Results for Vest Børne Medleystævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 388 | 37.99 | 1:23.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.14 | |||||||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | 347 | 41.64 | 1:26.72 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:31.21 | |||||||||
3 | Lea Skjærris Lund | 2008 | 321 | 39.99 | 1:29.00 | |||||
Swim Team Neptun | 1:31.74 | |||||||||
4 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 319 | 42.38 | 1:29.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.04 | |||||||||
5 | Nadia Bager | 2008 | 316 | 41.30 | 1:29.40 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:37.06 | |||||||||
6 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 310 | 42.26 | 1:29.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.84 | |||||||||
7 | Sofie Bak | 2008 | 300 | 42.27 | 1:31.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.48 | |||||||||
8 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 292 | 41.74 | 1:31.76 | |||||
Frem Odense | 1:34.39 | |||||||||
9 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 290 | 41.28 | 1:32.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.98 | |||||||||
10 | Sofie Callsen | 2008 | 279 | 42.07 | 1:33.19 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.02 | |||||||||
11 | Signe Christensen | 2008 | 272 | 43.15 | 1:34.03 | |||||
Kolding SK | 1:31.03 | |||||||||
12 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 269 | 43.12 | 1:34.31 | |||||
H2Odense | 1:35.13 | |||||||||
13 | Anne Stæhr | 2008 | 266 | 46.41 | 1:34.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.96 | |||||||||
14 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 248 | 44.99 | 1:36.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:37.26 | |||||||||
- | Caroline Petersen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.87 | |||||||||
- | Freja Jørgensen | 2008 | DSQ | Ej samt berør 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.99 | |||||||||
- | Kalina Gamisheva | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.27 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | 562 | 34.55 | 1:13.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 534 | 35.47 | 1:15.08 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
3 | Signe Jensen | 2007 | 514 | 35.68 | 1:16.03 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.79 | |||||||||
4 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 511 | 36.90 | 1:16.22 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:19.88 | |||||||||
5 | Millie Møller | 2007 | 508 | 35.58 | 1:16.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
6 | Livia Weidick Frische | 2007 | 503 | 35.82 | 1:16.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
7 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 466 | 36.00 | 1:18.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.98 | |||||||||
8 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 464 | 36.00 | 1:18.69 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.76 | |||||||||
9 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 435 | 37.57 | 1:20.38 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
10 | Ane Walmar | 2007 | 417 | 38.38 | 1:21.54 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:27.42 | |||||||||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | 404 | 37.69 | 1:22.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.66 | |||||||||
12 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 395 | 39.07 | 1:23.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:27.68 | |||||||||
13 | Sarah Laursen | 2007 | 394 | 39.30 | 1:23.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
14 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 385 | 38.31 | 1:23.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
15 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 384 | 40.49 | 1:23.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.63 | |||||||||
16 | Jasmin Haaning | 2007 | 383 | 40.61 | 1:23.87 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:31.83 | |||||||||
17 | Lærke Jervelund | 2007 | 375 | 38.94 | 1:24.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.34 | |||||||||
18 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 372 | 39.07 | 1:24.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.87 | |||||||||
19 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 372 | 38.13 | 1:24.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
20 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 371 | 38.91 | 1:24.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.61 | |||||||||
21 | Isabella Nørgaard | 2007 | 369 | 40.98 | 1:24.90 | |||||
Solbjerg IF | 1:25.14 | |||||||||
22 | Karen Sørensen | 2007 | 366 | 39.81 | 1:25.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.14 | |||||||||
23 | Emilia Spangsberg | 2007 | 365 | 41.46 | 1:25.24 | |||||
Kolding SK | 1:24.40 | |||||||||
24 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 365 | 39.10 | 1:25.25 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:26.43 | |||||||||
25 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 364 | 41.73 | 1:25.28 | |||||
Kolding SK | 1:24.56 | |||||||||
26 | Paula Lindberg | 2007 | 363 | 40.22 | 1:25.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
27 | Emilie Pedersen | 2007 | 361 | 40.26 | 1:25.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
28 | Julie Ravn Holst | 2007 | 359 | 40.50 | 1:25.69 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:27.18 | |||||||||
29 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 359 | 39.89 | 1:25.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
30 | Nanna Højstrøm | 2007 | 352 | 39.96 | 1:26.29 | |||||
Kolding SK | 1:26.70 | |||||||||
31 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 346 | 40.87 | 1:26.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
32 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 346 | 42.36 | 1:26.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.70 | |||||||||
33 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 305 | 43.31 | 1:30.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.29 | |||||||||
- | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 436 | 34.70 | 1:12.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 435 | 33.39 | 1:13.02 | |||||
H2Odense | 1:17.80 | |||||||||
3 | Boris Gamishev | 2007 | 400 | 35.19 | 1:15.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.06 | |||||||||
4 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 392 | 34.75 | 1:15.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.29 | |||||||||
5 | William Haaning | 2007 | 347 | 35.98 | 1:18.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
6 | Sebastian Porsborg | 2007 | 331 | 38.42 | 1:19.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.44 | |||||||||
7 | Moritz Hartmann | 2007 | 318 | 36.51 | 1:21.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.46 | |||||||||
8 | Sebastian Rasmussen | 2007 | 317 | 39.17 | 1:21.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.05 | |||||||||
9 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 312 | 1:21.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.05 | |||||||||
10 | Storm Jensen | 2007 | 304 | 37.43 | 1:22.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.94 | |||||||||
11 | William Bundgaard | 2007 | 296 | 38.11 | 1:23.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.55 | |||||||||
12 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 290 | 39.48 | 1:23.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
13 | Peter Kristensen | 2007 | 283 | 41.83 | 1:24.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.50 | |||||||||
14 | Angus Halle | 2007 | 271 | 41.62 | 1:25.42 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:27.15 | |||||||||
15 | Kasper Lisberg | 2007 | 266 | 39.87 | 1:26.00 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:31.67 | |||||||||
16 | Simon Gaarde | 2007 | 256 | 40.28 | 1:27.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.80 | |||||||||
17 | Casper Eriksen | 2007 | 255 | 40.81 | 1:27.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
18 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 242 | 41.52 | 1:28.76 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.44 | |||||||||
19 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 236 | 39.13 | 1:29.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.03 | |||||||||
20 | Magne Andersen | 2007 | 235 | 39.69 | 1:29.66 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:31.85 | |||||||||
21 | Jacob Varming | 2007 | 232 | 39.76 | 1:30.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.01 | |||||||||
22 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | 230 | 41.32 | 1:30.22 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.50 | |||||||||
23 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 229 | 42.08 | 1:30.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.37 | |||||||||
24 | Tristan Bjerre | 2007 | 226 | 41.58 | 1:30.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
25 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 222 | 43.94 | 1:31.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.17 | |||||||||
26 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 220 | 43.40 | 1:31.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.77 | |||||||||
27 | Jonas Therkildsen | 2007 | 215 | 40.73 | 1:32.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.38 | |||||||||
28 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 213 | 42.39 | 1:32.53 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
29 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 206 | 46.89 | 1:33.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.78 | |||||||||
- | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
- | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | DSQ | Ej brystl eft 50m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.41 | |||||||||
- | Jacob Bundgaard | 2007 | DSQ | ej sant berør 75 m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.76 | |||||||||
- | Malte Neuber | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.56 | |||||||||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.74 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 514 | 32.02 | 1:09.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.24 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 489 | 31.73 | 1:10.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.80 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 459 | 34.53 | 1:11.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
4 | Kasper Petersen | 2006 | 437 | 33.53 | 1:12.87 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:21.23 | |||||||||
5 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 437 | 33.87 | 1:12.90 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.92 | |||||||||
6 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 425 | 33.33 | 1:13.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.13 | |||||||||
7 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 424 | 33.84 | 1:13.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.98 | |||||||||
8 | William Hansen | 2006 | 413 | 33.54 | 1:14.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.98 | |||||||||
9 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 403 | 35.89 | 1:14.85 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
10 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 402 | 33.19 | 1:14.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
11 | Johan H Brorson | 2006 | 397 | 35.47 | 1:15.24 | |||||
Swim Team Neptun | 1:20.10 | |||||||||
12 | Daniel Marcus Le | 2006 | 395 | 34.37 | 1:15.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.07 | |||||||||
13 | Mads Mølgaard | 2006 | 391 | 34.94 | 1:15.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.55 | |||||||||
14 | Ludvig L. Møller | 2006 | 385 | 36.49 | 1:16.03 | |||||
H2Odense | 1:20.71 | |||||||||
15 | Frederik Bisgaard | 2006 | 384 | 35.01 | 1:16.07 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
16 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 384 | 34.40 | 1:16.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.55 | |||||||||
17 | Julius Schier | 2006 | 381 | 36.36 | 1:16.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.14 | |||||||||
18 | Villads Seneca | 2006 | 380 | 35.16 | 1:16.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.59 | |||||||||
19 | Oskar Foss | 2006 | 374 | 35.79 | 1:16.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
20 | Per Odrich | 2006 | 373 | 33.12 | 1:16.85 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
21 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 366 | 36.67 | 1:17.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.41 | |||||||||
22 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 355 | 36.89 | 1:18.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.92 | |||||||||
23 | Christian Stilling | 2006 | 350 | 36.88 | 1:18.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
24 | Carl Roulund Holm | 2006 | 347 | 37.75 | 1:18.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.43 | |||||||||
25 | Anders Bank Hansen | 2006 | 345 | 36.67 | 1:18.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
26 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 344 | 37.56 | 1:18.96 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:21.44 | |||||||||
27 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 341 | 36.16 | 1:19.17 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.73 | |||||||||
28 | Rasmus Olsen | 2006 | 340 | 36.53 | 1:19.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
29 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 339 | 37.88 | 1:19.29 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.21 | |||||||||
30 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 336 | 37.22 | 1:19.53 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
31 | Karl B. Hansen | 2006 | 333 | 35.42 | 1:19.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.92 | |||||||||
32 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 333 | 35.93 | 1:19.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.29 | |||||||||
33 | Oskar Mühring | 2006 | 330 | 38.38 | 1:20.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.98 | |||||||||
34 | Bertil Tidemann | 2006 | 325 | 38.40 | 1:20.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
35 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 313 | 36.93 | 1:21.41 | |||||
Frem Odense | 1:22.01 | |||||||||
36 | Gustav Dyrbye | 2006 | 308 | 36.69 | 1:21.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
37 | Tobias Damsgaard | 2006 | 264 | 38.75 | 1:26.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.35 | |||||||||
- | Martin Christensen | 2006 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 392 | 35.61 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.21 | |||||||||
2 | Lea Skjærris Lund | 2008 | 349 | 37.01 | ||||||
Swim Team Neptun | 43.56 | |||||||||
3 | Freja Jørgensen | 2008 | 312 | 38.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.61 | |||||||||
4 | Signe Christensen | 2008 | 295 | 39.15 | ||||||
Kolding SK | 37.13 | |||||||||
5 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 291 | 39.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
6 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 289 | 39.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
7 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 268 | 40.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.61 | |||||||||
8 | Caroline Petersen | 2008 | 260 | 40.85 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 245 | 41.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
10 | Nadia Bager | 2008 | 245 | 41.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.57 | |||||||||
11 | Sofie Bak | 2008 | 241 | 41.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.70 | |||||||||
12 | Anne Stæhr | 2008 | 229 | 42.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.23 | |||||||||
13 | Sofie Callsen | 2008 | 211 | 43.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 211 | 43.77 | ||||||
Frem Odense | 44.24 | |||||||||
15 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 203 | 44.37 | ||||||
H2Odense | 44.10 | |||||||||
16 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 167 | 47.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.74 | |||||||||
- | Sille Augustesen | 2008 | DSQ | en hå v/ afslut | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 41.74 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | 506 | 32.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 492 | 33.02 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.66 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 423 | 34.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.60 | |||||||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 399 | 35.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.55 | |||||||||
5 | Livia Weidick Frische | 2007 | 373 | 36.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.11 | |||||||||
6 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 372 | 36.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
7 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 370 | 36.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | 37.45 | |||||||||
8 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 357 | 36.75 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
9 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 340 | 37.34 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.19 | |||||||||
10 | Sarah Laursen | 2007 | 336 | 37.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | 327 | 37.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.93 | |||||||||
12 | Paula Lindberg | 2007 | 327 | 37.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
13 | Ane Walmar | 2007 | 325 | 37.90 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
14 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 317 | 38.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
15 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 312 | 38.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.22 | |||||||||
16 | Julie Ravn Holst | 2007 | 310 | 38.51 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.21 | |||||||||
17 | Emilie Pedersen | 2007 | 310 | 38.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.54 | |||||||||
18 | Karen Sørensen | 2007 | 304 | 38.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.53 | |||||||||
19 | Jasmin Haaning | 2007 | 302 | 38.84 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 41.89 | |||||||||
20 | Lærke Jervelund | 2007 | 300 | 38.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
21 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 284 | 39.67 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.74 | |||||||||
22 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 282 | 39.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
23 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 282 | 39.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
24 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 273 | 40.16 | ||||||
Kolding SK | 39.23 | |||||||||
25 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 272 | 40.22 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.19 | |||||||||
26 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 269 | 40.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.07 | |||||||||
27 | Emilia Spangsberg | 2007 | 264 | 40.61 | ||||||
Kolding SK | 41.24 | |||||||||
28 | Nanna Højstrøm | 2007 | 257 | 41.01 | ||||||
Kolding SK | 41.70 | |||||||||
29 | Isabella Nørgaard | 2007 | 257 | 41.02 | ||||||
Solbjerg IF | 57.49 | |||||||||
30 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 227 | 42.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.45 | |||||||||
31 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 221 | 43.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.43 | |||||||||
32 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 221 | 43.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
33 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 220 | 43.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.70 | |||||||||
- | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 386 | 32.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 376 | 32.51 | ||||||
H2Odense | 32.66 | |||||||||
3 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 336 | 33.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.43 | |||||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | 334 | 33.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
5 | William Haaning | 2007 | 330 | 33.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
6 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 304 | 34.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
7 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 294 | 35.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
8 | Boris Gamishev | 2007 | 287 | 35.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.81 | |||||||||
9 | William Bundgaard | 2007 | 260 | 36.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
10 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 256 | 36.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Casper Eriksen | 2007 | 246 | 37.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
12 | Sebastian Rasmussen | 2007 | 238 | 37.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sebastian Porsborg | 2007 | 219 | 38.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.87 | |||||||||
14 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 215 | 39.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.81 | |||||||||
15 | Storm Jensen | 2007 | 202 | 39.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.60 | |||||||||
16 | Jacob Bundgaard | 2007 | 197 | 40.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.69 | |||||||||
17 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 196 | 40.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.48 | |||||||||
18 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 190 | 40.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.05 | |||||||||
19 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | 188 | 40.97 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Kasper Lisberg | 2007 | 187 | 41.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
21 | Jacob Varming | 2007 | 187 | 41.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.59 | |||||||||
22 | Malte Neuber | 2007 | 183 | 41.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
23 | Magne Andersen | 2007 | 182 | 41.38 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 43.01 | |||||||||
24 | Peter Kristensen | 2007 | 180 | 41.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.60 | |||||||||
25 | Angus Halle | 2007 | 173 | 42.06 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
26 | Tristan Bjerre | 2007 | 171 | 42.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
27 | Simon Gaarde | 2007 | 168 | 42.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
28 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 167 | 42.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.62 | |||||||||
29 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 155 | 43.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
30 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 148 | 44.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.95 | |||||||||
31 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 127 | 46.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.74 | |||||||||
32 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 115 | 48.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.99 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.61 | |||||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | DSQ | ej sant arme 10m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Hansen | 2006 | 429 | 31.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
2 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 420 | 31.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | 412 | 31.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.27 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 408 | 31.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
5 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 386 | 32.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.86 | |||||||||
6 | Villads Seneca | 2006 | 377 | 32.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.11 | |||||||||
7 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 365 | 32.83 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.05 | |||||||||
8 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 362 | 32.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.16 | |||||||||
9 | Per Odrich | 2006 | 354 | 33.19 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
10 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 340 | 33.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
11 | Julius Schier | 2006 | 334 | 33.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.37 | |||||||||
12 | Daniel Marcus Le | 2006 | 329 | 33.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | |||||||||
13 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 327 | 34.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
14 | Kasper Petersen | 2006 | 326 | 34.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
15 | Frederik Bisgaard | 2006 | 310 | 34.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.66 | |||||||||
16 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 304 | 34.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
17 | Mads Mølgaard | 2006 | 303 | 34.95 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.98 | |||||||||
18 | Oskar Foss | 2006 | 297 | 35.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
19 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 296 | 35.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
20 | Carl Roulund Holm | 2006 | 286 | 35.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
21 | Gustav Dyrbye | 2006 | 283 | 35.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
22 | Rasmus Olsen | 2006 | 282 | 35.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
23 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 280 | 35.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.75 | |||||||||
24 | Tobias Damsgaard | 2006 | 273 | 36.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.56 | |||||||||
25 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 269 | 36.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
26 | Christian Stilling | 2006 | 266 | 36.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
27 | Anders Bank Hansen | 2006 | 265 | 36.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.59 | |||||||||
28 | Oskar Mühring | 2006 | 255 | 36.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.73 | |||||||||
29 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 253 | 37.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.42 | |||||||||
30 | Karl B. Hansen | 2006 | 252 | 37.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.59 | |||||||||
31 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 249 | 37.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
32 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 249 | 37.31 | ||||||
Frem Odense | 50.17 | |||||||||
33 | Ludvig L. Møller | 2006 | 238 | 37.86 | ||||||
H2Odense | 40.62 | |||||||||
34 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 237 | 37.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
35 | Elliott Mitaine | 2006 | 230 | 38.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
36 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 229 | 38.34 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.18 | |||||||||
37 | Bertil Tidemann | 2006 | 226 | 38.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.68 | |||||||||
- | Martin Christensen | 2006 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 429 | 33.83 | 1:10.95 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.89 | |||||||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | 408 | 34.03 | 1:12.17 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 404 | 34.41 | 1:12.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.43 | |||||||||
4 | Caroline Petersen | 2008 | 402 | 35.07 | 1:12.54 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
5 | Freja Jørgensen | 2008 | 379 | 35.95 | 1:13.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
6 | Lea Skjærris Lund | 2008 | 341 | 35.59 | 1:16.63 | |||||
Swim Team Neptun | 1:33.10 | |||||||||
7 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 339 | 36.92 | 1:16.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
8 | Nadia Bager | 2008 | 326 | 37.39 | 1:17.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
9 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 324 | 37.28 | 1:17.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
10 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 307 | 38.57 | 1:19.31 | |||||
Frem Odense | 1:27.77 | |||||||||
11 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 298 | 38.89 | 1:20.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.98 | |||||||||
12 | Sofie Bak | 2008 | 297 | 38.75 | 1:20.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.00 | |||||||||
13 | Sofie Callsen | 2008 | 296 | 39.42 | 1:20.28 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.36 | |||||||||
14 | Signe Christensen | 2008 | 251 | 39.63 | 1:24.83 | |||||
Kolding SK | 1:21.66 | |||||||||
15 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 234 | 40.80 | 1:26.87 | |||||
H2Odense | 1:27.01 | |||||||||
16 | Anne Stæhr | 2008 | 201 | 44.24 | 1:31.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.07 | |||||||||
17 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 164 | 44.12 | 1:37.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.09 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 545 | 31.89 | 1:05.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.29 | |||||||||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | 523 | 32.36 | 1:06.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 521 | 32.82 | 1:06.51 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
4 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 505 | 31.05 | 1:07.22 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
5 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 495 | 32.96 | 1:07.69 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
6 | Millie Møller | 2007 | 482 | 32.58 | 1:08.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
7 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 427 | 33.68 | 1:11.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.40 | |||||||||
8 | Livia Weidick Frische | 2007 | 426 | 34.24 | 1:11.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
9 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 408 | 35.00 | 1:12.19 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
10 | Karen Sørensen | 2007 | 404 | 35.14 | 1:12.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
11 | Ane Walmar | 2007 | 403 | 35.08 | 1:12.47 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:12.21 | |||||||||
12 | Jasmin Haaning | 2007 | 398 | 35.83 | 1:12.76 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:15.74 | |||||||||
13 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 397 | 35.47 | 1:12.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.72 | |||||||||
14 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 393 | 35.02 | 1:13.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.90 | |||||||||
15 | Sarah Laursen | 2007 | 386 | 35.68 | 1:13.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
16 | Emilie Pedersen | 2007 | 385 | 35.82 | 1:13.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
17 | Patricia Nættermann | 2007 | 385 | 35.83 | 1:13.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.75 | |||||||||
18 | Isabella Nørgaard | 2007 | 384 | 34.82 | 1:13.67 | |||||
Solbjerg IF | 1:14.82 | |||||||||
19 | Emilia Spangsberg | 2007 | 382 | 35.81 | 1:13.78 | |||||
Kolding SK | 1:12.90 | |||||||||
20 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 377 | 35.84 | 1:14.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
21 | Lærke Jervelund | 2007 | 365 | 35.78 | 1:14.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
22 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 350 | 36.79 | 1:15.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
23 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 345 | 36.76 | 1:16.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.12 | |||||||||
24 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 337 | 35.62 | 1:16.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
25 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 335 | 36.68 | 1:17.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
26 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 334 | 37.03 | 1:17.11 | |||||
Kolding SK | 1:15.29 | |||||||||
27 | Julie Ravn Holst | 2007 | 333 | 38.58 | 1:17.24 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.66 | |||||||||
28 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 325 | 37.63 | 1:17.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
29 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 316 | 38.72 | 1:18.54 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.34 | |||||||||
30 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 315 | 38.21 | 1:18.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
31 | Paula Lindberg | 2007 | 315 | 37.33 | 1:18.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
32 | Nanna Højstrøm | 2007 | 299 | 38.65 | 1:20.05 | |||||
Kolding SK | 1:17.68 | |||||||||
33 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 291 | 37.63 | 1:20.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.21 | |||||||||
34 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 258 | 39.66 | 1:24.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 427 | 30.49 | 1:04.26 | |||||
H2Odense | 1:04.34 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 409 | 31.86 | 1:05.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
3 | Boris Gamishev | 2007 | 374 | 32.22 | 1:07.16 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.88 | |||||||||
4 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 373 | 32.16 | 1:07.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.34 | |||||||||
5 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 335 | 33.94 | 1:09.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.06 | |||||||||
6 | Peter Kristensen | 2007 | 328 | 33.78 | 1:10.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.73 | |||||||||
7 | William Bundgaard | 2007 | 317 | 33.85 | 1:10.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
8 | Sebastian Porsborg | 2007 | 303 | 35.16 | 1:12.00 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.10 | |||||||||
9 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 302 | 33.74 | 1:12.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
10 | William Haaning | 2007 | 302 | 34.90 | 1:12.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
11 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 301 | 34.80 | 1:12.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
12 | Storm Jensen | 2007 | 294 | 34.80 | 1:12.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
13 | Sebastian Rasmussen | 2007 | 285 | 36.12 | 1:13.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.72 | |||||||||
14 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 285 | 34.89 | 1:13.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.79 | |||||||||
15 | Angus Halle | 2007 | 278 | 35.93 | 1:14.14 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
16 | Casper Eriksen | 2007 | 276 | 36.32 | 1:14.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
17 | Malte Neuber | 2007 | 272 | 36.03 | 1:14.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.51 | |||||||||
18 | Jacob Bundgaard | 2007 | 272 | 37.23 | 1:14.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.25 | |||||||||
19 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 267 | 37.04 | 1:15.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.37 | |||||||||
20 | Moritz Hartmann | 2007 | 264 | 35.89 | 1:15.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.26 | |||||||||
21 | Kasper Lisberg | 2007 | 257 | 36.31 | 1:16.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
22 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 253 | 36.51 | 1:16.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
23 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | 247 | 37.51 | 1:17.10 | |||||
Swim Team Neptun | 1:25.87 | |||||||||
24 | Magne Andersen | 2007 | 244 | 37.65 | 1:17.37 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
25 | Simon Gaarde | 2007 | 238 | 37.14 | 1:18.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.64 | |||||||||
26 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 237 | 38.69 | 1:18.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.72 | |||||||||
27 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 230 | 39.76 | 1:18.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.52 | |||||||||
28 | Jacob Varming | 2007 | 224 | 38.53 | 1:19.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.88 | |||||||||
29 | Jonas Therkildsen | 2007 | 217 | 38.84 | 1:20.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.91 | |||||||||
30 | Tristan Bjerre | 2007 | 214 | 39.61 | 1:20.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.56 | |||||||||
31 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 211 | 38.64 | 1:21.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
32 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 208 | 38.48 | 1:21.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.61 | |||||||||
33 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 196 | 40.69 | 1:23.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
- | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 547 | 28.23 | 59.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.79 | |||||||||
2 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 457 | 30.82 | 1:02.82 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:04.27 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 436 | 30.86 | 1:03.78 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 434 | 31.15 | 1:03.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
5 | Daniel Marcus Le | 2006 | 432 | 30.37 | 1:03.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.18 | |||||||||
6 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 432 | 30.75 | 1:04.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.71 | |||||||||
7 | Johan H Brorson | 2006 | 425 | 30.13 | 1:04.34 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.90 | |||||||||
8 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 423 | 31.00 | 1:04.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.74 | |||||||||
9 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 421 | 30.99 | 1:04.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.09 | |||||||||
10 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 419 | 31.23 | 1:04.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.86 | |||||||||
11 | Frederik Bisgaard | 2006 | 397 | 31.39 | 1:05.80 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.13 | |||||||||
12 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 379 | 32.19 | 1:06.81 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
13 | Mads Mølgaard | 2006 | 379 | 32.18 | 1:06.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.41 | |||||||||
14 | Rasmus Olsen | 2006 | 377 | 31.67 | 1:06.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.13 | |||||||||
15 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 375 | 32.08 | 1:07.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
16 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 371 | 31.55 | 1:07.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
17 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 366 | 32.34 | 1:07.62 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:11.51 | |||||||||
18 | William Hansen | 2006 | 362 | 32.50 | 1:07.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
19 | Villads Seneca | 2006 | 360 | 33.36 | 1:07.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.77 | |||||||||
20 | Per Odrich | 2006 | 360 | 32.78 | 1:08.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
21 | Oskar Foss | 2006 | 348 | 33.12 | 1:08.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
22 | Ludvig L. Møller | 2006 | 342 | 32.85 | 1:09.13 | |||||
H2Odense | 1:13.32 | |||||||||
23 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 342 | 33.52 | 1:09.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
24 | Tobias Damsgaard | 2006 | 336 | 33.89 | 1:09.57 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.12 | |||||||||
25 | Julius Schier | 2006 | 336 | 33.75 | 1:09.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.82 | |||||||||
26 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 333 | 34.23 | 1:09.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.31 | |||||||||
27 | Christian Stilling | 2006 | 332 | 33.30 | 1:09.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
28 | Oskar Mühring | 2006 | 328 | 34.21 | 1:10.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.01 | |||||||||
29 | Karl B. Hansen | 2006 | 314 | 34.71 | 1:11.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.18 | |||||||||
30 | Anders Bank Hansen | 2006 | 312 | 35.16 | 1:11.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
31 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 311 | 34.06 | 1:11.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.12 | |||||||||
32 | Bertil Tidemann | 2006 | 310 | 34.87 | 1:11.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
33 | Gustav Dyrbye | 2006 | 292 | 34.68 | 1:12.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
33 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 292 | 34.94 | 1:12.89 | |||||
Frem Odense | 1:15.32 | |||||||||
35 | Carl Roulund Holm | 2006 | 290 | 35.19 | 1:13.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.83 | |||||||||
36 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 285 | 35.41 | 1:13.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
37 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 275 | 35.49 | 1:14.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.29 | |||||||||
38 | Elliott Mitaine | 2006 | 249 | 36.99 | 1:16.90 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
- | Martin Christensen | 2006 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 7, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Piger 1 | 2007 | 5:28.94 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:32.38 | |||||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 37.65 | 1:18.40 | 1:18.40 | ||||||
Amalie Kirkegaard | 2007 | 38.46 | 1:27.36 | 2:45.76 | ||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 40.51 | 1:26.65 | 4:12.41 | ||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 35.43 | 1:16.53 | 5:28.94 | ||||||
2 | Rsk Piger | 2007 | 5:41.21 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 5:48.23 | |||||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 40.91 | 1:26.45 | 1:26.45 | ||||||
Sofie Bak | 2008 | 41.69 | 1:32.22 | 2:58.67 | ||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 39.70 | 1:23.96 | 4:22.63 | ||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 35.84 | 1:18.58 | 5:41.21 | ||||||
3 | Esv Piger 1 | 2007 | 5:49.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:51.58 | |||||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 40.09 | 1:27.59 | 1:27.59 | ||||||
Sarah Laursen | 2007 | 39.08 | 1:22.38 | 2:49.97 | ||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 40.95 | 1:34.50 | 4:24.47 | ||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 39.37 | 1:25.33 | 5:49.80 | ||||||
4 | Thisted Piger 1 | 2007 | 5:59.77 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 6:03.23 | |||||||||
Freja Jørgensen | 2008 | 43.31 | 1:28.69 | 1:28.69 | ||||||
Karen Sørensen | 2007 | 40.71 | 1:27.03 | 2:55.72 | ||||||
Caroline K. Sørensen | 2008 | 42.93 | 1:32.65 | 4:28.37 | ||||||
Nadia Bager | 2008 | 45.03 | 1:31.40 | 5:59.77 | ||||||
- | Koldingsk Piger | 2007 | DSQ | Tyvstart sv1 | ||||||
Kolding SK | 5:46.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 8, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esv Drenge 1 | 2006 | 5:09.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:15.90 | |||||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 34.74 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 35.05 | 1:17.02 | 2:33.90 | ||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 36.52 | 1:18.69 | 3:52.59 | ||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 35.10 | 1:16.77 | 5:09.36 | ||||||
2 | Agf Drenge 1 | 2006 | 5:09.74 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:15.69 | |||||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 36.59 | 1:18.52 | 1:18.52 | ||||||
Villads Seneca | 2006 | 34.28 | 1:15.93 | 2:34.45 | ||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 34.57 | 1:19.93 | 3:54.38 | ||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 34.89 | 1:15.36 | 5:09.74 | ||||||
3 | Thisted Drenge 1 | 2006 | 5:10.96 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 5:15.11 | |||||||||
William Hansen | 2006 | 34.06 | 1:15.09 | 1:15.09 | ||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 36.23 | 1:18.45 | 2:33.54 | ||||||
Christian Stilling | 2006 | 36.55 | 1:17.62 | 3:51.16 | ||||||
Gustav Dyrbye | 2006 | 35.14 | 1:19.80 | 5:10.96 | ||||||
4 | As Drenge 1 | 2006 | 5:18.84 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:22.02 | |||||||||
Storm Jensen | 2007 | 38.76 | 1:24.36 | 1:24.36 | ||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 35.22 | 1:16.07 | 2:40.43 | ||||||
William Bundgaard | 2007 | 39.46 | 1:24.36 | 4:04.79 | ||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 34.86 | 1:14.05 | 5:18.84 | ||||||
5 | Rsk Drenge | 2006 | 5:23.04 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 5:21.79 | |||||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 33.73 | 1:13.13 | 1:13.13 | ||||||
Peter Kristensen | 2007 | 42.05 | 1:27.18 | 2:40.31 | ||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 40.46 | 1:25.81 | 4:06.12 | ||||||
Julius Schier | 2006 | 36.35 | 1:16.92 | 5:23.04 | ||||||
6 | Aabybro Destroyers | 2006 | 5:30.67 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:31.73 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 35.20 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 39.54 | 1:22.30 | 2:37.18 | ||||||
Mads Poulsen | 2007 | 45.85 | 1:36.62 | 4:13.80 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 35.45 | 1:16.87 | 5:30.67 | ||||||
7 | Viborg Fast Boys | 2006 | 5:51.39 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 5:41.66 | |||||||||
Jacob Varming | 2007 | 40.58 | 1:33.17 | 1:33.17 | ||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | 42.21 | 1:34.79 | 3:07.96 | ||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 40.38 | 1:31.54 | 4:39.50 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 33.14 | 1:11.89 | 5:51.39 | ||||||
8 | Esv Drenge 2 | 2006 | 5:59.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:37.74 | |||||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 43.80 | 1:36.88 | 1:36.88 | ||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 44.81 | 1:34.50 | 3:11.38 | ||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 36.44 | 1:24.94 | 4:36.32 | ||||||
Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 36.53 | 1:23.26 | 5:59.58 | ||||||
- | Esbjerg Drenge | 2006 | DSQ | ej samt berør 25m 4s | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:23.74 | |||||||||
Oskar Foss | 2006 | 35.69 | 1:17.42 | 1:17.42 | ||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 37.08 | 1:20.49 | 2:37.91 | ||||||
Bertil Tidemann | 2006 | 38.83 | 1:31.12 | 4:09.03 | ||||||
- | Nyborg Drenge | 2006 | DSQ | ej samt berør 75m 4s | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:10.12 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 35.47 | 1:12.83 | 1:12.83 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 35.58 | 1:14.72 | 2:27.55 | ||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 34.30 | 1:16.56 | 3:44.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Brønderslev SK08 | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Piger 1 | 2007 | 2:23.22 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.62 | |||||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 39.10 | 1:17.58 | |||||||
Amalie Kirkegaard | 2007 | 35.81 | 1:53.39 | |||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 29.83 | 2:23.22 | |||||||
2 | Esv Piger 1 | 2007 | 2:29.26 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:31.42 | |||||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 39.00 | 1:18.13 | |||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 37.60 | 1:55.73 | |||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 33.53 | 2:29.26 | |||||||
3 | Rsk Piger | 2007 | 2:30.34 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 41.75 | 1:19.98 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 35.48 | 1:55.46 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 34.88 | 2:30.34 | |||||||
4 | Koldingsk Piger | 2007 | 2:33.23 | |||||||
Kolding SK | 2:32.90 | |||||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 41.30 | 1:20.29 | |||||||
Signe Christensen | 2008 | 40.29 | 2:00.58 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 32.65 | 2:33.23 | |||||||
5 | Thisted Piger 1 | 2007 | 2:40.29 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:44.82 | |||||||||
Karen Sørensen | 2007 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Nadia Bager | 2008 | 47.90 | 1:26.45 | |||||||
Freja Jørgensen | 2008 | 39.14 | 2:05.59 | |||||||
Caroline K. Sørensen | 2008 | 34.70 | 2:40.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Drenge 1 | 2006 | 2:14.47 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.93 | |||||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | 40.17 | 1:13.55 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 32.16 | 1:45.71 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 28.76 | 2:14.47 | |||||||
2 | Thisted Drenge 1 | 2006 | 2:14.94 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:19.91 | |||||||||
Gustav Dyrbye | 2006 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Christian Stilling | 2006 | 38.93 | 1:14.52 | |||||||
William Hansen | 2006 | 31.20 | 1:45.72 | |||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 29.22 | 2:14.94 | |||||||
3 | Rsk Drenge | 2006 | 2:17.79 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:23.26 | |||||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 39.48 | 1:10.84 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 36.14 | 1:46.98 | |||||||
Peter Kristensen | 2007 | 30.81 | 2:17.79 | |||||||
4 | Esv Drenge 1 | 2006 | 2:18.01 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:21.00 | |||||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 41.61 | 1:15.25 | |||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 33.77 | 1:49.02 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 28.99 | 2:18.01 | |||||||
5 | Aabybro Destroyers | 2006 | 2:19.58 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:26.53 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 38.59 | 1:11.70 | |||||||
Mads Poulsen | 2007 | 37.88 | 1:49.58 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 30.00 | 2:19.58 | |||||||
6 | As Drenge 1 | 2006 | 2:20.52 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.00 | |||||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Storm Jensen | 2007 | 42.08 | 1:15.74 | |||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 33.31 | 1:49.05 | |||||||
William Bundgaard | 2007 | 31.47 | 2:20.52 | |||||||
7 | Viborg Fast Boys | 2006 | 2:30.77 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:29.09 | |||||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 36.35 | 1:16.01 | |||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | 41.02 | 1:57.03 | |||||||
Jacob Varming | 2007 | 33.74 | 2:30.77 | |||||||
- | Esbjerg Drenge | 2006 | DSQ | neddyk i må 1s | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.49 | |||||||||
- | Esv Drenge 2 | 2006 | DSQ | ej fort be v/25 1 sv | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:36.78 | |||||||||
- | Nyborg Drenge | 2006 | DSQ | Tyvstart sv4 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.58 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 38.02 | 1:10.66 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 30.61 | 1:41.27 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 475 | 36.70 | 1:19.67 | 2:08.87 | 2:48.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.08 | |||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 371 | 42.47 | 1:25.29 | 2:21.75 | 3:02.75 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:08.76 | |||||||||
3 | Freja Jørgensen | 2008 | 353 | 41.96 | 1:32.26 | 2:27.34 | 3:05.85 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:15.93 | |||||||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | 334 | 43.43 | 1:30.51 | 2:29.00 | 3:09.27 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:18.29 | |||||||||
5 | Lea Skjærris Lund | 2008 | 334 | 41.43 | 1:27.20 | 2:27.28 | 3:09.38 | |||
Swim Team Neptun | 3:52.82 | |||||||||
6 | Caroline Petersen | 2008 | 322 | 44.12 | 1:32.80 | 2:30.78 | 3:11.66 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:10.71 | |||||||||
7 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 311 | 41.27 | 1:32.76 | 2:32.54 | 3:13.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:22.68 | |||||||||
8 | Nadia Bager | 2008 | 307 | 44.69 | 1:36.30 | 2:34.11 | 3:14.61 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:21.32 | |||||||||
9 | Signe Christensen | 2008 | 305 | 41.34 | 1:33.30 | 2:31.75 | 3:15.03 | |||
Kolding SK | 3:22.19 | |||||||||
10 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 304 | 45.93 | 1:33.00 | 2:32.26 | 3:15.24 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:28.07 | |||||||||
11 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 285 | 47.02 | 1:35.10 | 2:38.51 | 3:19.59 | |||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 278 | 42.81 | 1:35.13 | 2:37.34 | 3:21.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:29.54 | |||||||||
13 | Sofie Bak | 2008 | 275 | 46.53 | 1:35.82 | 2:39.78 | 3:21.91 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:31.08 | |||||||||
14 | Sofie Callsen | 2008 | 275 | 47.03 | 1:36.42 | 2:37.80 | 3:21.99 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Anne Stæhr | 2008 | 265 | 45.35 | 1:37.08 | 2:36.08 | 3:24.41 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:27.45 | |||||||||
16 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 256 | 47.41 | 1:37.29 | 2:39.00 | 3:26.84 | |||
H2Odense | 3:55.18 | |||||||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | DSQ | ej samt berør 125 m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 523 | 36.13 | 1:19.32 | 2:06.42 | 2:43.08 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:53.93 | |||||||||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | 513 | 34.66 | 1:15.84 | 2:07.13 | 2:44.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.85 | |||||||||
3 | Signe Jensen | 2007 | 512 | 35.15 | 1:20.52 | 2:07.92 | 2:44.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:50.25 | |||||||||
4 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 493 | 37.24 | 1:19.96 | 2:08.31 | 2:46.29 | |||
Herning Svømmeklub | 3:03.11 | |||||||||
5 | Livia Weidick Frische | 2007 | 487 | 36.35 | 1:19.60 | 2:07.91 | 2:47.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.99 | |||||||||
6 | Millie Møller | 2007 | 478 | 35.56 | 1:19.67 | 2:09.73 | 2:48.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.35 | |||||||||
7 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 450 | 38.11 | 1:21.32 | 2:12.40 | 2:51.41 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:58.58 | |||||||||
8 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 420 | 39.30 | 1:22.81 | 2:14.95 | 2:55.42 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:58.57 | |||||||||
9 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 412 | 37.93 | 1:21.53 | 2:13.52 | 2:56.51 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:55.18 | |||||||||
10 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 393 | 39.91 | 1:25.86 | 2:20.42 | 2:59.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Laursen | 2007 | 390 | 40.62 | 1:29.26 | 2:18.60 | 2:59.80 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:01.46 | |||||||||
12 | Ane Walmar | 2007 | 388 | 40.34 | 1:26.35 | 2:21.02 | 3:00.08 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:10.22 | |||||||||
13 | Paula Lindberg | 2007 | 381 | 39.77 | 1:24.38 | 2:21.00 | 3:01.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:05.93 | |||||||||
14 | Jasmin Haaning | 2007 | 379 | 42.14 | 1:29.09 | 2:21.02 | 3:01.54 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 3:09.71 | |||||||||
15 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 376 | 40.98 | 1:23.46 | 2:22.28 | 3:01.94 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:02.40 | |||||||||
16 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 368 | 38.98 | 1:25.46 | 2:19.95 | 3:03.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:11.61 | |||||||||
17 | Lærke Jervelund | 2007 | 367 | 42.24 | 1:29.00 | 2:22.87 | 3:03.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:17.77 | |||||||||
18 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 364 | 40.80 | 1:26.38 | 2:20.86 | 3:03.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:10.09 | |||||||||
19 | Karen Sørensen | 2007 | 364 | 43.30 | 1:29.52 | 2:26.18 | 3:04.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 362 | 43.28 | 1:29.85 | 2:24.34 | 3:04.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:04.79 | |||||||||
21 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 361 | 46.14 | 1:29.36 | 2:24.20 | 3:04.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:14.91 | |||||||||
22 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 357 | 44.85 | 1:29.52 | 2:21.32 | 3:05.18 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:08.97 | |||||||||
23 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 356 | 43.06 | 1:32.13 | 2:23.82 | 3:05.31 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:04.95 | |||||||||
24 | Isabella Nørgaard | 2007 | 355 | 44.73 | 1:31.09 | 2:23.09 | 3:05.45 | |||
Solbjerg IF | ||||||||||
25 | Nanna Højstrøm | 2007 | 354 | 43.86 | 1:29.16 | 2:22.00 | 3:05.71 | |||
Kolding SK | 3:05.23 | |||||||||
26 | Julie Ravn Holst | 2007 | 348 | 44.38 | 1:31.82 | 2:24.83 | 3:06.68 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:07.31 | |||||||||
27 | Patricia Nættermann | 2007 | 348 | 39.10 | 1:25.12 | 2:23.01 | 3:06.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:13.68 | |||||||||
28 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 338 | 43.73 | 1:35.95 | 2:27.03 | 3:08.52 | |||
Kolding SK | 3:12.76 | |||||||||
29 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 337 | 46.60 | 1:32.31 | 2:27.35 | 3:08.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:09.92 | |||||||||
30 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 323 | 45.50 | 1:31.57 | 2:29.40 | 3:11.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:10.98 | |||||||||
31 | Emilie Pedersen | 2007 | 323 | 42.75 | 1:33.06 | 2:29.64 | 3:11.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:23.51 | |||||||||
- | Amalie Kirkegaard | 2007 | DSQ | afs på mave 100 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:05.11 | |||||||||
- | Andrea Berg Nielsen | 2007 | DSQ | afs ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:12.64 | |||||||||
- | Emilia Spangsberg | 2007 | DSQ | 2 armt på mave 75m | ||||||
Kolding SK | 3:21.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 440 | 34.34 | 1:17.00 | 2:02.91 | 2:38.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.30 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 415 | 37.34 | 1:18.14 | 2:04.70 | 2:41.60 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:47.65 | |||||||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 392 | 36.20 | 1:15.97 | 2:06.17 | 2:44.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.09 | |||||||||
4 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 352 | 37.92 | 1:24.62 | 2:12.77 | 2:50.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.83 | |||||||||
5 | William Haaning | 2007 | 328 | 35.54 | 1:22.11 | 2:14.98 | 2:54.82 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:58.06 | |||||||||
6 | Sebastian Porsborg | 2007 | 325 | 42.61 | 1:30.16 | 2:16.18 | 2:55.32 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:05.47 | |||||||||
7 | Moritz Hartmann | 2007 | 312 | 36.86 | 1:20.91 | 2:16.56 | 2:57.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:04.12 | |||||||||
8 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 309 | 36.90 | 1:23.66 | 2:17.18 | 2:58.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.85 | |||||||||
9 | Storm Jensen | 2007 | 303 | 40.07 | 1:24.27 | 2:19.75 | 2:59.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 294 | 38.14 | 1:22.97 | 2:18.62 | 3:01.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:05.71 | |||||||||
11 | Jacob Bundgaard | 2007 | 286 | 42.59 | 1:30.19 | 2:21.68 | 3:02.92 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:14.29 | |||||||||
12 | William Bundgaard | 2007 | 281 | 38.34 | 1:25.77 | 2:25.15 | 3:04.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:07.97 | |||||||||
13 | Simon Gaarde | 2007 | 272 | 42.05 | 1:30.82 | 2:24.78 | 3:05.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:08.50 | |||||||||
14 | Casper Eriksen | 2007 | 271 | 41.48 | 1:30.79 | 2:28.39 | 3:06.31 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Lisberg | 2007 | 269 | 41.98 | 1:29.06 | 2:25.80 | 3:06.74 | |||
Odder Svømmeklub | 3:04.94 | |||||||||
16 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 267 | 41.72 | 1:27.02 | 2:27.87 | 3:07.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:23.19 | |||||||||
17 | Angus Halle | 2007 | 263 | 43.49 | 1:30.39 | 2:27.31 | 3:08.19 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peter Kristensen | 2007 | 257 | 47.91 | 1:36.67 | 2:31.84 | 3:09.63 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:11.96 | |||||||||
19 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 256 | 42.48 | 1:28.57 | 2:30.08 | 3:09.84 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:11.65 | |||||||||
20 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | 243 | 42.19 | 1:30.70 | 2:29.59 | 3:13.01 | |||
Swim Team Neptun | 3:47.87 | |||||||||
21 | Jacob Varming | 2007 | 242 | 43.49 | 1:30.41 | 2:33.90 | 3:13.34 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:30.09 | |||||||||
22 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 242 | 41.62 | 1:32.21 | 2:27.68 | 3:13.50 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:54.78 | |||||||||
23 | Magne Andersen | 2007 | 239 | 41.90 | 1:28.02 | 2:31.36 | 3:14.22 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 230 | 47.19 | 1:38.98 | 2:33.26 | 3:16.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 230 | 43.84 | 1:34.01 | 2:31.96 | 3:16.76 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:16.82 | |||||||||
26 | Tristan Bjerre | 2007 | 228 | 44.42 | 1:34.03 | 2:36.96 | 3:17.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:22.85 | |||||||||
27 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 226 | 47.25 | 1:34.72 | 2:36.25 | 3:17.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:18.63 | |||||||||
28 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 225 | 46.86 | 1:38.30 | 2:35.74 | 3:18.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:25.75 | |||||||||
29 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 213 | 46.25 | 1:33.73 | 2:37.35 | 3:21.62 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:27.64 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | Akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:28.41 | |||||||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | DSQ | rygliggende 26m | ||||||
H2Odense | 2:44.81 | |||||||||
- | Malte Neuber | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.94 | |||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:11.92 | |||||||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | 497 | 33.96 | 1:12.13 | 1:58.13 | 2:32.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:37.48 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 487 | 36.02 | 1:12.20 | 1:58.64 | 2:33.20 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:38.88 | |||||||||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | 477 | 34.63 | 1:13.89 | 2:00.23 | 2:34.27 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.40 | |||||||||
4 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 463 | 36.17 | 1:14.19 | 1:59.83 | 2:35.79 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:40.12 | |||||||||
5 | William Hansen | 2006 | 425 | 34.38 | 1:15.20 | 2:03.08 | 2:40.29 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.87 | |||||||||
6 | Mads Mølgaard | 2006 | 418 | 36.94 | 1:18.45 | 2:05.76 | 2:41.26 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:52.80 | |||||||||
7 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 416 | 35.59 | 1:13.90 | 2:04.95 | 2:41.46 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:43.05 | |||||||||
8 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 404 | 36.17 | 1:17.79 | 2:08.20 | 2:43.07 | |||
Struer Svømmeklub | 2:47.45 | |||||||||
9 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 403 | 35.86 | 1:16.84 | 2:04.61 | 2:43.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.78 | |||||||||
10 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 399 | 35.70 | 1:18.16 | 2:07.56 | 2:43.75 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:52.53 | |||||||||
11 | Kasper Petersen | 2006 | 396 | 36.26 | 1:17.74 | 2:06.36 | 2:44.11 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 384 | 38.74 | 1:20.66 | 2:10.90 | 2:45.82 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.60 | |||||||||
13 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 378 | 35.94 | 1:17.64 | 2:09.05 | 2:46.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.04 | |||||||||
14 | Per Odrich | 2006 | 374 | 34.53 | 1:15.19 | 2:08.40 | 2:47.25 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:54.88 | |||||||||
15 | Oskar Foss | 2006 | 369 | 35.78 | 1:17.66 | 2:08.26 | 2:47.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.19 | |||||||||
15 | Villads Seneca | 2006 | 369 | 37.07 | 1:20.18 | 2:10.00 | 2:47.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:49.01 | |||||||||
17 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 364 | 38.17 | 1:21.34 | 2:11.33 | 2:48.87 | |||
Struer Svømmeklub | 2:50.60 | |||||||||
18 | Anders Bank Hansen | 2006 | 363 | 37.29 | 1:20.28 | 2:11.97 | 2:48.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.19 | |||||||||
19 | Daniel Marcus Le | 2006 | 360 | 36.19 | 1:20.86 | 2:10.03 | 2:49.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:02.71 | |||||||||
20 | Frederik Bisgaard | 2006 | 358 | 36.58 | 1:16.84 | 2:11.32 | 2:49.77 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:54.53 | |||||||||
21 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 354 | 37.68 | 1:22.71 | 2:10.83 | 2:50.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.61 | |||||||||
22 | Julius Schier | 2006 | 353 | 38.73 | 1:23.11 | 2:12.86 | 2:50.48 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:59.42 | |||||||||
23 | Christian Stilling | 2006 | 353 | 38.50 | 1:22.46 | 2:10.83 | 2:50.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:49.99 | |||||||||
24 | Bertil Tidemann | 2006 | 348 | 38.83 | 1:25.24 | 2:13.27 | 2:51.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.95 | |||||||||
25 | Rasmus Olsen | 2006 | 347 | 37.44 | 1:22.27 | 2:13.14 | 2:51.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:56.94 | |||||||||
26 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 346 | 40.22 | 1:23.87 | 2:16.25 | 2:51.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.07 | |||||||||
27 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 340 | 36.45 | 1:22.10 | 2:12.25 | 2:52.69 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:18.04 | |||||||||
28 | Gustav Dyrbye | 2006 | 340 | 37.00 | 1:21.27 | 2:13.16 | 2:52.76 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:08.38 | |||||||||
29 | Carl Roulund Holm | 2006 | 338 | 38.69 | 1:22.54 | 2:11.08 | 2:53.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:57.88 | |||||||||
30 | Karl B. Hansen | 2006 | 330 | 38.80 | 1:21.38 | 2:14.55 | 2:54.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.56 | |||||||||
31 | Oskar Mühring | 2006 | 322 | 41.36 | 1:24.49 | 2:18.87 | 2:55.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.38 | |||||||||
32 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 319 | 39.21 | 1:26.32 | 2:14.02 | 2:56.47 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:51.63 | |||||||||
33 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 297 | 43.52 | 1:24.65 | 2:24.63 | 3:00.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:06.79 | |||||||||
34 | Tobias Damsgaard | 2006 | 257 | 41.11 | 1:29.56 | 2:28.93 | 3:09.56 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:13.72 | |||||||||
35 | Elliott Mitaine | 2006 | 240 | 41.23 | 1:28.60 | 2:28.09 | 3:13.92 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:16.28 | |||||||||
- | Martin Christensen | 2006 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:53.78 | |||||||||
- | Johan H Brorson | 2006 | DSQ | ej forts bev 75m | ||||||
Swim Team Neptun | 2:46.27 | |||||||||
- | Josef Assing Hvidt | 2006 | DSQ | asynkrone arme 5m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Ludvig L. Møller | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 3:02.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 457 | 37.47 | 1:17.90 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.90 | |||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 421 | 38.37 | 1:20.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.40 | |||||||||
3 | Lea Skjærris Lund | 2008 | 365 | 39.35 | 1:23.94 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.89 | |||||||||
4 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 334 | 42.89 | 1:26.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.01 | |||||||||
5 | Caroline Petersen | 2008 | 330 | 42.69 | 1:26.83 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:31.75 | |||||||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | 330 | 43.29 | 1:26.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Bak | 2008 | 329 | 43.48 | 1:26.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.43 | |||||||||
8 | Sille Augustesen | 2008 | 327 | 42.09 | 1:27.09 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:28.86 | |||||||||
9 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 327 | 43.84 | 1:27.10 | |||||
Frem Odense | 1:34.84 | |||||||||
10 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 289 | 43.19 | 1:30.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.12 | |||||||||
11 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 280 | 44.87 | 1:31.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nadia Bager | 2008 | 279 | 44.72 | 1:31.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:37.59 | |||||||||
13 | Sofie Callsen | 2008 | 277 | 46.37 | 1:32.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:39.79 | |||||||||
14 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 255 | 47.46 | 1:34.55 | |||||
H2Odense | ||||||||||
15 | Anne Stæhr | 2008 | 234 | 48.91 | 1:37.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.99 | |||||||||
16 | Signe Christensen | 2008 | 223 | 47.29 | 1:38.91 | |||||
Kolding SK | 1:38.19 | |||||||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | DSQ | ej fort bvg 50 mtr | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.26 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | 507 | 36.89 | 1:15.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.67 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 496 | 36.32 | 1:15.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.27 | |||||||||
3 | Signe Jensen | 2007 | 435 | 38.48 | 1:19.16 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.55 | |||||||||
4 | Millie Møller | 2007 | 428 | 37.91 | 1:19.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
5 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 423 | 39.72 | 1:19.93 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:26.92 | |||||||||
6 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 421 | 39.64 | 1:20.05 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
7 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 417 | 39.07 | 1:20.28 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:23.31 | |||||||||
8 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 407 | 39.44 | 1:20.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.08 | |||||||||
9 | Livia Weidick Frische | 2007 | 401 | 39.48 | 1:21.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
10 | Paula Lindberg | 2007 | 381 | 40.27 | 1:22.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.06 | |||||||||
11 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 381 | 40.96 | 1:22.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.64 | |||||||||
12 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 380 | 41.24 | 1:22.80 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:25.17 | |||||||||
13 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 378 | 41.41 | 1:23.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.68 | |||||||||
14 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 376 | 40.96 | 1:23.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.53 | |||||||||
15 | Emilie Pedersen | 2007 | 373 | 40.37 | 1:23.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.76 | |||||||||
16 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 366 | 41.17 | 1:23.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.82 | |||||||||
17 | Nanna Højstrøm | 2007 | 360 | 41.16 | 1:24.31 | |||||
Kolding SK | 1:24.47 | |||||||||
18 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 360 | 41.24 | 1:24.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.14 | |||||||||
19 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 355 | 40.76 | 1:24.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
20 | Lærke Jervelund | 2007 | 351 | 42.13 | 1:25.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
21 | Patricia Nættermann | 2007 | 348 | 41.70 | 1:25.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.57 | |||||||||
22 | Karen Sørensen | 2007 | 337 | 42.31 | 1:26.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.53 | |||||||||
23 | Jasmin Haaning | 2007 | 337 | 42.52 | 1:26.19 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:33.54 | |||||||||
24 | Isabella Nørgaard | 2007 | 336 | 1:26.31 | 1:26.31 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
25 | Ane Walmar | 2007 | 335 | 41.42 | 1:26.34 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
26 | Sarah Laursen | 2007 | 331 | 42.70 | 1:26.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.42 | |||||||||
27 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 324 | 43.10 | 1:27.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.42 | |||||||||
28 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 319 | 43.19 | 1:27.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.41 | |||||||||
29 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 313 | 43.50 | 1:28.33 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.51 | |||||||||
30 | Julie Ravn Holst | 2007 | 301 | 46.01 | 1:29.55 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
31 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 287 | 44.61 | 1:30.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.23 | |||||||||
32 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 265 | 46.29 | 1:33.44 | |||||
Kolding SK | 1:32.80 | |||||||||
- | Emilia Spangsberg | 2007 | DSQ | ej fort bv v 50 mtr | ||||||
Kolding SK | 1:29.89 | |||||||||
- | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | DSQ | neddyk v 100m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 418 | 35.56 | 1:12.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.07 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 393 | 36.11 | 1:14.14 | |||||
H2Odense | 1:18.78 | |||||||||
3 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 390 | 36.39 | 1:14.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.44 | |||||||||
4 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 334 | 38.92 | 1:18.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.92 | |||||||||
5 | Boris Gamishev | 2007 | 298 | 39.21 | 1:21.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.23 | |||||||||
6 | William Haaning | 2007 | 297 | 40.42 | 1:21.40 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
7 | Moritz Hartmann | 2007 | 288 | 39.66 | 1:22.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.67 | |||||||||
8 | Storm Jensen | 2007 | 282 | 39.97 | 1:22.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
9 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 273 | 39.36 | 1:23.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.63 | |||||||||
10 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 270 | 41.33 | 1:23.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.69 | |||||||||
11 | Sebastian Rasmussen | 2007 | 269 | 41.25 | 1:24.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.02 | |||||||||
12 | Magne Andersen | 2007 | 265 | 41.67 | 1:24.54 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:28.87 | |||||||||
13 | Casper Eriksen | 2007 | 264 | 41.98 | 1:24.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 263 | 42.22 | 1:24.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
15 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 251 | 41.75 | 1:26.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.22 | |||||||||
16 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 244 | 41.93 | 1:26.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
17 | Jacob Bundgaard | 2007 | 242 | 44.62 | 1:27.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.11 | |||||||||
18 | Sebastian Porsborg | 2007 | 242 | 1:27.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Peter Kristensen | 2007 | 241 | 43.35 | 1:27.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.02 | |||||||||
20 | Simon Gaarde | 2007 | 239 | 42.46 | 1:27.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.45 | |||||||||
21 | Jacob Varming | 2007 | 237 | 42.87 | 1:27.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.23 | |||||||||
22 | Kasper Lisberg | 2007 | 232 | 43.72 | 1:28.30 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:33.32 | |||||||||
23 | Malte Neuber | 2007 | 229 | 42.78 | 1:28.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.51 | |||||||||
24 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 222 | 43.03 | 1:29.65 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
25 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 218 | 45.27 | 1:30.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.09 | |||||||||
26 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | 212 | 45.16 | 1:31.08 | |||||
Swim Team Neptun | 1:36.39 | |||||||||
27 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 211 | 45.20 | 1:31.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.73 | |||||||||
28 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 207 | 44.40 | 1:31.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.20 | |||||||||
29 | Tristan Bjerre | 2007 | 207 | 45.21 | 1:31.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.33 | |||||||||
30 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 172 | 48.55 | 1:37.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:41.10 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.86 | |||||||||
- | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.47 | |||||||||
- | Angus Halle | 2007 | DSQ | ej forts bev 50m | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:27.92 | |||||||||
- | William Bundgaard | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.07 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 533 | 32.54 | 1:06.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.87 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 512 | 34.00 | 1:07.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.65 | |||||||||
3 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 450 | 34.48 | 1:10.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.38 | |||||||||
4 | Magne Christian Hansen | 2006 | 440 | 33.98 | 1:11.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.48 | |||||||||
5 | Per Odrich | 2006 | 440 | 34.60 | 1:11.40 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 412 | 35.58 | 1:12.93 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.30 | |||||||||
7 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 408 | 34.94 | 1:13.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.72 | |||||||||
8 | Villads Seneca | 2006 | 388 | 36.51 | 1:14.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.44 | |||||||||
9 | William Hansen | 2006 | 385 | 36.20 | 1:14.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.41 | |||||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | 383 | 36.28 | 1:14.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
11 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 382 | 37.03 | 1:14.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
12 | Kasper Petersen | 2006 | 374 | 36.30 | 1:15.34 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
13 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 373 | 36.99 | 1:15.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.93 | |||||||||
14 | Karl B. Hansen | 2006 | 358 | 37.93 | 1:16.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.93 | |||||||||
15 | Johan H Brorson | 2006 | 353 | 37.37 | 1:16.78 | |||||
Swim Team Neptun | 1:27.60 | |||||||||
16 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 346 | 37.91 | 1:17.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
17 | Frederik Bisgaard | 2006 | 343 | 37.63 | 1:17.52 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.32 | |||||||||
18 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 340 | 37.93 | 1:17.77 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.68 | |||||||||
19 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 336 | 37.70 | 1:18.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
20 | Mads Mølgaard | 2006 | 335 | 38.64 | 1:18.16 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.52 | |||||||||
21 | Anders Bank Hansen | 2006 | 334 | 39.42 | 1:18.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.65 | |||||||||
22 | Julius Schier | 2006 | 317 | 39.84 | 1:19.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.38 | |||||||||
23 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 316 | 38.77 | 1:19.68 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:23.37 | |||||||||
24 | Gustav Dyrbye | 2006 | 313 | 38.58 | 1:19.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
25 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 312 | 39.75 | 1:20.04 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
26 | Christian Stilling | 2006 | 300 | 39.61 | 1:21.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:23.25 | |||||||||
27 | Carl Roulund Holm | 2006 | 299 | 39.85 | 1:21.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
28 | Daniel Marcus Le | 2006 | 295 | 38.82 | 1:21.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.89 | |||||||||
29 | Ludvig L. Møller | 2006 | 295 | 40.07 | 1:21.54 | |||||
H2Odense | 1:26.24 | |||||||||
30 | Oskar Mühring | 2006 | 283 | 40.68 | 1:22.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
31 | Rasmus Olsen | 2006 | 282 | 40.18 | 1:22.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.07 | |||||||||
32 | Bertil Tidemann | 2006 | 268 | 42.26 | 1:24.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
33 | Elliott Mitaine | 2006 | 258 | 41.21 | 1:25.22 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:29.57 | |||||||||
34 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 258 | 41.73 | 1:25.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.43 | |||||||||
35 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 253 | 41.62 | 1:25.86 | |||||
Frem Odense | 1:30.34 | |||||||||
36 | Tobias Damsgaard | 2006 | 232 | 43.10 | 1:28.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.03 | |||||||||
37 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 224 | 44.30 | 1:29.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.81 | |||||||||
- | Martin Christensen | 2006 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.41 | |||||||||
- | Hjalte Nederby Staun | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:31.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 365 | 42.67 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.87 | |||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 316 | 44.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.57 | |||||||||
3 | Caroline Petersen | 2008 | 299 | 45.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.12 | |||||||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | 284 | 46.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 47.80 | |||||||||
5 | Anne Stæhr | 2008 | 266 | 47.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.73 | |||||||||
6 | Signe Christensen | 2008 | 263 | 47.62 | ||||||
Kolding SK | 50.20 | |||||||||
7 | Freja Jørgensen | 2008 | 255 | 48.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.67 | |||||||||
8 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 251 | 48.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nadia Bager | 2008 | 234 | 49.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.90 | |||||||||
10 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 224 | 50.20 | ||||||
H2Odense | 58.63 | |||||||||
11 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 222 | 50.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
12 | Lea Skjærris Lund | 2008 | 222 | 50.37 | ||||||
Swim Team Neptun | 56.48 | |||||||||
13 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 210 | 51.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 53.06 | |||||||||
14 | Sofie Bak | 2008 | 168 | 55.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.52 | |||||||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | DSQ | 1 hånd i vending 25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.62 | |||||||||
- | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | DSQ | ej samtid ben v 45 m | ||||||
Frem Odense | 1:04.68 | |||||||||
- | Sofie Callsen | 2008 | DSQ | 4 fly ben v start | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 58.34 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Millie Møller | 2007 | 479 | 38.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.95 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 474 | 39.13 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.53 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 471 | 39.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
4 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 440 | 40.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | 42.44 | |||||||||
5 | Livia Weidick Frische | 2007 | 437 | 40.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
6 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 410 | 41.04 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
7 | Isabella Nørgaard | 2007 | 399 | 41.43 | ||||||
Solbjerg IF | 42.32 | |||||||||
8 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 390 | 41.74 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.94 | |||||||||
9 | Kristiane Frøslev | 2007 | 386 | 41.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.95 | |||||||||
10 | Emilia Spangsberg | 2007 | 367 | 42.59 | ||||||
Kolding SK | 46.69 | |||||||||
11 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 357 | 42.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.81 | |||||||||
12 | Emilie Pedersen | 2007 | 356 | 43.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.55 | |||||||||
13 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 356 | 43.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.01 | |||||||||
14 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 354 | 43.09 | ||||||
Kolding SK | 43.41 | |||||||||
15 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 351 | 43.23 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 45.73 | |||||||||
16 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 351 | 43.25 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.53 | |||||||||
17 | Nanna Højstrøm | 2007 | 345 | 43.49 | ||||||
Kolding SK | 43.23 | |||||||||
17 | Patricia Nættermann | 2007 | 345 | 43.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.08 | |||||||||
19 | Ane Walmar | 2007 | 330 | 44.11 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 45.65 | |||||||||
20 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 325 | 44.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
21 | Julie Ravn Holst | 2007 | 325 | 44.36 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.67 | |||||||||
22 | Jasmin Haaning | 2007 | 321 | 44.52 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 47.36 | |||||||||
23 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 290 | 46.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.45 | |||||||||
24 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 285 | 46.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
25 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 281 | 46.55 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.00 | |||||||||
26 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 281 | 46.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 50.55 | |||||||||
27 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 272 | 47.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.08 | |||||||||
27 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 272 | 47.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.73 | |||||||||
29 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 267 | 47.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 50.46 | |||||||||
30 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 265 | 47.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.63 | |||||||||
31 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 263 | 47.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.91 | |||||||||
32 | Lærke Jervelund | 2007 | 263 | 47.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.96 | |||||||||
33 | Paula Lindberg | 2007 | 256 | 48.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
34 | Karen Sørensen | 2007 | 246 | 48.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 49.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 373 | 38.31 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.12 | |||||||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | 373 | 38.31 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.88 | |||||||||
3 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 371 | 38.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.03 | |||||||||
4 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 338 | 39.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
5 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 316 | 40.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.05 | |||||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2007 | 287 | 41.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.27 | |||||||||
7 | Moritz Hartmann | 2007 | 272 | 42.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
8 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 267 | 42.83 | ||||||
H2Odense | 44.21 | |||||||||
9 | William Haaning | 2007 | 265 | 42.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
10 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 262 | 43.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.72 | |||||||||
11 | Jacob Bundgaard | 2007 | 244 | 44.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.85 | |||||||||
12 | Storm Jensen | 2007 | 234 | 44.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.49 | |||||||||
13 | Simon Gaarde | 2007 | 234 | 44.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
14 | Angus Halle | 2007 | 229 | 45.06 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
15 | William Bundgaard | 2007 | 223 | 45.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 49.82 | |||||||||
16 | Peter Kristensen | 2007 | 223 | 45.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.92 | |||||||||
17 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 213 | 46.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 206 | 46.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.43 | |||||||||
19 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 200 | 47.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.65 | |||||||||
20 | Kasper Lisberg | 2007 | 199 | 47.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.41 | |||||||||
21 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 190 | 47.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.39 | |||||||||
22 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 188 | 48.13 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.27 | |||||||||
23 | Malte Neuber | 2007 | 182 | 48.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.61 | |||||||||
24 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 177 | 49.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.25 | |||||||||
25 | Casper Eriksen | 2007 | 173 | 49.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | 164 | 50.37 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
27 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 156 | 51.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.04 | |||||||||
28 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 151 | 51.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Tristan Bjerre | 2007 | 149 | 51.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.03 | |||||||||
30 | Jacob Varming | 2007 | 140 | 53.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.80 | |||||||||
31 | Magne Andersen | 2007 | 139 | 53.20 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 123 | 55.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.91 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 51.84 | |||||||||
- | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.58 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 437 | 36.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.46 | |||||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | 421 | 36.78 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Johan H Brorson | 2006 | 387 | 37.82 | ||||||
Swim Team Neptun | 43.23 | |||||||||
4 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 385 | 37.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.17 | |||||||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | 378 | 38.12 | ||||||
H2Odense | 40.56 | |||||||||
6 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 375 | 38.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.13 | |||||||||
7 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 367 | 38.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
8 | Daniel Marcus Le | 2006 | 348 | 39.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.68 | |||||||||
9 | William Hansen | 2006 | 339 | 39.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
10 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 337 | 39.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.94 | |||||||||
11 | Frederik Nielsen | 2006 | 337 | 39.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.24 | |||||||||
12 | Oskar Foss | 2006 | 336 | 39.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
13 | Julius Schier | 2006 | 335 | 39.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.23 | |||||||||
14 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 333 | 39.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.76 | |||||||||
15 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 327 | 40.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
16 | Christian Stilling | 2006 | 324 | 40.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.80 | |||||||||
17 | Mads Mølgaard | 2006 | 321 | 40.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.57 | |||||||||
18 | Frederik Bisgaard | 2006 | 321 | 40.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.53 | |||||||||
19 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 301 | 41.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.87 | |||||||||
20 | Bertil Tidemann | 2006 | 297 | 41.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.18 | |||||||||
21 | Carl Roulund Holm | 2006 | 297 | 41.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
22 | Villads Seneca | 2006 | 294 | 41.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.53 | |||||||||
23 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 279 | 42.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
24 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 276 | 42.36 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.35 | |||||||||
25 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 275 | 42.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.31 | |||||||||
26 | Per Odrich | 2006 | 271 | 42.59 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
27 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 269 | 42.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.60 | |||||||||
28 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 263 | 43.01 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.42 | |||||||||
29 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 262 | 43.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.32 | |||||||||
30 | Anders Bank Hansen | 2006 | 256 | 43.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.18 | |||||||||
31 | Rasmus Olsen | 2006 | 248 | 43.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
32 | Gustav Dyrbye | 2006 | 239 | 44.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.60 | |||||||||
33 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 235 | 44.67 | ||||||
Frem Odense | 50.21 | |||||||||
34 | Elliott Mitaine | 2006 | 230 | 44.98 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
35 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 223 | 45.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.82 | |||||||||
36 | Karl B. Hansen | 2006 | 215 | 45.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Tobias Damsgaard | 2006 | 203 | 46.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 49.50 | |||||||||
38 | Oskar Mühring | 2006 | 190 | 47.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.36 | |||||||||
- | Martin Christensen | 2006 | Akut Syg | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Piger 1 | 2007 | 2:11.88 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.91 | |||||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 31.70 | 1:06.49 | |||||||
Amalie Kirkegaard | 2007 | 34.51 | 1:41.00 | |||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 30.88 | 2:11.88 | |||||||
2 | Esv Piger 1 | 2007 | 2:15.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:15.97 | |||||||||
Sarah Laursen | 2007 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 34.30 | 1:07.25 | |||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 34.62 | 1:41.87 | |||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 33.16 | 2:15.03 | |||||||
3 | Rsk Piger | 2007 | 2:15.81 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:18.35 | |||||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 36.22 | 1:10.57 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 35.07 | 1:45.64 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 30.17 | 2:15.81 | |||||||
4 | Thisted Piger 1 | 2007 | 2:16.65 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:19.24 | |||||||||
Karen Sørensen | 2007 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Freja Jørgensen | 2008 | 34.89 | 1:08.24 | |||||||
Nadia Bager | 2008 | 34.10 | 1:42.34 | |||||||
Caroline K. Sørensen | 2008 | 34.31 | 2:16.65 | |||||||
5 | Koldingsk Piger | 2007 | 2:18.98 | |||||||
Kolding SK | 2:18.84 | |||||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Signe Christensen | 2008 | 36.41 | 1:09.88 | |||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 36.24 | 1:46.12 | |||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 32.86 | 2:18.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Børne Medleystævne | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nyborg Drenge | 2006 | 1:59.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.46 | |||||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 29.22 | 59.36 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 28.89 | 1:28.25 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 31.25 | 1:59.50 | |||||||
2 | Agf Drenge 1 | 2006 | 2:01.55 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.51 | |||||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 29.92 | 1:02.67 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 28.78 | 1:31.45 | |||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 30.10 | 2:01.55 | |||||||
3 | Rsk Drenge | 2006 | 2:01.85 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:07.40 | |||||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 30.75 | 1:00.03 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 31.20 | 1:31.23 | |||||||
Peter Kristensen | 2007 | 30.62 | 2:01.85 | |||||||
4 | As Drenge 1 | 2006 | 2:03.99 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.74 | |||||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Storm Jensen | 2007 | 32.42 | 1:02.15 | |||||||
William Bundgaard | 2007 | 32.30 | 1:34.45 | |||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 29.54 | 2:03.99 | |||||||
5 | Thisted Drenge 1 | 2006 | 2:04.44 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 30.59 | 30.59 | |||||||
William Hansen | 2006 | 30.85 | 1:01.44 | |||||||
Christian Stilling | 2006 | 31.36 | 1:32.80 | |||||||
William Haaning | 2007 | 31.64 | 2:04.44 | |||||||
6 | Esv Drenge 1 | 2006 | 2:04.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.44 | |||||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 33.19 | 1:03.34 | |||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 31.23 | 1:34.57 | |||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 30.04 | 2:04.61 | |||||||
7 | Esbjerg Drenge | 2006 | 2:08.74 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.87 | |||||||||
Erik Hauge Sørensen | 2007 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 31.92 | 1:05.25 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 30.63 | 1:35.88 | |||||||
Bertil Tidemann | 2006 | 32.86 | 2:08.74 | |||||||
8 | Aabybro Destroyers | 2006 | 2:09.06 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:13.25 | |||||||||
Mads Poulsen | 2007 | 35.49 | 35.49 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 33.25 | 1:08.74 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 31.20 | 1:39.94 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 29.12 | 2:09.06 | |||||||
- | Viborg Fast Boys | 2006 | sv1 syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:10.54 | |||||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | |||||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | |||||||||
Jacob Varming | 2007 | |||||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | |||||||||
- | Esv Drenge 2 | 2006 | DSQ | Tyvstart v 1 sv | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:14.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:18 |