Results for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag indl
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2019 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.84 | ||||||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:01.36 | ||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:03.16 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.44 | ||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.71 | ||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.87 | ||||||
7 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:04.37 | ||||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:07.90 | ||||||
9 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:08.27 | ||||||
10 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.79 | ||||||
11 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 2:11.64 | ||||||
12 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 2:16.49 | ||||||
13 | Bjørn Sanbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.59 | ||||||
14 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:17.16 | ||||||
15 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 2:19.16 | ||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:57.81 | ||||||
2 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:58.26 | ||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:01.85 | ||||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.94 | ||||||
5 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:02.01 | ||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.60 | ||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.11 | ||||||
8 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 2:05.14 | ||||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 2:05.98 | ||||||
10 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.54 | ||||||
11 | Albin Svenneby | 2001 | Team West | 2:06.91 | ||||||
12 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 2:07.17 | ||||||
13 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.80 | ||||||
14 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.18 | ||||||
15 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:08.40 | ||||||
16 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim | 2:08.47 | ||||||
17 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 2:08.70 | ||||||
18 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.85 | ||||||
19 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:09.11 | ||||||
20 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.13 | ||||||
21 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.39 | ||||||
22 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 2:09.77 | ||||||
23 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim | 2:09.88 | ||||||
24 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:09.97 | ||||||
25 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 2:10.21 | ||||||
26 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.65 | ||||||
27 | Erik Klasson | 2003 | Team West | 2:11.40 | ||||||
28 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 2:11.71 | ||||||
29 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 2:11.73 | ||||||
30 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:12.06 | ||||||
31 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:13.84 | ||||||
32 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:13.93 | ||||||
33 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.34 | ||||||
34 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:14.59 | ||||||
35 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:15.27 | ||||||
36 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.34 | ||||||
37 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.77 | ||||||
38 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 2:17.15 | ||||||
39 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:20.18 | ||||||
40 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 2:20.53 | ||||||
41 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.15 | ||||||
42 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:22.98 | ||||||
43 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:23.72 | ||||||
44 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.99 | ||||||
45 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.76 | ||||||
46 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.67 | ||||||
- | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 19 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |