Results for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
|
|
27.27 |
|
|
|
56.95 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oscar Isberg |
2004 |
|
|
28.21 |
|
|
|
57.83 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
|
|
28.14 |
|
|
|
58.36 |
|
|
Herlev Svømning |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Puggaard |
2005 |
|
|
28.65 |
|
|
|
58.52 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
|
28.66 |
|
|
|
58.70 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
|
|
28.39 |
|
|
|
59.06 |
|
|
Greve Svømmeklub |
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
|
|
28.34 |
|
|
|
59.53 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Bastholm |
2005 |
|
|
28.56 |
|
|
|
59.87 |
|
|
Greve Svømmeklub |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
|
|
28.95 |
|
|
|
1:00.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
|
|
29.89 |
|
|
|
1:01.32 |
|
|
Herlev Svømning |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
William Leth |
2004 |
|
|
29.30 |
|
|
|
1:01.32 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
|
|
29.76 |
|
|
|
1:01.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Søby |
2004 |
|
|
29.74 |
|
|
|
1:01.47 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
|
|
30.04 |
|
|
|
1:01.48 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
|
|
29.94 |
|
|
|
1:01.72 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Michael Halck |
2004 |
|
|
30.53 |
|
|
|
1:01.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jeppe Kjær |
2004 |
|
|
29.88 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Viggo Prehn |
2004 |
|
|
29.95 |
|
|
|
1:02.04 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicholas Simson |
2005 |
|
|
30.36 |
|
|
|
1:02.13 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
|
|
29.99 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
JGI Svømning |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
|
29.97 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
William Bogø Andersen |
2005 |
|
|
30.18 |
|
|
|
1:02.77 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Louie Hermansen |
2004 |
|
|
29.66 |
|
|
|
1:02.78 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Cilas Madsen |
2005 |
|
|
30.21 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Greve Svømmeklub |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sune Vergmann |
2005 |
|
|
30.30 |
|
|
|
1:03.02 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
William Ølshøj |
2004 |
|
|
29.39 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
|
|
29.92 |
|
|
|
1:03.48 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Rasmus Capion |
2005 |
|
|
30.48 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
|
|
31.63 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
Næstved IF |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
|
|
30.55 |
|
|
|
1:03.72 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
|
31.32 |
|
|
|
1:04.10 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
|
|
30.41 |
|
|
|
1:04.19 |
|
|
Greve Svømmeklub |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Tao Tang |
2005 |
|
|
31.50 |
|
|
|
1:04.66 |
|
|
Næstved IF |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Lucas Svej |
2005 |
|
|
31.62 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
|
|
32.70 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
JGI Svømning |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Alexander Asmussen |
2004 |
|
|
31.60 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mads Sørensen |
2005 |
|
|
31.99 |
|
|
|
1:05.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Mads Holger From |
2004 |
|
|
32.24 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
JGI Svømning |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Marco Stub Olsen |
2004 |
|
|
31.63 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Cornelius Olsen |
2005 |
|
|
31.95 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anders Junker |
2005 |
|
|
31.51 |
|
|
|
1:06.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
|
31.86 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Victor Bornemann |
2004 |
|
|
32.53 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
|
32.31 |
|
|
|
1:07.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
|
|
31.84 |
|
|
|
1:07.06 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
|
32.48 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Louie Hansen |
2005 |
|
|
32.00 |
|
|
|
1:07.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Mads Munksgaard |
2004 |
|
|
32.14 |
|
|
|
1:07.45 |
|
|
Næstved IF |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
|
|
32.30 |
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Magnus Kiemer |
2005 |
|
|
33.33 |
|
|
|
1:08.93 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Frederik Knakkergaard |
2005 |
|
|
33.16 |
|
|
|
1:09.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Mathias Olsen |
2005 |
|
|
33.88 |
|
|
|
1:09.87 |
|
|
Greve Svømmeklub |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Marius Mains |
2005 |
|
|
33.87 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
|
33.78 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
|
|
33.17 |
|
|
|
1:10.63 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
|
|
33.95 |
|
|
|
1:10.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Martin Munch Svendson |
2005 |
|
|
34.01 |
|
|
|
1:10.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
|
|
33.84 |
|
|
|
1:11.96 |
|
|
Herlev Svømning |
1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Mathias W. Rasmussen |
2005 |
|
|
33.77 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
|
|
35.15 |
|
|
|
1:13.24 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
JGI Svømning |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magnus Tullberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 44 tyvstart |
|
Sigma Swim Birkerød |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|