Results for DM-H 2018 2. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 4
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H 2018 2. Division | Udskriftsdato | 16 december 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 december 2018 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 653 | 27.98 | 58.22 | 1:29.63 | 2:01.70 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 649 | 28.20 | 59.21 | 1:31.02 | 2:01.96 | |||
Herlev Svømning | 59:59.04 | |||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 622 | 28.98 | 1:00.08 | 1:31.87 | 2:03.70 | |||
Horsens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Marco Loughran | 1989 | 610 | 29.12 | 1:01.10 | 1:34.13 | 2:04.52 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 596 | 29.11 | 1:00.70 | 1:33.06 | 2:05.45 | |||
Herlev Svømning | 59:59.03 | |||||||||
6 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 586 | 28.58 | 59.84 | 1:32.73 | 2:06.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 573 | 29.70 | 1:01.28 | 1:33.85 | 2:07.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 523 | 30.90 | 1:03.48 | 1:37.07 | 2:11.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 511 | 31.18 | 1:04.89 | 1:38.88 | 2:12.08 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 510 | 30.49 | 1:04.70 | 1:38.82 | 2:12.15 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 510 | 29.96 | 1:02.44 | 1:37.39 | 2:12.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Martin H. Abel | 2001 | 502 | 30.03 | 1:03.35 | 1:38.47 | 2:12.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Daniel Gallacher | 2002 | 486 | 30.65 | 1:04.27 | 1:39.74 | 2:14.29 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 477 | 31.42 | 1:05.51 | 1:40.43 | 2:15.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 470 | 30.94 | 1:04.99 | 1:40.44 | 2:15.79 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
16 | Daniel Damsbo | 2003 | 466 | 31.84 | 1:06.00 | 1:41.02 | 2:16.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
17 | Anders Rasmussen | 2001 | 461 | 30.93 | 1:04.64 | 1:40.50 | 2:16.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
18 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 443 | 31.99 | 1:06.36 | 1:42.32 | 2:18.50 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 december 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:57 |