2021-10-23   23:38:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Arena Lyngby Open 2019 Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  VAT Copenhagen            26.62   
Karoline Barrett  2002  GTI            28.42   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            28.66   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svmmeklub            29.03   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI            29.04  Deltager ikke i finalen 
Andrea Paaske  2001  A6            29.06   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            29.09   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.43   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbk Svmme Klub            29.66   
10  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen            29.72   
11  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            29.74   
11  Ingrid Bo Andersen  2001  A6            29.74   
13  Amalie Sby Mortensen  2001  Holbk Svmme Klub            29.79   
14  Emma Bjrnholdt  2000  Lyngby Svmmeklub            29.81   
15  Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svmmeklub            29.91  Deltager ikke i finalen 
16  Kirstine Mrk Rasmussen  2003  Holbk Svmme Klub            30.12   
17  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            30.14   
18  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svmmeklub            30.19   
18  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap            30.19   
20  Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svmme Klub            30.22   
21  Clara Carlquist  2003  Gentofte Svmme Klub            30.28   
22  Klara Reeh  1999  Lyngby Svmmeklub            30.49   
23  Ebba Olsson  2001  Team West            30.54   
24  Cecilie Elkjr  2001  Hvidovre Svmme Klub            30.64   
25  Laura Lange  2001  Hvidovre Svmme Klub            30.82   
25  Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub            30.82   
27  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.83   
28  Julie Bak  1997  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.91   
29  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svmmeklub            31.00   
30  Luna Emilie Olsen  2003  A6            31.07   
31  Selma Avdic  2003  Team West            31.18   
32  Caroline Mathiesen  2001  VAT Copenhagen            31.19   
33  Amalie Michelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.21   
34  Sara Damkjr Bartels  2004  Gladsaxe Svmmeklub            31.26   
35  Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            31.36   
36  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svmmeklub            31.49  Deltager ikke i finalen 
37  Linn Suchomel  2003  Team West            31.57   
38  Mai Pallvi  2000  Holbk Svmme Klub            31.58   
39  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  A6            31.64   
40  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svmmeklub            31.66   
41  Elena Westmark Holm  2003  Hrsholm Svmmeforening            31.69   
42  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svmmeklub            31.71   
43  Pernille Elm Jensen  2003  A6            31.73   
44  Sara Westholm  2001  Team West            31.74   
45  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            31.75   
46  Christine Henriksen  2003  A6            31.85   
47  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svmmeklub            31.90   
48  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svmmeklub            31.93   
48  Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.93   
50  Josefine Arbo Srensen  2004  GTI            31.94   
51  Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.03   
52  Ida Jensdottir Fremming  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.04   
53  Sara Nyqvist  2003  Team West            32.06   
54  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svmmeklub            32.11   
55  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Svmmeklub            32.15   
56  Emma Bkgaard  2002  Herlufsholm Svmmeklub            32.16   
57  Tove Lindn  2002  Karlskrona Simsllskap            32.25   
58  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.38   
59  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svmmeklub            32.43   
60  Cornelia Almqvist  2002  Team West            32.50   
61  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen            32.52   
62  Linnea Edgren  2002  Team West            32.54   
63  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.57   
63  Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.57   
65  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svmmeklub            32.58   
66  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svmmeklub            32.63   
67  Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.65   
68  Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            32.67   
68  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svmmeklub            32.67   
70  Lrke Blond  2003  VAT Copenhagen            32.68   
71  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            32.75   
72  Anne Sofie Devantier  2004  Hvidovre Svmme Klub            32.79   
73  Clara Toft  2004  Gentofte Svmme Klub            32.87   
74  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            32.95   
75  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svmme Klub            32.98   
76  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svmmeklub            33.01   
77  Mikkeline Mentz  2001  Holbk Svmme Klub            33.02   
78  Amalie Brammer Krgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub            33.04   
78  Viktoria Freja Srensen  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.04   
80  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim            33.25   
81  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svmme Klub            33.26   
82  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            33.35   
83  Amalie Schou  2003  Gentofte Svmme Klub            33.41   
84  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            33.49   
85  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub            33.59   
86  Julie Wolter  2003  GTI            33.62   
87  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svmmeklub            33.85   
88  Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening            33.88   
89  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsllskap            33.90   
90  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            34.11   
91  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svmme Klub            34.20   
91  Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            34.20   
91  Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.20   
94  Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub            34.26   
94  Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            34.26   
96  Laura Thomadsen  2004  VAT Copenhagen            34.53   
97  Clara Schmedes  2004  GTI            34.56   
98  Frida Hausting Jrgensen  2001  Lyngby Svmmeklub            34.80   
99  Alva Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            35.72   
100  Astrid Permin  2003  Gentofte Svmme Klub            36.07   
101  Anne-Sofie Lhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svmmeklub            36.19   
102  Lise Elton Jokumsen  2004  Hillerd Svmmeklub            36.41   
103  Laura Mller Srensen  2004  Lyngby Svmmeklub            36.64   
Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svmme Klub            DNS   
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat Lb 1 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 1 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Semifinaler 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  VAT Copenhagen            27.07   
Karoline Barrett  2002  GTI            28.17   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            28.68   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            28.93   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.09   
Andrea Paaske  2001  A6            29.10   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svmmeklub            29.14   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            29.81   
Ingrid Bo Andersen  2001  A6            29.92   
10  Amalie Sby Mortensen  2001  Holbk Svmme Klub            29.93   
10  Ida Maria Nielsen  2000  Holbk Svmme Klub            29.93   
12  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen            30.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:57 
 
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 1920-2004 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  VAT Copenhagen            26.61   
Karoline Barrett  2002  GTI            27.93   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            28.41   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            28.73   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.80   
Andrea Paaske  2001  A6            28.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svmmeklub            26.09   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svmme Klub            26.14   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.19   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub            26.30  Deltager ikke i finalen 
Jonatan Carlsson  2001  Team West            26.46   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.50   
David Reinholdsson  2002  Team West            26.57   
Frederik Bojesen  2002  A6            26.70   
Alexander Tullberg  2003  Hrsholm Svmmeforening            26.79   
10  Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            26.80   
11  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Svmmeklub            26.82   
12  William Textor Broch  2001  Lyngby Svmmeklub            26.92   
13  Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Svmmeklub            27.12   
14  Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            27.20   
15  Emil Kayerd-Rasmussen  2002  Lyngby Svmmeklub            27.22   
16  Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.30   
16  Magnus Lhr  2001  Herlufsholm Svmmeklub            27.30   
18  Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub            27.48   
19  David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub            27.53   
20  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub            27.54   
21  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap            27.57   
22  Magnus Bkgaard Andersen  2001  Hrsholm Svmmeforening            27.65   
23  Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            27.67   
24  Thomas Bech  1998  Farum Svmmeklub            27.73   
25  Daniel Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.75   
26  Felix Jedbratt  2003  Team West            27.82   
26  Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.82   
28  Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening            27.84   
29  Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            27.85   
30  Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svmme Klub            27.88   
31  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen            28.03   
32  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            28.10   
33  Noah Bred  2003  Gladsaxe Svmmeklub            28.12   
34  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.13   
35  Owais Hamid  2000  Hvidovre Svmme Klub            28.14   
36  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svmmeklub            28.16   
36  Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.16   
38  Casper Mrkhj Hartington  2002  GTI            28.24   
39  Alfred Hjberg  2002  Sigma Swim            28.25   
40  Mads rsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            28.30   
41  Christian Crone  2001  Gladsaxe Svmmeklub            28.34   
42  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub            28.70   
43  Mads Holm  1998  Nakskov Svmme Klub            28.72   
44  Mikkel Gummer  2002  GTI            28.83   
45  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsllskap            28.87   
46  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            28.93   
47  Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            29.03   
48  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svmmeklub            29.06   
49  Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.09   
50  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen            29.15   
51  Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.16   
52  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svmmeklub            29.17   
53  Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.34   
54  Malte Egholm Brns  2003  Hrsholm Svmmeforening            29.35   
55  Mikkel Bjellekjr Jensen  2003  A6            29.36   
56  Adrian Roed Schnning  2000  Hillerd Svmmeklub            29.38   
57  Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsllskap            29.51   
57  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap            29.51   
59  Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            29.84   
60  Erik Klasson  2003  Team West            29.88   
61  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim            29.91   
62  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap            30.07   
63  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svmmeklub            30.23   
64  Mathias Parkhi  2003  Hvidovre Svmme Klub            30.26   
65  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            30.40   
66  Mads Frederik Eilersen  2001  Gentofte Svmme Klub            30.62   
67  Christoffer Skinhj  2003  Gentofte Svmme Klub            30.63   
68  Bjrn Simonsen  2000  Herlufsholm Svmmeklub            31.06   
69  Victor Toftehj  2003  A6            31.15   
70  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svmmeklub            31.43   
71  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.53   
72  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svmmeklub            31.90   
73  Marcus Elkjr Samson  2003  Hrsholm Svmmeforening            32.37   
74  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            32.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat Lb 2 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 2 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svmme Klub            26.09   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            26.15   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.27   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svmmeklub            26.30   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.32   
David Reinholdsson  2002  Team West            26.57   
Frederik Bojesen  2002  A6            26.79   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Svmmeklub            26.95   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svmmeklub            27.03   
10  Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            27.12   
11  Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Svmmeklub            27.89   
Alexander Tullberg  2003  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1920-2003 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.09   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svmmeklub            26.15   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svmme Klub            26.17   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            26.27   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.40   
David Reinholdsson  2002  Team West            26.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Indledende 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            29.20   
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.51   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.84   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svmmeklub            30.95  Deltager ikke i finalen 
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            30.97   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svmmeklub            31.06   
Karoline Barrett  2002  GTI            31.55   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svmmeklub            31.79   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen            32.64   
10  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svmmeklub            32.66   
11  Maj Jensen  2003  Farum Svmmeklub            33.06   
12  Isabel Mass  1998  A6            33.41   
13  Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim            33.47   
14  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            33.51   
15  Luna Emilie Olsen  2003  A6            33.64   
16  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svmme Klub            33.71   
17  Karoline K. Larsen  2004  Farum Svmmeklub            34.00   
18  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svmme Klub            34.04   
19  Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen            34.07   
20  Lrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svmmeklub            34.11   
21  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim            34.19   
22  Malou Soelberg  2004  Gentofte Svmme Klub            34.47   
23  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub            34.55   
24  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svmmeklub            34.58   
25  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI            34.61   
26  Sidse M. . Engsbro  2004  GTI            34.93   
27  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim            34.97   
28  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            35.13   
29  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            35.34   
30  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            35.36   
31  Martha Hjuler Britze  2004  Hrsholm Svmmeforening            35.56   
32  Josefine Arbo Srensen  2004  GTI            35.70   
33  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsllskap            35.74   
34  Karin Widerberg  2003  Team West            35.78   
35  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svmmeklub            36.06   
36  Josephine Gribsvad  2003  Hillerd Svmmeklub            36.11   
37  Freya Nrlund Wentzel  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.15   
38  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svmmeklub            36.23   
39  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.25   
40  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsllskap            36.27   
41  Silja Mortensen  2003  VAT Copenhagen            36.46   
42  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svmmeklub            36.56   
43  Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.72   
44  Nomi I. K. Schau  2004  GTI            37.04   
45  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsllskap            37.47   
46  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            37.53   
47  Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            37.65   
48  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            37.87   
49  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            37.98   
50  Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub            38.38   
51  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsllskap            38.66   
52  Amalie Klitten  2004  Hillerd Svmmeklub            38.73   
53  Alva Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            38.88   
54  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim            39.04   
55  Sigrid Argenius  2003  Karlskrona Simsllskap            39.18   
56  Laura Mller Srensen  2004  Lyngby Svmmeklub            39.62   
57  Astrid Hffer  2004  VAT Copenhagen            40.12   
58  Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsllskap            41.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat Lb 3 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 3 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Semifinaler 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            29.93   
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.48   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.66   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            30.77   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svmmeklub            31.39   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen            32.00   
Karoline Barrett  2002  GTI            32.01   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svmmeklub            32.28   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svmmeklub            32.32   
10  Maj Jensen  2003  Farum Svmmeklub            33.28   
11  Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim            33.37   
12  Isabel Mass  1998  A6            33.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:57 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:08   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2004 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            29.59   
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.07   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.05   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            31.18   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svmmeklub            31.21   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen            31.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:08 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            28.26   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            28.27   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.88   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            29.11   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  GTI            29.25  Deltager ikke i finalen 
Mads Ejdrup Hansen  1999  Lyngby Svmmeklub            29.39   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.62   
Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            29.80   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            30.07   
10  Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            30.65   
11  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub            31.19   
12  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim            31.24   
12  William Svensson  2003  Karlskrona Simsllskap            31.24   
14  Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            31.36   
15  Bjrn Sanbeck  1999  Gentofte Svmme Klub            31.77   
16  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub            31.78   
17  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            32.20   
18  Mads rsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            32.26   
19  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svmmeklub            32.39   
20  Nicolai Therkelsen  2003  A6            32.40   
21  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            32.43   
22  Magnus Lhr  2001  Herlufsholm Svmmeklub            32.57   
23  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen            33.05   
24  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.10   
25  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            36.16   
26  David Kristensen  2003  VAT Copenhagen-MK31            36.68   
27  Daniel Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat Lb 4 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 4 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Semifinaler 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonatan Carlsson  2001  Team West            28.37   
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            28.71   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            28.77   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.98   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Lyngby Svmmeklub            29.44   
Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            29.71   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.81   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            29.88   
Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            30.67   
10  William Svensson  2003  Karlskrona Simsllskap            31.28   
11  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim            31.32   
12  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub            31.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2003 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            28.24   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            28.48   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.74   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            28.75   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Lyngby Svmmeklub            29.01   
Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            29.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:26   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Indledende 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen            32.92   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            33.30   
Lovisa Alsop  2001  Team West            34.35   
Dagmar Boeck  2004  Farum Svmmeklub            34.42   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            34.68   
Emma Bjrnholdt  2000  Lyngby Svmmeklub            34.73   
Pernille Jensen  1998  Holbk Svmme Klub            35.05   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            35.15   
Moa Bergdahl  2003  Team West            35.29   
10  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI            35.75  Deltager ikke i finalen 
11  Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svmme Klub            35.87   
12  Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub            35.93   
13  Isabel Mass  1998  A6            35.28   
14  Julie Bak  1997  Svmmeklubben Triton Ballerup            35.60   
15  Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.05   
15  Ida Jensdottir Fremming  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.05   
17  Lrke Blond  2003  VAT Copenhagen            36.06   
18  Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.22   
19  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap            36.59   
20  Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.73   
21  Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.75   
22  Kirstine Mrk Rasmussen  2003  Holbk Svmme Klub            36.84   
23  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svmmeklub            37.10   
24  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.17   
25  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            37.21   
26  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svmmeklub            37.29   
27  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svmme Klub            37.31   
28  Freja Mller  2004  A6            37.37   
29  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            37.56   
30  Nicoline H. Baadsgaard  2004  GTI            37.58   
31  Cornelia Almqvist  2002  Team West            37.85   
32  Stella Warborn  2003  Team West            37.95   
33  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svmme Klub            38.04   
34  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svmmeklub            38.05   
35  Christine Henriksen  2003  A6            38.10   
36  Line Thode Mller  2004  Farum Svmmeklub            38.13   
37  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svmmeklub            38.35   
38  Silja Nielsdttir Hansen  2001  Hvidovre Svmme Klub            38.51   
39  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svmmeklub            38.55   
40  Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.67   
41  Malou Soelberg  2004  Gentofte Svmme Klub            38.77   
42  Amalie Schou  2003  Gentofte Svmme Klub            38.83   
43  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerd Svmmeklub            38.89   
44  Mathilde Svendsen  2004  GTI            39.14   
45  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svmme Klub            39.16   
46  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub            39.28   
47  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svmmeklub            39.30   
48  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            39.71   
49  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsllskap            39.86   
50  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsllskap            40.70   
51  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            40.92   
52  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svmmeklub            41.65   
53  Astrid Hffer  2004  VAT Copenhagen            42.04   
54  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svmme Klub            42.16   
55  Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsllskap            42.24   
56  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            43.03   
57  Nomi I. K. Schau  2004  GTI            43.13   
58  Lise Elton Jokumsen  2004  Hillerd Svmmeklub            45.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
Resultat Lb 5 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 5 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Semifinaler 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen            33.08   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            33.77   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            34.63   
Lovisa Alsop  2001  Team West            34.84   
Emma Bjrnholdt  2000  Lyngby Svmmeklub            34.85   
Dagmar Boeck  2004  Farum Svmmeklub            34.90   
Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svmme Klub            35.02   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            35.13   
Pernille Jensen  1998  Holbk Svmme Klub            35.56   
10  Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub            35.62   
11  Moa Bergdahl  2003  Team West            36.21   
12  Isabel Mass  1998  A6            37.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:57 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2004 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen            32.76   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            33.62   
Dagmar Boeck  2004  Farum Svmmeklub            34.28   
Lovisa Alsop  2001  Team West            34.66   
Emma Bjrnholdt  2000  Lyngby Svmmeklub            34.70   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            34.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:18 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 6 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            29.83   
Elias Hyvnen  2000  Team West            30.30   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Svmmeklub            30.48   
Richard Ekholm  2002  Team West            31.09   
Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening            31.11   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Svmmeklub            31.61   
Hampus Dahlgren  2001  Team West            31.66   
Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.67   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Svmmeklub            31.92   
10  Casper Mrkhj Hartington  2002  GTI            31.96   
11  Oskar Gustafson  2002  Team West            32.22   
12  Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.34   
13  Emil Andersen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.20   
14  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen            33.22   
15  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen            33.23   
16  Mads rsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            33.37   
17  Frederik Jrgensen  2003  Farum Svmmeklub            33.40   
18  Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            33.67   
19  David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub            34.04   
20  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svmmeklub            34.10   
21  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svmmeklub            34.16   
22  Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            34.18   
23  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub            34.35   
24  Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            34.37   
25  Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            34.45   
26  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svmmeklub            34.53   
27  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svmmeklub            34.72   
28  Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svmme Klub            34.87   
29  Thomas Bech  1998  Farum Svmmeklub            34.97   
30  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsllskap            35.19   
31  Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.25   
32  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svmmeklub            35.27   
33  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            35.33   
34  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim            35.78   
35  Victor Toftehj  2003  A6            35.84   
36  Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            36.24   
37  David Kristensen  2003  VAT Copenhagen-MK31            36.66   
38  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim            37.92   
39  Christoffer Skinhj  2003  Gentofte Svmme Klub            37.94   
40  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim            38.22   
41  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.43   
42  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            45.03   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svmmeklub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Lb 6 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 6 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Semifinaler 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            29.61   
Elias Hyvnen  2000  Team West            30.55   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Svmmeklub            30.98   
Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening            31.08   
Richard Ekholm  2002  Team West            31.15   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Svmmeklub            31.52   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Svmmeklub            31.80   
Hampus Dahlgren  2001  Team West            31.98   
Casper Mrkhj Hartington  2002  GTI            32.00   
10  Oskar Gustafson  2002  Team West            32.81   
11  Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.20   
Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 7.1 to flyben v s 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:29   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2003 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            29.63   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Svmmeklub            30.63   
Elias Hyvnen  2000  Team West            30.66   
Richard Ekholm  2002  Team West            31.03   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Svmmeklub            31.21   
Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening            31.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:15   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Indledende 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            26.13   
Karoline Barrett  2002  GTI            27.03   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.49   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            27.49   
Sara Westholm  2001  Team West            27.74   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svmmeklub            27.86   
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening            27.92   
Andrea Paaske  2001  A6            27.97   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            27.97   
10  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen            28.01   
11  Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svmmeklub            28.23   
12  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            28.29   
13  Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.51   
13  Linn Thid  2003  Team West            28.51   
15  Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen            28.68   
16  Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.74   
17  Elena Westmark Holm  2003  Hrsholm Svmmeforening            28.75   
18  Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.78   
19  Ingrid Bo Andersen  2001  A6            28.83   
19  Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub            28.83   
21  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap            28.86   
22  Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.98   
23  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI            28.99   
23  Klara Reeh  1999  Lyngby Svmmeklub            28.99   
25  Ida Maria Nielsen  2000  Holbk Svmme Klub            29.00   
26  Alma Heyn Stage  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.02   
27  Ulrikke Veje  2002  Hillerd Svmmeklub            29.03   
28  Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim            29.05   
29  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            29.21   
30  Sofia Henningsson  2004  Team West            29.22   
31  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svmmeklub            29.25   
32  Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svmmeklub            29.26   
33  Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen            29.34   
34  Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            29.40   
35  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub            29.44   
36  Laura Lange  2001  Hvidovre Svmme Klub            29.45   
37  Moa Bergdahl  2003  Team West            29.48   
38  Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen            29.50   
39  Martha Hjuler Britze  2004  Hrsholm Svmmeforening            29.52   
40  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.54   
41  Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.59   
42  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svmmeklub            29.69   
43  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre Svmme Klub            29.71   
44  Pernille Jensen  1998  Holbk Svmme Klub            29.72   
45  Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.79   
46  Amalie Michelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.82   
47  Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerd Svmmeklub            29.84   
48  Cecilie Elkjr  2001  Hvidovre Svmme Klub            29.87   
49  Emma Bkgaard  2002  Herlufsholm Svmmeklub            29.88   
50  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.96   
51  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerd Svmmeklub            29.99   
52  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.04   
53  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svmmeklub            30.06   
54  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI            30.08   
55  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svmmeklub            30.09   
56  Mikkeline Mentz  2001  Holbk Svmme Klub            30.20   
57  Lrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svmmeklub            30.23   
58  Tove Lindn  2002  Karlskrona Simsllskap            30.30   
59  Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            30.31   
60  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim            30.34   
61  Nicoline H. Baadsgaard  2004  GTI            30.35   
62  Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.37   
63  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap            30.41   
63  Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub            30.41   
65  Josephine Gribsvad  2003  Hillerd Svmmeklub            30.44   
66  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen            30.47   
67  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svmmeklub            30.48   
68  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsllskap            30.53   
69  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub            30.62   
70  Clara Toft  2004  Gentofte Svmme Klub            30.65   
71  Anne Sofie Devantier  2004  Hvidovre Svmme Klub            30.68   
72  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svmme Klub            30.84   
73  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svmmeklub            30.86   
74  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            30.87   
74  Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub            30.87   
76  Josefine Arbo Srensen  2004  GTI            30.93   
77  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsllskap            31.01   
78  Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            31.06   
79  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svmme Klub            31.10   
80  Sara Nyqvist  2003  Team West            31.11   
81  Lrke Blond  2003  VAT Copenhagen            31.12   
82  Caroline Mathiesen  2001  VAT Copenhagen            31.15   
83  Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.22   
84  Stella Warborn  2003  Team West            31.26   
85  Anne-Sofie Lhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svmmeklub            31.50   
85  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svmmeklub            31.50   
87  Line Thode Mller  2004  Farum Svmmeklub            31.52   
88  Astrid Permin  2003  Gentofte Svmme Klub            31.55   
89  Mathilde Svendsen  2004  GTI            31.56   
90  Freja Mller  2004  A6            31.66   
91  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            31.72   
92  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            31.77   
93  Amalie Klitten  2004  Hillerd Svmmeklub            31.84   
94  Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            31.92   
95  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            31.93   
96  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svmmeklub            31.95   
97  Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening            32.05   
98  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.10   
99  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svmmeklub            32.13   
99  Nomi I. K. Schau  2004  GTI            32.13   
101  Julie Wolter  2003  GTI            32.25   
102  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            32.31   
103  Sigrid Argenius  2003  Karlskrona Simsllskap            32.41   
104  Frida Hausting Jrgensen  2001  Lyngby Svmmeklub            32.48   
105  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.38   
106  Laura Mller Srensen  2004  Lyngby Svmmeklub            34.02   
107  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.52   
108  Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsllskap            34.87   
Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svmme Klub            DNS   
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:15 
 
Resultat Lb 7 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 7 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Semifinaler 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            26.34   
Karoline Barrett  2002  GTI            26.88   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.20   
Sara Westholm  2001  Team West            27.67   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svmmeklub            27.75   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            27.87   
Andrea Paaske  2001  A6            27.88   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            28.10   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen            28.13   
10  Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening            28.36   
11  Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svmmeklub            28.56   
12  Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:57 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1920-2004 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            25.73   
Karoline Barrett  2002  GTI            26.82   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.55   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            27.83   
