Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2018 |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjallerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:43 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
537 |
29.14 |
1:03.71 |
1:43.30 |
|
2:14.80 |
|
|
Brønderslev SK08 |
2:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Rask Sørensen |
1999 |
|
330 |
34.32 |
1:18.04 |
2:01.22 |
|
2:38.58 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Mikkelsen |
2001 |
|
224 |
40.48 |
1:26.77 |
2:17.14 |
|
3:00.46 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jeppe Egholm |
2003 |
|
396 |
30.26 |
1:08.87 |
1:55.27 |
|
2:29.19 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Riisgaard-Jensen |
2003 |
|
394 |
32.01 |
1:09.36 |
1:53.86 |
|
2:29.46 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joachim Hedegaard Nielsen |
2002 |
|
394 |
30.92 |
1:08.13 |
1:56.61 |
|
2:29.47 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
|
373 |
32.16 |
1:12.59 |
1:57.04 |
|
2:32.18 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jacob Toft |
2003 |
|
329 |
34.35 |
1:15.18 |
2:02.89 |
|
2:38.75 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jens Mejdahl |
2003 |
|
319 |
35.41 |
1:16.24 |
2:03.90 |
|
2:40.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dion Drejer Delaney |
2003 |
|
308 |
32.23 |
1:18.24 |
2:05.17 |
|
2:42.17 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik P Justesen |
2003 |
|
294 |
35.72 |
1:17.05 |
2:07.82 |
|
2:44.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Magnus Hald |
2002 |
|
285 |
35.55 |
1:19.32 |
2:08.62 |
|
2:46.43 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
277 |
38.09 |
1:21.74 |
2:11.88 |
|
2:48.06 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Pedersen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asynkron brystb 130m |
|
Aalborg Svømmeklub |
3:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
|
438 |
30.97 |
1:09.01 |
1:52.59 |
|
2:24.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
|
430 |
30.11 |
1:07.08 |
1:52.22 |
|
2:25.20 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asger Mathiasen |
2004 |
|
417 |
31.31 |
1:07.97 |
1:52.02 |
|
2:26.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Hansen |
2004 |
|
401 |
30.68 |
1:06.84 |
1:52.28 |
|
2:28.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
|
394 |
33.39 |
1:12.36 |
1:55.88 |
|
2:29.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Torp |
2004 |
|
364 |
32.21 |
1:12.05 |
1:56.06 |
|
2:33.49 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
362 |
32.43 |
1:10.92 |
1:59.01 |
|
2:33.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Kjær |
2005 |
|
346 |
33.17 |
1:13.23 |
1:59.74 |
|
2:36.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
337 |
33.60 |
1:14.75 |
2:01.88 |
|
2:37.47 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kris Jensen |
2004 |
|
333 |
33.56 |
1:15.99 |
2:02.29 |
|
2:38.15 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
|
316 |
33.87 |
1:15.80 |
2:01.88 |
|
2:40.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
302 |
34.68 |
1:15.52 |
2:04.74 |
|
2:43.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Jaworski |
2004 |
|
279 |
34.88 |
1:19.57 |
2:09.75 |
|
2:47.70 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
274 |
38.80 |
1:22.79 |
2:10.00 |
|
2:48.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
271 |
36.02 |
1:19.69 |
2:11.21 |
|
2:49.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valentin Thordal |
2005 |
|
266 |
37.26 |
1:21.20 |
2:10.96 |
|
2:50.42 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Danilo Møller |
2004 |
|
249 |
38.01 |
2:14.31 |
2:54.14 |
|
2:54.14 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Gustav Brix Rasmussen |
2004 |
|
248 |
39.81 |
1:24.96 |
2:15.56 |
|
2:54.39 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Bastian Stausholm Larsen |
2005 |
|
248 |
38.23 |
1:22.11 |
2:16.75 |
|
2:54.44 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karl Anton Kristensen |
2005 |
|
246 |
39.40 |
1:24.44 |
2:16.41 |
|
2:54.85 |
|
|
Frederikshavn Svømmeklub |
3:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elmer Oosterhof |
2005 |
|
229 |
40.40 |
1:26.69 |
2:20.66 |
|
2:59.02 |
|
|
Aars Svømmeklub |
3:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frederik Laursen |
2005 |
|
208 |
40.20 |
1:27.11 |
2:24.11 |
|
3:04.83 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Philip Bendtsen |
2005 |
|
207 |
40.48 |
1:29.21 |
2:25.07 |
|
3:05.29 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sebastian Dalgaard |
2005 |
|
205 |
42.17 |
1:26.13 |
2:25.39 |
|
3:05.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mathias Johansen |
2005 |
|
188 |
41.80 |
1:32.01 |
2:28.66 |
|
3:11.25 |
|
|
Aars Svømmeklub |
3:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christoffer R. Jensen |
2004 |
|
164 |
43.98 |
1:32.03 |
2:32.71 |
|
3:20.06 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malte P Iversen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afsl på mave 100m |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Albæk |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicolai Kjær |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
fl flyben v 100m |
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
|
274 |
36.76 |
1:20.86 |
2:09.66 |
|
2:48.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eigil Midboe Skou |
2006 |
|
261 |
37.28 |
1:24.70 |
2:13.76 |
|
2:51.44 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeppe Moeslund Lausen |
2006 |
|
245 |
36.61 |
1:20.53 |
2:15.49 |
|
2:55.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Haaning |
2007 |
|
233 |
37.73 |
1:25.56 |
2:17.89 |
|
2:58.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jacob Bundgaard |
2007 |
|
179 |
48.21 |
1:38.82 |
2:34.90 |
|
3:14.29 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ryan Nørgaard |
2006 |
|
132 |
47.41 |
1:41.77 |
2:46.43 |
|
3:34.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
121 |
48.38 |
1:44.44 |
2:51.28 |
|
3:41.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten |
Udskriftstidspunkt |
09:43 |
|