Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 32.10 | 1:11.48 | 1:54.53 | 2:28.76 | |||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 32.56 | 1:10.95 | 1:55.06 | 2:29.20 | |||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 33.40 | 1:13.57 | 1:56.24 | 2:30.70 | |||
4 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.79 | 1:13.90 | 2:03.67 | 2:40.34 | |||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.83 | 1:15.63 | 2:05.99 | 2:41.30 | |||
6 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 34.97 | 1:17.01 | 2:05.45 | 2:42.26 | |||
7 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.85 | 1:15.15 | 2:04.72 | 2:43.08 | |||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.08 | 1:19.96 | 2:07.28 | 2:43.13 | |||
9 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.94 | 1:16.20 | 2:04.86 | 2:43.16 | |||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.04 | 1:20.99 | 2:08.48 | 2:44.62 | |||
11 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.50 | 1:15.89 | 2:08.84 | 2:44.84 | |||
12 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.52 | 1:17.32 | 2:07.23 | 2:45.04 | |||
13 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 37.27 | 1:23.05 | 2:08.34 | 2:46.34 | |||
14 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.89 | 1:19.13 | 2:07.45 | 2:46.69 | |||
15 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.04 | 1:22.10 | 2:08.88 | 2:47.11 | |||
16 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 39.10 | 1:23.63 | 2:09.27 | 2:47.63 | |||
17 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.20 | 1:21.67 | 2:12.40 | 2:50.30 | |||
18 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.77 | 1:21.08 | 2:10.86 | 2:50.32 | |||
19 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.63 | 1:26.80 | 2:11.24 | 2:50.89 | |||
20 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.74 | 1:22.96 | 2:12.89 | 2:51.02 | |||
21 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 40.62 | 1:25.85 | 2:14.27 | 2:53.50 | |||
22 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 38.69 | 1:24.47 | 2:13.50 | 2:54.63 | |||
23 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 38.47 | 1:22.65 | 2:16.37 | 2:54.96 | |||
24 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 38.82 | 1:25.09 | 2:18.15 | 2:55.91 | |||
25 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.92 | 1:23.76 | 2:17.69 | 2:57.11 | |||
26 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.39 | 1:25.70 | 2:21.45 | 3:01.23 | |||
27 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.51 | 1:27.75 | 2:21.63 | 3:02.34 | |||
28 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 45.98 | 1:32.93 | 2:25.80 | 3:07.05 | |||
- | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | asynk ben fly sw8.3 | |||||
- | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw4.4 | |||||
- | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | ej rygl v 100 sw6.5 | |||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | 1:15.81 | 1:57.85 | 2:32.49 | |||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 34.27 | 1:15.28 | 1:59.15 | 2:34.59 | |||
3 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.58 | 1:13.05 | 1:58.50 | 2:35.22 | |||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 33.95 | 1:14.27 | 1:59.09 | 2:36.32 | |||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.13 | 1:15.23 | 2:00.17 | 2:39.23 | |||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.49 | 1:17.20 | 2:06.94 | 2:43.56 | |||
7 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.23 | 1:16.42 | 2:06.06 | 2:44.92 | |||
8 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 36.19 | 1:21.29 | 2:09.31 | 2:45.22 | |||
9 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.26 | 1:23.14 | 2:11.97 | 2:50.98 | |||
10 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.15 | 1:21.53 | 2:13.22 | 2:50.99 | |||
11 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.49 | 1:22.91 | 2:13.00 | 2:51.37 | |||
12 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.08 | 1:21.53 | 2:13.62 | 2:52.36 | |||
13 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.20 | 1:24.69 | 2:12.85 | 2:53.78 | |||
14 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.59 | 1:24.06 | 2:13.47 | 2:54.19 | |||
15 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.97 | 1:25.75 | 2:12.88 | 2:55.10 | |||
16 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.28 | 1:24.06 | 2:16.40 | 2:56.61 | |||
17 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.38 | 1:28.03 | 2:17.17 | 2:56.88 | |||
18 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.87 | 1:24.36 | 2:17.06 | 2:57.20 | |||
19 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.18 | 1:27.72 | 2:17.61 | 2:58.90 | |||
20 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.45 | 1:23.36 | 2:18.31 | 2:59.41 | |||
21 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 40.02 | 1:25.12 | 2:18.13 | 2:59.74 | |||
22 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.34 | 1:30.52 | 2:20.26 | 3:01.23 | |||
23 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.84 | 1:25.86 | 2:22.40 | 3:02.31 | |||
24 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 47.47 | 1:32.38 | 2:22.04 | 3:03.03 | |||
25 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.26 | 1:30.42 | 2:22.13 | 3:04.25 | |||
26 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.46 | 1:32.40 | 2:24.16 | 3:07.95 | |||
- | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | 1 h vend 125 sw7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |