Results for Hillerød Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 30.29 | 1:00.23 | |||||
2 | Sofia Persson | 1979 | SK Stimmet | 29.48 | 1:01.52 | |||||
3 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.37 | 1:02.04 | |||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.36 | 1:02.60 | |||||
5 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.09 | 1:03.73 | |||||
6 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 30.45 | 1:03.94 | |||||
7 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.17 | 1:10.37 | |||||
8 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 34.13 | 1:10.85 | |||||
- | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.55 | 1:02.92 | |||||
2 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.72 | 1:03.87 | |||||
3 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.12 | 1:04.79 | |||||
4 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.46 | 1:05.36 | |||||
5 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.21 | 1:05.62 | |||||
6 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.22 | 1:06.14 | |||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.19 | 1:07.34 | |||||
8 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 33.12 | 1:08.29 | |||||
9 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.22 | 1:08.99 | |||||
10 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.73 | 1:09.09 | |||||
11 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.38 | 1:12.37 | |||||
12 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.44 | 1:13.16 | |||||
13 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 36.69 | 1:17.43 | |||||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 37.77 | 1:20.00 | |||||
- | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
- | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.60 | 1:04.53 | |||||
2 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.78 | 1:04.86 | |||||
3 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.13 | 1:05.07 | |||||
4 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 32.70 | 1:08.15 | |||||
5 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.88 | 1:08.87 | |||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.74 | 1:08.92 | |||||
7 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.98 | 1:09.03 | |||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 33.71 | 1:10.20 | |||||
9 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.09 | 1:11.90 | |||||
10 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.50 | 1:12.35 | |||||
11 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.59 | 1:12.64 | |||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.41 | 1:14.38 | |||||
13 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.53 | 1:14.77 | |||||
14 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.04 | 1:16.42 | |||||
15 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.99 | 1:18.39 | |||||
16 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 38.05 | 1:18.85 | |||||
17 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.70 | 1:19.66 | |||||
18 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.35 | 1:27.68 | |||||
19 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 45.30 | 1:37.94 | |||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 33.06 | 1:08.30 | |||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 35.52 | 1:11.03 | |||||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 36.01 | 1:14.94 | |||||
4 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.83 | 1:16.82 | |||||
5 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.12 | 1:18.03 | |||||
6 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.95 | 1:18.19 | |||||
7 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.53 | 1:18.48 | |||||
8 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 37.05 | 1:20.14 | |||||
9 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 38.69 | 1:22.35 | |||||
10 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 39.13 | 1:22.71 | |||||
11 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 40.95 | 1:24.22 | |||||
12 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 39.95 | 1:25.42 | |||||
13 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.15 | 1:27.15 | |||||
14 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.05 | 1:32.75 | |||||
15 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.60 | 1:32.83 | |||||
16 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.66 | 1:34.42 | |||||
17 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.73 | 1:35.20 | |||||
18 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 46.62 | 1:37.43 | |||||
19 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.75 | 1:38.51 | |||||
20 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.96 | 1:38.62 | |||||
21 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.77 | 1:41.51 | |||||
22 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 49.15 | 1:43.71 | |||||
23 | Esther Johannessen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.71 | 1:47.24 | |||||
24 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 58.53 | 2:04.20 | |||||
- | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 46.17 | 1:32.04 | |||||
2 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 44.79 | 1:37.55 | |||||
3 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 46.08 | 1:39.07 | |||||
4 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.56 | 1:57.52 | |||||
5 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.53 | 1:59.61 | |||||
6 | Thilde Ptak | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 57.09 | 2:02.72 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |