Resultat för UGP3 2018-2019, Täby
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Stockholms Simförbund/Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Wikner |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
-.-- |
442 |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
434 |
1:15.39 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
418 |
1:16.34 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+1.08 |
408 |
1:16.93 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
354 |
1:20.69 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
353 |
1:20.78 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
338 |
1:21.91 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
243 |
1:31.39 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
482 |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
480 |
1:12.88 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
463 |
1:13.78 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
314 |
1:24.00 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Sandström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
187 |
1:39.74 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
544 |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
+0.73 |
371 |
1:19.42 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
298 |
1:25.42 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
297 |
1:25.57 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
425 |
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.85 |
343 |
1:21.51 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
-.-- |
328 |
1:22.72 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
318 |
1:23.60 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
316 |
1:23.75 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
-.-- |
310 |
1:24.34 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
298 |
1:25.47 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Bahajroy |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
293 |
1:25.91 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
278 |
1:27.42 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
265 |
1:28.83 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
256 |
1:29.89 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
253 |
1:30.24 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
-.-- |
239 |
1:32.01 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
230 |
1:33.17 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
226 |
1:33.69 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
+0.79 |
210 |
1:36.03 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Engström |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
180 |
1:41.12 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
178 |
1:41.40 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
136 |
1:51.03 |
+35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass E - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
+0.66 |
400 |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
302 |
1:25.09 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
287 |
1:26.50 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
259 |
1:29.47 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
228 |
1:33.35 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
-.-- |
199 |
1:37.74 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludwig Höijer |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
187 |
1:39.69 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
176 |
1:41.88 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
164 |
1:44.12 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
164 |
1:44.25 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
162 |
1:44.67 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nathanael Alexandersson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
158 |
1:45.56 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-10 10:09:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|