Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 27 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:29 | |||
Järjestäjä | ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 lokakuu 2018 |
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet G | 320 | 2:52.93 | |||||||
Cetus Espoo | 2:43.89 | |||||||||
Lauri Malk | 1937 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Juha Koski | 1942 | 39.50 | 1:14.95 | |||||||
Martti Lahti | 1937 | 49.60 | 2:04.55 | |||||||
Pentti Keränen | 1935 | 48.38 | 2:52.93 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Swim 1 | 280 | 2:32.57 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:33.08 | |||||||||
Heikki Pykäläinen | 1952 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Risto Åman | 1941 | 37.49 | 1:12.70 | |||||||
Markku Ikkala | 1947 | 43.86 | 1:56.56 | |||||||
Juha Parviainen | 1945 | 36.01 | 2:32.57 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Miehet [1739] | 240 | 2:10.30 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:11.59 | |||||||||
Hannu Kuokkanen | 1948 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Heikki Räsänen | 1951 | 36.03 | 1:06.60 | |||||||
Timo Hanhimäki | 1966 | 32.78 | 1:39.38 | |||||||
Kai Mustonen | 1966 | 30.92 | 2:10.30 | |||||||
2 | Cetus Miehet E | 240 | 2:13.57 | |||||||
Cetus Espoo | 2:13.84 | |||||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Eero Elovaara | 1956 | 33.23 | 1:03.80 | |||||||
Timo Teponoja | 1955 | 34.34 | 1:38.14 | |||||||
Antero Elovaara | 1959 | 35.43 | 2:13.57 | |||||||
3 | Jous Miehet [1739] | 240 | 2:13.92 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 2:10.00 | |||||||||
Antti Uski | 1958 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Arto Kärnä | 1957 | 37.10 | 1:08.75 | |||||||
Jari Halmepuro | 1960 | 34.43 | 1:43.18 | |||||||
Jarmo Miinin | 1956 | 30.74 | 2:13.92 | |||||||
4 | Aui Miehet E [1739] | 240 | 2:18.70 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:15.00 | |||||||||
Taito Nurmi | 1961 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Antti Wihanto | 1962 | 29.68 | 1:02.85 | |||||||
Aimo Niemi | 1942 | 43.46 | 1:46.31 | |||||||
Juha Barck | 1962 | 32.39 | 2:18.70 | |||||||
5 | Ou E | 240 | 2:20.10 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.00 | |||||||||
Seppo Miilumäki | 1948 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Pekka Siltanen | 1949 | 38.30 | 1:20.60 | |||||||
Jaakko Erkinaro | 1963 | 31.23 | 1:51.83 | |||||||
Esa Päätalo | 1965 | 28.27 | 2:20.10 | |||||||
6 | Hss Miehet E | 240 | 2:32.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:18.00 | |||||||||
Juho Massinen | 1960 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Kari Walden | 1941 | 45.79 | 1:21.00 | |||||||
Ralf Sund | 1955 | 41.06 | 2:02.06 | |||||||
Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 30.51 | 2:32.57 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1779] | 200 | 1:51.89 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 1:53.00 | |||||||||
Petri Heikkilä | 1960 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Kim Ohtonen | 1966 | 29.71 | 58.02 | |||||||
Tommi Kähkönen | 1970 | 26.68 | 1:24.70 | |||||||
Tapio Mäkitalo | 1970 | 27.19 | 1:51.89 | |||||||
2 | S.c.p. Miehet [1779] | 200 | 1:54.36 | |||||||
S.C.Pingviinit | 1:54.98 | |||||||||
Mikko Viitala | 1962 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Lauri Heikkilä | 1964 | 30.63 | 59.26 | |||||||
Mika Pöyhölä | 1966 | 29.10 | 1:28.36 | |||||||
Pasi Rönkkö | 1970 | 26.00 | 1:54.36 | |||||||
3 | Hss Miehet D | 200 | 2:10.35 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:04.00 | |||||||||
Samuli Ikävalko | 1970 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Sulevi Pellinen | 1956 | 42.34 | 1:12.25 | |||||||
Mika Ruusunen | 1970 | 30.12 | 1:42.37 | |||||||
Eerikki Rutanen | 1972 | 27.98 | 2:10.35 | |||||||
4 | Vanders Miehet [1779] | 200 | 2:10.94 | |||||||
Vanders | 2:09.85 | |||||||||
Juha Pakkanen | 1960 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Jun Kojima | 1971 | 29.64 | 1:02.11 | |||||||
Arvo Musikka | 1959 | 33.77 | 1:35.88 | |||||||
Alex Pakaslahti | 1965 | 35.06 | 2:10.94 | |||||||
- | Häus Miehet D | 200 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:18.00 | |||||||||
Timo Piispanen | 1968 | 34.16 | 34.16 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1819] | 160 | 1:46.93 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 1:48.37 | |||||||||
Kai Poutanen | 1980 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Jaani Virtanen | 1969 | 27.25 | 55.46 | |||||||
Teppo Paajanen | 1975 | 25.72 | 1:21.18 | |||||||
Janne Virtanen | 1964 | 25.75 | 1:46.93 | |||||||
2 | Hss Miehet C | 160 | 1:48.81 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:47.00 | |||||||||
Mika Meller | 1967 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Jon Berndtsson | 1976 | 27.48 | 55.81 | |||||||
Roope Wahlström | 1987 | 26.39 | 1:22.20 | |||||||
Jussi Kujala | 1980 | 26.61 | 1:48.81 | |||||||
3 | Cetus Miehet C | 160 | 1:51.22 | |||||||
Cetus Espoo | 1:52.27 | |||||||||
Juhani Hujala | 1981 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Paavo Miettinen | 1977 | 28.75 | 58.02 | |||||||
Tero Pyrhönen | 1972 | 26.56 | 1:24.58 | |||||||
Aki Jormanainen | 1977 | 26.64 | 1:51.22 | |||||||
4 | Lru Miehet [1819] | 160 | 1:51.56 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:52.63 | |||||||||
Juha Iivonen | 1959 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 29.38 | 57.97 | |||||||
Juha Silventoinen | 1993 | 27.06 | 1:25.03 | |||||||
Jari Johansson | 1977 | 26.53 | 1:51.56 | |||||||
5 | Cetus Miehet C2 | 160 | 1:52.88 | |||||||
Cetus Espoo | 1:55.80 | |||||||||
Igor Korolev | 1985 | 25.95 | 25.95 | |||||||
Aki Kattelus | 1972 | 29.85 | 55.80 | |||||||
Ville Alopaeus | 1971 | 26.90 | 1:22.70 | |||||||
Marko Lysmä | 1965 | 30.18 | 1:52.88 | |||||||
6 | Hyus Miehet [1819] | 160 | 1:57.83 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:02.02 | |||||||||
Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Jarkko Mikkola | 1969 | 32.61 | 1:03.42 | |||||||
Matti Pohjolainen | 1987 | 27.15 | 1:30.57 | |||||||
Pekka Koskinen | 1978 | 27.26 | 1:57.83 | |||||||
7 | Siwa Miehet 2 | 160 | 1:59.94 | |||||||
Simmis Wanda | 2:05.66 | |||||||||
Juha Viitanen | 1967 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Peter Mero | 1969 | 32.66 | 1:02.84 | |||||||
Tony Strömsholm | 1982 | 29.33 | 1:32.17 | |||||||
Jori Johansson | 1977 | 27.77 | 1:59.94 | |||||||
8 | Juk | 160 | 2:02.37 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:05.61 | |||||||||
Antti Huotari | 1977 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Mikko Rantanen | 1976 | 31.10 | 1:01.74 | |||||||
Pasi Haravuori | 1971 | 28.70 | 1:30.44 | |||||||
Rainer Lindqvist | 1970 | 31.93 | 2:02.37 | |||||||
9 | Häus Miehet C | 160 | 2:02.82 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:02.00 | |||||||||
Dimitri Pogodin-Hannolainen | 1976 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Ville-Pekka Pirilä | 1978 | 30.23 | 59.86 | |||||||
Teemu Rintala | 1974 | 32.49 | 1:32.35 | |||||||
Santeri Vaara | 1983 | 30.47 | 2:02.82 | |||||||
10 | Kuus Miehet 160-199 | 160 | 2:03.14 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:55.00 | |||||||||
Mika Forsell | 1970 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Markku Korhonen | 1969 | 30.43 | 1:05.30 | |||||||
Jorma Puustinen | 1969 | 30.50 | 1:35.80 | |||||||
Tomi Miettinen | 1986 | 27.34 | 2:03.14 | |||||||
11 | Aui Miehet C [1819] | 160 | 2:06.33 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:02.00 | |||||||||
Luka Milovanov | 1976 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 28.41 | 1:02.16 | |||||||
Tommi Kahlos | 1978 | 31.29 | 1:33.45 | |||||||
Juha Lairola | 1955 | 32.88 | 2:06.33 | |||||||
12 | Ou C | 160 | 2:11.50 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:15.38 | |||||||||
Miikka Mattila | 1977 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Mika Piirainen | 1973 | 37.25 | 1:08.75 | |||||||
Heikki Koskela | 1968 | 32.39 | 1:41.14 | |||||||
Teemu Torvikoski | 1976 | 30.36 | 2:11.50 | |||||||
- | Octopus Miehet (160-199) | 160 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 2:01.69 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Siwa Miehet 1 | 160 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 2:09.08 | |||||||||
Tatu Kuosa | 1991 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Mikko Alpua | 1978 | 31.54 | 1:05.04 | |||||||
Teemu Smalin | 1977 | 31.40 | 1:36.44 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet B | 120 | 1:45.07 | |||||||
Cetus Espoo | 1:54.30 | |||||||||
Timo Haikola | 1979 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Ville Saxén | 1981 | 25.83 | 52.51 | |||||||
Jarno Tynkkynen | 1980 | 26.92 | 1:19.43 | |||||||
Ville-Mikko Korkka | 1980 | 25.64 | 1:45.07 | |||||||
2 | Vanders Miehet 120-159 | 120 | 1:47.90 | |||||||
Vanders | 1:48.00 | |||||||||
Mikko Junninen | 1989 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Mikko Arponen | 1980 | 27.99 | 54.93 | |||||||
Petteri Kallio | 1983 | 27.43 | 1:22.36 | |||||||
Ville Lindfors | 1976 | 25.54 | 1:47.90 | |||||||
3 | Swim 2 | 120 | 1:50.53 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 1:51.75 | |||||||||
Tuomas Virtanen | 1992 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Jukka Pellinen | 1967 | 29.90 | 58.17 | |||||||
Tero Kinnunen | 1965 | 26.81 | 1:24.98 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 25.55 | 1:50.53 | |||||||
4 | S.c.p. Miehet [1859] | 120 | 2:01.43 | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:10.00 | |||||||||
Janne Moilanen | 1977 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Heikki Kultala | 1979 | 32.69 | 1:02.71 | |||||||
Vesa Perttula | 1981 | 30.49 | 1:33.20 | |||||||
Erno Leppänen | 1985 | 28.23 | 2:01.43 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Miehet [1899] | 100 | 1:43.09 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.23 | |||||||||
Petter Karjaluoto | 1984 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Antti Korri | 1992 | 25.25 | 54.37 | |||||||
Nico Palotie | 1992 | 24.30 | 1:18.67 | |||||||
Juha Kollin | 1993 | 24.42 | 1:43.09 | |||||||
2 | Aui Miehet A [1899] | 100 | 1:45.35 | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:48.00 | |||||||||
Rene Rokka | 1992 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Marko Sartela | 1993 | 27.36 | 54.31 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 25.64 | 1:19.95 | |||||||
Lauri Pilpola | 1993 | 25.40 | 1:45.35 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:29 |