Resultater for GSC Medleystævne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
17112018
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 573 | 39.17 | 1:21.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.79 | |||||||||
2 | Amalie Backhausen | 2006 | 551 | 39.18 | 1:22.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.58 | |||||||||
3 | Henriette Roos | 2006 | 535 | 39.50 | 1:23.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.65 | |||||||||
4 | Monika Dragieva | 2006 | 509 | 39.70 | 1:24.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
5 | Bianca Roos | 2006 | 498 | 40.16 | 1:25.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 474 | 41.78 | 1:26.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.87 | |||||||||
7 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 463 | 41.47 | 1:27.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.83 | |||||||||
8 | Liva la Cour | 2006 | 456 | 42.17 | 1:28.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.56 | |||||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 455 | 41.06 | 1:28.14 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.86 | |||||||||
10 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 430 | 42.20 | 1:29.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.45 | |||||||||
11 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 425 | 42.62 | 1:30.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.39 | |||||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 416 | 43.59 | 1:30.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.06 | |||||||||
13 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 414 | 43.97 | 1:30.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
14 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 406 | 42.60 | 1:31.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:36.42 | |||||||||
15 | Jaqueline Haack | 2006 | 399 | 44.12 | 1:32.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.07 | |||||||||
16 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 395 | 43.80 | 1:32.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.28 | |||||||||
17 | Siv Reimer | 2006 | 394 | 43.25 | 1:32.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.14 | |||||||||
18 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 394 | 43.70 | 1:32.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.35 | |||||||||
19 | Daniella Anderson | 2006 | 390 | 45.17 | 1:32.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
20 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 389 | 43.62 | 1:32.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.49 | |||||||||
21 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 381 | 43.95 | 1:33.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.40 | |||||||||
22 | Emma Haagen | 2006 | 375 | 43.60 | 1:33.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.10 | |||||||||
23 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 373 | 44.59 | 1:34.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.84 | |||||||||
24 | Johanne Hummelmose | 2006 | 349 | 43.66 | 1:36.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.87 | |||||||||
25 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 342 | 46.21 | 1:36.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.76 | |||||||||
26 | Sofija Rønne | 2006 | 334 | 47.06 | 1:37.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:43.90 | |||||||||
27 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 328 | 46.88 | 1:38.31 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.37 | |||||||||
28 | Katja Poulsen | 2006 | 323 | 45.99 | 1:38.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.28 | |||||||||
29 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 322 | 45.98 | 1:38.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.26 | |||||||||
30 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 320 | 46.68 | 1:39.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.40 | |||||||||
31 | Molly Namensen | 2006 | 318 | 46.42 | 1:39.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.98 | |||||||||
32 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 318 | 46.40 | 1:39.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.90 | |||||||||
33 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 310 | 47.04 | 1:40.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.40 | |||||||||
34 | Anna E.e. Balle | 2006 | 309 | 48.03 | 1:40.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.96 | |||||||||
35 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 308 | 47.53 | 1:40.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.85 | |||||||||
36 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 297 | 47.21 | 1:41.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.56 | |||||||||
37 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 292 | 48.42 | 1:42.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.03 | |||||||||
38 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 273 | 48.99 | 1:44.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:53.06 | |||||||||
39 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 247 | 50.55 | 1:48.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.45 | |||||||||
40 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 241 | 51.53 | 1:48.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.65 | |||||||||
41 | Maja Hansen | 2006 | 221 | 55.01 | 1:52.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:50.32 | |||||||||
42 | Hanna Rørbech | 2006 | 212 | 53.78 | 1:53.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:53.15 | |||||||||
43 | Emma Spang | 2006 | 182 | 57.11 | 1:59.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:06.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |