Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 29 marts 2019 | |||
Stævne by | Ringssted | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2019 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Villum Færch | 2005 | 691 | 37.89 | 1:20.09 | 2:01.93 | 2:43.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.60 | |||||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 661 | 37.10 | 1:18.97 | 2:02.10 | 2:45.66 | |||
Vest-Brøndby | 2:47.28 | |||||||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | 656 | 38.70 | 1:21.67 | 2:04.36 | 2:46.08 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.97 | |||||||||
4 | Silja Brage | 2005 | 649 | 38.41 | 1:20.95 | 2:03.96 | 2:46.68 | |||
JGI Svømning | 2:46.22 | |||||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | 647 | 37.66 | 1:20.03 | 2:03.33 | 2:46.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.63 | |||||||||
6 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 616 | 38.49 | 1:21.60 | 2:05.61 | 2:49.65 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:48.09 | |||||||||
7 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 612 | 39.18 | 1:23.02 | 2:06.01 | 2:49.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.31 | |||||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | 597 | 39.65 | 1:23.91 | 2:07.96 | 2:51.40 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:53.98 | |||||||||
9 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 581 | 38.83 | 1:24.23 | 2:09.29 | 2:52.98 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:54.59 | |||||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | 577 | 40.10 | 1:25.09 | 2:09.42 | 2:53.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.14 | |||||||||
10 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 577 | 39.84 | 1:24.15 | 2:08.40 | 2:53.33 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:58.17 | |||||||||
12 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 568 | 39.17 | 1:24.24 | 2:10.01 | 2:54.30 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.62 | |||||||||
13 | Rebecca Petersen | 2005 | 564 | 40.65 | 1:25.76 | 2:10.60 | 2:54.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.58 | |||||||||
14 | Asta Højberg | 2005 | 559 | 39.55 | 1:24.70 | 2:09.84 | 2:55.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.78 | |||||||||
15 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 552 | 40.44 | 1:25.24 | 2:10.23 | 2:55.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.62 | |||||||||
16 | Cille Kirketerp | 2005 | 551 | 40.17 | 1:25.84 | 2:10.98 | 2:56.05 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.77 | |||||||||
17 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 550 | 40.30 | 1:25.21 | 2:10.85 | 2:56.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:23.31 | |||||||||
18 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 547 | 39.31 | 1:23.59 | 2:09.44 | 2:56.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:58.15 | |||||||||
19 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 546 | 39.16 | 1:24.59 | 2:10.72 | 2:56.56 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.92 | |||||||||
20 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 540 | 40.52 | 1:26.54 | 2:12.26 | 2:57.22 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:03.50 | |||||||||
21 | Ella Gohr Metz | 2005 | 539 | 40.24 | 1:25.38 | 2:11.68 | 2:57.34 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.17 | |||||||||
22 | Frederikke Larsen | 2005 | 537 | 41.20 | 1:26.44 | 2:12.32 | 2:57.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:55.33 | |||||||||
23 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 528 | 40.42 | 1:26.55 | 2:13.26 | 2:58.50 | |||
Køge Svømmeklub | 3:01.67 | |||||||||
24 | Camilla Porsdal | 2005 | 527 | 41.31 | 1:27.15 | 2:13.48 | 2:58.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:07.20 | |||||||||
25 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 526 | 40.89 | 1:26.57 | 2:12.96 | 2:58.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.21 | |||||||||
26 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 525 | 41.49 | 1:27.48 | 2:13.77 | 2:58.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:59.16 | |||||||||
27 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 515 | 39.82 | 1:26.10 | 2:13.22 | 3:00.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.10 | |||||||||
28 | Josephine Thomsen | 2005 | 515 | 41.50 | 1:27.76 | 2:14.57 | 3:00.01 | |||
Herlev Svømning | 3:00.29 | |||||||||
29 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 514 | 41.26 | 1:26.74 | 2:13.45 | 3:00.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.55 | |||||||||
30 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 514 | 41.77 | 1:28.10 | 2:14.04 | 3:00.20 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:55.34 | |||||||||
31 | Anna Mundt Karup | 2005 | 513 | 40.47 | 1:26.66 | 2:13.68 | 3:00.26 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:53.10 | |||||||||
32 | Elida Thornsen | 2005 | 510 | 39.89 | 1:26.41 | 2:13.94 | 3:00.60 | |||
SVØM Korsør | 3:06.54 | |||||||||
33 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 504 | 42.37 | 1:29.28 | 2:15.61 | 3:01.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:58.52 | |||||||||
34 | Catrine Porsdal | 2005 | 503 | 41.19 | 1:26.91 | 2:13.83 | 3:01.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:16.53 | |||||||||
35 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 502 | 40.55 | 1:27.50 | 2:14.88 | 3:01.57 | |||
JGI Svømning | 3:08.40 | |||||||||
36 | Josefine Staudt | 2005 | 480 | 40.74 | 1:27.55 | 2:15.67 | 3:04.24 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.45 | |||||||||
37 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 474 | 41.55 | 1:28.48 | 2:16.33 | 3:05.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.77 | |||||||||
38 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 473 | 40.15 | 1:27.10 | 2:15.97 | 3:05.15 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:03.51 | |||||||||
39 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 473 | 41.01 | 1:27.57 | 2:16.15 | 3:05.17 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
40 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 466 | 41.27 | 1:28.89 | 2:17.29 | 3:06.07 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
41 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 461 | 42.25 | 1:30.38 | 2:18.98 | 3:06.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
42 | Alma Olivarius | 2005 | 457 | 44.07 | 1:32.95 | 2:20.14 | 3:07.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:19.98 | |||||||||
43 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 448 | 40.57 | 1:28.57 | 2:18.10 | 3:08.62 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
44 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 444 | 42.88 | 1:31.27 | 2:20.36 | 3:09.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:11.07 | |||||||||
45 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 444 | 42.78 | 1:31.18 | 2:20.81 | 3:09.21 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
46 | Liv Salhauge | 2005 | 435 | 42.98 | 1:31.84 | 2:21.48 | 3:10.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:06.92 | |||||||||
47 | Malene Reynolds | 2005 | 433 | 43.36 | 1:31.34 | 2:21.01 | 3:10.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:14.87 | |||||||||
48 | Lise Refsgaard | 2005 | 425 | 43.71 | 1:31.99 | 2:21.59 | 3:11.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:23.35 | |||||||||
49 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 412 | 44.86 | 1:34.24 | 2:23.66 | 3:13.86 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:15.93 | |||||||||
50 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 405 | 42.46 | 1:32.32 | 2:23.35 | 3:14.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:33.41 | |||||||||
51 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 387 | 43.46 | 1:33.66 | 2:25.77 | 3:17.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.30 | |||||||||
52 | Signe Eie | 2005 | 383 | 43.86 | 1:34.99 | 2:26.57 | 3:18.63 | |||
Herlev Svømning | 3:22.17 | |||||||||
53 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 355 | 45.67 | 1:37.56 | 2:30.87 | 3:23.83 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:22.74 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.85 | |||||||||
- | Caroline Bach Mindested | 2005 | DSQ | sw 4.4. | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:48.26 | |||||||||
- | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | DSQ | sw 7.6. v 75 m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:10.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:35 |