Resultat för UGP 1 2018-2019, Stenungsund
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2018-2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stenungsund |
|
Utskriftstid |
09:17 |
|
|
Arrangör |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: HM-hus AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Happe |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
34.84 |
1:13.25 |
1:52.90 |
|
2:30.83 |
|
2 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
34.64 |
1:14.78 |
1:57.08 |
|
2:38.16 |
|
3 |
Oscar Andersson |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
36.17 |
1:19.80 |
2:04.37 |
|
2:47.61 |
|
4 |
Ludvig Kobel |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
|
38.56 |
1:24.23 |
2:08.41 |
|
2:50.19 |
|
5 |
Lukas Olofsson |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
39.26 |
1:23.33 |
2:07.85 |
|
2:52.88 |
|
6 |
Charlie Zhu |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
40.88 |
1:25.97 |
2:11.85 |
|
2:56.38 |
|
7 |
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.75 |
1:26.91 |
2:16.27 |
|
3:00.12 |
|
8 |
Gustav Hallsback |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
40.54 |
1:27.78 |
2:14.82 |
|
3:00.23 |
|
9 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
39.97 |
1:26.77 |
2:15.83 |
|
3:03.59 |
|
- |
Melker Alfredsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: HM-hus AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Faarinen |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
32.66 |
1:08.84 |
1:46.10 |
|
2:21.60 |
|
2 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.05 |
1:11.53 |
1:48.99 |
|
2:26.08 |
|
3 |
Marcus Östblom |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
33.27 |
1:10.79 |
1:49.25 |
|
2:27.02 |
|
4 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
33.16 |
1:11.36 |
1:51.49 |
|
2:30.06 |
|
5 |
Love Näs |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
34.30 |
1:13.61 |
1:56.31 |
|
2:38.37 |
|
6 |
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
36.62 |
1:17.77 |
2:00.48 |
|
2:39.72 |
|
7 |
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
35.95 |
1:16.57 |
1:59.04 |
|
2:39.99 |
|
8 |
Noel Heal |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.16 |
1:19.40 |
2:03.50 |
|
2:46.81 |
|
9 |
Erik Isaksson |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
|
39.68 |
1:25.08 |
2:10.60 |
|
2:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HM-hus AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
30.20 |
1:03.98 |
1:38.23 |
|
2:12.20 |
|
2 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
31.08 |
1:04.96 |
1:39.33 |
|
2:12.69 |
|
3 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
29.80 |
1:04.20 |
1:40.78 |
|
2:15.18 |
|
4 |
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
30.61 |
1:04.48 |
1:40.04 |
|
2:16.51 |
|
5 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
31.04 |
1:06.91 |
1:44.58 |
|
2:19.95 |
|
6 |
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
32.39 |
1:08.61 |
1:46.41 |
|
2:21.16 |
|
7 |
William Meurling |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
31.15 |
1:07.64 |
1:45.39 |
|
2:22.47 |
|
8 |
Olle Sköld |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
32.36 |
1:09.09 |
1:46.98 |
|
2:23.55 |
|
9 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.03 |
1:10.54 |
1:49.38 |
|
2:27.29 |
|
10 |
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.90 |
1:14.31 |
1:53.97 |
|
2:30.75 |
|
11 |
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.37 |
1:13.55 |
1:53.19 |
|
2:31.12 |
|
12 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
34.11 |
1:13.52 |
1:54.45 |
|
2:34.47 |
|
13 |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
36.15 |
1:16.57 |
1:57.35 |
|
2:37.63 |
|
14 |
Robin Lundahl |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
38.32 |
1:22.80 |
2:10.81 |
|
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HM-hus AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
28.58 |
59.92 |
1:33.46 |
|
2:07.07 |
|
2 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
30.39 |
1:05.27 |
1:40.71 |
|
2:15.86 |
|
3 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
30.52 |
1:05.94 |
1:42.31 |
|
2:17.51 |
|
4 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.76 |
1:07.63 |
1:44.57 |
|
2:19.92 |
|
5 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
32.56 |
1:08.47 |
1:45.74 |
|
2:21.03 |
|
6 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.97 |
1:08.20 |
1:46.55 |
|
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: HM-hus AB |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
09:17 |
|