2021-07-30   15:43:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Adventsdoppet 2.0

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Adventsdoppet 2,0 191207
Plats: Sjöbo Simanläggning Arrangör: Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
Gren 19, 200m Frisim Damer 14-oä - Final
Sponsor: MBAS - Stenhus
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen +0.79 602 2:10.75
50m: 31.10
100m: 1:03.95
(32.85)
150m: 1:37.44
(33.49)
200m: 2:10.75
(33.31)
2 Tilde Anderberg-Richard 1999 Sjöbo Simsällskap +0.77 592 2:11.51 +0.76
50m: 31.05
100m: 1:04.72
(33.67)
150m: 1:38.25
(33.53)
200m: 2:11.51
(33.26)
3 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap +0.76 581 2:12.30 +1.55
50m: 30.92
100m: 1:04.21
(33.29)
150m: 1:38.31
(34.10)
200m: 2:12.30
(33.99)
4 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap +0.71 512 2:17.96 +7.21
50m: 31.49
100m: 1:06.33
(34.84)
150m: 1:42.32
(35.99)
200m: 2:17.96
(35.64)
5 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap +0.76 481 2:20.90 +10.15
50m: 31.72
100m: 1:07.14
(35.42)
150m: 1:43.74
(36.60)
200m: 2:20.90
(37.16)
6 Filippa Fredbo 2001 Ystads Simsällskap +0.74 479 2:21.10 +10.35
50m: 33.49
100m: 1:09.30
(35.81)
150m: 1:45.45
(36.15)
200m: 2:21.10
(35.65)
7 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap +0.85 471 2:21.90 +11.15
50m: 32.61
100m: 1:07.87
(35.26)
150m: 1:44.88
(37.01)
200m: 2:21.90
(37.02)
8 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap +0.74 457 2:23.31 +12.56
50m: 32.59
100m: 1:09.38
(36.79)
150m: 1:46.77
(37.39)
200m: 2:23.31
(36.54)
9 Mille Bergmann 2004 Rønne Svømme Klub +0.79 450 2:24.06 +13.31
50m: 33.73
100m: 1:10.33
(36.60)
150m: 1:47.10
(36.77)
200m: 2:24.06
(36.96)
10 Ulrika von Buxhoeveden 2001 Sjöbo Simsällskap +0.77 445 2:24.57 +13.82
50m: 32.52
100m: 1:09.46
(36.94)
150m: 1:47.43
(37.97)
200m: 2:24.57
(37.14)
11 Julia Frederiksen 2001 Ystads Simsällskap +0.80 424 2:26.94 +16.19
50m: 33.90
100m: 1:11.16
(37.26)
150m: 1:48.74
(37.58)
200m: 2:26.94
(38.20)
12 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen +0.75 420 2:27.38 +16.63
50m: 34.33
100m: 1:11.60
(37.27)
150m: 1:49.24
(37.64)
200m: 2:27.38
(38.14)
13 Emilia Frederiksen 2000 Ystads Simsällskap +0.85 410 2:28.58 +17.83
50m: 34.10
100m: 1:11.71
(37.61)
150m: 1:50.11
(38.40)
200m: 2:28.58
(38.47)
14 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap +0.74 396 2:30.31 +19.56
50m: 34.41
100m: 1:12.51
(38.10)
150m: 1:51.73
(39.22)
200m: 2:30.31
(38.58)
15 Ellen Egard 2003 Simklubben Hajen +0.90 340 2:38.07 +27.32
50m: 36.64
100m: 1:16.68
(40.04)
150m: 1:57.80
(41.12)
200m: 2:38.07
(40.27)
16 Marina Jönsson 2004 Ystads Simsällskap +0.77 283 2:48.08 +37.33
50m: 37.20
100m: 1:20.88
(43.68)
150m: 2:05.00
(44.12)
200m: 2:48.08
(43.08)
Grenen officiell:  2019-12-07 11:33:02
2019-12-07 11:33:54 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner