2021-10-23   22:25:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Arena Lyngby Open 2019 Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  VAT Copenhagen            26.62   
Karoline Barrett  2002  GTI            28.42   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            28.66   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svmmeklub            29.03   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI            29.04  Deltager ikke i finalen 
Andrea Paaske  2001  A6            29.06   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            29.09   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.43   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbk Svmme Klub            29.66   
10  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen            29.72   
11  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            29.74   
11  Ingrid Bo Andersen  2001  A6            29.74   
13  Amalie Sby Mortensen  2001  Holbk Svmme Klub            29.79   
14  Emma Bjrnholdt  2000  Lyngby Svmmeklub            29.81   
15  Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svmmeklub            29.91  Deltager ikke i finalen 
16  Kirstine Mrk Rasmussen  2003  Holbk Svmme Klub            30.12   
17  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            30.14   
18  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svmmeklub            30.19   
18  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap            30.19   
20  Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svmme Klub            30.22   
21  Clara Carlquist  2003  Gentofte Svmme Klub            30.28   
22  Klara Reeh  1999  Lyngby Svmmeklub            30.49   
23  Ebba Olsson  2001  Team West            30.54   
24  Cecilie Elkjr  2001  Hvidovre Svmme Klub            30.64   
25  Laura Lange  2001  Hvidovre Svmme Klub            30.82   
25  Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub            30.82   
27  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.83   
28  Julie Bak  1997  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.91   
29  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svmmeklub            31.00   
30  Luna Emilie Olsen  2003  A6            31.07   
31  Selma Avdic  2003  Team West            31.18   
32  Caroline Mathiesen  2001  VAT Copenhagen            31.19   
33  Amalie Michelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.21   
34  Sara Damkjr Bartels  2004  Gladsaxe Svmmeklub            31.26   
35  Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            31.36   
36  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svmmeklub            31.49  Deltager ikke i finalen 
37  Linn Suchomel  2003  Team West            31.57   
38  Mai Pallvi  2000  Holbk Svmme Klub            31.58   
39  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  A6            31.64   
40  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svmmeklub            31.66   
41  Elena Westmark Holm  2003  Hrsholm Svmmeforening            31.69   
42  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svmmeklub            31.71   
43  Pernille Elm Jensen  2003  A6            31.73   
44  Sara Westholm  2001  Team West            31.74   
45  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            31.75   
46  Christine Henriksen  2003  A6            31.85   
47  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svmmeklub            31.90   
48  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svmmeklub            31.93   
48  Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.93   
50  Josefine Arbo Srensen  2004  GTI            31.94   
51  Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.03   
52  Ida Jensdottir Fremming  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.04   
53  Sara Nyqvist  2003  Team West            32.06   
54  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svmmeklub            32.11   
55  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Svmmeklub            32.15   
56  Emma Bkgaard  2002  Herlufsholm Svmmeklub            32.16   
57  Tove Lindn  2002  Karlskrona Simsllskap            32.25   
58  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.38   
59  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svmmeklub            32.43   
60  Cornelia Almqvist  2002  Team West            32.50   
61  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen            32.52   
62  Linnea Edgren  2002  Team West            32.54   
63  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.57   
63  Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.57   
65  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svmmeklub            32.58   
66  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svmmeklub            32.63   
67  Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.65   
68  Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            32.67   
68  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svmmeklub            32.67   
70  Lrke Blond  2003  VAT Copenhagen            32.68   
71  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            32.75   
72  Anne Sofie Devantier  2004  Hvidovre Svmme Klub            32.79   
73  Clara Toft  2004  Gentofte Svmme Klub            32.87   
74  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            32.95   
75  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svmme Klub            32.98   
76  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svmmeklub            33.01   
77  Mikkeline Mentz  2001  Holbk Svmme Klub            33.02   
78  Amalie Brammer Krgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub            33.04   
78  Viktoria Freja Srensen  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.04   
80  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim            33.25   
81  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svmme Klub            33.26   
82  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            33.35   
83  Amalie Schou  2003  Gentofte Svmme Klub            33.41   
84  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            33.49   
85  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub            33.59   
86  Julie Wolter  2003  GTI            33.62   
87  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svmmeklub            33.85   
88  Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening            33.88   
89  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsllskap            33.90   
90  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            34.11   
91  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svmme Klub            34.20   
91  Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            34.20   
91  Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.20   
94  Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub            34.26   
94  Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            34.26   
96  Laura Thomadsen  2004  VAT Copenhagen            34.53   
97  Clara Schmedes  2004  GTI            34.56   
98  Frida Hausting Jrgensen  2001  Lyngby Svmmeklub            34.80   
99  Alva Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            35.72   
100  Astrid Permin  2003  Gentofte Svmme Klub            36.07   
101  Anne-Sofie Lhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svmmeklub            36.19   
102  Lise Elton Jokumsen  2004  Hillerd Svmmeklub            36.41   
103  Laura Mller Srensen  2004  Lyngby Svmmeklub            36.64   
Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svmme Klub            DNS   
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner