Resultater for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
|
598 |
32.38 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
549 |
34.04 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
|
645 |
32.64 |
|
|
|
1:07.10 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
645 |
33.09 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
|
530 |
35.03 |
|
|
|
1:11.65 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie K Rose |
2003 |
|
527 |
34.66 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
524 |
34.64 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maj Jensen |
2003 |
|
508 |
35.20 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|