Resultat för NUSS-äldre
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 3/2 Kl. 08:20 (Insim kl. 07:15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Borås Simarena |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 56, 200m Bröstsim P 16-20 år - Final |
|
|
|
2:20.13 |
|
|
|
Mattias Kahlin |
|
Västerås SS |
SWE |
|
|
2007-12-31 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
2:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:32.66 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
2:33.11 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
2:33.21 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Arvidsson |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
2:33.23 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
2:37.16 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
2:38.40 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:39.94 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
2:41.42 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Leijon |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
2:41.44 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:43.79 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:44.63 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patrik Petkoczi |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:45.95 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:48.20 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
|
2:48.49 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
2:49.15 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Wallin |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
2:49.28 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
2:53.56 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Loo |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
2:54.91 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ruben Staaf |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:40:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:41:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|