Resultat för UGP 1 2018-2019, Stenungsund
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2018-2019 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2018 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: HM-hus AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 42.69 | 1:28.82 | |||||
2 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 48.44 | 1:43.12 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: HM-hus AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 40.36 | 1:22.69 | |||||
2 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 42.35 | 1:26.98 | |||||
3 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.78 | 1:27.28 | |||||
4 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 42.84 | 1:28.06 | |||||
5 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.94 | 1:28.32 | |||||
6 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 44.81 | 1:30.76 | |||||
7 | Gustav Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 44.53 | 1:30.78 | |||||
8 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 44.72 | 1:32.34 | |||||
9 | Viggo Johnsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 45.04 | 1:33.33 | |||||
10 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 47.15 | 1:33.62 | |||||
11 | Gustav Hallsback | 2006 | S77 Stenungsund | 46.52 | 1:34.05 | |||||
12 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 47.23 | 1:48.75 | |||||
13 | Otto Karlsson | 2006 | Simklubben Götene | 1:00.16 | 2:03.70 | |||||
- | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: HM-hus AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 36.47 | 1:15.90 | |||||
2 | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | 38.70 | 1:20.27 | |||||
3 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 40.00 | 1:21.20 | |||||
4 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.52 | 1:21.58 | |||||
5 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 39.97 | 1:23.28 | |||||
6 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.92 | 1:25.58 | |||||
7 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.81 | 1:27.10 | |||||
8 | Noah Johansson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 42.20 | 1:27.48 | |||||
9 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.87 | 1:28.31 | |||||
10 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 46.04 | 1:34.52 | |||||
- | Carl Sundqvist | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HM-hus AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.54 | 1:06.22 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.95 | 1:10.01 | |||||
3 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 34.39 | 1:12.64 | |||||
4 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 37.08 | 1:15.66 | |||||
5 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 38.35 | 1:18.41 | |||||
6 | Adrian Stude | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 40.99 | 1:21.72 | |||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.88 | 1:27.32 | |||||
8 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 44.14 | 1:31.12 | |||||
9 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 45.10 | 1:34.03 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HM-hus AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 34.77 | 1:11.30 | |||||
2 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 35.66 | 1:12.22 | |||||
3 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 35.71 | 1:13.40 | |||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 42.40 | 1:27.13 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: HM-hus AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 29.64 | 1:01.82 | |||||
2 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 30.55 | 1:02.48 | |||||
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.87 | 1:05.69 | |||||
4 | Philip Zasowski | 2002 | Simklubben S 02 | 31.27 | 1:05.97 | |||||
5 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.72 | 1:07.90 | |||||
6 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.50 | 1:17.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:29 |