Resultat för Lohiuinnit 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunnuntai
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 33, 200m SKU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 33.02 | 1:18.85 | 2:02.89 | 2:37.81 | |||
2 | Roni Heikkinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 36.28 | 1:16.84 | 2:05.28 | 2:39.61 | |||
3 | Erblin Latifi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 34.42 | 1:15.74 | 2:06.63 | 2:44.69 | |||
4 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.39 | 1:21.01 | 2:09.39 | 2:47.54 | |||
5 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 39.79 | 1:19.92 | 2:12.03 | 2:49.25 | |||
6 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 41.36 | 1:26.70 | 2:15.23 | 2:53.81 | |||
7 | Artturi Väänänen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.14 | 1:26.66 | 2:15.40 | 2:55.24 | |||
8 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 39.09 | 1:25.84 | 2:18.70 | 2:55.88 | |||
9 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 37.63 | 1:22.77 | 2:17.65 | 2:56.01 | |||
10 | Kaapo Laaja | 2006 | Keuruun Toverit | 40.06 | 1:29.84 | 2:20.77 | 3:00.87 | |||
11 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 38.69 | 1:23.98 | 2:22.23 | 3:02.78 | |||
12 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 39.76 | 1:26.46 | 2:22.66 | 3:03.28 | |||
13 | Miika Suorsa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 40.96 | 1:28.80 | 2:23.73 | 3:03.42 | |||
14 | Herkko Haussalo | 2006 | Oulun Lohet | 41.45 | 1:28.72 | 2:24.23 | 3:03.79 | |||
15 | Jesse Koskinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 41.54 | 1:27.59 | 2:24.99 | 3:05.59 | |||
16 | Niko Kumpulainen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 43.37 | 1:31.66 | 2:28.35 | 3:08.51 | |||
17 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 39.61 | 1:30.81 | 2:26.18 | 3:09.07 | |||
18 | Markus Tervaskanto | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 42.36 | 1:31.61 | 2:33.43 | 3:13.84 | |||
19 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.31 | 1:35.42 | 2:32.89 | 3:14.59 | |||
20 | Ilari Raesalmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.69 | 1:40.48 | 2:32.15 | 3:15.51 | |||
21 | Veeti Palo | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 45.97 | 1:38.66 | 2:33.26 | 3:18.61 | |||
22 | Tuomo Strömmer | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 44.89 | 1:37.42 | 2:36.69 | 3:20.28 | |||
23 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 46.96 | 1:42.13 | 2:38.27 | 3:20.57 | |||
24 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 52.63 | 1:43.13 | 2:47.30 | 3:30.23 | |||
25 | Nikita Maximov | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 46.07 | 1:42.41 | 2:41.02 | 3:31.61 | |||
26 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | 47.80 | 1:48.89 | 2:44.86 | 3:32.05 | |||
27 | Oskari Matilainen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 49.39 | 1:43.67 | 2:46.30 | 3:35.37 | |||
28 | Paavo Kilpeläinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.28 | 1:48.55 | 2:47.85 | 3:37.03 | |||
29 | Antti Turunen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 52.52 | 1:49.75 | 2:56.13 | 3:40.58 | |||
30 | Joonas Keränen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 49.58 | 1:48.10 | 2:51.03 | 3:43.87 | |||
31 | Veikka Palo | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 57.29 | 1:54.02 | 2:55.19 | 3:49.18 | |||
32 | Oliver Rannanpää | 2008 | Oulun Lohet | 1:00.67 | 1:55.59 | 3:07.95 | 4:01.48 | |||
Laji 33, 200m SKU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.11 | 1:05.21 | 1:45.70 | 2:18.39 | |||
2 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.02 | 1:07.82 | 1:48.43 | 2:21.20 | |||
3 | Jere Heikkilä | 2004 | Oulun Lohet | 38.21 | 1:19.79 | 2:06.52 | 2:44.11 | |||
4 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 36.21 | 1:17.39 | 2:09.43 | 2:45.03 | |||
Laji 33, 200m SKU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 28.71 | 1:05.81 | 1:46.40 | 2:20.69 | |||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.60 | 1:08.75 | 1:51.29 | 2:23.62 | |||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 33.38 | 1:11.38 | 1:52.08 | 2:26.65 | |||
4 | Joakim Harjaks | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.41 | 1:08.28 | 1:55.95 | 2:29.94 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:27 |