2021-05-15   17:26:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  10:21   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    578  35.19        1:14.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.11                 
                     
Lotta Moilanen  2006    562  36.01        1:15.56   
  Oulun Uinti 1906  1:16.36                 
                     
Reeta Ollonen  2006    520  36.80        1:17.52   
  Oulun Uinti 1906  1:18.30                 
                     
Wilma Sundt  2006    506  37.20        1:18.25   
  Helsingfors Simsllskap  1:17.75                 
                     
Janina Granberg  2006    475  37.94        1:19.88   
  Helsingfors Simsllskap  1:19.14                 
                     
Daniela Lietzn  2006    473  38.28        1:19.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.26                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    452  38.37        1:21.21   
  Uinti Hyvink  1:22.17                 
                     
Tinka Tamminen  2006    440  38.33        1:21.98   
  Lahden Uimaseura  1:21.51                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    425  38.73        1:22.92   
  Cetus Espoo  1:21.76                 
                     
10  Fia Stenman  2006    423  38.86        1:23.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.50                 
                     
11  Helmi Kkel  2006    416  38.92        1:23.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.23                 
                     
12  Hilla Knknen  2006    407  39.30        1:24.10   
  Porin Uimaseura  1:21.47                 
                     
13  Tiinu Tamminen  2006    395  40.01        1:24.97   
  Lahden Uimaseura  1:21.84                 
                     
14  Miina Torvikoski  2006    392  39.75        1:25.16   
  Kemin Uimaseura  1:23.36                 
                     
15  Kaisla Korvonen  2006    389  40.50        1:25.36   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.43                 
                     
16  Anniina Kurvinen  2006    387  39.57        1:25.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.75                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    580  35.49        1:14.76   
  Joensuun Uimaseura  1:14.38                 
                     
Teea Jestoi  2005    571  36.51        1:15.14   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.63                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    564  35.60        1:15.44   
  Cetus Espoo  1:15.89                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    541  36.39        1:16.53   
  Aurajoen Uinti  1:16.41                 
                     
Milla Strandberg  2005    530  36.04        1:17.04   
  Vanders  1:16.67                 
                     
Inka Vahtola  2005    528  36.60        1:17.15   
  Cetus Espoo  1:18.13                 
                     
Viivi Sntti  2005    526  36.13        1:17.23   
  Oulun Uinti 1906  1:17.80                 
                     
Milla Karttunen  2005    512  36.61        1:17.95   
  Raision Urheilijat  1:19.35                 
                     
Kiia Metskonkola  2005    511  35.83        1:17.97   
  Salon Uimarit  1:18.61                 
                     
10  Meea Juntunen  2005    505  36.30        1:18.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.29                 
                     
11  Rina Rantanen  2005    490  36.92        1:19.08   
  Cetus Espoo  1:18.42                 
                     
12  Kira Lindroos  2005    488  37.05        1:19.20   
  Cetus Espoo  1:17.37                 
                     
13  Maura Bergstrm  2005    482  37.44        1:19.51   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.03                 
                     
14  Aino Koskelo  2005    471  37.90        1:20.10   
  Nurmijrven Uinti  1:18.05                 
                     
15  Aino Ollikainen  2005    471  38.01        1:20.12   
  Keuruun Toverit  1:19.44                 
                     
16  Milla Lempil  2005    462  37.37        1:20.63   
  Loimaan Uimaseura  1:19.20                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    661  33.89        1:11.58   
  Oulun Uinti 1906  1:12.96                 
                     
Meeri Yli-yh  2004    646  34.32        1:12.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.78                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    628  34.73        1:12.81   
  Kouvolan Uimarit  1:13.58                 
                     
Lotta Plsi  2004    606  34.40        1:13.67   
  Helsingfors Simsllskap  1:13.97                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    574  35.27        1:15.00   
  Lahden Uimaseura  1:15.18                 
                     
Jessika Liimatta  2004    563  36.02        1:15.49   
  TaTu Tampere  1:16.71                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    560  35.43        1:15.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.57                 
                     
Aada Hakala  2004    554  34.92        1:15.92   
  Uinti Tampere  1:14.98                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    540  35.59        1:16.56   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.29                 
                     
10  Laura Markuksela  2004    533  35.35        1:16.90   
  Oulun Lohet  1:16.17                 
                     
11  Siiri Konkka  2004    518  36.04        1:17.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.88                 
                     
12  Siiri Mtsjrvi  2004    513  36.71        1:17.89   
  Uinti Tampere  1:17.06                 
                     
13  Inka Elamaa  2004    507  37.10        1:18.16   
  Oulun Lohet  1:17.13                 
                     
14  Nessa Jrvinen  2004    475  36.74        1:19.92   
  Uimaseura Aquila  1:16.35                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:14.74                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    739  32.46        1:08.97   
  Helsingfors Simsllskap  1:08.18                 
                     
Rebekka Luoto  2003    686  33.20        1:10.68   
  Raision Urheilijat  1:09.88                 
                     
Siiri Eini  2003    663  33.14        1:11.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.45                 
                     
Minja Lukkari  2003    619  34.18        1:13.15   
  Oulun Uinti 1906  1:12.77                 
                     
Cindy Palm  2003    561  35.13        1:15.59   
  Cetus Espoo  1:16.71                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    559  35.74        1:15.68   
  Oulun Lohet  1:14.70                 
                     
Aida Pasma  2003    555  35.35        1:15.86   
  Riihimen Uimaseura  1:13.35                 
                     
Martta Ruuska  2003    546  35.36        1:16.29   
  Swimming Jyvskyl  1:15.75                 
                     
Emma Haglund  2003    542  35.58        1:16.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:14.94                 
                     
10  Siiri Pellinen  2003    539  36.05        1:16.60   
  Swimming Jyvskyl  1:16.23                 
                     
11  Winona Forslund  2003    524  35.23        1:17.33   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.88                 
                     
12  Emma Hmlinen  2003    521  36.22        1:17.45   
  Vieskan Uimarit  1:16.18                 
                     
13  Julia Sairanen  2003    505  36.24        1:18.26   
  Lahden Uimaseura  1:17.70                 
                     
14  Milla-Lotta Tapanainen  2003    504  36.44        1:18.31   
  Cetus Espoo  1:17.60                 
                     
15  Emma Jormanainen  2003    503  36.86        1:18.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:17.68                 
                     
16  Hilla Kuuva  2003    500  36.46        1:18.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.53                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  10:21 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  10:53   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    437  31.39  1:08.64  1:52.01    2:24.37   
  Aurajoen Uinti  2:27.10                 
                     
Leo Whrn  2005    399  31.23  1:09.38  1:54.54    2:28.81   
  Vanders  2:30.25                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    395  31.91  1:09.16  1:52.97    2:29.37   
  Aurajoen Uinti  2:30.16                 
                     
Sakari Korri  2005    391  30.76  1:10.80  1:55.60    2:29.80   
  Rauman Uimaseura  2:34.95                 
                     
Nico Peltonen  2005    384  30.02  1:08.98  1:55.22    2:30.77   
  Hyvinkn Uimaseura  2:33.53                 
                     
Lucas Lydman  2005    376  31.21  1:10.00  1:56.72    2:31.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:31.52                 
                     
Teo Mattelmki  2005    373  32.62  1:09.65  1:56.95    2:32.27   
  Cetus Espoo  2:35.39                 
                     
Samuel Halminen  2005    369  31.51  1:12.18  1:56.98    2:32.76   
  Helsingfors Simsllskap  2:32.84                 
                     
Topias Tynj  2005    365  31.95  1:12.28  1:58.39    2:33.36   
  Lahden Uimaseura  2:35.11                 
                     
10  Samuel Sainio  2005    343  33.05  1:15.39  2:00.47    2:36.50   
  Uinti Tampere  2:39.33                 
                     
11  Aapo Tuhkanen  2005    342  33.96  1:12.79  2:01.33    2:36.64   
  Tuusulan Uimaseura  2:37.50                 
                     
12  Joonas Arponen  2005    334  32.09  1:13.84  2:02.77    2:37.89   
  Rauman Uimaseura  2:41.81                 
                     
13  Tuomas Hmlinen  2005    333  33.47  1:15.64  2:00.56    2:38.07   
  Kuopion Uimaseura  2:37.63                 
                     
14  Luka Laaksonen  2005    318  34.67  1:16.67  2:05.03    2:40.51   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.23                 
                     
15  Arttu Venemies  2005    300  35.09  1:16.28  2:05.30    2:43.69   
  Swimming Jyvskyl  2:41.56                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    541  28.33  1:03.53  1:42.44    2:14.54   
  Lahden Uimaseura  2:18.15                 
                     
Davin Lindholm  2004    523  29.51  1:04.36  1:43.80    2:15.99   
  Helsingfors Simsllskap  2:17.16                 
                     
Juuso Leppnen  2004    509  27.28  1:02.37  1:42.90    2:17.26   
  Aurajoen Uinti  2:19.59                 
                     
Lassi Niemi  2004    508  28.39  1:03.35  1:45.52    2:17.39   
  TaTu Tampere  2:20.07                 
                     
Taavi Backman  2004    497  29.44  1:04.72  1:45.34    2:18.36   
  Lahden Uimaseura  2:19.89                 
                     
Joonas Maaranen  2004    491  28.22  1:04.51  1:44.44    2:18.93   
  Hyvinkn Uimaseura  2:21.99                 
                     
Niilo Kilpelinen  2004    467  29.93  1:07.71  1:48.53    2:21.25   
  TaTu Tampere  2:26.29                 
                     
Verneri Lehtovaara  2004    465  28.37  1:03.86  1:49.90    2:21.42   
  Salon Uimarit  2:20.37                 
                     
Miro Birkstedt  2004    457  31.15  1:07.13  1:49.96    2:22.27   
  TaTu Tampere  2:26.16                 
                     
10  Aapo Kinnunen  2004    437  29.09  1:05.38  1:49.90    2:24.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.16                 
                     
11  Onni ijl  2004    436  29.31  1:06.15  1:49.14    2:24.47   
  Hyvinkn Uimaseura  2:19.66                 
                     
12  Alexander Malyshkov  2004    431  29.73  1:07.42  1:50.04    2:25.05   
  Salon Uimarit  2:27.41                 
                     
13  Pavel Pankratov  2004    417  31.41  1:08.72  1:51.01    2:26.66   
  TaTu Tampere  2:26.21                 
                     
14  Veerti Juurakko  2004    405  33.01  1:11.18  1:53.25    2:28.06   
  Cetus Espoo  2:25.27                 
                     
15  Cedric Decena  2004    400  30.08  1:07.68  1:51.24    2:28.72   
  Oulun Lohet  2:27.20                 
                     
16  Rasmus Kalvik  2004    372  32.64  1:11.50  1:57.93    2:32.37   
  lands Simfrening  2:27.99                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    619  27.90  1:02.58  1:39.06    2:08.61   
  Helsingfors Simsllskap  2:09.81                 
                     
Marcus Forsel  2003    615  27.03  59.30  1:37.54    2:08.91   
  Helsingfors Simsllskap  2:10.98                 
                     
Jami Ihalainen  2003    586  28.46  1:02.09  1:38.85    2:10.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:13.81                 
                     
Luukas Vainio  2003    576  27.97  1:02.63  1:40.53    2:11.74   
  Cetus Espoo  2:15.21                 
                     
Niklas Hatakka  2003    567  28.99  1:02.16  1:40.88    2:12.44   
  Cetus Espoo  2:12.65                 
                     
Simon Ravals  2003    510  27.23  1:02.99  1:45.78    2:17.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:19.52                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    506  29.65  1:05.65  1:44.80    2:17.49   
  Oulun Uinti 1906  2:17.12                 
                     
Toni Lipponen  2003    495  30.36  1:06.06  1:47.14    2:18.51   
  Kemin Uimaseura  2:19.62                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    487  29.82  1:04.99  1:45.97    2:19.34   
  Simmis Wanda  2:23.40                 
                     
10  Paavo Erkinaro  2003    474  29.76  1:05.90  1:46.85    2:20.52   
  Oulun Uinti 1906  2:19.43                 
                     
11  Eetu Palvanen  2003    473  28.99  1:03.80  1:47.04    2:20.68   
  Lahden Uimaseura  2:20.08                 
                     
12  Alexander Huhtala  2003    471  31.69  1:06.99  1:46.90    2:20.85   
  Cetus Espoo  2:21.59                 
                     
13  Eemil Kankare  2003    445  31.51  1:08.53  1:49.81    2:23.50   
  Aurajoen Uinti  2:23.23                 
                     
14  Arttu Menp  2003    439  29.00  1:07.70  1:49.98    2:24.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.70                 
                     
Alex Lydman  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:13.42                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Lassi Haimi  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap  2:11.07                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzn  2002    668  28.11  59.29  1:35.14    2:05.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.02                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    613  28.25  1:01.96  1:37.98    2:08.99   
  Oulun Uinti 1906  2:13.39                 
                     
Oskari Aalto  2002    610  28.18  1:04.02  1:40.66    2:09.24   
  Helsingfors Simsllskap  2:11.51                 
                     
Oscar Skjl  2002    602  27.84  1:01.43  1:39.66    2:09.80   
  Cetus Espoo  2:12.88                 
                     
Efim Romanov  2002    590  27.75  1:00.79  1:38.98    2:10.65   
  TaTu Tampere  2:16.85                 
                     
Robin Sderholm  2002    548  28.85  1:03.63  1:42.14    2:13.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:13.97                 
                     
Win Koskinen  2002    532  28.25  1:02.62  1:42.25    2:15.24   
  Uinti Tampere  2:19.22                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002    523  28.01  1:01.84  1:42.95    2:15.99   
  Lahden Uimaseura  2:15.84                 
                     
Verneri Viisanen  2002    516  29.19  1:06.14  1:42.66    2:16.60   
  Cetus Espoo  2:15.86                 
                     
10  Elias Juntunen  2002    513  29.47  1:05.35  1:45.25    2:16.86   
  Oulun Uinti 1906  2:19.29                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    507  28.59  1:04.65  1:45.40    2:17.48   
  Cetus Espoo  2:19.82                 
                     
12  Oskari Arvo  2002    505  28.58  1:03.35  1:45.18    2:17.60   
  Aurajoen Uinti  2:22.41                 
                     
13  Benjamin Kangas  2002    491  29.53  1:03.15  1:44.37    2:18.88   
  Haminan Uimaseura  2:20.97                 
                     
14  Valtteri Taskinen  2002    462  31.08  1:06.86  1:46.90    2:21.77   
  Oulun Uinti 1906  2:20.77                 
                     
15  Samu Petteri Kallio  2002    405  30.47  1:07.34  1:52.64    2:28.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.57                 
                     
Leo Mikkonen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:18.24                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  11:09   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    723          27.16   
  Helsingfors Simsllskap  27.26                 
Aino Hinkka  2005    617          28.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.43                 
Alina Antila  2004    589          29.07   
  Nurmijrven Uinti  28.74                 
Helmi Jouhten  2004    577          29.27   
  Kempeleen Pyrint  29.58                 
Karla Tiainen  2005    570          29.39   
  Simmis Wanda  29.47                 
Laura Kellberg  2003    564          29.50   
  Cetus Espoo  29.29                 
Rebekka Luoto  2003    561          29.55   
  Raision Urheilijat  29.49                 
Madeleine Hiltunen  2003    560          29.57   
  Oulun Uinti 1906  29.83                 
Kiia Krkkinen  2003    535          30.03   
  Heinolan Isku  29.82                 
10  Vilja Grundstrm  2003    530          30.11   
  Vanders  30.03                 
11  Siiri Konkka  2004    521          30.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.47                 
12  Julia Sairanen  2003    516          30.38   
  Lahden Uimaseura  30.18                 
13  Liinu Louhikoski  2004    515          30.40   
  Vanders  30.43                 
14  Siiri Eini  2003    509          30.53   
  Gladius Kirkkonummi  29.69                 
15  Teea Jestoi  2005    507          30.56   
  Kokkolan Uimaseura  30.47                 
16  Annukka Pihkamki  2004    475          31.23   
  Riihimen Uimaseura  30.29                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  11:09 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  11:13   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    629          23.64   
  Kemin Tyven Uimarit  23.50                 
Lari Tumanoff  2003    588          24.17   
  Helsingfors Simsllskap  24.54                 
Santeri Herpola  2003    586          24.21   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.85                 
Matias Hjelm  2002    578          24.32   
  Vanders  24.70                 
Rasmus Sderholm  2002    568          24.46   
  Helsingfors Simsllskap  25.07                 
Simon Ravals  2003    555          24.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  24.84                 
Antti Leppnen  2002    543          24.83   
  Lahden Uimaseura  24.90                 
Onni-Kalle Luomala  2002    539          24.88   
  Jrvenpn Uintiklubi  24.69                 
Daniel Rinne  2002    538          24.91   
  Cetus Espoo  24.69                 
10  Oskari Aalto  2002    532          25.00   
  Helsingfors Simsllskap  24.53                 
11  Leo Mikkonen  2002    522          25.15   
  Cetus Espoo  25.16                 
12  Johan Krister Fredriksson  2003    519          25.21   
  Helsingfors Simsllskap  24.71                 
13  Joonas Cranston  2003    515          25.26   
  Nummelan Kisaajat  25.51                 
14  Robin Sderholm  2002    485          25.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  25.06                 
15  Jasu Ovaskainen  2002    481          25.84   
  Lahden Uimaseura  25.10                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  11:13 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:22   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ada Hakkarainen  2005    667  1:04.98  2:13.06  3:21.20  4:30.29  9:08.38   
  Helsingfors Simsllskap  9:09.50      5:38.93  6:48.55  7:58.29       
                     
Aino Hinkka  2005    643  1:04.69  2:13.07  3:22.68  4:34.47  9:15.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:19.97      5:45.47  6:56.64  8:07.51       
                     
Tuuli Pippuri  2005    642  1:06.05  2:15.97  3:26.15  4:36.32  9:15.57   
  Cetus Espoo  9:17.55      5:46.71  6:56.77  8:07.40       
                     
Kira Lindroos  2005    571  1:07.73  2:19.41  3:31.58  4:44.18  9:37.63   
  Cetus Espoo  9:28.16      5:57.18  7:11.07  8:25.60       
                     
Veera Korsoff  2005    553  1:07.99  2:18.95  3:32.32  4:45.83  9:43.74   
  Helsingfors Simsllskap  9:50.97      6:00.18  7:14.89  8:29.67       
                     
Ella Suominen  2005    551  1:08.75  2:22.02  3:36.15  4:50.20  9:44.47   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:40.24      6:04.42  7:18.59  8:32.82       
                     
Moona Korpikoski  2005    546  1:07.87  2:21.32  3:36.25  4:51.19  9:46.14   
  Nokian Pyry  9:53.83      6:05.64  7:19.86  8:34.29       
                     
Aino Tamminen  2005    545  1:07.74  2:20.54  3:34.54  4:49.30  9:46.77   
  Lappeenrannan Uimarit  9:45.50      6:04.22  7:19.28  8:34.26       
                     
Vilma Lepphaara  2005    541  1:06.49  2:17.26  3:30.80  4:45.02  9:48.16   
  Nummelan Kisaajat  9:37.79      6:00.47  7:16.48  8:33.16       
                     
10  Laura Kousa  2005    515  1:09.58  2:25.49  3:40.87  4:56.45  9:57.78   
  Cetus Espoo  10:01.31      6:11.48  7:26.71  8:44.12       
                     
11  Fiona Laakso  2005    503  1:08.15  2:23.56  3:39.34  4:56.07  10:02.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:53.58      6:12.74  7:30.63  8:47.79       
                     
12  Elina Ryynnen  2005    498  1:07.73  2:22.84  3:39.59  4:57.46  10:04.39   
  Simmis Wanda  10:01.64      6:15.81  7:34.04  8:51.10       
                     
13  Roosa Tuomainen  2005    498  1:10.81  2:25.47  3:41.00  4:57.20  10:04.52   
  Salon Uimarit  9:59.78      6:14.30  7:32.16  8:49.37       
                     
14  Riina Niemi  2005    497  1:09.09  2:25.22  3:43.19  5:02.25  10:04.86   
  Swimming Club Rovaniemi  10:01.00      6:20.19  7:36.79  8:52.81       
                     
15  Lumi Rossi  2005    494  1:09.49  2:24.22  3:40.77  4:57.85  10:06.17   
  Cetus Espoo  9:45.80      6:14.96  7:32.94  8:50.44       
                     
16  Minttu Kiili  2005    479  1:09.39  2:24.73  3:41.38  4:59.09  10:12.43   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:03.47      6:17.83  7:36.85  8:55.69       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Petra Ansaranta  2004    708  1:06.48  2:14.81  3:23.88  4:31.78  8:57.65   
  Oulun Uinti 1906  8:59.76      5:38.88  6:46.00  7:52.70       
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    657  1:07.49  2:17.05  3:26.97  4:36.93  9:11.13   
  Raision Urheilijat  9:16.70      5:46.16  6:55.66  8:05.34       
                     
Olga Emilia Mattila  2004    643  1:07.68  2:18.09  3:28.71  4:38.96  9:15.16   
  Oulun Uinti 1906  9:23.76      5:49.37  6:57.97  8:08.19       
                     
Irene Mkil  2004    612  1:07.03  2:16.98  3:27.09  4:37.25  9:24.53   
  Raision Urheilijat  9:13.08      5:47.23  6:59.19  8:12.32       
                     
Sohvi Kallinen  2004    602  1:05.78  2:15.67  3:26.07  4:37.33  9:27.63   
  Lahden Uimaseura  9:24.89      5:50.38  7:04.30  8:16.28       
                     
Lotta Hermonen  2004    587  1:09.16  2:21.06  3:33.70  4:45.51  9:32.18   
  Kouvolan Uimarit  9:39.03      5:57.41  7:09.10  8:20.72       
                     
Jutta Jauhiainen  2004    571  1:10.52  2:24.53  3:38.08  4:50.96  9:37.63   
  Cetus Espoo  9:28.99      6:03.59  7:15.96  8:27.87       
                     
Aliina Karvonen  2004    569  1:07.17  2:19.41  3:33.39  4:47.34  9:38.20   
  Simmis Wanda  9:29.15      6:01.53  7:15.73  8:29.57       
                     
Ida Mki-Hokkonen  2004    567  1:09.45  2:22.71  3:35.90  4:48.44  9:38.86   
  Lappeenrannan Uimarit  9:39.11      6:01.66  7:14.73  8:27.87       
                     
10  Siiri Arjanmaa  2004    560  1:07.25  2:20.66  3:35.24  4:50.14  9:41.30   
  Uinti Tampere  9:33.16      6:03.58  7:17.53  8:29.96       
                     
11  Saga Kovanen  2004    553  1:09.75  2:23.28  3:36.46  4:49.18  9:43.94   
  Cetus Espoo  9:34.11      6:03.12  7:17.28  8:30.98       
                     
12  Aino Rantala  2004    546  1:07.25  2:21.85  3:36.25  4:51.20  9:46.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:39.68      6:05.48  7:20.51  8:35.11       
                     
13  Emmi Manninen  2004    527  1:06.05  2:19.86  3:34.83  4:50.87  9:53.36   
  Uinti Tampere  9:45.17      6:07.12  7:23.45  8:39.82       
                     
14  Ciara Wacklin  2004    523  1:09.65  2:24.99  3:40.27  4:55.96  9:54.88   
  Cetus Espoo  9:45.32      6:10.43  7:25.94  8:41.69       
                     
15  Anni Hyttinen  2004    509  1:10.48  2:25.58  3:40.99  4:57.03  10:00.32   
  Aurajoen Uinti  9:52.30      6:12.91  7:29.62  8:46.25       
                     
16  Henna Knskangas  2004    482  1:08.21  2:23.97  3:41.24  4:58.13  10:10.94   
  Kokkolan Uimaseura  9:56.12      6:15.96  7:34.69  8:53.71       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003    748  1:03.56  2:10.07  3:17.19  4:23.44  8:48.00   
  Helsingfors Simsllskap  8:42.42      5:30.21  6:37.08  7:43.33       
                     
Mathilda Puutio  2003    690  1:05.79  2:13.41  3:21.78  4:29.98  9:02.43   
  Oulun Uinti 1906  8:59.91      5:37.98  6:46.44  7:54.90       
                     
Venla Sntti  2003    637  1:06.87  2:15.74  3:24.99  4:34.95  9:16.92   
  Oulun Uinti 1906  9:06.06      5:44.58  6:54.41  8:05.58       
                     
Emma Johansson  2003    577  1:09.39  2:21.33  3:33.28  4:45.47  9:35.69   
  Cetus Espoo  9:30.33      5:58.06  7:11.21  8:24.51       
                     
Maija Nurmi  2003    568  1:07.55  2:19.26  3:31.78  4:44.93  9:38.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:34.89      5:58.62  7:12.60  8:26.71       
                     
Kerttu Nurmi  2003    565  1:08.46  2:20.03  3:32.20  4:45.06  9:39.51   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:37.04      5:58.85  7:13.22  8:27.38       
                     
Roosa Aho  2003    564  1:08.50  2:21.09  3:34.31  4:47.54  9:40.04   
  Raision Urheilijat  9:39.22      6:00.49  7:14.16  8:27.66       
                     
Martta Nygrd  2003    553  1:07.17  2:20.28  3:34.04  4:47.78  9:43.76   
  Oulun Uinti 1906  9:36.37      6:01.54  7:15.96  8:29.79       
                     
Siiri Reiniluoto  2003    548  1:08.12  2:20.66  3:33.93  4:47.17  9:45.51   
  Helsingfors Simsllskap  9:32.98      6:01.54  7:16.38  8:31.35       
                     
10  Hilla Kuuva  2003    544  1:09.38  2:22.26  3:36.66  4:51.43  9:47.09   
  Lappeenrannan Uimarit  9:57.09      6:05.56  7:19.99  8:34.26       
                     
11  Vilma Tikka  2003    543  1:08.76  2:22.85  3:37.59  4:52.21  9:47.22   
  Lappeenrannan Uimarit  9:50.70      6:06.64  7:21.12  8:35.88       
                     
12  Milla Hyttinen  2003    523  1:10.38  2:23.56  3:37.17  4:50.97  9:54.92   
  Helsingfors Simsllskap  9:37.43      6:05.49  7:21.45  8:38.66       
                     
13  Maija Bjrkholm  2003    498  1:11.49  2:26.33  3:42.17  4:58.79  10:04.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  10:04.80      6:15.52  7:32.68  8:49.96       
                     
14  Juulia Krjmies  2003    497  1:08.19  2:22.08  3:38.01  4:55.39  10:04.91   
  Nummelan Kisaajat  9:46.92      6:13.30  7:31.81  8:49.41       
                     
15  Julia Peltola  2003    479  1:09.40  2:24.72  3:41.18  4:59.81  10:12.63   
  Cetus Espoo  9:57.34      6:18.11  7:37.10  8:55.54       
                     
16  Henna Hkk  2003    449  1:12.40  2:27.88  3:44.69  5:04.27  10:25.61   
  Oulun Uinti 1906  10:03.27      6:24.90  7:46.64  9:07.62       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:22 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:36   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss Miehet 1  2002    654          3:31.09   
  Helsingfors Simsllskap  3:30.06                 
  Marcus Forsel  2003      24.84  52.82      52.82   
  Oskari Aalto  2002      25.88  53.49      1:46.31   
  Lassi Haimi  2003      25.52  52.63      2:38.94   
  Lari Tumanoff  2003      24.56  52.15      3:31.09   
                     
Cetus 1  2002    628          3:33.95   
  Cetus Espoo  3:35.17                 
  Oscar Skjl  2002      26.04  53.39      53.39   
  Mihail Khanoukaev  2002      25.31  53.13      1:46.52   
  Luukas Vainio  2003      25.56  53.64      2:40.16   
  Leo Mikkonen  2002      25.56  53.79      3:33.95   
                     
Vus-Vss  2002    611          3:35.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:39.68                 
  Robin Sderholm  2002      26.19  54.11      54.11   
  Joonas Jrvi  2002      26.52  56.31      1:50.42   
  Simon Ravals  2003      24.88  53.26      2:43.68   
  Alex Lydman  2003      25.01  52.25      3:35.93   
                     
Laus 1  2002    591          3:38.33   
  Lahden Uimaseura  3:39.65                 
  Antti Leppnen  2002      25.65  54.75      54.75   
  Jasu Ovaskainen  2002      25.33  53.04      1:47.79   
  Santeri Pulkkinen  2004      26.17  55.02      2:42.81   
  Taavi Backman  2004      26.52  55.52      3:38.33   
                     
Hss Miehet 2  2002    578          3:40.02   
  Helsingfors Simsllskap  3:37.47                 
  Johan Krister Fredriksson  2003      26.04  54.51      54.51   
  Aleksi Koprinen  2003      26.52  55.30      1:49.81   
  Rasmus Sderholm  2002      25.24  52.93      2:42.74   
  Davin Lindholm  2004      26.54  57.28      3:40.02   
                     
sk 1  2002    573          3:40.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:42.98                 
  Jesper Lietzn  2002      26.33  54.60      54.60   
  Santeri Herpola  2003      25.04  53.63      1:48.23   
  Arttu Menp  2003      26.21  54.82      2:43.05   
  Aapo Kinnunen  2004      26.69  57.57      3:40.62   
                     
Tatu Tampere Ry  2002    564          3:41.75   
  TaTu Tampere  3:42.19                 
  Petr Pankratov  2002      26.21  55.23      55.23   
  Lassi Niemi  2004      25.85  55.41      1:50.64   
  Axel Olander  2002      26.87  55.60      2:46.24   
  Efim Romanov  2002      26.54  55.51      3:41.75   
                     
Aui Miehet [2002]  2002    560          3:42.25   
  Aurajoen Uinti  3:44.72                 
  Ibrahim Ezzat  2002      25.67  54.22      54.22   
  Juuso Leppnen  2004      26.29  55.28      1:49.50   
  Eemil Kankare  2003      26.67  57.03      2:46.53   
  Oskari Arvo  2002      26.49  55.72      3:42.25   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:36 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  17:20   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    431  34.77        1:13.60   
  Rauman Uimaseura  1:15.55                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    424  34.55        1:13.99   
  Aurajoen Uinti  1:14.95                 
                     
Samuel Sainio  2005    372  36.04        1:17.28   
  Uinti Tampere  1:18.68                 
                     
Nico Peltonen  2005    354  36.44        1:18.58   
  Hyvinkn Uimaseura  1:22.11                 
                     
Leo Whrn  2005    350  36.82        1:18.90   
  Vanders  1:19.42                 
                     
Samuel Halminen  2005    347  36.58        1:19.11   
  Helsingfors Simsllskap  1:18.32                 
                     
Tuomas Hmlinen  2005    345  36.76        1:19.23   
  Kuopion Uimaseura  1:17.46                 
                     
Serhat Kalin  2005    320  36.97        1:21.24   
  ORCA Helsinki  1:19.66                 
                     
Joel Hassinen  2005    320  38.28        1:21.26   
  Oulun Uinti 1906  1:20.20                 
                     
10  Jasper Oikarainen  2005    314  38.69        1:21.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.15                 
                     
11  Lucas Lydman  2005    309  38.41        1:22.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:21.48                 
                     
12  Aleksanteri Nissinen  2005    289  38.96        1:24.02   
  Swimming Jyvskyl  1:24.41                 
                     
13  Topias Tynj  2005    288  39.76        1:24.15   
  Lahden Uimaseura  1:23.04                 
                     
14  Nooa Matela  2005    282  39.77        1:24.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.54                 
                     
15  Joonas Arponen  2005    276  39.82        1:25.37   
  Rauman Uimaseura  1:23.94                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004    597  30.92        1:06.02   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.61                 
                     
Niilo Kilpelinen  2004    504  33.10        1:09.84   
  TaTu Tampere  1:11.28                 
                     
Joonas Maaranen  2004    504  32.36        1:09.85   
  Hyvinkn Uimaseura  1:08.68                 
                     
Juuso Leppnen  2004    494  32.89        1:10.32   
  Aurajoen Uinti  1:10.75                 
                     
Pavel Pankratov  2004    456  33.65        1:12.20   
  TaTu Tampere  1:11.31                 
                     
Taavi Backman  2004    455  33.90        1:12.29   
  Lahden Uimaseura  1:12.78                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    444  33.68        1:12.85   
  Salon Uimarit  1:14.30                 
                     
Akseli Maaranen  2004    443  33.73        1:12.94   
  Hyvinkn Uimaseura  1:12.50                 
                     
Veerti Juurakko  2004    433  34.41        1:13.47   
  Cetus Espoo  1:13.12                 
                     
10  Cedric Decena  2004    431  34.83        1:13.61   
  Oulun Lohet  1:12.85                 
                     
11  Joona Saloniemi  2004    415  34.99        1:14.53   
  TaTu Tampere  1:14.98                 
                     
12  Miska Trmi  2004    411  35.03        1:14.74   
  Octopus Lohja  1:14.54                 
                     
13  Jesse Hyppnen  2004    401  35.60        1:15.38   
  Lahden Uimaseura  1:14.60                 
                     
14  Aapo Koskinen  2004    395  35.51        1:15.77   
  Lahden Uimaseura  1:15.52                 
                     
15  Atte Leinonen  2004    381  35.13        1:16.66   
  Oulun Uinti 1906  1:15.87                 
                     
16  Ukko-Pekka Luomala  2004    375  34.95        1:17.10   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:14.94                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    611  31.27        1:05.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:06.04                 
                     
Marcus Forsel  2003    600  31.09        1:05.92   
  Helsingfors Simsllskap  1:04.89                 
                     
Lassi Haimi  2003    549  32.17        1:07.90   
  Helsingfors Simsllskap  1:07.43                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    542  31.87        1:08.20   
  Simmis Wanda  1:10.26                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    520  32.75        1:09.13   
  Oulun Uinti 1906  1:09.24                 
                     
Joona Kortteinen  2003    497  32.93        1:10.20   
  Uinti Tampere  1:12.48                 
                     
Alexander Huhtala  2003    479  33.75        1:11.05   
  Cetus Espoo  1:12.04                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    479  32.86        1:11.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.58                 
                     
Eemil Kankare  2003    476  33.25        1:11.22   
  Aurajoen Uinti  1:10.88                 
                     
10  Topi Immonen  2003    454  33.96        1:12.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.07                 
                     
11  Paavo Erkinaro  2003    452  34.05        1:12.44   
  Oulun Uinti 1906  1:11.48                 
                     
12  Toni Lipponen  2003    446  34.47        1:12.78   
  Kemin Uimaseura  1:12.36                 
                     
13  Teemu Oksakari  2003    441  33.94        1:13.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.94                 
                     
14  Elias Kalliokoski  2003    422  33.87        1:14.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:12.49                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002    649  30.90        1:04.20   
  Cetus Espoo  1:04.78                 
                     
Matias Hjelm  2002    649  30.02        1:04.23   
  Vanders  1:04.57                 
                     
Verneri Viisanen  2002    602  31.05        1:05.84   
  Cetus Espoo  1:05.90                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    590  31.45        1:06.29   
  Oulun Uinti 1906  1:07.02                 
                     
Oskari Aalto  2002    563  31.85        1:07.34   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.07                 
                     
Antti Leppnen  2002    558  31.44        1:07.52   
  Lahden Uimaseura  1:08.32                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    541  32.09        1:08.21   
  Oulun Uinti 1906  1:08.71                 
                     
Robin Sderholm  2002    519  32.40        1:09.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:07.91                 
                     
Win Koskinen  2002    494  32.76        1:10.32   
  Uinti Tampere  1:10.52                 
                     
10  Aleksi Rajaniemi  2002    491  32.90        1:10.48   
  Oulun Uinti 1906  1:10.86                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    487  33.14        1:10.64   
  Cetus Espoo  1:08.90                 
                     
12  Julius Nyberg  2002    484  32.67        1:10.81   
  Kampuksen Plaani  1:10.39                 
                     
13  Niklas Laine  2002    483  32.72        1:10.83   
  Kampuksen Plaani  1:09.85                 
                     
14  Benjamin Kangas  2002    474  33.36        1:11.30   
  Haminan Uimaseura  1:10.47                 
                     
15  Henrik Siltari  2002    443  33.55        1:12.94   
  Kemin Uimaseura  1:10.99                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  17:20 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  17:52   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    552  33.54  1:12.11  1:53.71    2:28.54   
  Oulun Uinti 1906  2:30.85                 
                     
Louna Kasvio  2006    537  32.95  1:11.00  1:56.12    2:29.89   
  Helsingfors Simsllskap  2:32.01                 
                     
Wilma Sundt  2006    533  34.12  1:14.80  1:56.42    2:30.21   
  Helsingfors Simsllskap  2:31.59                 
                     
Ellen Kaituri  2006    519  33.48  1:14.74  1:56.34    2:31.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.55                 
                     
Reeta Ollonen  2006    505  34.05  1:12.84  1:57.08    2:32.96   
  Oulun Uinti 1906  2:32.93                 
                     
Daniela Lietzn  2006    476  34.48  1:15.31  1:59.76    2:36.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.92                 
                     
Janina Granberg  2006    473  34.83  1:16.05  2:00.22    2:36.33   
  Helsingfors Simsllskap  2:39.45                 
                     
Aino Vlimaa  2006    461  33.90  1:14.25  2:03.21    2:37.66   
  Uinti Tampere  2:42.40                 
                     
Tinka Tamminen  2006    457  35.32  1:17.32  2:02.65    2:38.17   
  Lahden Uimaseura  2:41.48                 
                     
10  Aino Kuusisto  2006    455  34.45  1:14.72  2:01.54    2:38.37   
  Nurmijrven Uinti  2:39.62                 
                     
11  Miina Torvikoski  2006    437  34.82  1:17.22  2:03.53    2:40.55   
  Kemin Uimaseura  2:44.13                 
                     
12  Tiinu Tamminen  2006    435  34.95  1:16.66  2:02.67    2:40.79   
  Lahden Uimaseura  2:39.33                 
                     
13  Sini Mkil  2006    434  33.28  1:13.98  2:03.45    2:40.93   
  Raision Urheilijat  2:44.57                 
                     
14  Kaisla Korvonen  2006    413  36.46  1:15.91  2:04.59    2:43.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.61                 
                     
15  Helmi Kkel  2006    409  34.28  1:17.79  2:05.53    2:44.06   
  Tuusulan Uimaseura  2:44.42                 
                     
16  Isla Leinonen  2006    403  35.98  1:16.82  2:06.03    2:44.89   
  Uinti Tampere  2:44.48                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    637  29.38  1:04.59  1:48.18    2:21.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.96                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    592  31.17  1:08.20  1:50.64    2:25.07   
  Aurajoen Uinti  2:28.17                 
                     
Vilma Lepphaara  2005    573  30.74  1:07.56  1:51.75    2:26.64   
  Nummelan Kisaajat  2:30.80                 
                     
Maria Korkalainen  2005    567  31.20  1:10.76  1:52.83    2:27.18   
  Joensuun Uimaseura  2:29.72                 
                     
Ada Hakkarainen  2005    560  33.75  1:13.39  1:54.62    2:27.84   
  Helsingfors Simsllskap  2:33.76                 
                     
Karla Tiainen  2005    546  30.50  1:09.62  1:53.70    2:29.08   
  Simmis Wanda  2:30.66                 
                     
Inka Vahtola  2005    542  32.33  1:12.25  1:55.55    2:29.45   
  Cetus Espoo  2:32.24                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    528  31.94  1:11.56  1:54.95    2:30.69   
  Cetus Espoo  2:26.93                 
                     
Kukka Kangas  2005    504  33.75  1:11.17  1:57.65    2:33.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.47                 
                     
10  Meea Juntunen  2005    500  33.38  1:13.37  1:57.22    2:33.48   
  Tuusulan Uimaseura  2:33.39                 
                     
11  Aino Koskelo  2005    488  34.41  1:15.31  1:59.11    2:34.75   
  Nurmijrven Uinti  2:33.90                 
                     
12  Maura Bergstrm  2005    479  33.28  1:12.94  1:58.51    2:35.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.31                 
                     
13  Viivi Sntti  2005    478  34.39  1:15.55  1:59.91    2:35.83   
  Oulun Uinti 1906  2:33.69                 
                     
14  Lumi Rossi  2005    459  33.35  1:13.96  2:01.97    2:37.90   
  Cetus Espoo  2:34.72                 
                     
15  Fiona Laakso  2005    451  32.46  1:11.66  2:00.35    2:38.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.38                 
                     
Kira Lindroos  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  2:27.01                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Plsi  2004    691  30.24  1:05.49  1:45.21    2:17.80   
  Helsingfors Simsllskap  2:21.50                 
                     
Petra Ansaranta  2004    665  30.60  1:06.65  1:46.78    2:19.55   
  Oulun Uinti 1906  2:21.63                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    632  31.65  1:08.18  1:49.49    2:21.96   
  Kouvolan Uimarit  2:24.65                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    597  32.94  1:11.50  1:51.70    2:24.65   
  Oulun Uinti 1906  2:28.36                 
                     
Pinja Taskila  2004    576  32.97  1:11.45  1:51.82    2:26.42   
  Oulun Uinti 1906  2:30.86                 
                     
Meeri Yli-yh  2004    563  32.02  1:09.97  1:51.77    2:27.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:28.48                 
                     
Saga Kovanen  2004    540  31.95  1:10.19  1:55.08    2:29.59   
  Cetus Espoo  2:32.09                 
                     
Aino Rantala  2004    538  31.63  1:10.31  1:55.77    2:29.82   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.20                 
                     
Inka Elamaa  2004    535  33.12  1:11.57  1:55.24    2:30.10   
  Oulun Lohet  2:33.09                 
                     
10  Greta Beszteri  2004    521  31.87  1:12.38  1:55.37    2:31.40   
  Cetus Espoo  2:33.00                 
                     
11  Emmi Manninen  2004    504  33.46  1:13.06  1:58.25    2:33.04   
  Uinti Tampere  2:33.12                 
                     
12  Nea Mustonen  2004    495  33.22  1:12.94  1:58.09    2:33.98   
  Lahden Uimaseura  2:32.64                 
                     
13  Annukka Pihkamki  2004    487  32.06  1:12.70  1:57.48    2:34.84   
  Riihimen Uimaseura  2:29.41                 
                     
Irene Mkil  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat  2:27.39                 
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Siiri Konkka  2004              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    721  28.88  1:05.25  1:42.88    2:15.89   
  Helsingfors Simsllskap  2:16.55                 
                     
Rebekka Luoto  2003    650  31.30  1:08.13  1:47.85    2:20.61   
  Raision Urheilijat  2:26.18                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    626  30.40  1:06.73  1:48.54    2:22.43   
  Oulun Uinti 1906  2:23.89                 
                     
Minja Lukkari  2003    599  31.06  1:09.19  1:50.08    2:24.54   
  Oulun Uinti 1906  2:26.53                 
                     
Petra Kivi  2003    597  31.44  1:07.70  1:50.82    2:24.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:26.55                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    583  31.78  1:07.83  1:52.94    2:25.82   
  Raision Urheilijat  2:26.49                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    579  31.25  1:08.54  1:51.38    2:26.20   
  Oulun Lohet  2:26.22                 
                     
Emma Johansson  2003    574  31.44  1:08.60  1:51.43    2:26.63   
  Cetus Espoo  2:27.09                 
                     
Minttu Paalanen  2003    570  31.43  1:08.77  1:52.75    2:26.91   
  Lahden Uimaseura  2:30.34                 
                     
10  Iris Hanski  2003    567  31.18  1:07.85  1:53.28    2:27.21   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.60                 
                     
11  Venla Sntti  2003    549  32.69  1:09.76  1:55.00    2:28.75   
  Oulun Uinti 1906  2:27.67                 
                     
12  Mathilda Puutio  2003    535  33.91  1:13.45  1:56.25    2:30.05   
  Oulun Uinti 1906  2:30.12                 
                     
13  Emma Haglund  2003    535  31.83  1:11.87  1:55.10    2:30.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.08                 
                     
14  Aida Pasma  2003    528  32.66  1:12.03  1:53.92    2:30.73   
  Riihimen Uimaseura  2:32.46                 
                     
15  Kerttu Nurmi  2003    489  34.01  1:12.95  1:59.04    2:34.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.65                 
                     
16  Juulia Krjmies  2003    471  33.41  1:15.03  1:58.95    2:36.52   
  Nummelan Kisaajat  2:33.25                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  18:08   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m PU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    654          25.11   
  Kemin Tyven Uimarit  25.38                 
Ibrahim Ezzat  2002    618          25.59   
  Aurajoen Uinti  25.86                 
Oskari Arvo  2002    570          26.29   
  Aurajoen Uinti  26.68                 
Lari Tumanoff  2003    551          26.59   
  Helsingfors Simsllskap  26.90                 
Ville Korpilhde  2002    540          26.77   
  Swimming Club Rovaniemi  26.67                 
Joonas Maaranen  2004    536          26.83   
  Hyvinkn Uimaseura  26.90                 
Eemeli Leinonen  2002    535          26.85   
  Uinti Tampere  26.73                 
Leo Mikkonen  2002    514          27.20   
  Cetus Espoo  27.29                 
Danil Seksenov  2004    512          27.24   
  Vanders  27.22                 
Santeri Herpola  2003    512          27.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.34                 
11  Daniel Rinne  2002    510          27.27   
  Cetus Espoo  27.35                 
12  Verneri Lehtovaara  2004    505          27.36   
  Salon Uimarit  27.18                 
13  Jasu Ovaskainen  2002    504          27.39   
  Lahden Uimaseura  27.27                 
14  Elias Saarinen  2002    500          27.45   
  Riihimen Uimaseura  27.20                 
15  Otto Sormunen  2002    493          27.59   
  Cetus Espoo  27.51                 
16  Onni-Kalle Luomala  2002    487          27.70   
  Jrvenpn Uintiklubi  27.47                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  18:08 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  18:13   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    668          26.23   
  Helsingfors Simsllskap  25.70                 
Siiri Eini  2003    641          26.59   
  Gladius Kirkkonummi  26.57                 
Rebekka Luoto  2003    640          26.60   
  Raision Urheilijat  27.07                 
Jenna Pulkkinen  2004    634          26.69   
  Kouvolan Uimarit  26.65                 
Kanerva Kinnunen  2004    613          26.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  27.02                 
Laura Kellberg  2003    613          26.99   
  Cetus Espoo  26.53                 
Irene Mkil  2004    612          27.00   
  Raision Urheilijat  27.56                 
Sylvia Kuusisto  2003    609          27.04   
  Raision Urheilijat  27.82                 
Peppi Vesalainen  2004    605          27.11   
  Helsingfors Simsllskap  27.63                 
10  Dina Sadojevic Jelacik  2004    594          27.27   
  Cetus Espoo  27.44                 
11  Helmi Jouhten  2004    593          27.28   
  Kempeleen Pyrint  27.40                 
12  Daniela Degenhardt  2003    589          27.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.48                 
13  Kiia Krkkinen  2003    574          27.58   
  Heinolan Isku  27.54                 
14  Venla Sntti  2003    572          27.61   
  Oulun Uinti 1906  27.46                 
15  Julia Sairanen  2003    571          27.63   
  Lahden Uimaseura  27.32                 
16  Siiri Arjanmaa  2004    564          27.75   
  Uinti Tampere  27.78                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  18:13 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  19:19   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lassi Niemi  2004    600  1:00.59  2:06.03  3:11.85  4:18.31  8:45.52   
  TaTu Tampere  8:45.83      5:25.61  6:32.28  7:39.66       
                     
Davin Lindholm  2004    573  1:02.19  2:08.80  3:15.27  4:23.40  8:53.59   
  Helsingfors Simsllskap  8:52.56      5:31.51  6:39.26  7:47.62       
                     
Taavi Backman  2004    540  1:04.40  2:12.23  3:21.33  4:30.53  9:04.40   
  Lahden Uimaseura  9:06.12      5:39.51  6:48.68  7:57.54       
                     
Seweryn Pastucha  2004    507  1:04.79  2:15.77  3:28.11  4:40.22  9:15.93   
  Raision Urheilijat  9:27.60      5:51.81  7:02.93  8:11.94       
                     
Miro Birkstedt  2004    490  1:05.82  2:16.64  3:28.11  4:39.56  9:22.34   
  TaTu Tampere  9:26.68      5:50.89  7:02.95  8:14.54       
                     
Samuel Saari  2004    490  1:06.16  2:16.87  3:28.19  4:39.45  9:22.36   
  Cetus Espoo  9:25.40      5:50.97  7:02.66  8:14.25       
                     
Rasmus Kalvik  2004    487  1:05.87  2:15.93  3:26.88  4:38.77  9:23.40   
  lands Simfrening  9:29.32      5:50.45  7:02.64  8:14.62       
                     
Markus Veckman  2004    487  1:04.81  2:16.28  3:27.80  4:39.84  9:23.42   
  Swimming Jyvskyl  9:33.54      5:51.26  7:02.76  8:13.81       
                     
Veerti Juurakko  2004    483  1:06.03  2:16.89  3:28.40  4:40.38  9:25.08   
  Cetus Espoo  9:16.30      5:52.34  7:04.40  8:16.30       
                     
10  Waldemar Palombi  2004    482  1:03.86  2:14.47  3:25.49  4:38.04  9:25.52   
  Helsingfors Simsllskap  9:27.24      5:50.40  7:03.36  8:16.69       
                     
11  Joakim Kuhlberg  2004    480  1:05.99  2:16.81  3:28.15  4:40.18  9:26.16   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  9:25.69      5:52.30  7:04.56  8:17.00       
                     
12  Jaakko Pihlava  2004    465  1:04.84  2:16.26  3:28.90  4:42.06  9:32.24   
  Aurajoen Uinti  9:30.80      5:55.72  7:09.50  8:22.55       
                     
13  Viktor Asklf  2004    462  1:07.46  2:18.08  3:30.17  4:42.10  9:33.36   
  Cetus Espoo  9:34.60      5:54.34  7:07.83  8:21.10       
                     
14  Juuso Pulkkinen  2004    458  1:07.25  2:19.57  3:32.66  4:45.96  9:34.93   
  Cetus Espoo  9:34.46      5:58.49  7:11.35  8:25.07       
                     
15  Elmeri Aho  2004    447  1:05.59  2:18.28  3:31.87  4:45.74  9:39.76   
  Seinjoen Uimarit-58  9:35.00      5:59.54  7:13.45  8:27.38       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003    692  58.98  2:02.03  3:06.14  4:10.29  8:21.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  8:34.04      5:13.46  6:16.73  7:20.44       
                     
Aku Kaila  2003    670  1:00.08  2:03.74  3:08.23  4:13.16  8:26.64   
  Raision Urheilijat  8:22.82      5:16.78  6:20.64  7:24.48       
                     
Aleksi Koprinen  2003    636  59.71  2:05.01  3:11.20  4:17.04  8:35.40   
  Helsingfors Simsllskap  8:29.14      5:23.04  6:28.51  7:33.38       
                     
Luukas Vainio  2003    630  1:01.55  2:07.34  3:13.18  4:19.16  8:37.15   
  Cetus Espoo  8:50.00      5:24.80  6:29.81  7:35.09       
                     
Niklas Hatakka  2003    630  1:01.71  2:07.25  3:13.06  4:18.95  8:37.24   
  Cetus Espoo  8:38.96      5:24.84  6:29.74  7:34.68       
                     
Akseli Hakala  2003    591  1:01.24  2:07.82  3:14.68  4:21.38  8:48.23   
  Uinti Tampere  8:54.84      5:28.96  6:35.55  7:42.52       
                     
Arttu Menp  2003    581  1:01.61  2:07.37  3:14.75  4:22.02  8:51.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:43.53      5:29.62  6:37.18  7:45.04       
                     
Toni Lipponen  2003    578  1:01.28  2:08.00  3:15.85  4:24.07  8:52.23   
  Kemin Uimaseura  8:59.34      5:32.39  6:40.69  7:47.70       
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    565  1:02.60  2:09.53  3:17.55  4:25.74  8:56.33   
  Oulun Uinti 1906  8:59.17      5:34.59  6:42.31  7:50.27       
                     
10  Tatu Saareks  2003    552  1:02.36  2:08.93  3:16.04  4:24.24  9:00.42   
  Lappeenrannan Uimarit  8:52.82      5:33.28  6:43.30  7:53.38       
                     
11  Simon Ravals  2003    548  1:00.41  2:08.54  3:18.58  4:28.28  9:01.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  9:03.80      5:38.62  6:48.48  7:58.35       
                     
12  Benjamin Evans  2003    547  1:02.11  2:11.12  3:20.48  4:29.96  9:02.09   
  Swimming Club Vuokatti  9:06.73      5:38.89  6:48.33  7:56.58       
                     
13  Alexander Huhtala  2003    500  1:04.59  2:14.23  3:25.99  4:37.53  9:18.63   
  Cetus Espoo  9:16.28      5:49.03  7:00.15  8:11.55       
                     
14  Perttu Jrvinen  2003    498  1:01.74  2:10.06  3:19.59  4:32.07  9:19.19   
  Riihimen Uimaseura  9:06.87      5:45.97  6:55.42  8:08.20       
                     
15  Miro Merinen  2003    484  1:03.62  2:14.42  3:25.47  4:37.43  9:24.69   
  Simmis Wanda  9:07.95      5:49.12  7:01.34  8:13.77       
                     
16  Joonas Cranston  2003    475  1:02.46  2:12.38  3:24.51  4:37.65  9:28.09   
  Nummelan Kisaajat  9:24.58      5:50.58  7:02.53  8:16.17       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002    719  1:00.44  2:02.57  3:03.82  4:05.61  8:14.94   
  Raision Urheilijat  8:13.50      5:08.13  6:10.67  7:13.29       
                     
Jesper Lietzn  2002    673  1:00.05  2:04.11  3:08.03  4:12.17  8:25.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:38.60      5:15.84  6:19.93  7:24.60       
                     
Elias Juntunen  2002    664  1:00.76  2:04.23  3:07.71  4:12.17  8:28.14   
  Oulun Uinti 1906  8:35.09      5:16.28  6:20.57  7:25.37       
                     
Oscar Skjl  2002    632  1:01.44  2:06.00  3:11.58  4:17.57  8:36.56   
  Cetus Espoo  8:38.44      5:23.46  6:29.22  7:34.71       
                     
Oskari Aalto  2002    614  1:02.37  2:07.48  3:13.50  4:19.94  8:41.58   
  Helsingfors Simsllskap  8:59.96      5:25.66  6:32.09  7:38.82       
                     
Robin Sderholm  2002    614  1:00.50  2:05.91  3:12.49  4:19.46  8:41.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  8:40.07      5:25.92  6:31.96  7:38.62       
                     
Efim Romanov  2002    581  1:01.38  2:06.29  3:12.16  4:18.80  8:51.12   
  TaTu Tampere  8:37.08      5:26.63  6:35.30  7:44.29       
                     
Rasmus Sderholm  2002    578  1:00.19  2:05.64  3:12.61  4:20.98  8:52.21   
  Helsingfors Simsllskap  8:57.10      5:29.30  6:37.49  7:45.63       
                     
Jere Broman  2002    531  1:01.09  2:08.67  3:17.23  4:26.08  9:07.43   
  Uinti Tampere  9:00.20      5:36.01  6:46.66  7:57.11       
                     
10  Joonas Jrvi  2002    517  1:03.13  2:13.19  3:21.38  4:30.83  9:12.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  9:05.73      5:41.11  6:51.95  8:02.72       
                     
11  Oliver Kela  2002    511  1:04.59  2:13.70  3:25.19  4:35.63  9:14.45   
  Swimming Club Rovaniemi  9:25.10      5:44.92  6:54.68  8:04.98       
                     
12  Mio Harju  2002    487  1:04.53  2:15.13  3:26.17  4:38.23  9:23.49   
  TaTu Tampere  9:27.25      5:49.40  7:01.65  8:13.64       
                     
13  Mathias Lindfors  2002    479  1:04.65  2:15.15  3:26.98  4:39.11  9:26.64   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  9:24.56      5:51.12  7:03.76  8:16.41       
                     
14  Akseli Ylikoski  2002    446  1:07.56  2:19.94  3:33.33  4:46.73  9:40.27   
  Pihlava Tyven Urheilijat  9:53.53      6:00.87  7:15.00  8:29.28       
                     
15  Veikko Pyyhtinen  2002    393  1:08.18  2:24.29  3:41.15  4:57.96  10:05.16   
  Swimming Jyvskyl  10:04.14      6:14.84  7:31.95  8:50.10       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  19:19 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  19:36   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raisu Tytt 1  2003    720          3:50.36   
  Raision Urheilijat  3:53.58                 
  Rebekka Luoto  2003      27.62  57.67      57.67   
  Irene Mkil  2004      27.56  57.83      1:55.50   
  Sylvia Kuusisto  2003      26.83  57.40      2:52.90   
  Riikka Niskala  2004      27.24  57.46      3:50.36   
                     
Hss Naiset 1  2003    690          3:53.61   
  Helsingfors Simsllskap  3:55.43                 
  Laura Lahtinen  2003      27.50  57.29      57.29   
  Lotta Plsi  2004      28.11  58.27      1:55.56   
  Aamu nkil  2004      28.40  59.84      2:55.40   
  Peppi Vesalainen  2004      27.53  58.21      3:53.61   
                     
Oulun Uinti  2003    664          3:56.67   
  Oulun Uinti 1906  3:57.88                 
  Petra Ansaranta  2004      28.30  59.26      59.26   
  Venla Sntti  2003      28.29  58.89      1:58.15   
  Minja Lukkari  2003      28.20  59.23      2:57.38   
  Madeleine Hiltunen  2003      28.13  59.29      3:56.67   
                     
Cetus 1  2003    641          3:59.53   
  Cetus Espoo  3:59.25                 
  Laura Kellberg  2003      27.82  58.59      58.59   
  Tuuli Pippuri  2005      28.44  1:01.09      1:59.68   
  Jutta Jauhiainen  2004      29.10  1:00.42      3:00.10   
  Dina Sadojevic Jelacik  2004      28.17  59.43      3:59.53   
                     
Uita 1  2003    608          4:03.67   
  Uinti Tampere  4:03.97                 
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      29.37  1:03.36      1:03.36   
  Emmi Manninen  2004      28.36  59.85      2:03.21   
  Siiri Arjanmaa  2004      28.51  59.47      3:02.68   
  Frida Ekman  2004      28.10  1:00.99      4:03.67   
                     
sk 1  2003    607          4:03.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:05.45                 
  Iris Hanski  2003      28.85  1:00.59      1:00.59   
  Daniela Degenhardt  2003      28.84  1:00.48      2:01.07   
  Maija Nurmi  2003      29.43  1:01.80      3:02.87   
  Aino Rantala  2004      28.94  1:01.03      4:03.90   
                     
Cetus 2  2003    595          4:05.50   
  Cetus Espoo  4:06.17                 
  Kira Lindroos  2005      29.73  1:01.57      1:01.57   
  Saga Kovanen  2004      29.71  1:01.30      2:02.87   
  Inka Vahtola  2005      29.32  1:01.43      3:04.30   
  Greta Beszteri  2004      28.81  1:01.20      4:05.50   
                     
Cetus 3  2003    551          4:11.91   
  Cetus Espoo  4:06.47                 
  Milla-Lotta Tapanainen  2003      30.21  1:03.81      1:03.81   
  Emma Johansson  2003      29.62  1:02.24      2:06.05   
  Cindy Palm  2003      29.15  1:03.06      3:09.11   
  Aada Rissanen  2004      29.99  1:02.80      4:11.91   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  19:36 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  01 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  10:25   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Sntti  2005    537  37.50  1:20.39  2:03.14    2:45.54   
  Oulun Uinti 1906  2:47.71                 
                     
Inka Vahtola  2005    528  37.84  1:21.16  2:04.56    2:46.45   
  Cetus Espoo  2:47.94                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    518  37.74  1:20.58  2:03.81    2:47.49   
  Cetus Espoo  2:45.20                 
                     
Milla Karttunen  2005    515  37.96  1:20.64  2:03.52    2:47.84   
  Raision Urheilijat  2:50.45                 
                     
Kira Lindroos  2005    508  39.32  1:22.52  2:05.50    2:48.65   
  Cetus Espoo  2:52.46                 
                     
Milla Strandberg  2005    507  37.49  1:20.27  2:04.37    2:48.72   
  Vanders  2:50.11                 
                     
Teea Jestoi  2005    506  38.77  1:22.12  2:05.31    2:48.82   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.29                 
                     
Aino Koskelo  2005    502  38.39  1:21.11  2:05.07    2:49.30   
  Nurmijrven Uinti  2:48.33                 
                     
Maura Bergstrm  2005    495  38.05  1:20.56  2:04.83    2:50.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.70                 
                     
10  Ronja Nevanko  2005    482  38.63  1:22.18  2:06.81    2:51.53   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:50.08                 
                     
11  Meea Juntunen  2005    480  39.14  1:23.21  2:07.62    2:51.87   
  Tuusulan Uimaseura  2:51.33                 
                     
12  Aino Ollikainen  2005    469  38.41  1:23.04  2:08.35    2:53.18   
  Keuruun Toverit  2:54.60                 
                     
13  Melissa Miettinen  2005    459  38.35  1:22.00  2:07.80    2:54.38   
  Helsingin Uimarit  2:54.27                 
                     
14  Rina Rantanen  2005    446  39.64  1:24.35  2:10.37    2:56.00   
  Cetus Espoo  2:52.76                 
                     
15  Sofi Andstrm  2005    435  39.98  1:25.43  2:11.53    2:57.52   
  ORCA Helsinki  2:54.31                 
                     
16  Aada Hirvasoja  2005    429  39.51  1:25.11  2:11.84    2:58.36   
  Haukiputaan Heitto  2:55.24                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    661  35.81  1:15.19  1:54.70    2:34.44   
  Oulun Uinti 1906  2:36.12                 
                     
Pinja Taskila  2004    647  35.42  1:14.49  1:54.77    2:35.56   
  Oulun Uinti 1906  2:36.12                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    616  37.45  1:18.07  1:58.29    2:38.08   
  Oulun Uinti 1906  2:42.99                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    614  36.22  1:16.90  1:58.31    2:38.30   
  Kouvolan Uimarit  2:41.42                 
                     
Meeri Yli-yh  2004    602  36.84  1:18.19  1:57.97    2:39.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:41.71                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    544  36.57  1:18.71  2:00.84    2:44.79   
  Uinti Tampere  2:44.10                 
                     
Siiri Mtsjrvi  2004    528  37.22  1:19.39  2:02.42    2:46.40   
  Uinti Tampere  2:46.18                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    527  37.45  1:19.74  2:02.99    2:46.60   
  Lahden Uimaseura  2:45.06                 
                     
Greta Beszteri  2004    522  36.72  1:18.44  2:02.57    2:47.06   
  Cetus Espoo  2:50.11                 
                     
10  Inka Elamaa  2004    512  38.13  1:21.08  2:04.42    2:48.18   
  Oulun Lohet  2:49.61                 
                     
11  Jessika Liimatta  2004    503  37.94  1:21.46  2:06.02    2:49.10   
  TaTu Tampere  2:50.24                 
                     
12  Laura Markuksela  2004    488  38.21  1:21.61  2:06.53    2:50.87   
  Oulun Lohet  2:47.67                 
                     
13  Sofia Nurkkala  2004    475  40.04  1:23.52  2:07.07    2:52.45   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.89                 
                     
14  Viljaana Myllrinen  2004    471  37.68  1:21.31  2:06.75    2:52.91   
  Uinti Imatra  2:51.69                 
                     
15  Vlada Guljajeva  2004    468  37.10  1:20.12  2:05.80    2:53.21   
  Hyvinkn Uimaseura  2:49.84                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    731  34.03  1:12.01  1:50.32    2:29.38   
  Helsingfors Simsllskap  2:28.77                 
                     
Rebekka Luoto  2003    668  34.73  1:13.90  1:54.17    2:33.87   
  Raision Urheilijat  2:32.08                 
                     
Siiri Eini  2003    660  34.92  1:13.61  1:53.46    2:34.53   
  Gladius Kirkkonummi  2:35.77                 
                     
Minja Lukkari  2003    591  35.54  1:15.46  1:57.31    2:40.33   
  Oulun Uinti 1906  2:40.28                 
                     
Emma Hmlinen  2003    552  37.31  1:18.76  2:01.24    2:43.98   
  Vieskan Uimarit  2:44.74                 
                     
Mathilda Puutio  2003    552  37.62  1:19.44  2:01.69    2:44.00   
  Oulun Uinti 1906  2:44.29                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    549  37.71  1:20.74  2:03.62    2:44.26   
  Oulun Lohet  2:42.66                 
                     
Aida Pasma  2003    542  36.27  1:17.83  2:01.23    2:44.97   
  Riihimen Uimaseura  2:44.02                 
                     
Cindy Palm  2003    532  37.22  1:20.12  2:03.47    2:46.00   
  Cetus Espoo  2:45.75                 
                     
10  Martta Ruuska  2003    531  36.70  1:18.84  2:02.44    2:46.13   
  Swimming Jyvskyl  2:44.30                 
                     
11  Hilla Kuuva  2003    523  37.50  1:20.18  2:03.72    2:46.96   
  Lappeenrannan Uimarit  2:47.49                 
                     
12  Emma Haglund  2003    519  37.49  1:20.03  2:03.76    2:47.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:45.03                 
                     
13  Winona Forslund  2003    501  37.85  1:21.00  2:05.24    2:49.42   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:52.49                 
                     
14  Emma Jormanainen  2003    482  38.42  1:21.62  2:06.49    2:51.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:48.32                 
                     
15  Senni Tuominen  2003    470  37.62  1:20.99  2:06.69    2:53.07   
  Vesihelmen Uimaseura  2:51.03                 
                     
16  Juulia Krjmies  2003    454  38.32  1:22.09  2:08.26    2:55.03   
  Nummelan Kisaajat  2:48.11                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  01 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  01 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  10:53   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    528  30.41  1:02.54  1:36.44    2:10.61   
  Vanders  2:14.49                 
                     
Taavi Backman  2004    459  32.85  1:08.00  1:43.05    2:16.92   
  Lahden Uimaseura  2:25.65                 
                     
Miro Birkstedt  2004    452  32.87  1:07.52  1:43.05    2:17.61   
  TaTu Tampere  2:19.12                 
                     
Konsta Kallio  2004    413  31.82  1:08.79  1:46.03    2:21.77   
  Uinti Tampere  2:26.25                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    411  32.34  1:07.47  1:44.66    2:22.01   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:20.88                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    401  32.19  1:08.12  1:45.71    2:23.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.74                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    384  33.53  1:10.71  1:48.75    2:25.32   
  Aurajoen Uinti  2:27.54                 
                     
Tino Kaukonen  2004    380  33.86  1:10.91  1:48.84    2:25.80   
  HTU Stadi  2:27.42                 
                     
Arttu Haipus  2004    377  34.32  1:10.83  1:49.21    2:26.16   
  Oulun Lohet  2:28.62                 
                     
10  Cedric Decena  2004    369  33.16  1:10.12  1:48.41    2:27.18   
  Oulun Lohet  2:25.92                 
                     
11  Joona Kuitu  2004    359  34.20  1:11.88  1:50.81    2:28.49   
  Simmis Wanda  2:26.48                 
                     
12  Samuli Masalin  2004    323  35.32  1:13.86  1:53.75    2:33.83   
  Cetus Espoo  2:30.24                 
                     
Veerti Juurakko  2004              DNF   
  Cetus Espoo  2:25.99                 
                     
Jesse Lintusalo  2004              DSQ   
  Vanders  2:28.12                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Onni ijl  2004              DSQ   
  Hyvinkn Uimaseura  2:23.82                 
  SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aku Kaila  2003    628  29.25  1:00.03  1:32.71    2:03.32   
  Raision Urheilijat  2:04.89                 
                     
Marcus Forsel  2003    530  31.28  1:03.57  1:36.56    2:10.45   
  Helsingfors Simsllskap  2:08.64                 
                     
Niklas Hatakka  2003    519  31.06  1:04.25  1:37.80    2:11.40   
  Cetus Espoo  2:13.74                 
                     
Akseli Hakala  2003    505  31.28  1:05.69  1:40.05    2:12.64   
  Uinti Tampere  2:14.80                 
                     
Simon Ravals  2003    481  31.31  1:05.44  1:40.48    2:14.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:15.67                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003    454  31.18  1:04.99  1:40.99    2:17.39   
  Helsingfors Simsllskap  2:11.58                 
                     
Risto Martikainen  2003    446  31.14  1:05.94  1:41.97    2:18.20   
  Kouvolan Uimarit  2:17.35                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    430  31.33  1:06.60  1:43.50    2:19.92   
  Haminan Uimaseura  2:19.37                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    418  32.87  1:08.90  1:45.27    2:21.23   
  Oulun Uinti 1906  2:20.07                 
                     
10  Sami Uusikumpu  2003    411  32.38  1:08.54  1:45.74    2:22.06   
  Simmis Wanda  2:21.92                 
                     
11  Teemu Oksakari  2003    408  31.81  1:06.96  1:44.65    2:22.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:18.91                 
                     
12  Nooa Lehtoniemi  2003    400  32.81  1:09.10  1:46.25    2:23.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:21.67                 
                     
13  Alexander Huhtala  2003    399  33.86  1:09.89  1:47.32    2:23.44   
  Cetus Espoo  2:23.61                 
                     
14  Joonas Cranston  2003    378  31.74  1:08.85  1:48.24    2:26.08   
  Nummelan Kisaajat  2:21.84                 
                     
15  Aki Hakkarainen  2003    328  34.82  1:13.17  1:52.67    2:33.07   
  Simmis Wanda  2:25.69                 
                     
Joona Kortteinen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  2:25.88                 
  SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzn  2002    582  29.60  1:01.67  1:34.37    2:06.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.79                 
                     
Rasmus Sderholm  2002    571  29.42  1:01.64  1:34.75    2:07.32   
  Helsingfors Simsllskap  2:13.92                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    560  29.16  1:02.17  1:35.72    2:08.09   
  Joensuun Uimaseura  2:08.93                 
                     
Efim Romanov  2002    527  30.24  1:03.22  1:37.13    2:10.72   
  TaTu Tampere  2:10.78                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    510  29.07  1:02.01  1:36.94    2:12.20   
  Aurajoen Uinti  2:24.32                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    502  31.71  1:05.34  1:39.40    2:12.89   
  Oulun Uinti 1906  2:13.48                 
                     
Otto Sormunen  2002    434  31.57  1:06.77  1:43.25    2:19.41   
  Cetus Espoo  2:17.56                 
                     
Eemeli Leinonen  2002    433  32.25  1:07.53  1:44.29    2:19.59   
  Uinti Tampere  2:18.95                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    429  31.50  1:06.84  1:43.50    2:19.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.76                 
                     
10  Valtteri Taskinen  2002    409  33.20  1:09.38  1:46.27    2:22.23   
  Oulun Uinti 1906  2:21.48                 
                     
11  Oliver Kela  2002    397  31.28  1:07.30  1:45.92    2:23.69   
  Swimming Club Rovaniemi  2:18.24                 
                     
12  Akseli Ylikoski  2002    357  34.17  1:12.00  1:50.90    2:28.78   
  Pihlava Tyven Urheilijat  2:34.89                 
                     
13  Aarne Myllynen  2002    349  33.39  1:10.79  1:50.29    2:29.95   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:29.37                 
                     
14  Tino Lukkaroinen  2002    348  34.19  1:11.81  1:51.58    2:30.14   
  Riihimen Uimaseura  2:26.72                 
                     
15  Elias Saarinen  2002    332  34.31  1:13.43  1:53.04    2:32.42   
  Riihimen Uimaseura  2:32.52                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002              DSQ   
  Keuruun Toverit  2:41.21                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  01 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspivmr  01 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  10:57   
  Jrjestj  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    696          28.96   
  Helsingfors Simsllskap  29.22                 
Alina Antila  2004    682          29.16   
  Nurmijrven Uinti  29.47                 
Laura Kellberg  2003    645          29.70   
  Cetus Espoo  30.33