Tulokset DGI Landsmesterskab 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landmesterskab 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Tsunamies | 1994 | DGI Nordjylland | 2:47.38 | ||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Peter Christiansen | 1975 | 38.37 | 1:17.62 | |||||||
Line Hejlesen | 1974 | 45.36 | 2:02.98 | |||||||
Nina Ingeborg Christiansen | 1980 | 44.40 | 2:47.38 | |||||||
2 | Rollator Banden | 1959 | DGI Sydøstjylland | 3:24.78 | ||||||
Rina Damsgaard | 1956 | 59.18 | 59.18 | |||||||
Poul Erik Tankred | 1953 | 59.41 | 1:58.59 | |||||||
Majbrit Ditlevsen | 1958 | 46.25 | 2:44.84 | |||||||
Arne Christoffersen | 1964 | 39.94 | 3:24.78 | |||||||
- | Mix Grp1-4 | 1970 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 5 | 1995 | DGI Fyn | 2:09.10 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Julie Martinussen | 1997 | 38.26 | 1:11.87 | |||||||
Anders Lund Holgersen | 2000 | 27.69 | 1:39.56 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 29.54 | 2:09.10 | |||||||
2 | Nordjyll. Happy Kickers | 1995 | DGI Nordjylland | 2:09.90 | ||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Freya Kobber Nielsen | 2001 | 40.88 | 1:11.78 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 28.70 | 1:40.48 | |||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 29.42 | 2:09.90 | |||||||
3 | Mix A Grp5 | 1995 | DGI Østjylland | 2:13.95 | ||||||
Anne Raunsø | 2002 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 36.52 | 1:11.98 | |||||||
Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 34.76 | 1:46.74 | |||||||
Christian Linaa Dirdal | 2001 | 27.21 | 2:13.95 | |||||||
4 | Nordjyll. Deep Dolphins | 1995 | DGI Nordjylland | 2:16.90 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 42.71 | 1:19.23 | |||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 28.86 | 1:48.09 | |||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 28.81 | 2:16.90 | |||||||
5 | Mix B Grp5 | 1995 | DGI Østjylland | 2:23.86 | ||||||
Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 38.08 | 1:16.01 | |||||||
Mikkel Købke | 1999 | 31.62 | 1:47.63 | |||||||
Freja Gram | 2001 | 36.23 | 2:23.86 | |||||||
- | Afbud | 1995 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Boom Shaka Lakas | 2003 | DGI Nordjylland | 2:06.22 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 34.01 | 1:07.84 | |||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 32.02 | 1:39.86 | |||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 26.36 | 2:06.22 | |||||||
2 | Max Power Syd | 2004 | DGI Sydvest | 2:07.59 | ||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 35.02 | 1:08.32 | |||||||
Maria Hall | 2003 | 33.23 | 1:41.55 | |||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 26.04 | 2:07.59 | |||||||
3 | Nordjylland Hotties | 2003 | DGI Nordjylland | 2:21.09 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 35.94 | 1:09.34 | |||||||
Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 35.94 | 1:45.28 | |||||||
Line Skov Nielsen | 2003 | 35.81 | 2:21.09 | |||||||
4 | Mix A Grp6 | 2003 | DGI Østjylland | 2:21.34 | ||||||
Thea Brøndum | 2004 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Marius Bryndum Raj Anders | 2003 | 41.13 | 1:18.17 | |||||||
Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | 34.07 | 1:52.24 | |||||||
August Bo Danielsen | 2004 | 29.10 | 2:21.34 | |||||||
5 | Fynsk Mix Gr. 6 | 2003 | DGI Fyn | 2:23.25 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 41.36 | 1:19.02 | |||||||
Victor Karlström | 2004 | 35.04 | 1:54.06 | |||||||
Laust Lundgaard | 2004 | 29.19 | 2:23.25 | |||||||
6 | Mix B Grp6 | 2003 | DGI Østjylland | 2:24.10 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 41.00 | 1:19.53 | |||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 34.76 | 1:54.29 | |||||||
Alexander Løland | 2004 | 29.81 | 2:24.10 | |||||||
- | Afbud | 2004 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Mix Orient | 2003 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Marshmellows | 2005 | DGI Nordjylland | 2:24.89 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 42.52 | 1:18.00 | |||||||
Pernille Petersen | 2006 | 36.55 | 1:54.55 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 30.34 | 2:24.89 | |||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 7 | 2005 | DGI Fyn | 2:29.10 | ||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Kristoffer Mortensen | 2005 | 44.96 | 1:21.94 | |||||||
