Results for DM-H 2018 2. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 4
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H 2018 2. Division | Udskriftsdato | 16 december 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 december 2018 |
Løb 42, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:29.86 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat Cph Damer | 2000 | 738 | 3:48.53 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 28.22 | 58.92 | 58.92 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 25.90 | 53.97 | 1:52.89 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 27.23 | 57.30 | 2:50.19 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 27.74 | 58.34 | 3:48.53 | ||||||
2 | Gentofte Damer 1 | 0 | 705 | 3:52.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 28.22 | 58.46 | 58.46 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 27.01 | 56.15 | 1:54.61 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 27.71 | 58.71 | 2:53.32 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 28.33 | 58.70 | 3:52.02 | ||||||
3 | Vejle Svømmeklub Damer | 1900 | 685 | 3:54.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59:59.01 | |||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.03 | 59.83 | 59.83 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 27.09 | 57.40 | 1:57.23 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 28.04 | 58.72 | 2:55.95 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.06 | 58.30 | 3:54.25 | ||||||
4 | Esbjerg Damer | 0 | 673 | 3:55.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Søs Freund | 2004 | 28.76 | 59.92 | 59.92 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.04 | 57.52 | 1:57.44 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 28.71 | 1:00.66 | 2:58.10 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 27.38 | 57.46 | 3:55.56 | ||||||
5 | Helsingør Damer | 0 | 658 | 3:57.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 27.84 | 58.37 | 58.37 | ||||||
Pil Sylvander | 2003 | 28.62 | 1:00.82 | 1:59.19 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 28.38 | 1:00.16 | 2:59.35 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 27.39 | 57.99 | 3:57.34 | ||||||
6 | Herlev Damer | 2000 | 633 | 4:00.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Maria Madsen | 1995 | 28.31 | 59.65 | 59.65 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 28.17 | 59.78 | 1:59.43 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 29.51 | 1:01.35 | 3:00.78 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 28.81 | 59.71 | 4:00.49 | ||||||
7 | Horsens Damer | 0 | 616 | 4:02.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.90 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.02 | 59.92 | 2:00.35 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 29.25 | 1:01.68 | 3:02.03 | ||||||
Josefine Due | 2001 | 28.93 | 1:00.60 | 4:02.63 | ||||||
8 | Aarhus Swim Piger | 2000 | 610 | 4:03.49 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.28 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 28.85 | 1:01.73 | 2:01.54 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.50 | 1:00.94 | 3:02.48 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 28.85 | 1:01.01 | 4:03.49 | ||||||
9 | Team H2Odense Damer | 2000 | 574 | 4:08.47 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 29.93 | 1:02.66 | 1:02.66 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 29.29 | 1:01.43 | 2:04.09 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 29.84 | 1:02.44 | 3:06.53 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.30 | 1:01.94 | 4:08.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 december 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |