 5:07.41 | |||
Greve Svømmeklub | 5:04.56 | |||||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | 453 | 1:12.81 | 2:32.52 | 3:51.88 | 5:07.72 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:57.31 | |||||||||
7 | Cecilie Rud | 2006 | 442 | 1:14.08 | 2:32.30 | 3:50.46 | 5:10.39 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:10.97 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 441 | 1:14.25 | 2:35.16 | 3:55.01 | 5:10.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:12.46 | |||||||||
9 | Molly Namensen | 2006 | 423 | 1:12.92 | 2:33.13 | 3:53.84 | 5:14.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.46 | |||||||||
10 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 406 | 1:13.72 | 2:34.59 | 3:56.35 | 5:19.26 | |||
Herlev Svømning | 5:04.46 | |||||||||
11 | Lise Refsgaard | 2005 | 390 | 1:14.45 | 2:36.49 | 4:00.28 | 5:23.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:32 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 627 | 1:01.11 | 2:06.06 | 3:12.31 | 4:17.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:16.90 | |||||||||
2 | Zilas Aarestrup | 2003 | 498 | 1:04.65 | 2:15.08 | 3:26.68 | 4:37.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:41.16 | |||||||||
3 | Mathias Parkhøi | 2003 | 488 | 1:04.41 | 2:15.87 | 3:28.52 | 4:39.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:37.13 | |||||||||
4 | Daniel Didriksen | 2002 | 443 | 1:07.27 | 2:21.79 | 3:36.23 | 4:48.67 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:43.72 | |||||||||
5 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 333 | 1:11.89 | 2:33.40 | 3:55.96 | 5:17.41 | |||
Næstved IF | 4:58.53 | |||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 560 | 1:02.23 | 2:10.66 | 3:19.26 | 4:26.87 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:18.79 | |||||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 533 | 1:05.51 | 2:15.39 | 3:24.76 | 4:31.36 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:40.27 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 499 | 1:03.76 | 2:14.52 | 3:26.31 | 4:37.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:26.82 | |||||||||
4 | Malthe Foged | 2005 | 472 | 1:03.56 | 2:15.40 | 3:29.94 | 4:42.64 | |||
Næstved IF | 4:40.19 | |||||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | 469 | 1:07.23 | 2:20.27 | 3:33.08 | 4:43.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:39.62 | |||||||||
6 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 468 | 1:06.36 | 2:20.67 | 3:33.89 | 4:43.42 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:42.24 | |||||||||
7 | Matias Munkholm | 2004 | 465 | 1:07.15 | 2:20.61 | 3:34.18 | 4:43.86 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:43.34 | |||||||||
8 | Vincent Matras | 2005 | 465 | 1:06.80 | 2:19.41 | 3:33.55 | 4:43.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:46.13 | |||||||||
9 | William Ølshøj | 2004 | 456 | 1:07.81 | 2:20.03 | 3:34.06 | 4:45.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:32.72 | |||||||||
10 | Sebastian Rendlev | 2005 | 443 | 1:09.00 | 2:23.09 | 3:36.32 | 4:48.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:48.55 | |||||||||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 441 | 1:09.22 | 2:23.42 | 3:37.72 | 4:49.09 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:44.83 | |||||||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | 421 | 1:09.24 | 2:25.06 | 3:40.86 | 4:53.50 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:48.97 | |||||||||
13 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 365 | 1:12.34 | 2:29.42 | 3:49.02 | 5:07.77 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:49.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 571 | 28.60 | ||||||
JGI Svømning | 27.35 | |||||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | 547 | 29.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.41 | |||||||||
3 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 542 | 29.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 533 | 29.26 | ||||||
H2Odense | 28.60 | |||||||||
5 | Simone Jørgensen | 1999 | 530 | 29.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
6 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 527 | 29.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
7 | Emma Stoltz | 2004 | 519 | 29.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.62 | |||||||||
8 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 515 | 29.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
9 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 502 | 29.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.36 | |||||||||
10 | Katrine Duus | 2003 | 495 | 29.98 | ||||||
Næstved IF | 29.60 | |||||||||
11 | Ida Juul Grønning | 2004 | 494 | 30.01 | ||||||
H2Odense | 30.44 | |||||||||
12 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 490 | 30.09 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
13 | Lærke Blond | 2003 | 483 | 30.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.61 | |||||||||
14 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 481 | 30.27 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 30.08 | |||||||||
15 | Ida Hebeltoft | 2003 | 474 | 30.42 | ||||||
Herlev Svømning | 30.22 | |||||||||
16 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 473 | 30.45 | ||||||
H2Odense | 29.61 | |||||||||
17 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 468 | 30.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
18 | Frederikke Elster | 2004 | 466 | 30.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
19 | Mathilde Svendsen | 2004 | 466 | 30.60 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
20 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 465 | 30.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
21 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 458 | 30.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.22 | |||||||||
22 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 445 | 31.08 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.35 | |||||||||
23 | Astrid Permin | 2003 | 444 | 31.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.43 | |||||||||
24 | Isabella Rosenberg | 2003 | 429 | 31.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.23 | |||||||||
25 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 427 | 31.51 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.99 | |||||||||
26 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 425 | 31.56 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
27 | Silja Mortensen | 2003 | 421 | 31.65 | ||||||
Albertslund IF | 31.35 | |||||||||
28 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 419 | 31.69 | ||||||
Næstved IF | 31.90 | |||||||||
29 | Laura Kristensen | 2004 | 412 | 31.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.77 | |||||||||
30 | Amalie Schou | 2003 | 408 | 31.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.84 | |||||||||
31 | Laura Thomadsen | 2004 | 402 | 32.13 | ||||||
Albertslund IF | 33.76 | |||||||||
32 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 391 | 32.45 | ||||||
Næstved IF | 32.58 | |||||||||
33 | Barbara Ammentorp | 2003 | 387 | 32.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
34 | Julie Wolter | 2003 | 386 | 32.59 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.73 | |||||||||
35 | Olivia My Nielsen | 2004 | 376 | 32.87 | ||||||
Næstved IF | 33.76 | |||||||||
36 | Ida Oest | 2003 | 367 | 33.12 | ||||||
Herlev Svømning | 33.35 | |||||||||
37 | Astrid Høffer | 2004 | 364 | 33.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.32 | |||||||||
38 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 361 | 33.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
39 | Nora Kejser | 2004 | 337 | 34.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.20 | |||||||||
40 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 329 | 34.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.76 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 570 | 28.61 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.82 | |||||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | 512 | 29.65 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 503 | 29.83 | ||||||
Herlev Svømning | 30.00 | |||||||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 500 | 29.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.01 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 494 | 30.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 493 | 30.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.46 | |||||||||
7 | Agnete Boelt | 2006 | 489 | 30.12 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.98 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 489 | 30.12 | ||||||
VAT Copenhagen | 29.47 | |||||||||
9 | Liva la Cour | 2006 | 488 | 30.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.31 | |||||||||
10 | Caroline Koch | 2005 | 484 | 30.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.09 | |||||||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | 482 | 30.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.91 | |||||||||
12 | Filippa Eiler | 2005 | 470 | 30.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.15 | |||||||||
13 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 468 | 30.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
14 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 465 | 30.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | |||||||||
15 | Anna R. Strøbek | 2005 | 462 | 30.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.52 | |||||||||
16 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 454 | 30.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 444 | 31.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.56 | |||||||||
18 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 437 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | |||||||||
19 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 430 | 31.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.66 | |||||||||
20 | Lise Refsgaard | 2005 | 429 | 31.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.43 | |||||||||
21 | Astrid Mulipola | 2006 | 427 | 31.50 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.49 | |||||||||
22 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 425 | 31.54 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
23 | Alma Møller-Ern | 2006 | 425 | 31.55 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.02 | |||||||||
24 | Annika Køhn | 2005 | 424 | 31.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.22 | |||||||||
25 | Alba Mantoni | 2006 | 421 | 31.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.19 | |||||||||
26 | Josefine Staudt | 2005 | 417 | 31.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
26 | Monika Dragieva | 2006 | 417 | 31.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
28 | Victoria W. Stahl | 2005 | 416 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | |||||||||
29 | Freja Juul | 2006 | 413 | 31.84 | ||||||
Næstved IF | 32.32 | |||||||||
30 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 410 | 31.92 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
31 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 409 | 31.95 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 31.74 | |||||||||
32 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 404 | 32.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.60 | |||||||||
33 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 403 | 32.11 | ||||||
Næstved IF | 32.95 | |||||||||
34 | Amalie Backhausen | 2006 | 399 | 32.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.67 | |||||||||
35 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 396 | 32.29 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.63 | |||||||||
36 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 394 | 32.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
37 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 391 | 32.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.61 | |||||||||
38 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 389 | 32.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.04 | |||||||||
39 | Filippa Walløe | 2005 | 389 | 32.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.82 | |||||||||
40 | Mille Giolbas | 2006 | 386 | 32.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.93 | |||||||||
41 | Liva Wissing | 2006 | 382 | 32.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.74 | |||||||||
42 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 379 | 32.78 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.97 | |||||||||
43 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 374 | 32.91 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.77 | |||||||||
44 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 374 | 32.92 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
45 | Sofija Rønne | 2006 | 370 | 33.03 | ||||||
Herlev Svømning | 34.44 | |||||||||
46 | Leonora Franck | 2006 | 368 | 33.10 | ||||||
Næstved IF | 33.94 | |||||||||
47 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 366 | 33.17 | ||||||
Herlev Svømning | 34.25 | |||||||||
48 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 361 | 33.30 | ||||||
Herlev Svømning | 34.31 | |||||||||
49 | Luna Larsson | 2006 | 361 | 33.31 | ||||||
Herlev Svømning | 33.96 | |||||||||
50 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 357 | 33.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
51 | Luna Luminari | 2005 | 354 | 33.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.70 | |||||||||
52 | Liva Gydesen | 2005 | 352 | 33.59 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 32.98 | |||||||||
53 | Katja Poulsen | 2006 | 348 | 33.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.73 | |||||||||
54 | Julia Tholstrup | 2005 | 346 | 33.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.49 | |||||||||
55 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 346 | 33.79 | ||||||
Næstved IF | 34.45 | |||||||||
56 | Mille Hansen | 2005 | 343 | 33.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.59 | |||||||||
57 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 341 | 33.95 | ||||||
Herlev Svømning | 34.32 | |||||||||
58 | Anna Merl Larsen | 2006 | 340 | 33.97 | ||||||
JGI Svømning | 35.21 | |||||||||
59 | Sofie Larsen | 2006 | 340 | 33.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.01 | |||||||||
60 | Henriette Roos | 2006 | 339 | 34.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
61 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 331 | 34.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.90 | |||||||||
62 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 324 | 34.55 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
63 | Malene Dithmar | 2006 | 323 | 34.57 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.52 | |||||||||
64 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 311 | 35.00 | ||||||
Herlev Svømning | 34.35 | |||||||||
65 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 310 | 35.03 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
66 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 308 | 35.11 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.59 | |||||||||
67 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 306 | 35.20 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.53 | |||||||||
68 | Laura Friis Justesen | 2006 | 276 | 36.43 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.08 | |||||||||
69 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 248 | 37.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.49 | |||||||||
70 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 162 | 43.45 | ||||||
Herlev Svømning | 44.45 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 526 | 29.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.19 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | 494 | 30.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.42 | |||||||||
3 | Astrid Nørgaard | 2007 | 373 | 32.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
4 | Kristine Dupont | 2007 | 368 | 33.09 | ||||||
Herlev Svømning | 32.98 | |||||||||
5 | Smilla Hauge | 2007 | 366 | 33.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.60 | |||||||||
6 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 338 | 34.05 | ||||||
Næstved IF | 37.78 | |||||||||
7 | Natasja Boesgaard | 2007 | 326 | 34.45 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
8 | Mille-Mai Krog | 2007 | 321 | 34.64 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.36 | |||||||||
8 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 321 | 34.64 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
10 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 310 | 35.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.12 | |||||||||
11 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 305 | 35.22 | ||||||
Herlev Svømning | 34.85 | |||||||||
12 | Anna Powers | 2007 | 297 | 35.56 | ||||||
Herlev Svømning | 35.30 | |||||||||
13 | Laura Jørgensen | 2007 | 292 | 35.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.87 | |||||||||
14 | Amanda Aidinian | 2007 | 292 | 35.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | |||||||||
15 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 284 | 36.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.34 | |||||||||
16 | Zenia Englund | 2008 | 281 | 36.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.70 | |||||||||
17 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 269 | 36.73 | ||||||
Næstved IF | 37.02 | |||||||||
18 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 262 | 37.08 | ||||||
JGI Svømning | 36.83 | |||||||||
19 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 261 | 37.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.50 | |||||||||
20 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 261 | 37.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.43 | |||||||||
21 | Josephine Michelsen | 2007 | 260 | 37.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.69 | |||||||||
22 | Ana Bogdanovic | 2008 | 255 | 37.41 | ||||||
Herlev Svømning | 40.91 | |||||||||
23 | Selma Frederiksen | 2008 | 242 | 38.03 | ||||||
Næstved IF | 38.05 | |||||||||
24 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 234 | 38.50 | ||||||
Herlev Svømning | 40.11 | |||||||||
25 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 224 | 39.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.77 | |||||||||
26 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 222 | 39.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.91 | |||||||||
27 | Ida Fam | 2008 | 198 | 40.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.75 | |||||||||
28 | Sofia Tang | 2008 | 198 | 40.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.52 | |||||||||
29 | Vigga Skou | 2008 | 196 | 40.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.97 | |||||||||
30 | Adia Brekling | 2008 | 195 | 40.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.67 | |||||||||
31 | Nicoline Svingel | 2008 | 169 | 42.84 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 47.86 | |||||||||
32 | Mille Reimer | 2008 | 166 | 43.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.64 | |||||||||
33 | Patricia Christensen | 2007 | 121 | 47.85 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
- | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Weiss | 2001 | 543 | 25.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.99 | |||||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 537 | 25.72 | ||||||
Herlev Svømning | 26.21 | |||||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 529 | 25.84 | ||||||
Næstved IF | 24.67 | |||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 521 | 25.97 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.00 | |||||||||
5 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 494 | 26.44 | ||||||
JGI Svømning | 26.69 | |||||||||
6 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 490 | 26.52 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 26.48 | |||||||||
7 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 466 | 26.96 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.73 | |||||||||
8 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 442 | 27.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.74 | |||||||||
9 | Jonas Ejby | 2000 | 432 | 27.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.57 | |||||||||
10 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 412 | 28.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.43 | |||||||||
11 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 388 | 28.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.56 | |||||||||
12 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 357 | 29.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.76 | |||||||||
13 | Malte Hjalholt | 2003 | 345 | 29.81 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.54 | |||||||||
14 | David Kristensen | 2003 | 336 | 30.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.20 | |||||||||
15 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 329 | 30.26 | ||||||
Næstved IF | 30.35 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 521 | 25.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.57 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 490 | 26.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.50 | |||||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | 458 | 27.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | |||||||||
4 | Nicklas Plank | 2004 | 457 | 27.14 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.37 | |||||||||
5 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 443 | 27.42 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
6 | William Leth | 2004 | 429 | 27.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 425 | 27.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
8 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 424 | 27.83 | ||||||
JGI Svømning | 28.01 | |||||||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 422 | 27.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
10 | Tobias Rosengaard | 2005 | 421 | 27.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.71 | |||||||||
11 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 419 | 27.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.13 | |||||||||
12 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 417 | 27.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
13 | Viggo Prehn | 2004 | 414 | 28.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.69 | |||||||||
14 | Malthe Foged | 2005 | 410 | 28.13 | ||||||
Næstved IF | 28.26 | |||||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 405 | 28.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.29 | |||||||||
16 | Daniel Bastholm | 2005 | 405 | 28.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
17 | Emil Søby | 2004 | 402 | 28.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.36 | |||||||||
18 | Jonathan Beck | 2004 | 401 | 28.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.81 | |||||||||
19 | Rasmus Capion | 2005 | 399 | 28.38 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.50 | |||||||||
20 | Nicholas Simson | 2005 | 399 | 28.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.44 | |||||||||
21 | Mads Holger From | 2004 | 398 | 28.42 | ||||||
JGI Svømning | 29.61 | |||||||||
22 | William Bogø Andersen | 2005 | 396 | 28.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
23 | Noah Tranum | 2004 | 389 | 28.63 | ||||||
JGI Svømning | 29.82 | |||||||||
24 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 388 | 28.66 | ||||||
Herlev Svømning | 28.73 | |||||||||
24 | Mads Liechti | 2004 | 388 | 28.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.10 | |||||||||
26 | August Arup Neergaard | 2005 | 381 | 28.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.57 | |||||||||
27 | Sebastian Rendlev | 2005 | 377 | 28.93 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.55 | |||||||||
28 | Alex Baes Maidens | 2004 | 375 | 28.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.38 | |||||||||
29 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 374 | 29.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
30 | Jeppe Kjær | 2004 | 373 | 29.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.70 | |||||||||
31 | Villads Arfelt | 2004 | 371 | 29.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.12 | |||||||||
32 | Cilas Madsen | 2005 | 371 | 29.10 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
33 | Mathias Lindgaard | 2004 | 370 | 29.11 | ||||||
Herlev Svømning | 29.39 | |||||||||
34 | Louie Hermansen | 2004 | 369 | 29.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.86 | |||||||||
35 | Tao Tang | 2005 | 367 | 29.19 | ||||||
Næstved IF | 31.56 | |||||||||
36 | Marco Stub Olsen | 2004 | 359 | 29.41 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 29.48 | |||||||||
37 | Sune Vergmann | 2005 | 353 | 29.58 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.64 | |||||||||
38 | Alexander Griffin | 2004 | 350 | 29.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.88 | |||||||||
39 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 344 | 29.84 | ||||||
JGI Svømning | 30.36 | |||||||||
40 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 342 | 29.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.52 | |||||||||
41 | Anders Junker | 2005 | 330 | 30.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
42 | Alexander Hillhouse | 2004 | 328 | 30.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.76 | |||||||||
43 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 326 | 30.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
44 | Lucas Svej | 2005 | 325 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.86 | |||||||||
45 | Mads Sørensen | 2005 | 324 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.81 | |||||||||
46 | Mads Naver | 2004 | 317 | 30.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.98 | |||||||||
47 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 316 | 30.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.14 | |||||||||
48 | Martin Munch Svendson | 2005 | 280 | 31.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.35 | |||||||||
49 | Mathias Olsen | 2005 | 279 | 31.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
50 | Marius Mains | 2005 | 276 | 32.09 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
50 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 276 | 32.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.86 | |||||||||
52 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 275 | 32.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
53 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 270 | 32.34 | ||||||
Herlev Svømning | 34.02 | |||||||||
54 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 267 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.62 | |||||||||
55 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 245 | 33.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.90 | |||||||||
56 | Frederik Rasmussen | 2005 | 245 | 33.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.25 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Cairo | 2007 | 336 | 30.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | |||||||||
2 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 313 | 30.77 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
3 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 289 | 31.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | |||||||||
4 | William Larsen | 2006 | 285 | 31.76 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.82 | |||||||||
5 | Tobias Melhede | 2006 | 278 | 32.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.62 | |||||||||
6 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 276 | 32.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.61 | |||||||||
7 | Emil Espinoza | 2006 | 266 | 32.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.97 | |||||||||
8 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 255 | 32.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.92 | |||||||||
9 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 247 | 33.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.26 | |||||||||
10 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 245 | 33.38 | ||||||
Næstved IF | 34.34 | |||||||||
11 | Thorkild Bjørn | 2007 | 245 | 33.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.16 | |||||||||
12 | Mathias Larsen | 2007 | 233 | 33.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.21 | |||||||||
13 | Carl S. Sørensen | 2006 | 228 | 34.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.70 | |||||||||
14 | Storm Bargmann | 2007 | 215 | 34.87 | ||||||
Herlev Svømning | 36.50 | |||||||||
15 | Asger Friis Justesen | 2008 | 213 | 35.00 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.44 | |||||||||
16 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 207 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.15 | |||||||||
17 | Victor Rønne | 2007 | 204 | 35.47 | ||||||
Herlev Svømning | 36.93 | |||||||||
18 | Aksel Kirkelund | 2007 | 192 | 36.20 | ||||||
Herlev Svømning | 38.50 | |||||||||
19 | Jeppe Nielsen | 2007 | 191 | 36.30 | ||||||
Næstved IF | 36.32 | |||||||||
20 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 180 | 36.99 | ||||||
Herlev Svømning | 37.93 | |||||||||
21 | Simon Dines Hansen | 2006 | 177 | 37.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.46 | |||||||||
22 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 173 | 37.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.63 | |||||||||
23 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 165 | 38.09 | ||||||
Herlev Svømning | 40.44 | |||||||||
24 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 163 | 38.27 | ||||||
Herlev Svømning | 43.12 | |||||||||
25 | Lukas Hansen | 2008 | 150 | 39.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.18 | |||||||||
26 | Theodor Reino Ikkala | 2009 | 116 | 42.78 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 45.73 | |||||||||
27 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 113 | 43.24 | ||||||
Herlev Svømning | 43.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Duus | 2003 | 460 | 37.41 | 1:17.95 | 1:59.74 | 2:40.69 | |||
Næstved IF | 2:33.51 | |||||||||
2 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 449 | 38.23 | 1:19.21 | 2:00.71 | 2:41.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.03 | |||||||||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 430 | 37.40 | 1:18.46 | 2:00.85 | 2:44.27 | |||
JGI Svømning | 2:29.58 | |||||||||
4 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 414 | 39.75 | 1:22.75 | 2:06.11 | 2:46.42 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:46.30 | |||||||||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | 396 | 38.78 | 1:20.54 | 2:04.64 | 2:48.85 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:39.21 | |||||||||
6 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 396 | 38.63 | 1:22.68 | 2:06.21 | 2:48.94 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:45.00 | |||||||||
7 | Silja Mortensen | 2003 | 394 | 38.81 | 1:21.02 | 2:05.10 | 2:49.09 | |||
Albertslund IF | 2:47.30 | |||||||||
8 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 388 | 39.53 | 1:22.79 | 2:07.36 | 2:49.97 | |||
Næstved IF | 2:45.46 | |||||||||
9 | Nora Kejser | 2004 | 371 | 40.44 | 1:24.06 | 2:08.81 | 2:52.59 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:48.14 | |||||||||
10 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 359 | 41.31 | 1:24.78 | 2:09.49 | 2:54.48 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.56 | |||||||||
11 | Laura Kristensen | 2004 | 348 | 41.43 | 1:26.92 | 2:12.47 | 2:56.23 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.87 | |||||||||
12 | Asta H Jensen | 2000 | 301 | 44.90 | 1:32.35 | 2:19.58 | 3:05.07 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:02.49 | |||||||||
- | Katrine Mørkeberg | 2004 | DNS | |||||||
Næstved IF | 3:02.86 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Olivarius | 2005 | 500 | 37.38 | 1:17.73 | 1:57.24 | 2:36.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.70 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 486 | 37.23 | 1:17.80 | 1:58.23 | 2:37.78 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.33 | |||||||||
3 | Catrine Porsdal | 2005 | 479 | 37.64 | 1:17.61 | 1:58.82 | 2:38.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.97 | |||||||||
4 | Camilla Porsdal | 2005 | 471 | 38.02 | 1:18.26 | 1:59.41 | 2:39.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.58 | |||||||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 468 | 37.21 | 1:18.39 | 1:58.85 | 2:39.72 | |||
JGI Svømning | 2:33.06 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 465 | 37.55 | 1:18.14 | 1:59.36 | 2:40.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.25 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 460 | 38.39 | 1:18.45 | 1:59.70 | 2:40.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.39 | |||||||||
8 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 437 | 38.87 | 1:20.40 | 2:02.47 | 2:43.40 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:44.87 | |||||||||
9 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 410 | 39.59 | 1:22.50 | 2:05.69 | 2:46.89 | |||
Herlev Svømning | 2:41.03 | |||||||||
10 | Caroline Koch | 2005 | 407 | 39.18 | 1:21.10 | 2:04.28 | 2:47.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.95 | |||||||||
11 | Molly Szczepanski | 2006 | 406 | 40.07 | 1:22.65 | 2:05.11 | 2:47.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.81 | |||||||||
12 | Julia Tholstrup | 2005 | 404 | 40.36 | 1:22.93 | 2:06.61 | 2:47.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.62 | |||||||||
13 | Siv Reimer | 2006 | 404 | 38.44 | 1:21.69 | 2:05.61 | 2:47.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.34 | |||||||||
14 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 403 | 38.84 | 1:21.55 | 2:05.70 | 2:47.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.06 | |||||||||
15 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 400 | 38.64 | 1:20.89 | 2:04.89 | 2:48.25 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:43.19 | |||||||||
16 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 399 | 40.84 | 1:24.32 | 2:06.56 | 2:48.51 | |||
Næstved IF | 2:47.99 | |||||||||
17 | Mathilde Rømer | 2006 | 398 | 38.85 | 1:21.38 | 2:04.85 | 2:48.54 | |||
Farum Svømmeklub | 3:00.25 | |||||||||
18 | Victoria W. Stahl | 2005 | 397 | 38.42 | 1:21.11 | 2:05.41 | 2:48.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.25 | |||||||||
19 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 396 | 41.04 | 1:24.89 | 2:07.68 | 2:48.86 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:56.48 | |||||||||
20 | Katja Poulsen | 2006 | 388 | 38.91 | 1:22.28 | 2:06.85 | 2:49.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.97 | |||||||||
21 | Julie Segato | 2005 | 385 | 40.13 | 1:23.84 | 2:08.25 | 2:50.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:50.99 | |||||||||
22 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 379 | 39.05 | 1:21.75 | 2:07.22 | 2:51.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.54 | |||||||||
23 | Molly Namensen | 2006 | 378 | 40.61 | 1:24.40 | 2:08.58 | 2:51.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 372 | 40.40 | 1:24.52 | 2:09.14 | 2:52.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.26 | |||||||||
25 | Frida Høj Andersen | 2005 | 370 | 40.21 | 1:23.99 | 2:08.95 | 2:52.66 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:45.43 | |||||||||
26 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 369 | 40.84 | 1:24.42 | 2:09.07 | 2:52.87 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:54.16 | |||||||||
27 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 365 | 40.38 | 1:24.00 | 2:08.96 | 2:53.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.18 | |||||||||
28 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 364 | 40.23 | 1:24.28 | 2:09.22 | 2:53.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.01 | |||||||||
29 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 360 | 41.84 | 1:26.70 | 2:11.81 | 2:54.38 | |||
Herlev Svømning | 2:51.68 | |||||||||
30 | Julie Merl Larsen | 2005 | 353 | 42.00 | 1:26.25 | 2:11.42 | 2:55.44 | |||
JGI Svømning | 3:07.76 | |||||||||
31 | Amalie Backhausen | 2006 | 352 | 40.42 | 1:24.89 | 2:10.71 | 2:55.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.41 | |||||||||
32 | Luna Larsson | 2006 | 346 | 42.85 | 1:29.64 | 2:14.81 | 2:56.64 | |||
Herlev Svømning | 3:01.69 | |||||||||
33 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 338 | 41.70 | 1:27.53 | 2:12.64 | 2:57.93 | |||
Herlev Svømning | 3:01.51 | |||||||||
34 | Cecilie Rud | 2006 | 337 | 42.01 | 1:26.88 | 2:12.82 | 2:58.26 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.69 | |||||||||
35 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 331 | 42.13 | 1:27.34 | 2:13.73 | 2:59.34 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:22.04 | |||||||||
36 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 327 | 42.16 | 1:27.68 | 2:14.78 | 2:59.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.12 | |||||||||
37 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 314 | 43.24 | 1:29.95 | 2:17.11 | 3:02.42 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:01.95 | |||||||||
38 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 310 | 40.77 | 1:27.46 | 2:16.67 | 3:03.22 | |||
Næstved IF | 3:00.79 | |||||||||
39 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 283 | 43.77 | 1:32.43 | 2:21.35 | 3:08.95 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:06.26 | |||||||||
40 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 266 | 46.07 | 1:36.21 | 2:26.81 | 3:12.85 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:29.20 | |||||||||
41 | Liva Wissing | 2006 | 265 | 46.15 | 1:34.76 | 2:24.81 | 3:13.13 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:14.51 | |||||||||
42 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 253 | 47.45 | 1:38.71 | 2:29.10 | 3:15.98 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
43 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 208 | 47.66 | 1:42.21 | 2:37.30 | 3:29.08 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
- | Lara Smerdal | 2006 | DSQ | SW 64 efb 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.00 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | 351 | 42.33 | 1:27.89 | 2:13.34 | 2:55.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.64 | |||||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | 335 | 40.91 | 1:26.50 | 2:13.74 | 2:58.53 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:58.23 | |||||||||
3 | Laura Jørgensen | 2007 | 299 | 45.44 | 1:33.32 | 2:20.48 | 3:05.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.52 | |||||||||
4 | Nina Griffin | 2007 | 290 | 43.48 | 1:33.81 | 2:23.01 | 3:07.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:22.81 | |||||||||
5 | Edith Louise Vedel | 2007 | 289 | 43.81 | 1:31.03 | 2:20.64 | 3:07.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:50.22 | |||||||||
6 | Selma Frederiksen | 2008 | 259 | 45.66 | 1:36.64 | 2:27.62 | 3:14.51 | |||
Næstved IF | 3:19.06 | |||||||||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | 251 | 45.84 | 1:36.98 | 2:27.81 | 3:16.47 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:10.18 | |||||||||
8 | Katharina Zobel | 2007 | 239 | 46.14 | 1:36.97 | 2:29.47 | 3:19.85 | |||
Herlev Svømning | 3:23.46 | |||||||||
9 | Amanda Aidinian | 2007 | 235 | 47.43 | 1:39.56 | 2:31.34 | 3:20.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 234 | 47.89 | 1:39.52 | 2:31.24 | 3:21.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:14.60 | |||||||||
11 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 226 | 47.94 | 1:40.96 | 2:33.08 | 3:23.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.90 | |||||||||
12 | Vigga Skou | 2008 | 208 | 49.48 | 1:43.17 | 2:38.52 | 3:29.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.74 | |||||||||
13 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 202 | 48.42 | 1:42.26 | 2:37.13 | 3:31.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.35 | |||||||||
14 | Adia Brekling | 2008 | 188 | 49.30 | 1:45.48 | 2:42.00 | 3:36.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Patricia Christensen | 2007 | 183 | 51.28 | 1:46.98 | 2:43.20 | 3:38.28 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:34.61 | |||||||||
16 | Josephine Michelsen | 2007 | 180 | 52.54 | 1:47.92 | 2:44.12 | 3:39.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.95 | |||||||||
17 | Sofia Tang | 2008 | 179 | 54.29 | 1:51.81 | 2:47.94 | 3:40.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:32.31 | |||||||||
18 | Mille Reimer | 2008 | 171 | 57.07 | 1:54.80 | 2:51.49 | 3:43.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:33.97 | |||||||||
19 | Ida Fam | 2008 | 161 | 55.13 | 1:55.31 | 2:52.57 | 3:47.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:08.44 | |||||||||
- | Ingrid Ellehøj | 2007 | DSQ | SW64 Efb 150m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:33.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 475 | 34.18 | 1:11.10 | 1:48.34 | 2:23.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.62 | |||||||||
2 | Zilas Aarestrup | 2003 | 462 | 33.64 | 1:10.38 | 1:47.82 | 2:24.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.29 | |||||||||
3 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 404 | 35.52 | 1:13.84 | 1:52.92 | 2:31.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.29 | |||||||||
4 | Malte Hjalholt | 2003 | 339 | 37.67 | 1:17.94 | 1:59.37 | 2:40.45 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:33.75 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 471 | 33.91 | 1:10.82 | 1:48.19 | 2:23.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.34 | |||||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | 444 | 34.78 | 1:11.91 | 1:49.79 | 2:26.68 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:22.16 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 440 | 35.40 | 1:13.04 | 1:50.78 | 2:27.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.26 | |||||||||
4 | Louie Hansen | 2005 | 414 | 35.43 | 1:14.37 | 1:53.31 | 2:30.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.58 | |||||||||
5 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 413 | 35.08 | 1:13.53 | 1:52.83 | 2:30.17 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:26.41 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 412 | 35.66 | 1:14.05 | 1:53.35 | 2:30.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.84 | |||||||||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 412 | 35.71 | 1:13.83 | 1:52.54 | 2:30.36 | |||
Greve Svømmeklub | 2:22.16 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 393 | 36.02 | 1:15.69 | 1:54.50 | 2:32.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.53 | |||||||||
9 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 377 | 36.75 | 1:15.87 | 1:56.35 | 2:34.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.61 | |||||||||
10 | Cornelius Olsen | 2005 | 368 | 35.76 | 1:15.61 | 1:56.00 | 2:36.12 | |||
Farum Svømmeklub | 2:48.14 | |||||||||
11 | William Leander Agerskov | 2004 | 366 | 37.44 | 1:16.96 | 1:56.93 | 2:36.34 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.15 | |||||||||
12 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 360 | 37.26 | 1:16.55 | 1:57.12 | 2:37.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.83 | |||||||||
13 | Laurits Boserup | 2005 | 341 | 38.37 | 1:18.86 | 1:59.83 | 2:40.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.71 | |||||||||
14 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 325 | 37.66 | 1:19.00 | 2:01.22 | 2:42.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.79 | |||||||||
15 | Mads Sørensen | 2005 | 322 | 37.28 | 1:18.88 | 2:01.89 | 2:43.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Marco Stub Olsen | 2004 | 320 | 37.96 | 1:19.83 | 2:02.28 | 2:43.48 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:40.14 | |||||||||
17 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 315 | 37.01 | 1:15.13 | 2:00.84 | 2:44.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.08 | |||||||||
18 | Alexander Hillhouse | 2004 | 304 | 39.41 | 1:22.05 | 2:04.93 | 2:46.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.00 | |||||||||
19 | Alex Baes Maidens | 2004 | 299 | 39.46 | 1:21.90 | 2:04.79 | 2:47.37 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:40.31 | |||||||||
20 | Magnus Tullberg | 2005 | 292 | 39.15 | 1:22.39 | 2:06.00 | 2:48.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.98 | |||||||||
21 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 290 | 40.88 | 1:24.27 | 2:07.70 | 2:49.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.37 | |||||||||
22 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 287 | 38.80 | 1:20.89 | 2:06.00 | 2:49.48 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:45.99 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 284 | 40.54 | 1:22.88 | 2:06.27 | 2:50.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.60 | |||||||||
2 | Emil Espinoza | 2006 | 273 | 40.49 | 1:24.18 | 2:08.95 | 2:52.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.94 | |||||||||
3 | Tobias Melhede | 2006 | 259 | 42.66 | 1:27.11 | 2:13.36 | 2:55.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.86 | |||||||||
4 | Christian Nimb | 2006 | 254 | 41.27 | 1:26.78 | 2:13.30 | 2:56.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.21 | |||||||||
5 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 238 | 42.50 | 1:28.11 | 2:14.93 | 3:00.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.93 | |||||||||
6 | Thorkild Bjørn | 2007 | 205 | 44.84 | 1:34.18 | 2:24.15 | 3:09.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.07 | |||||||||
7 | Carl S. Sørensen | 2006 | 186 | 45.63 | 1:35.67 | 2:27.73 | 3:15.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.68 | |||||||||
8 | Asger Friis Justesen | 2008 | 184 | 46.67 | 1:38.16 | 2:28.70 | 3:16.58 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:24.00 | |||||||||
9 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 155 | 48.96 | 1:42.08 | 2:36.61 | 3:27.91 | |||
Herlev Svømning | 3:23.76 | |||||||||
10 | Simon Dines Hansen | 2006 | 151 | 49.64 | 1:43.33 | 2:37.09 | 3:30.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.01 | |||||||||
- | Oswald Lindquist | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:18.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 546 | 31.96 | 1:08.07 | |||||
H2Odense | 1:08.36 | |||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 480 | 33.28 | 1:11.05 | |||||
H2Odense | 1:11.67 | |||||||||
3 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 470 | 33.12 | 1:11.55 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 433 | 34.34 | 1:13.51 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 427 | 34.76 | 1:13.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.95 | |||||||||
6 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 426 | 34.54 | 1:13.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
7 | Frederikke Elster | 2004 | 422 | 33.66 | 1:14.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 396 | 34.11 | 1:15.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.99 | |||||||||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 368 | 35.09 | 1:17.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.26 | |||||||||
10 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 363 | 35.61 | 1:17.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
11 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 341 | 36.32 | 1:19.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
12 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 333 | 37.34 | 1:20.25 | |||||
H2Odense | 1:15.96 | |||||||||
13 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 325 | 35.50 | 1:20.86 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.76 | |||||||||
14 | Clara Schmedes | 2004 | 300 | 36.50 | 1:23.09 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.77 | |||||||||
15 | Olivia My Nielsen | 2004 | 291 | 38.19 | 1:23.96 | |||||
Næstved IF | 1:26.86 | |||||||||
16 | Freja Petersen | 2000 | 290 | 37.78 | 1:24.02 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.80 | |||||||||
17 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 276 | 39.60 | 1:25.40 | |||||
Næstved IF | 1:30.77 | |||||||||
18 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 264 | 39.79 | 1:26.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.10 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 585 | 31.36 | 1:06.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.85 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 524 | 31.70 | 1:09.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | 505 | 32.33 | 1:09.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.05 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 475 | 32.13 | 1:11.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 468 | 33.22 | 1:11.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
6 | Liva la Cour | 2006 | 447 | 35.22 | 1:12.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 444 | 34.69 | 1:12.91 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | 430 | 33.93 | 1:13.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.70 | |||||||||
9 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 389 | 35.42 | 1:16.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.83 | |||||||||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 373 | 35.03 | 1:17.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
11 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 365 | 35.99 | 1:17.80 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:16.99 | |||||||||
12 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 359 | 33.71 | 1:18.26 | |||||
VAT Copenhagen | 1:13.36 | |||||||||
13 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 357 | 35.61 | 1:18.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.93 | |||||||||
14 | Josefine Nielsen | 2005 | 355 | 35.83 | 1:18.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
15 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 338 | 36.54 | 1:19.82 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.40 | |||||||||
16 | Luna Luminari | 2005 | 336 | 36.87 | 1:20.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.96 | |||||||||
17 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 335 | 36.47 | 1:20.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.14 | |||||||||
18 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 333 | 37.61 | 1:20.24 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.82 | |||||||||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 330 | 35.64 | 1:20.50 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
20 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 329 | 37.02 | 1:20.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.64 | |||||||||
21 | Annika Køhn | 2005 | 317 | 37.30 | 1:21.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.62 | |||||||||
22 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 309 | 38.61 | 1:22.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.95 | |||||||||
23 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 309 | 38.67 | 1:22.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.60 | |||||||||
24 | Lara Smerdal | 2006 | 306 | 37.46 | 1:22.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.52 | |||||||||
25 | Catrine Porsdal | 2005 | 306 | 36.84 | 1:22.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.06 | |||||||||
26 | Anna R. Strøbek | 2005 | 295 | 37.10 | 1:23.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.96 | |||||||||
27 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 281 | 38.15 | 1:24.91 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.13 | |||||||||
28 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 265 | 38.86 | 1:26.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.33 | |||||||||
29 | Josefine Staudt | 2005 | 259 | 38.58 | 1:27.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
30 | Siv Reimer | 2006 | 245 | 39.19 | 1:28.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.69 | |||||||||
31 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 241 | 40.17 | 1:29.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:27.51 | |||||||||
32 | Luna Larsson | 2006 | 240 | 39.99 | 1:29.53 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 233 | 40.63 | 1:30.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.43 | |||||||||
34 | Sofija Rønne | 2006 | 230 | 39.98 | 1:30.78 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.35 | |||||||||
35 | Leonora Franck | 2006 | 223 | 40.67 | 1:31.67 | |||||
Næstved IF | 1:41.66 | |||||||||
36 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 222 | 40.76 | 1:31.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.65 | |||||||||
37 | Julie Segato | 2005 | 204 | 43.04 | 1:34.40 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.25 | |||||||||
38 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 191 | 42.30 | 1:36.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.86 | |||||||||
39 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 123 | 44.81 | 1:51.72 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:53.06 | |||||||||
- | Marie Skole Sørensen | 2006 | DSQ | SW83 assynk.ben | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.77 | |||||||||
- | Mathilde Willumsen | 2006 | DSQ | SW44 tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 397 | 33.82 | 1:15.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.13 | |||||||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | 228 | 42.16 | 1:31.02 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
3 | Kristine Dupont | 2007 | 222 | 40.08 | 1:31.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:29.63 | |||||||||
4 | Maja Vejborg | 2007 | 218 | 42.62 | 1:32.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.40 | |||||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | 203 | 41.60 | 1:34.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.69 | |||||||||
6 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 198 | 42.17 | 1:35.39 | |||||
Næstved IF | 1:43.31 | |||||||||
7 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 183 | 43.70 | 1:37.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.57 | |||||||||
8 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 182 | 43.41 | 1:38.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:41.86 | |||||||||
9 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 178 | 42.70 | 1:38.85 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:51.98 | |||||||||
10 | Edith Louise Vedel | 2007 | 173 | 47.21 | 1:39.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tess van der Laan | 2008 | 167 | 45.38 | 1:40.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amanda Aidinian | 2007 | 163 | 44.46 | 1:41.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.07 | |||||||||
13 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 157 | 46.29 | 1:43.06 | |||||
Næstved IF | 1:55.73 | |||||||||
14 | Smilla Hauge | 2007 | 145 | 44.80 | 1:45.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.12 | |||||||||
15 | Ana Bogdanovic | 2008 | 128 | 46.85 | 1:50.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Nina Griffin | 2007 | 120 | 47.86 | 1:52.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.46 | |||||||||
17 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 116 | 50.86 | 1:54.01 | |||||
JGI Svømning | 1:44.27 | |||||||||
18 | Josephine Michelsen | 2007 | 112 | 50.92 | 1:55.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 110 | 52.67 | 1:55.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.79 | |||||||||
20 | Nicoline Svingel | 2008 | 106 | 55.99 | 1:57.21 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:56.60 | |||||||||
- | Anna Powers | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Didriksen | 2002 | 388 | 30.94 | 1:08.29 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
2 | Victor Toftehøj | 2003 | 371 | 32.23 | 1:09.28 | |||||
JGI Svømning | 1:08.21 | |||||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 366 | 33.16 | 1:09.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.83 | |||||||||
4 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 345 | 32.68 | 1:11.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.06 | |||||||||
5 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 306 | 32.48 | 1:13.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.43 | |||||||||
6 | David Kristensen | 2003 | 262 | 36.64 | 1:17.82 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.01 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 525 | 28.24 | 1:01.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | 516 | 29.31 | 1:02.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.37 | |||||||||
3 | William Ølshøj | 2004 | 500 | 28.87 | 1:02.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.85 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 486 | 30.04 | 1:03.34 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.23 | |||||||||
5 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 463 | 29.62 | 1:04.36 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.27 | |||||||||
6 | Nicklas Plank | 2004 | 462 | 29.82 | 1:04.40 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.52 | |||||||||
7 | Casper Puggaard | 2005 | 441 | 30.44 | 1:05.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.32 | |||||||||
8 | Kasper Thorn | 2004 | 434 | 29.92 | 1:05.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
9 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 416 | 30.46 | 1:06.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.10 | |||||||||
10 | Oscar Kroos | 2004 | 409 | 31.23 | 1:07.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.49 | |||||||||
11 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 407 | 31.63 | 1:07.22 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.09 | |||||||||
12 | William Bogø Andersen | 2005 | 405 | 31.31 | 1:07.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 403 | 31.52 | 1:07.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.46 | |||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 395 | 32.04 | 1:07.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.05 | |||||||||
15 | Daniel Bastholm | 2005 | 388 | 31.76 | 1:08.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
16 | Cilas Madsen | 2005 | 384 | 30.98 | 1:08.54 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.51 | |||||||||
17 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 383 | 31.99 | 1:08.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
18 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 378 | 33.28 | 1:08.88 | |||||
JGI Svømning | 1:08.10 | |||||||||
19 | Mathias Lindgaard | 2004 | 377 | 32.07 | 1:08.94 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.41 | |||||||||
19 | William Leth | 2004 | 377 | 33.37 | 1:08.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.06 | |||||||||
21 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 372 | 32.47 | 1:09.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
22 | Lucas Svej | 2005 | 365 | 32.55 | 1:09.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.64 | |||||||||
23 | Vincent Matras | 2005 | 341 | 33.28 | 1:11.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
24 | Emil Søby | 2004 | 326 | 32.97 | 1:12.32 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.30 | |||||||||
25 | Rasmus Capion | 2005 | 322 | 32.06 | 1:12.63 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:15.05 | |||||||||
26 | Sune Vergmann | 2005 | 317 | 33.51 | 1:13.05 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.47 | |||||||||
27 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 315 | 33.07 | 1:13.19 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
28 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 307 | 32.41 | 1:13.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.94 | |||||||||
29 | Martin Munch Svendson | 2005 | 306 | 34.31 | 1:13.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.36 | |||||||||
30 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 304 | 33.64 | 1:14.05 | |||||
JGI Svømning | 1:10.84 | |||||||||
31 | Viggo Prehn | 2004 | 303 | 33.51 | 1:14.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.16 | |||||||||
32 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 302 | 34.54 | 1:14.21 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
33 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 298 | 33.23 | 1:14.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.63 | |||||||||
34 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 297 | 34.24 | 1:14.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.59 | |||||||||
35 | Mads Holger From | 2004 | 294 | 33.98 | 1:14.88 | |||||
JGI Svømning | 1:13.32 | |||||||||
36 | Villads Arfelt | 2004 | 293 | 33.96 | 1:15.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.43 | |||||||||
37 | Anders Junker | 2005 | 288 | 33.50 | 1:15.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
38 | Nicholas Simson | 2005 | 284 | 33.02 | 1:15.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.57 | |||||||||
39 | Alexander Hillhouse | 2004 | 274 | 35.01 | 1:16.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.60 | |||||||||
40 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 271 | 37.13 | 1:16.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.77 | |||||||||
41 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 270 | 35.81 | 1:17.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.45 | |||||||||
42 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 267 | 34.70 | 1:17.28 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.59 | |||||||||
43 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 263 | 36.29 | 1:17.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.12 | |||||||||
44 | Victor Bornemann | 2004 | 254 | 34.96 | 1:18.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.04 | |||||||||
45 | Frederik Rasmussen | 2005 | 228 | 36.78 | 1:21.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.99 | |||||||||
46 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 222 | 36.44 | 1:22.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.64 | |||||||||
47 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 199 | 38.50 | 1:25.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.28 | |||||||||
48 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 197 | 37.35 | 1:25.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
49 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 195 | 38.73 | 1:25.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.41 | |||||||||
50 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 174 | 38.20 | 1:29.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.26 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 294 | 34.83 | 1:14.87 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
2 | Maximillian Udar | 2006 | 288 | 33.37 | 1:15.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.29 | |||||||||
3 | Otto Cairo | 2007 | 202 | 36.32 | 1:24.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.45 | |||||||||
4 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 179 | 40.33 | 1:28.25 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.84 | |||||||||
5 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 165 | 39.98 | 1:30.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.92 | |||||||||
6 | Carl S. Sørensen | 2006 | 162 | 40.40 | 1:31.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.15 | |||||||||
7 | Christian Nimb | 2006 | 159 | 39.87 | 1:31.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.78 | |||||||||
8 | Victor Rønne | 2007 | 152 | 43.99 | 1:33.32 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.08 | |||||||||
9 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 143 | 42.01 | 1:35.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.02 | |||||||||
10 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 136 | 44.66 | 1:36.65 | |||||
Næstved IF | 1:44.82 | |||||||||
11 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 135 | 45.79 | 1:37.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.13 | |||||||||
12 | Mathias Larsen | 2007 | 130 | 45.56 | 1:38.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 120 | 44.37 | 1:40.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Asger Friis Justesen | 2008 | 99 | 44.96 | 1:47.40 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:42.40 | |||||||||
15 | Aksel Kirkelund | 2007 | 96 | 49.89 | 1:48.73 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 84 | 52.67 | 1:53.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 55 | 1:01.25 | 2:10.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:58.94 | |||||||||
18 | Lukas Hansen | 2008 | 47 | 1:03.41 | 2:17.35 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:30.00 | |||||||||
- | Oswald Lindquist | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.02 | |||||||||
- | Peter Bjerre Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Holm Møller | 2004 | 567 | 38.71 | 1:21.49 | 2:04.71 | 2:47.98 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:55.37 | |||||||||
2 | Mathilde Svendsen | 2004 | 457 | 40.60 | 1:26.28 | 2:13.68 | 3:00.59 | |||
Greve Svømmeklub | 3:02.59 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 454 | 41.21 | 1:26.90 | 2:13.66 | 3:00.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.15 | |||||||||
4 | Julie Wolter | 2003 | 417 | 43.06 | 1:29.82 | 2:18.42 | 3:06.18 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:59.06 | |||||||||
5 | Astrid Høffer | 2004 | 405 | 41.84 | 1:29.16 | 2:17.49 | 3:07.92 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:13.14 | |||||||||
6 | Asta H Jensen | 2000 | 401 | 43.44 | 1:31.78 | 2:20.49 | 3:08.49 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:05.50 | |||||||||
7 | Ida Oest | 2003 | 391 | 42.89 | 1:31.89 | 2:21.27 | 3:10.22 | |||
Herlev Svømning | 3:03.76 | |||||||||
8 | Barbara Ammentorp | 2003 | 370 | 43.45 | 1:32.91 | 2:23.28 | 3:13.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:01.44 | |||||||||
9 | Laura Kristensen | 2004 | 367 | 45.09 | 1:35.44 | 2:25.08 | 3:14.16 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:10.92 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 519 | 39.64 | 1:23.98 | 2:08.28 | 2:53.03 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.91 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 511 | 40.34 | 1:24.58 | 2:10.00 | 2:53.99 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.50 | |||||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 503 | 41.11 | 1:26.06 | 2:10.75 | 2:54.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:58.15 | |||||||||
4 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 459 | 40.83 | 1:28.46 | 2:14.92 | 3:00.33 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:58.19 | |||||||||
5 | Henriette Roos | 2006 | 434 | 42.30 | 1:29.70 | 2:17.99 | 3:03.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.48 | |||||||||
6 | Sofie Larsen | 2006 | 426 | 41.66 | 1:28.31 | 2:16.44 | 3:04.85 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.67 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 423 | 41.26 | 1:28.25 | 2:16.95 | 3:05.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.97 | |||||||||
8 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 418 | 41.07 | 1:28.37 | 2:17.17 | 3:05.95 | |||
Greve Svømmeklub | 3:03.99 | |||||||||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | 417 | 42.73 | 1:31.33 | 2:19.61 | 3:06.15 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.06 | |||||||||
10 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 415 | 42.69 | 1:30.71 | 2:18.81 | 3:06.43 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:02.12 | |||||||||
11 | Freja Juul | 2006 | 410 | 42.54 | 1:30.78 | 2:19.59 | 3:07.18 | |||
Næstved IF | 3:01.98 | |||||||||
12 | Malene Dithmar | 2006 | 410 | 42.43 | 1:30.03 | 2:18.36 | 3:07.25 | |||
Greve Svømmeklub | 3:09.37 | |||||||||
13 | Molly Szczepanski | 2006 | 402 | 41.99 | 1:29.64 | 2:18.92 | 3:08.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.94 | |||||||||
14 | Luna Luminari | 2005 | 399 | 42.29 | 1:30.23 | 2:19.81 | 3:08.93 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:02.06 | |||||||||
15 | Bianca Roos | 2006 | 399 | 42.06 | 1:30.82 | 2:20.09 | 3:08.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.29 | |||||||||
16 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 395 | 43.20 | 1:30.99 | 2:20.80 | 3:09.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.37 | |||||||||
17 | Mathilde Willumsen | 2006 | 391 | 43.30 | 1:32.55 | 2:21.98 | 3:10.17 | |||
Greve Svømmeklub | 3:29.01 | |||||||||
18 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 373 | 44.93 | 1:34.76 | 2:24.73 | 3:13.17 | |||
Greve Svømmeklub | 3:10.58 | |||||||||
19 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 372 | 43.94 | 1:33.95 | 2:23.81 | 3:13.32 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:13.89 | |||||||||
20 | Mathilde Rømer | 2006 | 372 | 43.82 | 1:33.74 | 2:23.50 | 3:13.42 | |||
Farum Svømmeklub | 3:14.80 | |||||||||
21 | Alba Mantoni | 2006 | 371 | 44.07 | 1:33.25 | 2:23.53 | 3:13.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:26.50 | |||||||||
22 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 359 | 44.55 | 1:34.83 | 2:24.79 | 3:15.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:33.88 | |||||||||
23 | Mille Giolbas | 2006 | 356 | 45.29 | 1:35.81 | 2:26.16 | 3:16.16 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:27.38 | |||||||||
24 | Julie Merl Larsen | 2005 | 347 | 44.92 | 1:35.06 | 2:26.30 | 3:17.81 | |||
JGI Svømning | 3:10.90 | |||||||||
25 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 344 | 43.93 | 1:34.25 | 2:25.65 | 3:18.39 | |||
Næstved IF | 3:16.50 | |||||||||
26 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 335 | 43.85 | 1:36.13 | 2:28.70 | 3:20.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.27 | |||||||||
27 | Filippa Walløe | 2005 | 326 | 44.32 | 1:35.75 | 2:28.66 | 3:21.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.98 | |||||||||
28 | Katja Poulsen | 2006 | 317 | 45.81 | 1:38.22 | 2:31.64 | 3:23.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:14.10 | |||||||||
29 | Liva Gydesen | 2005 | 305 | 47.57 | 1:39.61 | 2:33.46 | 3:26.56 | |||
Svømmeklubben Laksen | 3:20.09 | |||||||||
30 | Laura Friis Justesen | 2006 | 297 | 46.93 | 1:40.17 | 2:34.73 | 3:28.32 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:25.41 | |||||||||
31 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 280 | 46.99 | 1:42.22 | 2:37.09 | 3:32.42 | |||
Herlev Svømning | 3:34.96 | |||||||||
32 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 230 | 51.11 | 1:49.36 | 2:48.39 | 3:46.86 | |||
Næstved IF | 4:17.49 | |||||||||
33 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 190 | 51.94 | 1:52.77 | 2:57.49 | 4:01.85 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2007 | 353 | 46.95 | 1:37.83 | 2:28.58 | 3:16.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:18.70 | |||||||||
2 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 294 | 45.18 | 1:38.59 | 2:33.85 | 3:29.11 | |||
Næstved IF | 3:40.83 | |||||||||
3 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 292 | 47.50 | 1:40.49 | 2:35.35 | 3:29.67 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:10.04 | |||||||||
4 | Katharina Zobel | 2007 | 286 | 47.79 | 1:41.89 | 2:36.21 | 3:31.08 | |||
Herlev Svømning | 3:36.92 | |||||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | 281 | 49.21 | 1:43.91 | 2:38.95 | 3:32.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.46 | |||||||||
6 | Natasja Boesgaard | 2007 | 278 | 46.96 | 1:42.45 | 2:37.92 | 3:32.96 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Jørgensen | 2007 | 276 | 49.00 | 1:43.48 | 2:38.69 | 3:33.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:31.09 | |||||||||
8 | Anna Powers | 2007 | 242 | 49.26 | 1:47.45 | 2:46.02 | 3:42.99 | |||
Herlev Svømning | 3:54.69 | |||||||||
9 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 237 | 51.57 | 1:48.39 | 2:46.63 | 3:44.51 | |||
Næstved IF | 3:52.41 | |||||||||
10 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 211 | 51.99 | 1:51.37 | 2:52.43 | 3:53.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:37.12 | |||||||||
11 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 202 | 52.22 | 1:52.46 | 2:54.42 | 3:56.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:57.35 | |||||||||
12 | Nicoline Svingel | 2008 | 194 | 56.90 | 1:57.89 | 2:59.53 | 4:00.18 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:03.32 | |||||||||
13 | Selma Frederiksen | 2008 | 191 | 54.14 | 1:55.57 | 2:58.70 | 4:01.26 | |||
Næstved IF | 3:52.41 | |||||||||
14 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 189 | 54.36 | 1:57.02 | 3:00.20 | 4:02.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Adia Brekling | 2008 | 189 | 56.05 | 1:57.95 | 3:00.65 | 4:02.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 178 | 53.32 | 1:56.27 | 3:01.18 | 4:07.15 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Vigga Skou | 2008 | 147 | 58.89 | 2:07.26 | 3:15.83 | 4:23.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:19.63 | |||||||||
18 | Ida Fam | 2008 | 134 | 1:02.30 | 2:11.78 | 3:22.78 | 4:31.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:25.78 | |||||||||
19 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 132 | 1:02.18 | 2:11.14 | 3:22.48 | 4:32.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Legaard | 2003 | 474 | 37.39 | 1:19.91 | 2:01.61 | 2:42.87 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:43.50 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 456 | 36.63 | 1:18.91 | 2:01.89 | 2:45.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.00 | |||||||||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 447 | 35.34 | 1:16.84 | 2:00.26 | 2:46.09 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:42.60 | |||||||||
4 | Mathias Parkhøi | 2003 | 424 | 38.38 | 1:21.58 | 2:05.94 | 2:49.03 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:50.02 | |||||||||
5 | David Kristensen | 2003 | 408 | 39.02 | 1:22.53 | 2:07.21 | 2:51.23 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.72 | |||||||||
6 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 346 | 39.68 | 1:25.76 | 2:13.24 | 3:00.75 | |||
Næstved IF | 2:55.26 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 531 | 34.63 | 1:15.32 | 1:56.68 | 2:36.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.56 | |||||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | 531 | 35.58 | 1:16.44 | 1:57.39 | 2:36.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.03 | |||||||||
3 | Mads Liechti | 2004 | 478 | 37.69 | 1:18.63 | 2:00.13 | 2:42.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:42.42 | |||||||||
4 | Lucas Svej | 2005 | 424 | 38.19 | 1:21.75 | 2:05.80 | 2:49.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.78 | |||||||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | 416 | 36.35 | 1:20.09 | 2:05.03 | 2:50.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Laurits Boserup | 2005 | 415 | 37.17 | 1:20.71 | 2:05.19 | 2:50.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.29 | |||||||||
7 | Mads Naver | 2004 | 403 | 39.27 | 1:22.49 | 2:07.17 | 2:51.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.12 | |||||||||
8 | Alexander Griffin | 2004 | 398 | 38.17 | 1:22.38 | 2:07.42 | 2:52.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.07 | |||||||||
9 | Malthe Foged | 2005 | 381 | 38.59 | 1:23.20 | 2:09.40 | 2:55.07 | |||
Næstved IF | 2:45.47 | |||||||||
10 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 378 | 38.55 | 1:23.05 | 2:09.39 | 2:55.58 | |||
Greve Svømmeklub | 2:39.22 | |||||||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | 375 | 39.41 | 1:24.22 | 2:10.47 | 2:56.02 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.82 | |||||||||
12 | Magnus Tullberg | 2005 | 369 | 40.12 | 1:25.97 | 2:12.13 | 2:57.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.04 | |||||||||
13 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 363 | 40.79 | 1:25.88 | 2:12.50 | 2:58.02 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:00.25 | |||||||||
14 | Mathias Olsen | 2005 | 345 | 42.46 | 1:29.90 | 2:16.33 | 3:01.00 | |||
Greve Svømmeklub | 3:02.79 | |||||||||
15 | Marius Mains | 2005 | 324 | 41.64 | 1:29.15 | 2:17.13 | 3:04.91 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:03.42 | |||||||||
16 | Mads Sørensen | 2005 | 302 | 41.58 | 1:30.25 | 2:20.13 | 3:09.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.23 | |||||||||
17 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 301 | 44.28 | 1:33.30 | 2:21.66 | 3:09.37 | |||
Greve Svømmeklub | 3:05.63 | |||||||||
18 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 300 | 43.29 | 1:31.81 | 2:20.73 | 3:09.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.70 | |||||||||
19 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 261 | 42.98 | 1:33.27 | 2:25.85 | 3:18.63 | |||
Farum Svømmeklub | 3:18.39 | |||||||||
- | Erik Schmidt | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.70 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Larsen | 2006 | 377 | 39.33 | 1:25.10 | 2:10.62 | 2:55.80 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:16.09 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 353 | 39.75 | 1:24.44 | 2:12.18 | 2:59.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:18.66 | |||||||||
3 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 257 | 48.10 | 1:38.44 | 2:30.05 | 3:19.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:22.14 | |||||||||
4 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 255 | 45.25 | 1:37.22 | 2:29.04 | 3:20.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:14.80 | |||||||||
5 | Emil Espinoza | 2006 | 240 | 44.28 | 1:35.58 | 2:29.74 | 3:24.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:23.85 | |||||||||
6 | Thorkild Bjørn | 2007 | 228 | 47.37 | 1:40.56 | 2:34.43 | 3:27.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:26.31 | |||||||||
7 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 223 | 46.21 | 1:39.98 | 2:34.75 | 3:29.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:24.04 | |||||||||
8 | Storm Bargmann | 2007 | 197 | 49.23 | 1:45.21 | 2:42.75 | 3:38.13 | |||
Herlev Svømning | 3:45.34 | |||||||||
9 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 188 | 50.50 | 1:47.37 | 2:44.02 | 3:41.33 | |||
Næstved IF | 3:45.38 | |||||||||
10 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 171 | 53.40 | 1:52.73 | 2:51.10 | 3:48.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Simon Dines Hansen | 2006 | 169 | 50.34 | 1:49.17 | 2:49.03 | 3:49.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:47.38 | |||||||||
12 | Jeppe Nielsen | 2007 | 149 | 52.95 | 1:54.88 | 2:57.66 | 3:59.07 | |||
Næstved IF | 3:57.30 | |||||||||
13 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 113 | 56.26 | 2:03.46 | 3:13.70 | 4:22.57 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Viktor Sønder Koch | 2006 | DSQ | SW76 ej.sam.ben 150m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 33, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 2003 | 545 | 4:17.77 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:27.28 | |||||||||
Annika Køhn | 2005 | 31.23 | 1:05.15 | 1:05.15 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.07 | 1:04.27 | 2:09.42 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.02 | 1:03.48 | 3:12.90 | ||||||
Filippa Eiler | 2005 | 30.63 | 1:04.87 | 4:17.77 | ||||||
2 | Gti Amazons | 2003 | 544 | 4:18.02 | ||||||
GTI | 4:23.83 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 29.93 | 1:02.66 | 1:02.66 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 30.83 | 1:05.27 | 2:07.93 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 31.96 | 1:05.42 | 3:13.35 | ||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.41 | 1:04.67 | 4:18.02 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 0 | 519 | 4:21.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:20.00 | |||||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 30.88 | 1:06.25 | 1:06.25 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 30.11 | 1:04.81 | 2:11.06 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 31.29 | 1:05.26 | 3:16.32 | ||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 31.14 | 1:05.67 | 4:21.99 | ||||||
4 | Gsc Piger 1 | 2005 | 509 | 4:23.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.59 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 30.85 | 1:05.17 | 1:05.17 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 30.49 | 1:03.31 | 2:08.48 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 32.28 | 1:08.23 | 3:16.71 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 31.14 | 1:07.10 | 4:23.81 | ||||||
5 | Stålpiger 1 | 2003 | 465 | 4:31.74 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:29.79 | |||||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 31.97 | 1:07.13 | 1:07.13 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 31.57 | 1:08.04 | 2:15.17 | ||||||
Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 33.08 | 1:10.97 | 3:26.14 | ||||||
Josefine Nielsen | 2005 | 31.47 | 1:05.60 | 4:31.74 | ||||||
6 | A6 Piger 1 | 2001 | 461 | 4:32.64 | ||||||
A6 | 4:30.34 | |||||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 29.58 | 1:01.20 | 1:01.20 | ||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 33.44 | 1:11.21 | 2:12.41 | ||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 33.79 | 1:13.77 | 3:26.18 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 31.49 | 1:06.46 | 4:32.64 | ||||||
7 | Gti2S Hekse | 2003 | 459 | 4:32.99 | ||||||
GTI | 4:33.39 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 33.07 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 31.91 | 1:07.69 | 2:16.82 | ||||||
Clara Schmedes | 2004 | 32.45 | 1:08.06 | 3:24.88 | ||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 32.09 | 1:08.11 | 4:32.99 | ||||||
8 | Nyborg | 2002 | 457 | 4:33.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:33.15 | |||||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.55 | 1:03.97 | 1:03.97 | ||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 34.64 | 1:12.26 | 2:16.23 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 34.30 | 1:13.11 | 3:29.34 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 30.81 | 1:03.95 | 4:33.29 | ||||||
9 | Herlev Tøser | 2006 | 442 | 4:36.34 | ||||||
Herlev Svømning | 5:00.02 | |||||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 30.09 | 1:03.58 | 1:03.58 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 32.05 | 1:08.48 | 2:12.06 | ||||||
Sofija Rønne | 2006 | 33.43 | 1:11.82 | 3:23.88 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 33.97 | 1:12.46 | 4:36.34 | ||||||
10 | Næstved Piger 1 | 0 | 423 | 4:40.48 | ||||||
Næstved IF | 5:40.94 | |||||||||
Katrine Duus | 2003 | 30.62 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 33.64 | 1:12.06 | 2:16.65 | ||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 34.12 | 1:12.15 | 3:28.80 | ||||||
Freja Juul | 2006 | 33.13 | 1:11.68 | 4:40.48 | ||||||
11 | Kvik Ladies | 2007 | 412 | 4:42.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.30 | |||||||||
Katja Poulsen | 2006 | 35.44 | 1:15.92 | 1:15.92 | ||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 31.21 | 1:04.96 | 2:20.88 | ||||||
Lara Smerdal | 2006 | 34.20 | 1:10.42 | 3:31.30 | ||||||
Filippa Walløe | 2005 | 33.44 | 1:11.68 | 4:42.98 | ||||||
12 | Gsc Piger 2 | 2006 | 381 | 4:50.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:56.84 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 32.98 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 33.45 | 1:10.58 | 2:19.39 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 34.48 | 1:14.55 | 3:33.94 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 35.48 | 1:16.58 | 4:50.52 | ||||||
13 | Vsk Piger 1 | 2000 | 354 | 4:57.76 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 5:00.00 | |||||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 34.43 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 33.63 | 1:11.85 | 2:23.92 | ||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 36.33 | 1:16.50 | 3:40.42 | ||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 36.19 | 1:17.34 | 4:57.76 | ||||||
14 | Stålpiger 2 | 2000 | 349 | 4:58.95 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:42.62 | |||||||||
Astrid Nørgaard | 2007 | 34.90 | 1:12.90 | 1:12.90 | ||||||
Asta H Jensen | 2000 | 35.65 | 1:15.19 | 2:28.09 | ||||||
Natasja Boesgaard | 2007 | 36.16 | 1:17.00 | 3:45.09 | ||||||
Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 34.64 | 1:13.86 | 4:58.95 | ||||||
15 | Næstved Piger | 0 | 335 | 5:03.08 | ||||||
Næstved IF | 5:15.78 | |||||||||
Olivia My Nielsen | 2004 | 34.76 | 1:13.11 | 1:13.11 | ||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 33.53 | 1:12.17 | 2:25.28 | ||||||
Leonora Franck | 2006 | 34.65 | 1:15.96 | 3:41.24 | ||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 38.76 | 1:21.84 | 5:03.08 | ||||||
16 | A6 Piger 2 | 2005 | 333 | 5:03.70 | ||||||
A6 | 5:04.44 | |||||||||
Camille Hedvig Miolane | 2007 | 39.05 | 1:23.93 | 1:23.93 | ||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 34.15 | 1:13.86 | 2:37.79 | ||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 34.58 | 1:13.09 | 3:50.88 | ||||||
Liva Gydesen | 2005 | 34.69 | 1:12.82 | 5:03.70 | ||||||
17 | Vsk Piger 2 | 2000 | 306 | 5:12.29 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 5:30.00 | |||||||||
Freja Petersen | 2000 | 29.40 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 38.88 | 1:22.79 | 2:25.94 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 37.75 | 1:20.54 | 3:46.48 | ||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 40.63 | 1:25.81 | 5:12.29 | ||||||
18 | Kvik T1 Piger 1 | 2008 | 273 | 5:24.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.00 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 37.63 | 1:20.31 | 1:20.31 | ||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 38.54 | 1:22.13 | 2:42.44 | ||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 37.73 | 1:22.65 | 4:05.09 | ||||||
Smilla Hauge | 2007 | 36.10 | 1:19.37 | 5:24.46 | ||||||
19 | Herlev Talent Piger | 2007 | 272 | 5:24.92 | ||||||
Herlev Svømning | 5:37.76 | |||||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 37.21 | 1:20.24 | 1:20.24 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 34.38 | 1:16.67 | 2:36.91 | ||||||
Anna Powers | 2007 | 39.15 | 1:24.70 | 4:01.61 | ||||||
Katharina Zobel | 2007 | 38.48 | 1:23.31 | 5:24.92 | ||||||
20 | Kvik T1 Piger 2 | 2008 | 221 | 5:48.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:50.00 | |||||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 38.26 | 1:23.64 | 1:23.64 | ||||||
Adia Brekling | 2008 | 42.75 | 1:29.46 | 2:53.10 | ||||||
Ingrid Ellehøj | 2007 | 39.57 | 1:26.69 | 4:19.79 | ||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 41.53 | 1:28.22 | 5:48.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 34, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti 1 Vikings | 2004 | 511 | 3:55.37 | ||||||
GTI | 3:55.87 | |||||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 28.49 | 59.33 | 59.33 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 27.76 | 58.59 | 1:57.92 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 27.98 | 59.02 | 2:56.94 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 27.93 | 58.43 | 3:55.37 | ||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2004 | 472 | 4:01.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:03.72 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 28.46 | 59.24 | 59.24 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 29.33 | 1:02.08 | 2:01.32 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 28.39 | 1:00.97 | 3:02.29 | ||||||
William Leth | 2004 | 27.76 | 59.37 | 4:01.66 | ||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 0 | 471 | 4:01.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:02.01 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.55 | 59.78 | 59.78 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 29.44 | 1:02.13 | 2:01.91 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 30.19 | 1:03.38 | 3:05.29 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 26.68 | 56.56 | 4:01.85 | ||||||
4 | Gti2S Troldmænd | 2004 | 468 | 4:02.31 | ||||||
GTI | 4:07.18 | |||||||||
Cilas Madsen | 2005 | 29.65 | 1:02.83 | 1:02.83 | ||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 28.67 | 1:00.12 | 2:02.95 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 28.73 | 59.93 | 3:02.88 | ||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 28.14 | 59.43 | 4:02.31 | ||||||
5 | A6 Drenge 1 | 2004 | 452 | 4:05.23 | ||||||
A6 | 4:11.43 | |||||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 27.08 | 56.53 | 56.53 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 29.41 | 1:02.62 | 1:59.15 | ||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 29.95 | 1:03.10 | 3:02.25 | ||||||
Mads Holger From | 2004 | 30.22 | 1:02.98 | 4:05.23 | ||||||
6 | Vat 1 | 2003 | 445 | 4:06.51 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:09.00 | |||||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.63 | 58.81 | 58.81 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 29.71 | 1:02.37 | 2:01.18 | ||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 30.59 | 1:03.71 | 3:04.89 | ||||||
Nicholas Simson | 2005 | 29.17 | 1:01.62 | 4:06.51 | ||||||
7 | Næstved Drenge 1 | 0 | 427 | 4:09.91 | ||||||
Næstved IF | 4:44.15 | |||||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 27.20 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 30.58 | 1:06.75 | 2:04.22 | ||||||
Malthe Foged | 2005 | 28.76 | 1:01.71 | 3:05.93 | ||||||
Tao Tang | 2005 | 30.87 | 1:03.98 | 4:09.91 | ||||||
8 | Gsc Drenge 2 | 2005 | 372 | 4:21.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:21.63 | |||||||||
Vincent Matras | 2005 | 29.70 | 1:02.12 | 1:02.12 | ||||||
Anders Junker | 2005 | 30.30 | 1:04.61 | 2:06.73 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 30.46 | 1:04.69 | 3:11.42 | ||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 32.61 | 1:10.13 | 4:21.55 | ||||||
9 | Kvik Tosser | 2005 | 315 | 4:36.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.40 | |||||||||
Karl Svane Kristensen | 2005 | 34.13 | 1:13.32 | 1:13.32 | ||||||
Lucas Svej | 2005 | 31.56 | 1:06.46 | 2:19.78 | ||||||
Martin Munch Svendson | 2005 | 32.41 | 1:08.31 | 3:28.09 | ||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 32.13 | 1:08.50 | 4:36.59 | ||||||
10 | Amagerbanden 1 | 2007 | 297 | 4:42.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:46.00 | |||||||||
Otto Cairo | 2007 | 31.49 | 1:07.55 | 1:07.55 | ||||||
Tobias Melhede | 2006 | 33.12 | 1:09.65 | 2:17.20 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 32.59 | 1:10.22 | 3:27.42 | ||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 34.32 | 1:14.69 | 4:42.11 | ||||||
11 | Herlev Knægte | 2004 | 284 | 4:46.14 | ||||||
Herlev Svømning | 4:28.49 | |||||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 33.57 | 1:11.95 | 1:11.95 | ||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 30.35 | 1:02.63 | 2:14.58 | ||||||
Nicolaj Cortsen | 2007 | 40.41 | 1:26.80 | 3:41.38 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 30.66 | 1:04.76 | 4:46.14 | ||||||
12 | Vsk Drenge | 2005 | 232 | 5:06.32 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 5:15.00 | |||||||||
William Larsen | 2006 | 33.99 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Rasmus Capion | 2005 | 30.43 | 1:04.06 | 2:16.14 | ||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 37.50 | 1:20.32 | 3:36.46 | ||||||
Lukas Hansen | 2008 | 42.14 | 1:29.86 | 5:06.32 | ||||||
13 | Herlev Talent Drenge | 2007 | 175 | 5:36.16 | ||||||
Herlev Svømning | 5:39.82 | |||||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 39.38 | 1:24.01 | 1:24.01 | ||||||
Storm Bargmann | 2007 | 38.48 | 1:20.39 | 2:44.40 | ||||||
Victor Rønne | 2007 | 36.54 | 1:20.02 | 4:04.42 | ||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 40.55 | 1:31.74 | 5:36.16 | ||||||
- | Amagerbanden 2 | 2007 | DSQ | SW44 tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:12.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:38 |