Results for SFI-Mästerskapen 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | SFI-MÄSTERSKAPEN 2019 | Utskriftsdatum | 02 helmikuu 2019 | |||
Tävlingsort | Karleby | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | KUS-GSS, JS-PU | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 helmikuu 2019 |
Gren 1, 4X50m Fjärilsim mixed, Finaler |
Sponsor: Sokos Hotel Kaarle |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Åsk1 | 1999 | 1:50.31 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.65 | |||||||||
Santeri Herpola | 2003 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Jani-Markus Sula | 1999 | 25.64 | 53.02 | |||||||
Ida Konkka | 2000 | 27.92 | 1:20.94 | |||||||
Paula Peltola | 2001 | 29.37 | 1:50.31 | |||||||
2 | Cetus Espoo 1 | 2000 | 1:51.56 | |||||||
Cetus Espoo | 1:47.89 | |||||||||
Eemil Kylmä | 2001 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Anton Nuottajärvi | 2000 | 25.92 | 52.91 | |||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 28.30 | 1:21.21 | |||||||
Ida Slöör | 2001 | 30.35 | 1:51.56 | |||||||
3 | Cetus Espoo 2 | 2000 | 1:54.80 | |||||||
Cetus Espoo | 1:52.76 | |||||||||
Joona Ruuskanen | 2000 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 25.97 | 52.96 | |||||||
Mirka Mettinen | 2002 | 30.67 | 1:23.63 | |||||||
Emma Johansson | 2003 | 31.17 | 1:54.80 | |||||||
4 | Kokkolan Uimaseura Mix 1 | 2001 | 1:55.98 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 1:58.92 | |||||||||
Jesse Anttila | 2002 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Liina Salin | 2002 | 30.06 | 57.67 | |||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 30.18 | 1:27.85 | |||||||
Hugo Mattola | 2001 | 28.13 | 1:55.98 | |||||||
5 | Åsk2 | 2000 | 1:58.24 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.12 | |||||||||
Lauri Elomaa | 2000 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Leevi Korpinen | 2001 | 29.14 | 56.32 | |||||||
Siiri Konkka | 2004 | 29.45 | 1:25.77 | |||||||
Peppi Pinomäki | 2002 | 32.47 | 1:58.24 | |||||||
6 | Simmis Wanda | 1999 | 1:58.61 | |||||||
Simmis Wanda | 1:56.33 | |||||||||
Pinja Peippo | 1999 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Miro Merinen | 2003 | 28.22 | 58.30 | |||||||
Juho Marjala | 2003 | 29.20 | 1:27.50 | |||||||
Agneta Kallas | 2002 | 31.11 | 1:58.61 | |||||||
7 | Cetus Espoo 3 | 2000 | 1:59.72 | |||||||
Cetus Espoo | 1:55.64 | |||||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Daniel Rinne | 2002 | 26.60 | 53.78 | |||||||
Nelli Ohvo | 2001 | 32.47 | 1:26.25 | |||||||
Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 33.47 | 1:59.72 | |||||||
8 | Kokkolan Uimaseura Mix 2 | 1998 | 2:01.79 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
Veera Lahtinen | 2002 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Joel Tarvainen | 1998 | 27.93 | 58.97 | |||||||
Milja Lahtinen | 1999 | 31.03 | 1:30.00 | |||||||
Teppo Jestoi | 2003 | 31.79 | 2:01.79 | |||||||
9 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2001 | 2:04.33 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:04.02 | |||||||||
Elias Kalliokoski | 2003 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Petra Thodin | 1968 | 31.13 | 1:00.43 | |||||||
Teemu Oksakari | 2003 | 34.05 | 1:34.48 | |||||||
Lise Strandberg | 2003 | 29.85 | 2:04.33 | |||||||
- | Simmis Wanda 2 | 1998 | DSQ | Överväxling | ||||||
Simmis Wanda | 2:09.15 | |||||||||
Sanna Saarinen | 1998 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Ella Hörkkö | 2001 | 33.49 | 1:06.66 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 helmikuu 2019 |
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura | Utskriftstid | 14:28 |