Xander Termansen | 2005 | 35.91 | 1:57.85 | |||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 31.25 | 2:29.10 | |||||||
3 | Mix A Grp7 | 2005 | DGI Østjylland | 2:31.55 | ||||||
Matilde Work Jespersen | 2006 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Magnus Linaa Dirdal | 2005 | 39.97 | 1:18.45 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 41.88 | 2:00.33 | |||||||
Lukas Mogensen | 2005 | 31.22 | 2:31.55 | |||||||
4 | Mix B Grp7 | 2005 | DGI Østjylland | 2:34.19 | ||||||
Mads Ø. Christensen | 2005 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Andreas Skovgaard Hald | 2006 | 41.32 | 1:19.96 | |||||||
Freya Knop Kristensen | 2005 | 40.20 | 2:00.16 | |||||||
Olivia Tilsted | 2006 | 34.03 | 2:34.19 | |||||||
5 | Sydøst Gr. 7 Mix 1 | 2005 | DGI Sydøstjylland | 2:34.22 | ||||||
Alberte Randlev Laustsen | 2005 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 39.12 | 1:16.28 | |||||||
Silas Birkkjær | 2006 | 40.50 | 1:56.78 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 37.44 | 2:34.22 | |||||||
6 | Sydøst Gr. 7 Mix 2 | 2005 | DGI Sydøstjylland | 2:38.99 | ||||||
Thor Bendixen | 2005 | 44.18 | 44.18 | |||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 41.31 | 1:25.49 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 37.75 | 2:03.24 | |||||||
Martin Mark Hansen | 2005 | 35.75 | 2:38.99 | |||||||
7 | Max Speed Fra Syd | 2006 | DGI Sydvest | 2:40.93 | ||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Marie Nørskov Andersen | 2005 | 45.91 | 1:25.52 | |||||||
Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | 41.63 | 2:07.15 | |||||||
Tobias Holt | 2005 | 33.78 | 2:40.93 | |||||||
8 | Nordjylland Explosive | 2005 | DGI Nordjylland | 2:41.48 | ||||||
Kristian Ølgaard | 2005 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 47.11 | 1:29.03 | |||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 34.50 | 2:03.53 | |||||||
Christoffer Nørgaard | 2006 | 37.95 | 2:41.48 | |||||||
- | Afbud | 2006 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix A Grp8 | 2007 | DGI Østjylland | 2:46.12 | ||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Marie Loft Andersen | 2007 | 45.19 | 1:25.69 | |||||||
Sebastian Stormes | 2007 | 43.50 | 2:09.19 | |||||||
Thor Jakobsen | 2007 | 36.93 | 2:46.12 | |||||||
2 | Mix Sønderjylland Gr8 | 2007 | Dgi Sønderjylland | 2:48.74 | ||||||
Emilie Petz Nielsen | 2007 | 42.71 | 42.71 | |||||||
Emil Hauge Holm | 2007 | 47.86 | 1:30.57 | |||||||
Kasper Kühne | 2007 | 42.08 | 2:12.65 | |||||||
Lotta Træger | 2008 | 36.09 | 2:48.74 | |||||||
3 | Nordjyllands Rockstarz | 2007 | DGI Nordjylland | 3:05.93 | ||||||
Victor Vixø Momme | 2007 | 45.15 | 45.15 | |||||||
Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 52.46 | 1:37.61 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 50.13 | 2:27.74 | |||||||
Sofie Callsen | 2008 | 38.19 | 3:05.93 | |||||||
4 | Sydøst Gr. 8 Mix 1 | 2007 | DGI Sydøstjylland | 3:11.08 | ||||||
Lucas Bendixen | 2007 | 50.25 | 50.25 | |||||||
Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | 51.76 | 1:42.01 | |||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 48.55 | 2:30.56 | |||||||
Alexander Buch | 2008 | 40.52 | 3:11.08 | |||||||
5 | Sydøst Gr. 8 Mix 2 | 2007 | DGI Sydøstjylland | 4:12.89 | ||||||
Adrian Gjødsbøl | 2008 | 1:02.07 | 1:02.07 | |||||||
Ida Friberg | 2008 | 1:06.97 | 2:09.04 | |||||||
Sille Hegaard Gilling | 2007 | 1:08.97 | 3:18.01 | |||||||
Anton Dybbøl Monberg | 2008 | 54.88 | 4:12.89 | |||||||
- | Afbud | 2007 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Mix B Grp8 | 2007 | DGI Østjylland | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Grp9 | 2009 | DGI Østjylland | 3:33.80 | ||||||
Eskild Læssøe Olesen | 2009 | 54.22 | 54.22 | |||||||
Frida Knop Kristensen | 2009 | 54.62 | 1:48.84 | |||||||
Marie Schleimann | 2010 | 51.02 | 2:39.86 | |||||||
Marius O. Stoltze | 2009 | 53.94 | 3:33.80 | |||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 9 | 2009 | DGI Fyn | 3:45.05 | ||||||
Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | 49.88 | 49.88 | |||||||
Kamma Bernt | 2010 | 1:02.56 | 1:52.44 | |||||||
Merle Andersen | 2009 | 1:02.55 | 2:54.99 | |||||||
Fredrik Dalsgaard Anderse | 2009 | 50.06 | 3:45.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:31 |