Sara Westholm  2001  Team West            27.87   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svmmeklub            28.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Lb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Indledende 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub            23.82   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svmme Klub            24.32   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svmmeklub            24.36   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            24.69   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svmmeklub            25.00   
Alexander Tullberg  2003  Hrsholm Svmmeforening            25.02   
Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            25.26   
Mads rsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            25.40   
Carl Heyn Stage  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.64   
10  Magnus Lhr  2001  Herlufsholm Svmmeklub            25.70   
11  Emil Kayerd-Rasmussen  2002  Lyngby Svmmeklub            25.82   
12  Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.96   
13  Felix Jedbratt  2003  Team West            25.97   
14  David Reinholdsson  2002  Team West            25.98   
15  Mads Ottosen  1997  Holbk Svmme Klub            26.00   
16  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap            26.16   
17  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub            26.43   
18  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Svmmeklub            26.49   
19  Johan Feld Srensen  1999  Lyngby Svmmeklub            26.58   
19  Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.58   
21  Rasmus Thode Mller  2002  Farum Svmmeklub            26.60   
22  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsllskap            26.68   
23  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svmmeklub            26.72   
24  Frederik Jrgensen  2003  Farum Svmmeklub            26.73   
25  Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.76   
26  Mads Lind  2002  Hvidovre Svmme Klub            26.80   
27  Magnus Bkgaard Andersen  2001  Hrsholm Svmmeforening            26.83   
28  Mikkel Bjellekjr Jensen  2003  A6            26.88   
29  Owais Hamid  2000  Hvidovre Svmme Klub            26.94   
30  Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsllskap            26.98   
30  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svmmeklub            26.98   
32  Mads Ejdrup Hansen  1999  Lyngby Svmmeklub            27.01   
33  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  GTI            27.02   
34  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            27.07   
35  Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            27.09   
35  Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            27.09   
37  Bjrn Sanbeck  1999  Gentofte Svmme Klub            27.18   
38  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            27.21   
39  Mikkel Gummer  2002  GTI            27.27   
40  Noah Bred  2003  Gladsaxe Svmmeklub            27.28   
41  Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            27.34   
42  William Svensson  2003  Karlskrona Simsllskap            27.39   
43  Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svmme Klub            27.40   
44  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap            27.45   
45  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svmmeklub            27.46   
46  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub            27.52   
47  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            27.57   
48  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap            27.59   
49  Nicolai Therkelsen  2003  A6            27.70   
50  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsllskap            27.73   
51  Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svmmeklub            27.76   
52  Elias Hyvnen  2000  Team West            27.77   
53  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen            27.96   
54  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub            28.05   
55  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            28.08   
56  Malte Egholm Brns  2003  Hrsholm Svmmeforening            28.28   
57  Adrian Roed Schnning  2000  Hillerd Svmmeklub            28.32   
58  Bjrn Simonsen  2000  Herlufsholm Svmmeklub            28.40   
59  Frederik Holm Wester  2000  Gentofte Svmme Klub            28.44   
60  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub            28.53   
61  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svmmeklub            28.56   
62  Emil Andersen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.79   
63  Carl-Johan Bdtker  2003  Hrsholm Svmmeforening            28.93   
64  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.22   
65  Marcus Elkjr Samson  2003  Hrsholm Svmmeforening            30.33   
66  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim            30.84   
67  David Kristensen  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.86   
Mads Frederik Eilersen  2001  Gentofte Svmme Klub            DNS   
Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svmme Klub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:30 
 
Resultat Lb 8 (Semifinaler) - Officiel
Resultat Lb 8 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Semifinaler 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svmmeklub            24.33   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svmme Klub            24.43   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            24.81   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svmmeklub            24.85   
Alexander Tullberg  2003  Hrsholm Svmmeforening            25.18   
Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            25.33   
Mads rsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            25.53   
Magnus Lhr  2001  Herlufsholm Svmmeklub            25.58   
Emil Kayerd-Rasmussen  2002  Lyngby Svmmeklub            25.66   
10  Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.98   
11  Carl Heyn Stage  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.07   
12  Felix Jedbratt  2003  Team West            26.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2003 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svmmeklub            24.28   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svmme Klub            24.37   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svmmeklub            24.74   
Alexander Tullberg  2003  Hrsholm Svmmeforening            24.76   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            25.08   
Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            25.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:12   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 9, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Sby Mortensen  2001    701          4:26.14   
  Holbk Svmme Klub  4:16.15                 
Anna Aavang Brendstrup  2000    626          4:36.33   
  A6  4:26.94                 
Ebba Olsson  2001    626          4:36.37   
  Team West  4:36.08                 
Mai Pallvi  2000    598          4:40.57   
  Holbk Svmme Klub  4:33.84                 
Kamille Auerbach-Lind  2001    584          4:42.88   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:29.54                 
 
Lb 9, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucie Hanquet  2003    647          4:33.27   
  Team West  4:26.12                 
Michelle Mortensen  2002    624          4:36.63   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:31.32                 
Sofie Maage  2003    602          4:39.96   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:43.62                 
Marit Cuperus  2002    595          4:41.12   
  Team West  4:39.42                 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    594          4:41.25   
  A6  4:24.04                 
Sofia Henningsson  2004    586          4:42.53   
  Team West  4:33.94                 
Frederikke Echardt  2002    582          4:43.19   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:36.43                 
Linn Thid  2003    580          4:43.38   
  Team West  4:35.72                 
Karin Widerberg  2003    579          4:43.60   
  Team West  4:34.10                 
10  Fiona Andrea Have  2004    567          4:45.60   
  Lyngby Svmmeklub  4:37.07                 
11  Selma Avdic  2003    565          4:45.94   
  Team West  4:39.51                 
12  Mia Lindberg  2003    562          4:46.50   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:40.20                 
13  Clara Carlquist  2003    554          4:47.77   
  Gentofte Svmme Klub  4:57.80                 
14  Linnea Edgren  2002    548          4:48.84   
  Team West  4:44.34                 
15  Hannah Hesch  2003    545          4:49.41   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:42.99                 
16  Olivia Callesen  2004    544          4:49.57   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:43.02                 
17  Josefine Zebitz  2004    540          4:50.24   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:40.08                 
18  Anna Myhre Rottensten  2003    539          4:50.52   
  Lyngby Svmmeklub  4:46.67                 
19  Cornelia Bergqvist  2003    536          4:50.99   
  Sigma Swim  4:44.49                 
20  Cathrine Toftelund Larsen  2003    529          4:52.28   
  Lyngby Svmmeklub  4:55.05                 
21  Viktoria Freja Srensen  2004    528          4:52.42   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:45.00                 
22  Isabella Rosenberg  2003    516          4:54.72   
  VAT Copenhagen-MK31  4:49.68                 
23  Sara Damkjr Bartels  2004    515          4:54.92   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:55.40                 
24  Mathilde Yde Munkebk  2003    512          4:55.55   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:43.98                 
25  Mathilda Hyldal Jung  2004    510          4:55.79   
  A6  4:59.28                 
26  Mathilde Nielsen  2003    509          4:56.11   
  Holbk Svmme Klub  4:48.93                 
27  Johanne Baes Aaholst  2004    503          4:57.30   
  Hillerd Svmmeklub  4:43.98                 
27  Josephine B. U. Danielsen  2003    503          4:57.30   
  VAT Copenhagen  4:59.12                 
29  Sidse M. . Engsbro  2004    491          4:59.64   
  GTI  4:48.62                 
30  Amalie Brammer Krgaard  2004    478          5:02.23   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:11.40                 
31  Isabella Victoria Nimb  2004    473          5:03.39   
  Sigma Swim  4:48.36                 
32  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    460          5:06.15   
  GTI  4:57.94                 
33  Nanna Udby Laugesen  2004    443          5:09.96   
  Hvidovre Svmme Klub  5:10.50                 
34  Lrke Vinneck Hansen  2004    442          5:10.19   
  Lyngby Svmmeklub  5:14.30                 
35  Clara Schmedes  2004    394          5:22.39   
  GTI  5:15.44                 
36  Astrid Nyblom  2002    382          5:25.86   
  Karlskrona Simsllskap  5:20.20                 
37  Marie Juul-Olsen  2004    369          5:29.51   
  Lyngby Svmmeklub  5:33.30                 
38  Laura Thomadsen  2004    363          5:31.27   
  VAT Copenhagen  6:00.62                 
39  Silja Mortensen  2003    362          5:31.75   
  VAT Copenhagen  5:43.82                 
Liva Buchholt Johansen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:49.63                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:12 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:34   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 10, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frans Johannessen  1992    731          4:04.22   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  3:50.78                 
Mads Rishj  1999    661          4:12.54   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:04.61                 
Mads Holm  1998    660          4:12.71   
  Nakskov Svmme Klub  4:02.09                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    556          4:27.49   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:18.65                 
Marius Rasmussen  1999    533          4:31.26   
  Svmmeklubben Syd  4:12.01                 
 
Lb 10, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Daln Ellegaard  2001    725          4:04.93   
  Lyngby Svmmeklub  4:01.29                 
Frederik Bojesen  2002    659          4:12.77   
  A6  4:03.23                 
Christopher H. Brown  2002    647          4:14.37   
  Holbk Svmme Klub  4:06.54                 
Oskar Gustafson  2002    566          4:25.96   
  Team West  4:21.30                 
Jens Bomgaard  2002    565          4:26.19   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:19.29                 
Oliver Steenberg  2002    564          4:26.32   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:36.69                 
Lasse Darlem Brandt  2003    561          4:26.73   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:15.06                 
Albin Svenneby  2001    550          4:28.50   
  Team West  4:21.63                 
Christopher G. Trandum  2003    541          4:29.98   
  Gentofte Svmme Klub  4:33.59                 
10  Axel Auer  2003    538          4:30.48   
  Karlskrona Simsllskap  4:31.26                 
11  Mikkel Hjelm  2003    534          4:31.21   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:28.93                 
12  Alfred Hjberg  2002    530          4:31.86   
  Sigma Swim  4:23.73                 
13  Dennis Micin  2002    514          4:34.63   
  Karlskrona Simsllskap  4:29.68                 
14  Erik Klasson  2003    511          4:35.25   
  Team West  4:30.70                 
15  Oliver Lystlund  2003    502          4:36.84   
  Holbk Svmme Klub  4:57.81                 
16  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    495          4:38.06   
  GTI  4:36.15                 
17  Andreas Hoffmann  2003    491          4:38.89   
  Sigma Swim  4:24.70                 
18  Mikkel Gummer  2002    471          4:42.76   
  GTI  4:48.04                 
19  Xander Pontoppidan  2003    462          4:44.51   
  Hvidovre Svmme Klub  4:40.17                 
20  Christoffer W Frederiksen  2003    451          4:46.81   
  Lyngby Svmmeklub  4:39.35                 
21  Magnus Lhr  2001    448          4:47.58   
  Herlufsholm Svmmeklub  4:34.25                 
22  Mathias Toft Nrskov  2003    440          4:49.16   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:53.29                 
23  Anders Lundin Brockdorff  2003    436          4:50.02   
  Lyngby Svmmeklub  4:51.15                 
24  Carl-Johan Bdtker  2003    396          4:59.47   
  Hrsholm Svmmeforening  4:47.58                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:34 
 
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 1920-2001 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svmme Klub            1:08.39   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svmmeklub            1:09.14   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            1:09.86   
Cecilie Elkjr  2001  Hvidovre Svmme Klub            1:11.26   
Ebba Olsson  2001  Team West            1:12.38   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI            1:12.56  Deltager ikke i finalen 
Klara Reeh  1999  Lyngby Svmmeklub            1:12.71  Deltager ikke i finalen 
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen            1:13.72  Deltager ikke i finalen 
Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:14.34   
10  Sara Westholm  2001  Team West            1:15.26   
11  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub            1:16.51   
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2002-2004 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.97   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.90   
Alma Heyn Stage  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.67   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svmmeklub            1:10.43   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen            1:11.03   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svmmeklub            1:11.49  Deltager ikke i finalen 
Clara Carlquist  2003  Gentofte Svmme Klub            1:11.65  Deltager ikke i finalen 
Karoline K. Larsen  2004  Farum Svmmeklub            1:11.89   
Frederikke Echardt  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:11.98   
10  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  A6            1:12.08   
11  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svmme Klub            1:12.99   
12  Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen            1:13.36   
13  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim            1:13.52   
14  Lrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svmmeklub            1:13.96   
15  Maj Jensen  2003  Farum Svmmeklub            1:14.02   
16  Clara Toft  2004  Gentofte Svmme Klub            1:14.03   
17  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI            1:14.43   
18  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:14.47   
19  Sara Nyqvist  2003  Team West            1:14.57   
20  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.65   
21  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svmme Klub            1:14.93   
22  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svmmeklub            1:14.99   
23  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svmmeklub            1:15.59   
24  Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            1:15.84   
25  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svmme Klub            1:16.11   
26  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svmmeklub            1:16.37   
27  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim            1:16.46   
28  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:16.69   
29  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svmmeklub            1:16.77   
29  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svmmeklub            1:16.77   
31  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:16.78   
32  Nicoline H. Baadsgaard  2004  GTI            1:17.16   
33  Josefine Arbo Srensen  2004  GTI            1:17.17   
34  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svmme Klub            1:17.26   
35  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:17.27   
36  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.32   
37  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub            1:17.44   
38  Martha Hjuler Britze  2004  Hrsholm Svmmeforening            1:17.89   
39  Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.01   
40  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            1:18.02   
41  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            1:18.14   
42  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsllskap            1:18.49   
43  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            1:18.52   
44  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svmmeklub            1:18.58   
45  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            1:18.64   
46  Clara Schmedes  2004  GTI            1:18.84   
47  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsllskap            1:19.11   
48  Tove Lindn  2002  Karlskrona Simsllskap            1:19.79   
49  Nomi I. K. Schau  2004  GTI            1:19.91   
50  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svmme Klub            1:19.96   
51  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svmme Klub            1:20.35   
52  Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            1:20.42   
53  Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:20.73   
54  Silja Mortensen  2003  VAT Copenhagen            1:21.06   
55  Josephine Gribsvad  2003  Hillerd Svmmeklub            1:21.10   
56  Lrke Blond  2003  VAT Copenhagen            1:21.27   
57  Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:21.66   
58  Anne-Sofie Lhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svmmeklub            1:21.69   
59  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:21.90   
60  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim            1:22.78   
61  Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            1:22.84   
62  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:23.11   
63  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsllskap            1:23.83   
64  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsllskap            1:23.89   
65  Alva Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            1:24.19   
66  Ulrikke Veje  2002  Hillerd Svmmeklub            1:24.50   
67  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svmmeklub            1:25.34   
68  Laura Mller Srensen  2004  Lyngby Svmmeklub            1:25.49   
69  Astrid Hffer  2004  VAT Copenhagen            1:25.63   
70  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:25.99   
71  Amalie Klitten  2004  Hillerd Svmmeklub            1:27.17   
72  Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsllskap            1:30.79   
73  Lise Elton Jokumsen  2004  Hillerd Svmmeklub            1:30.81   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim            DNS   
Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim            DSQ  SW 6.5 neddyk i ml 
Sigrid Argenius  2003  Karlskrona Simsllskap            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2001 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svmmeklub            1:07.96   
Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svmme Klub            1:08.86   
Sophie Amalie Schn  1999  Farum Svmmeklub            1:10.81   
Cecilie Elkjr  2001  Hvidovre Svmme Klub            1:11.12   
Ebba Olsson  2001  Team West            1:11.38   
Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:13.50   
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2002-2004 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.66   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.32   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svmmeklub            1:08.83   
Alma Heyn Stage  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.85   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen            1:10.33   
Karoline K. Larsen  2004  Farum Svmmeklub            1:12.08   
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Siri Lindn  2005  Karlskrona Simsllskap            1:12.11   
Annika Britt Larsen  2005  GTI            1:12.14   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            1:14.90   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:16.06   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            1:16.19   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svmmeklub            1:16.54   
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2019 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            1:21.03   
Nadia Walle  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:23.26   
Signe C. H. Naaby  2007  GTI            1:24.23   
Mira Capito  2007  A6            1:25.06   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub            1:27.51   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:28.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:05 
 
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 1920-2000 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub            1:03.68   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Lyngby Svmmeklub            1:04.60   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:06.17   
Mads rsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            1:12.63   
Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            1:14.09   
Emil Andersen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:19.72   
Bjrn Sanbeck  1999  Gentofte Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2001-2003 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Svmmeklub            1:01.77   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            1:02.19   
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            1:02.49   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Svmmeklub            1:04.21   
Mikkel Hjelm  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:04.85   
Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            1:05.75   
Alfred Hjberg  2002  Sigma Swim            1:06.23   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:07.44   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen            1:07.53   
10  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim            1:07.76   
11  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub            1:08.50   
12  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            1:08.76   
13  William Svensson  2003  Karlskrona Simsllskap            1:08.82   
14  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub            1:09.19   
15  Lasse Darlem Brandt  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:09.66   
16  Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.73   
17  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Svmmeklub            1:10.21   
18  Magnus Bkgaard Andersen  2001  Hrsholm Svmmeforening            1:10.26   
19  Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:10.55   
20  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            1:10.57   
21  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svmmeklub            1:11.18   
22  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svmmeklub            1:11.91   
23  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:12.83   
24  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            1:12.99   
25  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim            1:13.32   
25  Mathias Parkhi  2003  Hvidovre Svmme Klub            1:13.32   
27  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim            1:13.68   
28  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svmmeklub            1:13.91   
29  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen            1:13.97   
30  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svmmeklub            1:15.85   
31  David Kristensen  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:20.53   
Carl Heyn Stage  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.5 neddyk i ml 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2000 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub            1:02.73   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Lyngby Svmmeklub            1:03.48   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:03.56   
Mads rsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            1:12.02   
Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            1:12.28   
Emil Andersen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:18.33   
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2003 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Svmmeklub            1:00.69   
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            1:01.12   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            1:01.31   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Svmmeklub            1:03.54   
Mikkel Hjelm  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:04.50   
Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            1:05.38   
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            1:05.04   
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerd Svmmeklub            1:07.67   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            1:07.73   
Jeppe Kjr  2004  VAT Copenhagen            1:08.89   
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            1:09.69   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            1:11.58   
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2019 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Vincent Borup Schrer  2006  GTI            1:17.29   
Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub            1:20.39   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svmmeklub            1:21.63   
Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            1:24.24   
Oliver Holst Bgeskov  2006  GTI            1:25.50   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:33.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Lb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende rg. 1920-2001 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  VAT Copenhagen            1:00.72   
Andrea Paaske  2001  A6            1:04.59   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI            1:06.25  Deltager ikke i finalen 
Ingrid Bo Andersen  2001  A6            1:06.29   
Amalie Sby Mortensen  2001  Holbk Svmme Klub            1:06.41   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.71   
Emma Bjrnholdt  2000  Lyngby Svmmeklub            1:08.56   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbk Svmme Klub            1:08.66   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:10.34   
10  Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svmmeklub            1:10.50   
11  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen            1:12.19   
12  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svmmeklub            1:12.42   
13  Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:12.51   
14  Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:12.84   
15  Silja Nielsdttir Hansen  2001  Hvidovre Svmme Klub            1:12.88   
16  Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            1:13.39   
17  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svmmeklub            1:15.44   
18  Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening            1:15.89   
                     
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende rg. 2002-2004 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            1:05.01   
Karoline Barrett  2002  GTI            1:05.07   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:06.18   
Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:08.82   
Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap            1:09.20  Deltager ikke i finalen 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            1:09.23   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:09.75   
Linn Suchomel  2003  Team West            1:09.86   
Karin Widerberg  2003  Team West            1:10.05   
10  Kirstine Mrk Rasmussen  2003  Holbk Svmme Klub            1:10.27   
11  Linn Thid  2003  Team West            1:10.88   
12  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:11.09   
13  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Svmmeklub            1:11.22   
14  Christine Henriksen  2003  A6            1:11.27   
15  Emma Bkgaard  2002  Herlufsholm Svmmeklub            1:11.44   
16  Amalie Michelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.47   
17  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svmmeklub            1:11.61   
18  Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:11.79   
19  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svmmeklub            1:12.00   
20  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svmmeklub            1:12.53   
21  Elena Westmark Holm  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:12.64   
22  Luna Emilie Olsen  2003  A6            1:12.77   
23  Sara Damkjr Bartels  2004  Gladsaxe Svmmeklub            1:12.90   
24  Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen            1:13.40   
25  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svmmeklub            1:13.43   
26  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen            1:13.78   
27  Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:14.07   
28  Cornelia Almqvist  2002  Team West            1:14.18   
29  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svmmeklub            1:14.24   
30  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svmmeklub            1:15.50   
31  Josefine Arbo Srensen  2004  GTI            1:16.14   
32  Sidse M. . Engsbro  2004  GTI            1:16.61   
33  Amalie Schou  2003  Gentofte Svmme Klub            1:16.78   
34  Amalie Brammer Krgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub            1:16.83   
35  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.23   
36  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svmmeklub            1:17.31   
37  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:17.70   
38  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            1:17.78   
39  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            1:17.95   
40  Freja Mller  2004  A6            1:18.79   
41  Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening            1:20.06   
42  Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsllskap            1:20.94   
43  Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:21.27   
44  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svmmeklub            1:21.57   
45  Clara Schmedes  2004  GTI            1:22.30   
46  Astrid Permin  2003  Gentofte Svmme Klub            1:23.42   
47  Laura Thomadsen  2004  VAT Copenhagen            1:26.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:38   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 1920-2001 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  VAT Copenhagen            59.60   
Andrea Paaske  2001  A6            1:04.97   
Ingrid Bo Andersen  2001  A6            1:05.56   
Amalie Sby Mortensen  2001  Holbk Svmme Klub            1:06.09   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.65   
Emma Bjrnholdt  2000  Lyngby Svmmeklub            1:09.40   
                     
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2002-2004 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            1:03.19   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Svmmeklub            1:04.24   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:06.79   
Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:07.63   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            1:08.44   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:08.91   
                     
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            1:06.84   
Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            1:11.32   
Silja Brage  2005  A6            1:11.50   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            1:12.18   
Sabrina Meldgaard Pej  2006  GTI            1:12.56   
Nicole Damhj Andersen  2006  GTI            1:14.26   
                     
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2019 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Annika Frederiksen  2007  GTI            1:21.97   
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            1:27.59   
Nadia Walle  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:28.65   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svmmeklub            1:30.74   
K-Lee Hansen  2007  A6            1:37.48   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svmmeklub            1:37.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:38 
 
Resultat Lb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 1920-2000 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            1:00.79   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:01.16   
Thomas Bech  1998  Farum Svmmeklub            1:01.31   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:01.79   
Daniel Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:01.99   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Svmmeklub            1:02.19   
Mads Ottosen  1997  Holbk Svmme Klub            1:02.94   
Mads Holm  1998  Nakskov Svmme Klub            1:03.67   
Marius Rasmussen  1999  Svmmeklubben Syd            1:05.02   
10  Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.15   
11  Adrian Roed Schnning  2000  Hillerd Svmmeklub            1:05.46   
12  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen            1:08.14   
13  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap            1:08.58   
14  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap            1:11.30   
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2001-2003 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
David Reinholdsson  2002  Team West            59.81   
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            1:00.00   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub            1:00.55   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap            1:00.89   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svmme Klub            1:01.44   
Alexander Tullberg  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:01.60   
Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub            1:01.94   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            1:02.25   
Felix Jedbratt  2003  Team West            1:02.45   
10  Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            1:02.63   
11  Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            1:03.49   
12  Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe Svmmeklub            1:03.65   
13  Mikkel Gummer  2002  GTI            1:04.44   
14  Noah Bred  2003  Gladsaxe Svmmeklub            1:04.46   
15  Magnus Lhr  2001  Herlufsholm Svmmeklub            1:04.70   
16  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            1:04.86   
17  Gustav Haugrd Hansen  2002  Hvidovre Svmme Klub            1:05.05   
18  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.16   
19  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            1:05.19   
20  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim            1:05.27   
21  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub            1:05.38   
22  Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            1:05.89   
23  Malte Egholm Brns  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:05.91   
24  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsllskap            1:06.69   
25  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen            1:07.14   
26  Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsllskap            1:07.24   
27  Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:08.41   
28  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svmmeklub            1:09.91   
29  Victor Toftehj  2003  A6            1:10.05   
30  Christoffer Skinhj  2003  Gentofte Svmme Klub            1:10.83   
31  Mikkel Bjellekjr Jensen  2003  A6            1:11.51   
32  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:12.20   
33  Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:13.72   
34  Marcus Elkjr Samson  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:18.99   
35  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            1:19.66   
Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1920-2000 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            59.04   
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            59.37   
Thomas Bech  1998  Farum Svmmeklub            59.67   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Svmmeklub            1:01.19   
Daniel Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:02.07   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:02.36   
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2001-2003 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            58.53   
David Reinholdsson  2002  Team West            59.54   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap            59.65   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub            1:00.15   
Alexander Tullberg  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:00.17   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svmme Klub            1:01.88   
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oscar Isberg  2004  GTI            1:03.98   
Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004  GTI            1:05.02   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            1:07.18   
Daniel Bastholm  2005  GTI            1:08.25   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svmmeklub            1:09.00   
Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            1:12.16   
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2019 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            1:14.67   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svmmeklub            1:18.92   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            1:21.67   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsllskap            1:22.72   
Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            1:22.77   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svmmeklub            1:25.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:54 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 17, 400m Medley Damer, Finaler rg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anna Aavang Brendstrup  2000  A6            5:16.18   
Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            5:25.88   
Mai Pallvi  2000  Holbk Svmme Klub            5:28.08   
                     
 
Lb 17, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Team West            5:13.04   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svmmeklub            5:15.66   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  A6            5:15.76   
Marit Cuperus  2002  Team West            5:19.57   
Linn Suchomel  2003  Team West            5:21.28   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svmmeklub            5:25.91   
Selma Avdic  2003  Team West            5:26.93   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen            5:28.23   
Sara Nyqvist  2003  Team West            5:28.71   
10  Clara Toft  2004  Gentofte Svmme Klub            5:31.42   
11  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svmmeklub            5:32.26   
12  Linnea Edgren  2002  Team West            5:35.94   
13  Stella Warborn  2003  Team West            5:36.49   
14  Viktoria Freja Srensen  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            5:41.05   
15  Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            5:41.48   
16  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim            5:41.96   
17  Malou Soelberg  2004  Gentofte Svmme Klub            5:43.12   
18  Sidse M. . Engsbro  2004  GTI            5:45.27   
19  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svmme Klub            5:49.19   
20  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            5:51.99   
21  Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            5:52.29   
22  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svmme Klub            5:55.94   
23  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svmmeklub            6:03.79   
24  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svmmeklub            6:13.43   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw 7.5 asynkron ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 januar 2019         
 
 
Lb 18, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Rishj  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup            4:53.90   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            5:07.10   
Frans Johannessen  1992  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Lb 18, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Arthur Daln Ellegaard  2001  Lyngby Svmmeklub            4:37.30   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub            4:42.50   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Svmmeklub            4:57.65   
Mads Lind  2002  Hvidovre Svmme Klub            5:07.37   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svmmeklub            5:07.73   
Albin Svenneby  2001  Team West            5:07.74   
Casper Mrkhj Hartington  2002  GTI            5:14.77   
Mikkel Gummer  2002  GTI            5:17.29   
Erik Klasson  2003  Team West            5:19.28   
10  Frederik Jrgensen  2003  Farum Svmmeklub            5:19.75   
11  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svmmeklub            5:24.41   
12  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svmmeklub            5:29.12   
13  Carl-Johan Bdtker  2003  Hrsholm Svmmeforening            5:42.07   
14  Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svmmeklub            5:43.98   
15  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            5:50.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangr  Lyngby Svmmeklub         
  Bassin  50m