Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
672 |
52.02 |
1:49.68 |
2:47.70 |
|
3:42.58 |
|
|
Cetus Espoo |
3:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
563 |
55.66 |
1:57.08 |
2:58.32 |
|
3:56.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
342 |
55.12 |
1:55.87 |
2:59.27 |
|
4:03.36 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
302 |
59.34 |
2:04.59 |
3:09.60 |
|
4:13.49 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
654 |
43.11 |
1:32.55 |
2:23.47 |
|
3:09.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
256 |
43.83 |
2:02.08 |
3:05.78 |
|
4:07.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Harri Koski |
1957 |
|
276 |
53.52 |
1:51.44 |
2:51.98 |
|
3:47.64 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
237 |
54.90 |
1:56.94 |
2:59.40 |
|
3:59.51 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
164 |
1:01.48 |
2:13.36 |
3:23.45 |
|
4:30.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
78 |
1:21.19 |
2:53.87 |
4:22.65 |
|
5:46.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Nylund |
1959 |
|
426 |
45.76 |
1:33.04 |
2:21.75 |
|
3:09.60 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
228 |
56.63 |
1:56.62 |
2:57.80 |
|
3:53.41 |
|
|
Cetus Espoo |
3:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
578 |
37.97 |
1:19.53 |
2:01.57 |
|
2:41.46 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
446 |
42.52 |
1:27.77 |
2:13.67 |
|
2:56.01 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
406 |
40.51 |
1:25.32 |
2:13.74 |
|
3:01.67 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
400 |
41.27 |
1:27.55 |
2:14.80 |
|
3:02.53 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Karttunen |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Soini |
1972 |
|
537 |
36.22 |
1:18.30 |
2:01.09 |
|
2:41.77 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
359 |
43.44 |
1:30.85 |
2:18.94 |
|
3:05.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viacheslav Kononenko |
1974 |
|
525 |
37.23 |
1:17.57 |
1:59.77 |
|
2:41.78 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jon Berndtsson |
1976 |
|
402 |
40.98 |
1:26.15 |
2:12.07 |
|
2:56.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Sulkava |
1978 |
|
339 |
42.05 |
1:29.57 |
2:19.34 |
|
3:07.11 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Koskela |
1982 |
|
349 |
44.17 |
1:30.64 |
2:17.50 |
|
3:01.70 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
512 |
36.48 |
1:14.85 |
1:53.67 |
|
2:33.38 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:40 |
|