Tulokset Neppan Knatte 27 jan
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 1, 8x25m Benspark, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn | 0 | Södertörns Simsällskap | 3:27.57 | ||||||
Juni Stenbacka | 2007 | |||||||||
Andre Er | 2007 | 26.79 | 26.79 | |||||||
Jasmin Nassiri | 2007 | |||||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | |||||||||
Anton Chubakov | 2010 | 1:35.34 | 1:35.34 | |||||||
Linnea Turegård | 2008 | |||||||||
Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | 3:27.57 | 3:27.57 | |||||||
2 | SK Neptun | 0 | Simklubben Neptun | 3:34.24 | ||||||
Robert Zhang | 2009 | |||||||||
Thelma Verdier | 2011 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Leo Junlén | 2009 | |||||||||
Lovisa Emanuelsson | 2009 | 53.45 | 53.45 | |||||||
William Hammarén | 2008 | |||||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 1:49.02 | 1:49.02 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | |||||||||
Signe Mueller | 2007 | 3:34.24 | 3:34.24 | |||||||
3 | Polisensim | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 3:35.32 | ||||||
Gustav Stridh | 2008 | |||||||||
Elisa Olsson | 2007 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Frank Floren | 2007 | |||||||||
Hedda Wallinder-Mähler | 2009 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Eric Svensson | 2008 | |||||||||
Evelina Kopparberg | 2009 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Sandra Ignatjovic | 2007 | |||||||||
Jonatan Frisendahl | 2008 | 3:35.32 | 3:35.32 | |||||||
4 | Tyresö Simsällskap | 0 | Tyresö Simsällskap | 3:59.83 | ||||||
Fidelie Börnesson | 2007 | |||||||||
Erik Förborgen | 2008 | 53.87 | 53.87 | |||||||
Vilgot Hårding-Nordkvist | 2008 | |||||||||
Ella Pahlén | 2007 | 1:14.15 | 1:14.15 | |||||||
Vladislav Mashkov | 2008 | |||||||||
Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | 1:53.69 | 1:53.69 | |||||||
Wilma Jernberg | 2007 | |||||||||
Emmy Skånstad Fant | 2007 | 3:59.83 | 3:59.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 17.76 | ||||||
2 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 20.78 | ||||||
3 | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | 24.95 | ||||||
- | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thelma Verdier | 2011 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 18.64 | ||||||
2 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 19.93 | ||||||
3 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 20.36 | ||||||
4 | Evelina Kopparberg | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 21.15 | ||||||
5 | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | 24.91 | ||||||
6 | Linn Berggren | 2009 | Simklubben Neptun | 26.30 | ||||||
- | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 19.97 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 20.72 | ||||||
2 | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | 21.40 | ||||||
3 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 28.85 | ||||||
- | Alexander Kvarfordh Andres | 2009 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 42.47 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.38 | ||||||
2 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 39.73 | ||||||
3 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 40.34 | ||||||
4 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.48 | ||||||
5 | Viktoria Milic | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 40.77 | ||||||
6 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 42.02 | ||||||
7 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 42.81 | ||||||
8 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 43.74 | ||||||
9 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 44.55 | ||||||
10 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 46.54 | ||||||
11 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.35 | ||||||
12 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 53.38 | ||||||
13 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 54.46 | ||||||
14 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 54.68 | ||||||
- | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 32.34 | ||||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 32.86 | ||||||
3 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.84 | ||||||
4 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 38.07 | ||||||
5 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 38.82 | ||||||
6 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 39.24 | ||||||
7 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 39.63 | ||||||
8 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 40.39 | ||||||
9 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.48 | ||||||
10 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 41.71 | ||||||
11 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.97 | ||||||
12 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.04 | ||||||
13 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 48.61 | ||||||
14 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.87 | ||||||
15 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 50.95 | ||||||
16 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.49 | ||||||
17 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 53.65 | ||||||
18 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 54.01 | ||||||
19 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 56.33 | ||||||
20 | Anna Sundqvist | 2007 | Tyresö Simsällskap | 1:01.15 | ||||||
- | Denise Sörnäs | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 44.47 | ||||||
2 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 48.31 | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 33.48 | ||||||
2 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.04 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 44.94 | ||||||
4 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 46.07 | ||||||
5 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 47.11 | ||||||
6 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 47.28 | ||||||
7 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 50.74 | ||||||
8 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 52.92 | ||||||
9 | Erik Förborgen | 2008 | Tyresö Simsällskap | 53.87 | ||||||
10 | Vilgot Hårding-Nordkvist | 2008 | Tyresö Simsällskap | 55.08 | ||||||
- | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 31.22 | ||||||
2 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 35.09 | ||||||
3 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 37.23 | ||||||
4 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 37.94 | ||||||
5 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.49 | ||||||
6 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 40.83 | ||||||
7 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 41.46 | ||||||
8 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 41.59 | ||||||
9 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 43.50 | ||||||
10 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.56 | ||||||
11 | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.99 | ||||||
12 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 52.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 43.24 | ||||||
2 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 49.63 | ||||||
3 | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | 55.58 | ||||||
- | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thelma Verdier | 2011 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.83 | ||||||
2 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 44.85 | ||||||
3 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 45.97 | ||||||
4 | Evelina Kopparberg | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 48.01 | ||||||
5 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 48.17 | ||||||
6 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Simklubben Neptun | 48.60 | ||||||
7 | Hedda Wallinder-Mähler | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 49.60 | ||||||
8 | Matilda Ireby | 2009 | Tyresö Simsällskap | 49.90 | ||||||
9 | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | 57.49 | ||||||
10 | Linn Berggren | 2009 | Simklubben Neptun | 1:01.04 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 42.37 | ||||||
2 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.85 | ||||||
3 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 45.64 | ||||||
4 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 47.17 | ||||||
5 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 47.55 | ||||||
6 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.59 | ||||||
7 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 51.34 | ||||||
8 | Nancy Karlmark | 2008 | Simklubben Neptun | 52.29 | ||||||
9 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 53.47 | ||||||
10 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 55.01 | ||||||
11 | Linnea Turegård | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.15 | ||||||
12 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 56.18 | ||||||
13 | Selma Pfleging | 2008 | Simklubben Neptun | 57.93 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 42.48 | ||||||
2 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 43.25 | ||||||
3 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 43.35 | ||||||
4 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.40 | ||||||
5 | Caroline Sjöstedt | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 46.94 | ||||||
6 | Wilma Jernberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 47.43 | ||||||
7 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.55 | ||||||
8 | Emmy Skånstad Fant | 2007 | Tyresö Simsällskap | 49.90 | ||||||
9 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.03 | ||||||
10 | Selin Bozdag | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.04 | ||||||
- | Matilda Centellini | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | 46.07 | ||||||
2 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 50.02 | ||||||
3 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.31 | ||||||
4 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 59.33 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 43.86 | ||||||
2 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 47.23 | ||||||
3 | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | 49.01 | ||||||
4 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 53.69 | ||||||
5 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 54.79 | ||||||
6 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 55.32 | ||||||
7 | Anton Heddini | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 57.39 | ||||||
8 | Vladislav Mashkov | 2008 | Tyresö Simsällskap | 1:01.40 | ||||||
- | Theo Palm | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 46.13 | ||||||
2 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 46.34 | ||||||
3 | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.20 | ||||||
4 | Farzan Mehran | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 49.33 | ||||||
5 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 54.69 | ||||||
- | Malcolm Brandt | 2007 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 49.94 | 1:43.88 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 42.66 | 1:27.97 | |||||
2 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 44.41 | 1:31.40 | |||||
3 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 47.61 | 1:35.51 | |||||
4 | Viktoria Milic | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.90 | 1:35.61 | |||||
5 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 48.38 | 1:41.65 | |||||
6 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 52.45 | 1:48.29 | |||||
- | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.42 | 1:15.97 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:17.00 | |||||
3 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.18 | 1:20.59 | |||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.51 | 1:25.20 | |||||
5 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 41.55 | 1:25.72 | |||||
6 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 42.89 | 1:28.65 | |||||
7 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 43.09 | 1:30.37 | |||||
8 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.08 | 1:31.07 | |||||
9 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.03 | 1:31.11 | |||||
10 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 44.88 | 1:32.93 | |||||
11 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.46 | 1:37.15 | |||||
12 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 47.87 | 1:38.52 | |||||
13 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 48.27 | 1:39.18 | |||||
14 | Denise Sörnäs | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.78 | 1:45.90 | |||||
15 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.60 | 1:52.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 44.88 | 1:30.55 | |||||
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 38.32 | 1:19.49 | |||||
2 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.41 | 1:29.72 | |||||
3 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 45.20 | 1:33.60 | |||||
4 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 46.45 | 1:34.91 | |||||
5 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 47.41 | 1:38.11 | |||||
6 | Erik Förborgen | 2008 | Tyresö Simsällskap | 46.68 | 1:38.24 | |||||
- | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:13.07 | |||||
2 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 38.23 | 1:18.94 | |||||
3 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 39.33 | 1:18.95 | |||||
4 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.78 | 1:26.05 | |||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 43.03 | 1:28.08 | |||||
6 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 42.77 | 1:28.66 | |||||
7 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 44.36 | 1:31.72 | |||||
8 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 45.89 | 1:33.75 | |||||
9 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 46.32 | 1:36.32 | |||||
10 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 52.24 | 1:49.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 10, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Neptun Lag 1 | 2009 | Simklubben Neptun | 2:59.92 | ||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Alicia Uebel | 2010 | 42.02 | 1:23.28 | |||||||
Lovisa Emanuelsson | 2009 | 46.48 | 2:09.76 | |||||||
Thelma Verdier | 2011 | 50.16 | 2:59.92 | |||||||
2 | Simklubben Neptun Lag 2 | 2009 | Simklubben Neptun | 3:02.26 | ||||||
Isabelle Wallqvist | 2009 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Sofia Fahlen | 2009 | 40.67 | 1:19.66 | |||||||
Alice Berg | 2009 | 54.52 | 2:14.18 | |||||||
Kenzie Schnellenberg | 2011 | 48.08 | 3:02.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 11, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Simklubben Neptun Lag 1 | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Felix Bang | 2009 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Leo Junlén | 2009 | 42.63 | 1:19.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:10 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 48.36 | ||||||
2 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.12 | ||||||
3 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 55.68 | ||||||
4 | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | 57.42 | ||||||
- | Sonja Walter | 2010 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Thelma Verdier | 2011 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.05 | ||||||
2 | Evelina Kopparberg | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 51.66 | ||||||
3 | Alisa Töpffer | 2009 | Tyresö Simsällskap | 52.56 | ||||||
4 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.57 | ||||||
5 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 55.72 | ||||||
6 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Simklubben Neptun | 55.74 | ||||||
7 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 55.80 | ||||||
8 | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | 57.49 | ||||||
- | Elsa Ljustander | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Linn Berggren | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 47.62 | ||||||
2 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.09 | ||||||
3 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.25 | ||||||
4 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 51.39 | ||||||
5 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 52.51 | ||||||
6 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 53.11 | ||||||
7 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 55.24 | ||||||
8 | Linnea Turegård | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.37 | ||||||
9 | Nancy Karlmark | 2008 | Simklubben Neptun | 57.44 | ||||||
10 | Nova Korventie | 2008 | Tyresö Simsällskap | 59.19 | ||||||
11 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 1:03.64 | ||||||
12 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 1:06.16 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.15 | ||||||
2 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 46.64 | ||||||
3 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 47.65 | ||||||
4 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.37 | ||||||
5 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.16 | ||||||
6 | Selin Bozdag | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.50 | ||||||
7 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 52.71 | ||||||
8 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.97 | ||||||
9 | Wera Ehrnström | 2007 | Tyresö Simsällskap | 55.40 | ||||||
10 | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | 57.02 | ||||||
- | Matilda Centellini | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:10 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:18 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.30 | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 50.58 | ||||||
2 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.51 | ||||||
3 | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | 55.54 | ||||||
- | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | 49.47 | ||||||
2 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 50.04 | ||||||
3 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 52.68 | ||||||
4 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 53.26 | ||||||
5 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 59.92 | ||||||
6 | Vladislav Mashkov | 2008 | Tyresö Simsällskap | 1:00.07 | ||||||
7 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 1:01.80 | ||||||
- | Theo Palm | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundström-Gars | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 48.77 | ||||||
2 | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.50 | ||||||
3 | Oliver Crawford | 2007 | Tyresö Simsällskap | 59.88 | ||||||
4 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:00.37 | ||||||
5 | Samuel Friberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 1:04.66 | ||||||
- | Malcolm Brandt | 2007 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:18 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 54.74 | 1:55.33 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | 1:31.24 | |||||
2 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 48.85 | 1:41.03 | |||||
3 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 47.49 | 1:42.62 | |||||
4 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 49.67 | 1:45.88 | |||||
5 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 53.51 | 1:52.07 | |||||
6 | Rut Gustafsson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 53.68 | 1:54.80 | |||||
7 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 53.06 | 1:55.26 | |||||
- | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 40.34 | 1:26.23 | |||||
2 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 46.81 | 1:36.25 | |||||
3 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.66 | 1:36.26 | |||||
4 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.91 | 1:38.01 | |||||
5 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 47.39 | 1:39.47 | |||||
6 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 48.83 | 1:42.87 | |||||
7 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 50.25 | 1:43.42 | |||||
8 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 49.83 | 1:46.11 | |||||
9 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.15 | 1:49.60 | |||||
10 | Nora Hodneland | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.66 | 1:51.32 | |||||
11 | Denise Sörnäs | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 52.95 | 1:52.45 | |||||
12 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 53.96 | 1:55.45 | |||||
- | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Selin Bozdag | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:36 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 50.58 | 1:45.27 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 41.36 | 1:28.83 | |||||
2 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 48.97 | 1:42.43 | |||||
3 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 47.73 | 1:42.61 | |||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 48.78 | 1:44.88 | |||||
5 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 50.97 | 1:48.23 | |||||
6 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 55.20 | 1:53.66 | |||||
- | Vilgot Hårding-Nordkvist | 2008 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.49 | 1:24.13 | |||||
2 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 43.84 | 1:31.60 | |||||
3 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 45.62 | 1:36.86 | |||||
4 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 46.67 | 1:39.81 | |||||
5 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.88 | 1:42.00 | |||||
6 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 49.18 | 1:44.28 | |||||
7 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 48.27 | 1:45.03 | |||||
8 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 50.34 | 1:46.00 | |||||
9 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 50.63 | 1:46.41 | |||||
10 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 52.32 | 1:49.41 | |||||
11 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 54.29 | 1:53.33 | |||||
12 | Farzan Mehran | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 54.63 | 1:59.06 | |||||
- | Daniel Rasool | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:36 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 38.51 | ||||||
2 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 41.53 | ||||||
3 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 43.88 | ||||||
4 | Thelma Verdier | 2011 | Simklubben Neptun | 51.94 | ||||||
5 | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | 52.69 | ||||||
6 | Sonja Walter | 2010 | Simklubben Neptun | 54.44 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 38.24 | ||||||
2 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.14 | ||||||
3 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 39.64 | ||||||
4 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 41.94 | ||||||
5 | Alisa Töpffer | 2009 | Tyresö Simsällskap | 42.08 | ||||||
6 | Evelina Kopparberg | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 42.56 | ||||||
7 | Elsa Ljustander | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 42.63 | ||||||
8 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Simklubben Neptun | 46.75 | ||||||
9 | Linn Berggren | 2009 | Simklubben Neptun | 52.54 | ||||||
10 | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | 55.87 | ||||||
- | Matilda Ireby | 2009 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.96 | ||||||
2 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 38.08 | ||||||
3 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 39.33 | ||||||
4 | Viktoria Milic | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 39.59 | ||||||
5 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.06 | ||||||
6 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 41.08 | ||||||
7 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 42.38 | ||||||
8 | Rut Gustafsson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.01 | ||||||
9 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 45.46 | ||||||
10 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 45.76 | ||||||
11 | Nancy Karlmark | 2008 | Simklubben Neptun | 48.02 | ||||||
12 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 49.59 | ||||||
13 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 52.37 | ||||||
14 | Nova Korventie | 2008 | Tyresö Simsällskap | 55.47 | ||||||
- | Linnea Turegård | 2008 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 35.01 | ||||||
2 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 36.05 | ||||||
3 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 37.33 | ||||||
4 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 39.84 | ||||||
5 | Caroline Sjöstedt | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 41.42 | ||||||
6 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.61 | ||||||
7 | Denise Sörnäs | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 43.80 | ||||||
8 | Wilma Jernberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 43.91 | ||||||
9 | Selin Bozdag | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 44.03 | ||||||
10 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.13 | ||||||
11 | Emmy Skånstad Fant | 2007 | Tyresö Simsällskap | 44.49 | ||||||
12 | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | 46.37 | ||||||
13 | Matilda Centellini | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 41.14 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 40.85 | ||||||
2 | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | 41.41 | ||||||
3 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 55.55 | ||||||
- | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 36.43 | ||||||
2 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 38.19 | ||||||
3 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 43.39 | ||||||
4 | Vilgot Hårding-Nordkvist | 2008 | Tyresö Simsällskap | 43.98 | ||||||
5 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 44.27 | ||||||
6 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 47.49 | ||||||
7 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 47.78 | ||||||
8 | Anton Heddini | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 47.86 | ||||||
9 | Vladislav Mashkov | 2008 | Tyresö Simsällskap | 49.17 | ||||||
10 | Theo Palm | 2008 | Simklubben Neptun | 55.15 | ||||||
- | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Rasool | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 35.23 | ||||||
2 | Farzan Mehran | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 39.10 | ||||||
3 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 39.44 | ||||||
4 | Alexander Lundström-Gars | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 40.44 | ||||||
5 | Oliver Crawford | 2007 | Tyresö Simsällskap | 45.65 | ||||||
6 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 46.39 | ||||||
7 | Malcolm Brandt | 2007 | Tyresö Simsällskap | 47.92 | ||||||
8 | Samuel Friberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 53.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 43.77 | 1:33.38 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 35.57 | 1:15.23 | |||||
2 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 38.14 | 1:19.18 | |||||
3 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 38.30 | 1:22.03 | |||||
4 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 39.63 | 1:23.05 | |||||
5 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 41.09 | 1:25.09 | |||||
6 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 42.33 | 1:32.02 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 31.35 | 1:06.00 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 33.67 | 1:10.54 | |||||
3 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 34.50 | 1:12.01 | |||||
4 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.53 | 1:12.35 | |||||
5 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 35.82 | 1:15.15 | |||||
6 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 38.42 | 1:19.07 | |||||
7 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 38.43 | 1:21.30 | |||||
8 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.26 | 1:21.85 | |||||
9 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.15 | 1:22.20 | |||||
10 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 39.49 | 1:24.02 | |||||
11 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 41.55 | 1:26.12 | |||||
12 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 41.65 | 1:26.81 | |||||
13 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.45 | 1:27.41 | |||||
14 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 43.12 | 1:33.53 | |||||
15 | Nora Hodneland | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.27 | 1:36.38 | |||||
16 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 48.53 | 1:44.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 38.28 | 1:21.14 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 34.73 | 1:14.33 | |||||
2 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 39.30 | 1:22.73 | |||||
3 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 38.93 | 1:22.95 | |||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.07 | 1:25.88 | |||||
5 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 41.31 | 1:26.12 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 30.89 | 1:03.88 | |||||
2 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 33.68 | 1:09.94 | |||||
3 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 33.88 | 1:11.10 | |||||
4 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 35.30 | 1:13.57 | |||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 36.39 | 1:17.20 | |||||
6 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 38.94 | 1:22.25 | |||||
7 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 39.86 | 1:22.45 | |||||
8 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 39.08 | 1:23.07 | |||||
9 | Daniel Rasool | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 40.26 | 1:26.92 | |||||
10 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 41.60 | 1:28.44 | |||||
11 | Farzan Mehran | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 41.86 | 1:29.62 | |||||
12 | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.53 | 1:30.80 | |||||
13 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 44.09 | 1:33.48 | |||||
14 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.60 | 1:42.22 | |||||
- | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 42.48 | 1:33.07 | |||||
2 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 48.09 | 1:43.00 | |||||
3 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 51.34 | 1:51.94 | |||||
4 | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | 1:03.36 | 2:13.79 | |||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 45.40 | 1:37.06 | |||||
2 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 45.65 | 1:38.99 | |||||
3 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.48 | 1:39.99 | |||||
4 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Simklubben Neptun | 51.86 | 1:49.04 | |||||
5 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 51.52 | 1:49.94 | |||||
- | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Linn Berggren | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 41.78 | 1:29.36 | |||||
2 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 44.22 | 1:31.11 | |||||
3 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 45.14 | 1:35.80 | |||||
4 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.02 | 1:37.67 | |||||
5 | Viktoria Milic | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 42.51 | 1:38.49 | |||||
6 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 46.82 | 1:40.34 | |||||
7 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 48.40 | 1:40.54 | |||||
8 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 47.66 | 1:41.74 | |||||
9 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 47.74 | 1:42.00 | |||||
10 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 46.63 | 1:42.43 | |||||
11 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 52.82 | 1:49.05 | |||||
12 | Rut Gustafsson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 57.08 | 1:51.50 | |||||
13 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 54.87 | 1:53.00 | |||||
14 | Linnea Turegård | 2008 | Södertörns Simsällskap | 1:01.25 | 2:01.86 | |||||
15 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 1:04.06 | 2:10.93 | |||||
- | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nancy Karlmark | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 34.97 | 1:17.46 | |||||
2 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.61 | 1:22.20 | |||||
3 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 40.67 | 1:25.62 | |||||
4 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 40.38 | 1:26.88 | |||||
5 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.91 | 1:27.76 | |||||
6 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 42.12 | 1:29.72 | |||||
7 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.71 | 1:31.82 | |||||
8 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 42.47 | 1:31.85 | |||||
9 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.55 | 1:32.32 | |||||
10 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 42.91 | 1:33.21 | |||||
11 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 44.89 | 1:33.68 | |||||
12 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 42.83 | 1:33.96 | |||||
13 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 45.82 | 1:38.53 | |||||
14 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 50.03 | 1:39.89 | |||||
15 | Nora Hodneland | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.41 | 1:42.17 | |||||
16 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.81 | 1:43.22 | |||||
17 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.31 | 1:46.22 | |||||
18 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.45 | 1:47.55 | |||||
19 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.59 | 1:48.24 | |||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.17 | 1:46.43 | |||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 44.71 | 1:32.64 | |||||
2 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 49.09 | 1:41.18 | |||||
3 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.10 | 1:43.34 | |||||
- | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 38.15 | 1:21.85 | |||||
2 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 45.10 | 1:33.43 | |||||
3 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.97 | 1:35.14 | |||||
4 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 45.58 | 1:35.21 | |||||
5 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 45.18 | 1:36.39 | |||||
6 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 44.36 | 1:37.79 | |||||
7 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 45.73 | 1:38.50 | |||||
8 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 46.87 | 1:39.43 | |||||
9 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 50.94 | 1:47.80 | |||||
10 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 53.04 | 1:51.76 | |||||
11 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 55.03 | 1:56.70 | |||||
12 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 59.92 | 2:02.38 | |||||
- | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vilgot Hårding-Nordkvist | 2008 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.76 | 1:14.14 | |||||
2 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 38.46 | 1:24.06 | |||||
3 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 39.34 | 1:24.18 | |||||
4 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 42.19 | 1:27.48 | |||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 41.02 | 1:28.56 | |||||
6 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 43.38 | 1:32.78 | |||||
7 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 47.66 | 1:34.99 | |||||
8 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 45.65 | 1:36.10 | |||||
9 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.38 | 1:38.47 | |||||
10 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 48.45 | 1:38.82 | |||||
11 | Alexander Lundström-Gars | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 46.16 | 1:39.20 | |||||
12 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 47.49 | 1:41.01 | |||||
13 | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.32 | 1:42.06 | |||||
14 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.13 | 1:45.58 | |||||
15 | Oliver Crawford | 2007 | Tyresö Simsällskap | 55.10 | 1:57.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 22, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Neptun Lag 5 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:33.80 | ||||||
Anna Eneroth | 2007 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Agnes Emanuelsson | 2008 | 37.75 | 1:09.51 | |||||||
Louise Löfström | 2008 | 37.78 | 1:47.29 | |||||||
Nancy Karlmark | 2008 | 46.51 | 2:33.80 | |||||||
2 | Simklubben Neptun Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:35.25 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 36.14 | 1:10.24 | |||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 38.44 | 1:48.68 | |||||||
Lisen Skott-Storheden | 2008 | 46.57 | 2:35.25 | |||||||
3 | Tyresö Simsällskap | 2007 | Tyresö Simsällskap | 2:35.61 | ||||||
Ella Pahlén | 2007 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Fidelie Börnesson | 2007 | 37.97 | 1:15.67 | |||||||
Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | 39.52 | 1:55.19 | |||||||
Alisa Töpffer | 2009 | 40.42 | 2:35.61 | |||||||
4 | Simklubben Neptun Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:35.70 | ||||||
Delara Ronquist | 2007 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 38.12 | 1:12.49 | |||||||
Stella Burman Kindgren | 2008 | 40.74 | 1:53.23 | |||||||
Elly Skalin | 2008 | 42.47 | 2:35.70 | |||||||
5 | Simklubben Neptun Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:36.44 | ||||||
Frida Forsmark | 2008 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Signe Mueller | 2007 | 39.36 | 1:14.09 | |||||||
Julia Lundgren | 2007 | 37.49 | 1:51.58 | |||||||
Alma Lundströmer | 2008 | 44.86 | 2:36.44 | |||||||
6 | Simklubben Neptun Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:39.33 | ||||||
Felicia Berg | 2007 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Hedvig Duit | 2008 | 36.40 | 1:12.70 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 42.36 | 1:55.06 | |||||||
Frida Pernbrandt | 2008 | 44.27 | 2:39.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neppan Knatte 2019 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2019 |
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Neptun Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:29.87 | ||||||
Oliver Rundström | 2008 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Hugo Holmlund | 2007 | 36.51 | 1:09.83 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 37.36 | 1:47.19 | |||||||
Einar Welander | 2008 | 42.68 | 2:29.87 | |||||||
2 | Simklubben Neptun Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:31.55 | ||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 35.60 | 1:09.17 | |||||||
Theo Priftakis Abascal | 2007 | 42.13 | 1:51.30 | |||||||
Alexander Yegane | 2008 | 40.25 | 2:31.55 | |||||||
3 | Simklubben Neptun Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:32.62 | ||||||
Vincent Forss | 2007 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Daniel Fridliand | 2007 | 37.37 | 1:09.19 | |||||||
Jonatan Edin | 2008 | 37.36 | 1:46.55 | |||||||
Lorenzo de Petris | 2008 | 46.07 | 2:32.62 | |||||||
4 | Simklubben Neptun Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:35.04 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 36.61 | 1:09.51 | |||||||
William Hammarén | 2008 | 37.62 | 1:47.13 | |||||||
Christian Senke | 2008 | 47.91 | 2:35.04 | |||||||
5 | Tyresö Simsällskap | 2007 | Tyresö Simsällskap | 2:58.97 | ||||||
Vladislav Mashkov | 2008 | 48.55 | 48.55 | |||||||
Malcolm Brandt | 2007 | 43.79 | 1:32.34 | |||||||
Vilgot Hårding-Nordkvist | 2008 | 43.52 | 2:15.86 | |||||||
Oliver Crawford | 2007 | 43.11 | 2:58.97 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:14 |