Resultater for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Perjantai-ilta
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2018 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matilda Leppänen | 2007 | 423 | 38.39 | 1:23.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.48 | |||||||||
2 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 387 | 40.10 | 1:25.50 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.43 | |||||||||
3 | Iida Tawast | 2007 | 331 | 42.94 | 1:30.06 | |||||
Simmis Grani | 1:32.82 | |||||||||
4 | Petra Nieminen | 2007 | 329 | 42.64 | 1:30.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.76 | |||||||||
5 | Anja Miao | 2007 | 303 | 44.33 | 1:32.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.45 | |||||||||
6 | Pinja Lepistö | 2007 | 291 | 44.34 | 1:34.03 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:38.99 | |||||||||
7 | Ellen Lindell | 2007 | 289 | 44.59 | 1:34.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.36 | |||||||||
8 | Ida Savolainen | 2007 | 282 | 45.07 | 1:35.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.21 | |||||||||
9 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 277 | 44.98 | 1:35.58 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.56 | |||||||||
10 | Anna Salo | 2007 | 270 | 45.65 | 1:36.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.87 | |||||||||
11 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 259 | 45.98 | 1:37.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.22 | |||||||||
12 | Milja Weckström | 2007 | 241 | 47.90 | 1:40.16 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:45.84 | |||||||||
13 | Milka Marjakaarto | 2007 | 238 | 48.06 | 1:40.58 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.80 | |||||||||
14 | Sandra Savolainen | 2007 | 211 | 49.03 | 1:44.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.48 | |||||||||
15 | Emma Nissinen | 2007 | 205 | 50.39 | 1:45.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.74 | |||||||||
16 | Ida Paaskoski | 2007 | 186 | 50.88 | 1:49.09 | |||||
Cetus Espoo | 2:01.78 | |||||||||
17 | Anna Lindholm | 2007 | 184 | 50.73 | 1:49.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.82 | |||||||||
18 | Hilma Ahonen | 2007 | 179 | 52.67 | 1:50.55 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:52.68 | |||||||||
19 | Olivia Aravirta | 2007 | 172 | 53.91 | 1:52.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:53.99 | |||||||||
20 | Sofie Apajasalo | 2007 | 137 | 57.24 | 2:00.95 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:00.71 | |||||||||
- | Emilia Timonen | 2007 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Wilma Sundt | 2006 | 515 | 36.78 | 1:17.75 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.06 | |||||||||
2 | Janina Granberg | 2006 | 489 | 37.31 | 1:19.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.38 | |||||||||
3 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 443 | 38.50 | 1:21.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.74 | |||||||||
4 | Sofie Nauklér | 2006 | 347 | 41.71 | 1:28.67 | |||||
Simmis Grani | 1:29.97 | |||||||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | 344 | 42.31 | 1:28.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.50 | |||||||||
6 | Cécilia Richard | 2006 | 341 | 42.37 | 1:29.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.17 | |||||||||
7 | Emmi Nieminen | 2006 | 340 | 42.53 | 1:29.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.05 | |||||||||
8 | Iiris Soilevaara | 2006 | 317 | 42.30 | 1:31.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.87 | |||||||||
9 | Helmi Räsänen | 2006 | 295 | 43.86 | 1:33.66 | |||||
Simmis Grani | 1:36.84 | |||||||||
10 | Ninja Brelo | 2006 | 285 | 44.63 | 1:34.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.47 | |||||||||
11 | Tua Iivanainen | 2006 | 282 | 46.23 | 1:35.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:37.88 | |||||||||
12 | Lily Päivänen | 2006 | 276 | 45.48 | 1:35.75 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.88 | |||||||||
13 | Ella Kalliokari | 2006 | 270 | 46.01 | 1:36.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.98 | |||||||||
14 | Unna Korja | 2006 | 268 | 46.15 | 1:36.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:33.99 | |||||||||
15 | Alicja Milczarek | 2006 | 265 | 46.50 | 1:37.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.73 | |||||||||
16 | Kia Mäennenä | 2006 | 257 | 46.26 | 1:37.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.67 | |||||||||
17 | Amanda Nilsson | 2006 | 252 | 46.22 | 1:38.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.23 | |||||||||
18 | Laura Zurban | 2006 | 240 | 47.63 | 1:40.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.76 | |||||||||
19 | Heta Kosunen | 2006 | 239 | 46.81 | 1:40.43 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.90 | |||||||||
20 | Lotta Lönnqvist | 2006 | 236 | 47.77 | 1:40.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.50 | |||||||||
21 | Selma Korhonen | 2006 | 228 | 48.04 | 1:41.95 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:44.55 | |||||||||
22 | Seliina Viitala | 2006 | 221 | 48.66 | 1:43.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Liina Saario | 2006 | 212 | 49.66 | 1:44.50 | |||||
ORCA Helsinki | 1:56.85 | |||||||||
24 | Peppi Virokannas | 2006 | 210 | 49.99 | 1:44.78 | |||||
ORCA Helsinki | 1:44.51 | |||||||||
25 | Olesia Leshchuk | 2006 | 192 | 49.98 | 1:47.95 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.84 | |||||||||
26 | Venla Almira | 2006 | 178 | 51.51 | 1:50.72 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Milla Liimatainen | 2006 | 155 | 54.26 | 1:55.94 | |||||
ORCA Helsinki | 1:58.19 | |||||||||
28 | Eerika Itkonen | 2006 | 131 | 58.29 | 2:02.58 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Vivian Vesa | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:59.57 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 554 | 35.87 | 1:15.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.47 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 523 | 37.00 | 1:17.37 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.58 | |||||||||
3 | Inka Vahtola | 2005 | 508 | 36.89 | 1:18.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.03 | |||||||||
4 | Rina Rantanen | 2005 | 502 | 37.81 | 1:18.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.22 | |||||||||
5 | Sofi Andström | 2005 | 461 | 38.57 | 1:20.69 | |||||
ORCA Helsinki | 1:21.98 | |||||||||
6 | Ronja Nevanko | 2005 | 456 | 38.34 | 1:20.98 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.54 | |||||||||
7 | Sofia Rinne | 2005 | 448 | 38.15 | 1:21.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.46 | |||||||||
8 | Ellen Kettunen | 2005 | 439 | 38.50 | 1:22.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.37 | |||||||||
9 | Saara Raulos | 2005 | 433 | 38.68 | 1:22.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.70 | |||||||||
10 | Kaarina Rihte | 2005 | 432 | 39.83 | 1:22.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.84 | |||||||||
11 | Melissa Miettinen | 2005 | 432 | 39.46 | 1:22.48 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:24.68 | |||||||||
12 | Meri Luoma | 2005 | 414 | 39.20 | 1:23.67 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.48 | |||||||||
13 | Lotta Nevalainen | 2005 | 392 | 41.41 | 1:25.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.89 | |||||||||
14 | Emma Lönnberg | 2005 | 375 | 40.60 | 1:26.47 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.76 | |||||||||
15 | Hanna Martola | 2005 | 369 | 41.58 | 1:26.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.03 | |||||||||
16 | Säde Ryynänen | 2005 | 353 | 41.85 | 1:28.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.51 | |||||||||
17 | Sanni Räty | 2005 | 351 | 42.54 | 1:28.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.57 | |||||||||
18 | Juulia Lindfors | 2005 | 343 | 41.07 | 1:29.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.54 | |||||||||
19 | Siiri Päivärinta | 2005 | 343 | 40.63 | 1:29.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.84 | |||||||||
20 | Maria Mustonen | 2005 | 323 | 42.57 | 1:30.83 | |||||
ORCA Helsinki | 1:30.81 | |||||||||
21 | Ronja Kero | 2005 | 323 | 42.52 | 1:30.84 | |||||
ORCA Helsinki | 1:36.21 | |||||||||
22 | Iida Siltala | 2005 | 290 | 44.00 | 1:34.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.59 | |||||||||
23 | Veera Kopponen | 2005 | 265 | 45.89 | 1:37.02 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Ronja Ristevirta | 2005 | 239 | 47.43 | 1:40.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.14 | |||||||||
25 | Nea Hollström | 2005 | 224 | 48.32 | 1:42.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.29 | |||||||||
26 | Leenu Karolina Kinnunen | 2005 | 190 | 52.16 | 1:48.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:56.32 | |||||||||
27 | Milla Tahvanainen | 2005 | 169 | 53.49 | 1:52.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.02 | |||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 599 | 34.74 | 1:13.97 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.59 | |||||||||
2 | Peppi Vesalainen | 2004 | 546 | 35.89 | 1:16.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.43 | |||||||||
3 | Helmiina Toivonen | 2004 | 522 | 36.71 | 1:17.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.16 | |||||||||
4 | Anna Edwards | 2004 | 516 | 36.33 | 1:17.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.62 | |||||||||
5 | Greta Beszteri | 2004 | 515 | 36.48 | 1:17.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.39 | |||||||||
6 | Pinja Nieminen | 2004 | 455 | 38.35 | 1:21.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.43 | |||||||||
7 | Aada Rissanen | 2004 | 424 | 38.75 | 1:23.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.79 | |||||||||
8 | Aava Aula | 2004 | 400 | 39.40 | 1:24.63 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:25.60 | |||||||||
9 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 373 | 41.48 | 1:26.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.70 | |||||||||
10 | Linda Ilonen | 2004 | 357 | 41.92 | 1:27.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.86 | |||||||||
11 | Sara Pöllänen | 2004 | 162 | 53.65 | 1:54.32 | |||||
HTU Stadi | 2:08.88 | |||||||||
- | Iisa Karpela | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:26.38 | |||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 765 | 32.03 | 1:08.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.93 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 664 | 33.46 | 1:11.45 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:09.77 | |||||||||
3 | Cindy Palm | 2003 | 537 | 35.74 | 1:16.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.45 | |||||||||
4 | Winona Forslund | 2003 | 533 | 35.55 | 1:16.88 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:18.51 | |||||||||
5 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 518 | 36.58 | 1:17.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.17 | |||||||||
6 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 471 | 38.02 | 1:20.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.52 | |||||||||
7 | Sofia Långström | 2003 | 414 | 39.26 | 1:23.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.01 | |||||||||
8 | Julia Peltola | 2003 | 413 | 39.43 | 1:23.69 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.56 | |||||||||
9 | Oona Lehtola | 2003 | 405 | 39.26 | 1:24.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.18 | |||||||||
10 | Siiri Kokko | 2003 | 385 | 40.07 | 1:25.71 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.29 | |||||||||
11 | Martina Uusitalo | 2003 | 352 | 41.99 | 1:28.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.87 | |||||||||
12 | Nicole Sundell | 2003 | 345 | 41.86 | 1:28.90 | |||||
ORCA Helsinki | 1:28.34 | |||||||||
13 | Lotta Heinimäki | 2003 | 337 | 42.79 | 1:29.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.11 | |||||||||
14 | Delia Helena Aho | 2003 | 299 | 43.77 | 1:33.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.46 | |||||||||
15 | Vivian Ljungqvist | 2003 | 229 | 49.14 | 1:41.91 | |||||
ORCA Helsinki | 1:46.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:33 |