Resultat för Aquarapid Knattesim 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.64 | ||||||
2 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.66 | ||||||
3 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.86 | ||||||
4 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.54 | ||||||
5 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 46.03 | ||||||
6 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 46.31 | ||||||
7 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 46.42 | ||||||
8 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.71 | ||||||
9 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.77 | ||||||
10 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 46.89 | ||||||
11 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Sim | 46.97 | ||||||
12 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 47.56 | ||||||
13 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.67 | ||||||
14 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 48.07 | ||||||
15 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 48.26 | ||||||
16 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 48.89 | ||||||
17 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.67 | ||||||
18 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.89 | ||||||
19 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.32 | ||||||
20 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 50.36 | ||||||
21 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 50.70 | ||||||
22 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 51.58 | ||||||
23 | Lykke Palmborg | 2009 | Spårvägen Simförening | 51.79 | ||||||
24 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.25 | ||||||
25 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.79 | ||||||
26 | Tea Rydergård | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.07 | ||||||
27 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 53.83 | ||||||
28 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.87 | ||||||
29 | Ebba Tolf Svaton | 2008 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.29 | ||||||
30 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 54.87 | ||||||
31 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.09 | ||||||
32 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.20 | ||||||
33 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.35 | ||||||
34 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 56.27 | ||||||
35 | Donike Kabashi | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 56.93 | ||||||
36 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.11 | ||||||
37 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.15 | ||||||
38 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.41 | ||||||
39 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 58.90 | ||||||
40 | Emilia Säther | 2008 | Kanaans Simsällskap | 59.35 | ||||||
41 | Ida Norrbin-Schilling | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.48 | ||||||
42 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 59.62 | ||||||
43 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.19 | ||||||
44 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 1:01.61 | ||||||
45 | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | 1:03.37 | ||||||
46 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 1:04.46 | ||||||
- | Felicia Strand | 2008 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:57 |