Results for Kalundborg Swim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.55 | 1:18.24 | 2:03.05 | 2:44.69 | |||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.66 | 1:20.61 | 2:06.86 | 2:47.95 | |||
3 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 37.17 | 1:20.47 | 2:06.04 | 2:50.86 | |||
4 | Kristine Porsborg Blach | 2009 | Kalundborg SK | 39.69 | 1:25.35 | 2:16.06 | 3:03.72 | |||
5 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 40.57 | 1:30.10 | 2:21.48 | 3:07.50 | |||
6 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 43.22 | 1:35.20 | 2:27.47 | 3:17.52 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 33.73 | 1:09.66 | 1:45.69 | 2:21.45 | |||
2 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.66 | 1:08.71 | 1:46.20 | 2:23.73 | |||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 33.37 | 1:10.14 | 1:47.63 | 2:24.95 | |||
4 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 34.45 | 1:13.20 | 1:53.56 | 2:31.22 | |||
5 | Cecilie Amalie Holst Christiansen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 33.45 | 1:10.78 | 1:51.65 | 2:32.59 | |||
6 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.80 | 1:15.99 | 1:56.22 | 2:34.54 | |||
7 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 35.44 | 1:15.03 | 1:55.19 | 2:34.97 | |||
8 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.03 | 1:18.50 | 2:01.49 | 2:42.99 | |||
9 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.53 | 1:19.13 | 2:02.57 | 2:44.14 | |||
10 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.09 | 1:21.61 | 2:07.90 | 2:49.99 | |||
11 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.53 | 1:22.75 | 2:07.91 | 2:51.47 | |||
12 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.42 | 1:25.07 | 2:12.95 | 2:55.83 | |||
13 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 38.45 | 1:22.52 | 2:08.83 | 2:55.93 | |||
14 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.73 | 1:25.23 | 2:13.58 | 3:00.27 | |||
15 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 41.18 | 1:28.61 | 2:16.66 | 3:01.15 | |||
16 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.26 | 1:26.00 | 2:15.83 | 3:02.90 | |||
17 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.00 | 1:27.01 | 2:17.23 | 3:03.56 | |||
18 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 40.63 | 1:28.93 | 2:18.49 | 3:04.95 | |||
19 | Emma Friis Laursen | 2007 | Kalundborg SK | 42.70 | 1:28.28 | 2:17.65 | 3:05.17 | |||
20 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 43.07 | 1:34.83 | 2:31.85 | 3:22.36 | |||
- | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | |||||
- | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 30.05 | 1:02.73 | 1:36.59 | 2:10.76 | |||
2 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.81 | 1:05.15 | 1:40.74 | 2:17.39 | |||
3 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.45 | 1:06.42 | 1:42.58 | 2:18.74 | |||
4 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 31.40 | 1:06.68 | 1:43.87 | 2:21.30 | |||
5 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.32 | 1:09.18 | 1:47.65 | 2:24.23 | |||
6 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 1:09.91 | 1:48.46 | 2:26.21 | ||||
7 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 33.06 | 1:10.73 | 1:49.01 | 2:26.90 | |||
8 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.09 | 1:09.56 | 1:49.69 | 2:28.86 | |||
9 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.16 | 1:13.00 | 1:53.61 | 2:31.72 | |||
10 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.86 | 1:14.79 | 1:57.29 | 2:39.63 | |||
11 | Kristine Erringsø | 2004 | Roskilde Svømning | 35.77 | 1:16.34 | 1:58.84 | 2:41.99 | |||
12 | Joy Blom Magnusseb | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 37.49 | 1:21.27 | 2:07.73 | 2:53.01 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.73 | 1:04.24 | 1:38.69 | 2:12.23 | |||
2 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.32 | 1:04.93 | 1:39.52 | 2:14.11 | |||
3 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.40 | 1:06.11 | 1:41.69 | 2:16.59 | |||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.67 | 1:07.47 | 1:42.76 | 2:17.75 | |||
5 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.74 | 1:11.35 | 1:49.12 | 2:24.95 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:10 |