Resultat för Øst Årgang
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Ringssted | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2019 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K2 Drenge | 2004 | 1:54.10 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.20 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 33.42 | 1:00.72 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 26.59 | 1:27.31 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 26.79 | 1:54.10 | |||||||
2 | Sigma 1 | 2004 | 1:54.92 | |||||||
Sigma Swim | 1:56.46 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 31.81 | 1:00.74 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 28.10 | 1:28.84 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 26.08 | 1:54.92 | |||||||
3 | Spongebob Swimpants | 2004 | 1:57.83 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.60 | |||||||||
Mads Møller | 2005 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 33.47 | 1:03.26 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 28.57 | 1:31.83 | |||||||
Ettore Pesci | 2004 | 26.00 | 1:57.83 | |||||||
4 | Vikinger | 2005 | 2:00.93 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:01.60 | |||||||||
Emil Isaksen | 2005 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 34.77 | 1:06.92 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 29.07 | 1:35.99 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 24.94 | 2:00.93 | |||||||
5 | Søllerød Drenge | 2004 | 2:01.09 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:03.25 | |||||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 33.62 | 1:05.69 | |||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 28.15 | 1:33.84 | |||||||
Alexander Halken | 2005 | 27.25 | 2:01.09 | |||||||
6 | Sigma 2 | 2004 | 2:04.00 | |||||||
Sigma Swim | 2:03.07 | |||||||||
Oliver Lassen | 2005 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 35.61 | 1:06.92 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 30.21 | 1:37.13 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 26.87 | 2:04.00 | |||||||
- | Gentofte Drenge 1 | 2004 | DSQ | sw 7.1 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:58.61 | |||||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |