Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspivmr |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Jrjestj |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
420 |
31.68 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
412 |
31.29 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Whrn |
2005 |
|
398 |
32.26 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Vanders |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
335 |
34.06 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Hyvinkn Uimaseura |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
333 |
33.47 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
330 |
33.88 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Jrvenpn Uintiklubi |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teo Mattelmki |
2005 |
|
326 |
34.77 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topias Tynj |
2005 |
|
324 |
34.28 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sakari Korri |
2005 |
|
323 |
34.16 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
|
309 |
34.58 |
|
|
|
1:12.31 |
|
|
lands Simfrening |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
303 |
35.33 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
295 |
36.07 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
294 |
35.94 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
291 |
35.75 |
|
|
|
1:13.72 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Leppnen |
2004 |
|
498 |
29.09 |
|
|
|
1:01.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
438 |
31.51 |
|
|
|
1:04.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
435 |
31.62 |
|
|
|
1:04.49 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
434 |
30.79 |
|
|
|
1:04.57 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
424 |
31.23 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
HTU Stadi |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
422 |
31.18 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
417 |
30.86 |
|
|
|
1:05.44 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Filip Jfs |
2004 |
|
412 |
30.96 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
401 |
32.11 |
|
|
|
1:06.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
397 |
32.26 |
|
|
|
1:06.53 |
|
|
Borg Simmare-Porvoon Uimarit |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cedric Decena |
2004 |
|
392 |
31.49 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Oulun Lohet |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
381 |
32.65 |
|
|
|
1:07.45 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
380 |
32.93 |
|
|
|
1:07.48 |
|
|
Oulun Lohet |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ilja Syrj |
2004 |
|
360 |
32.52 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jesse Lintusalo |
2004 |
|
348 |
33.60 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Vanders |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
343 |
34.32 |
|
|
|
1:09.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
603 |
29.06 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
574 |
28.91 |
|
|
|
58.82 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
532 |
29.08 |
|
|
|
1:00.33 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
501 |
29.06 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
498 |
29.62 |
|
|
|
1:01.67 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Ravals |
2003 |
|
493 |
30.03 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
481 |
29.59 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
479 |
31.29 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
466 |
30.50 |
|
|
|
1:03.07 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
440 |
30.50 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
429 |
31.26 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
427 |
30.98 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
421 |
30.92 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
416 |
31.64 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
376 |
32.52 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekij: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspivmr |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:10 |
|