Resultater for SydCup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2018 | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub - HSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2018 |
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nils Hollesen | 2001 | 526 | 25.09 | ||||||
Tsb Flensburg | 25.58 | |||||||||
2 | Niklas Fahlteich | 2000 | 512 | 25.32 | ||||||
Flensburger Schwimmklub V.1930 | 25.98 | |||||||||
3 | Malthe Lindeblad | 2001 | 496 | 25.58 | ||||||
DeltaSwim | 23.95 | |||||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | 495 | 25.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.22 | |||||||||
5 | Lucas Grinderslev | 2001 | 479 | 25.88 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 26.60 | |||||||||
6 | Asbjørn Guldager | 2002 | 441 | 26.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.69 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 403 | 27.42 | ||||||
DeltaSwim | 27.51 | |||||||||
8 | Mathias Jørgensen | 2002 | 395 | 27.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.01 | |||||||||
9 | Mathias Teuchler | 2000 | 349 | 28.76 | ||||||
DeltaSwim | 28.01 | |||||||||
10 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 323 | 29.51 | ||||||
DeltaSwim | 30.25 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 470 | 26.04 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.69 | |||||||||
2 | Christian Lorey | 2003 | 435 | 26.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.78 | |||||||||
3 | Maximilian Kocemba | 2003 | 400 | 27.48 | ||||||
Sg Elbe | 27.50 | |||||||||
4 | Malte Lyck Falk | 2003 | 393 | 27.65 | ||||||
DeltaSwim | 28.02 | |||||||||
5 | Christian Oxenvad | 2003 | 372 | 28.17 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.40 | |||||||||
6 | Kasper Hansen | 2004 | 351 | 28.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
7 | Finn Dördelmann | 2004 | 346 | 28.84 | ||||||
Flensburger Schwimmklub V.1930 | 28.93 | |||||||||
8 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 318 | 29.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
9 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 292 | 30.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Christiansen | 2003 | 286 | 30.75 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.80 | |||||||||
11 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 274 | 31.17 | ||||||
DeltaSwim | 32.20 | |||||||||
12 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 259 | 31.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
13 | Daniel Hornsá | 2004 | 186 | 35.46 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jan Hackel | 2005 | 362 | 28.41 | ||||||
Flensburger Schwimmklub V.1930 | 29.70 | |||||||||
2 | Emil Togsverd | 2005 | 328 | 29.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 326 | 29.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.86 | |||||||||
4 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 303 | 30.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
5 | Jesper Ulleseit | 2008 | 287 | 30.68 | ||||||
Tsb Flensburg | 31.29 | |||||||||
6 | Linus Dittloff | 2006 | 280 | 30.95 | ||||||
Tsb Flensburg | 31.42 | |||||||||
7 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 256 | 31.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
8 | Andreas Bahnsen | 2005 | 237 | 32.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.78 | |||||||||
9 | Johannes Liebmann | 2007 | 231 | 33.00 | ||||||
Flensburger Schwimmklub V.1930 | 35.55 | |||||||||
10 | Carl Roulund Holm | 2006 | 221 | 33.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
11 | Sönke Reidt | 2005 | 219 | 33.59 | ||||||
Sg Elbe | 35.90 | |||||||||
12 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 210 | 34.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
13 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 203 | 34.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
14 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 201 | 34.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | 39.46 | |||||||||
15 | Enno Seeck | 2008 | 186 | 35.46 | ||||||
Flensburger Schwimmklub V.1930 | 36.31 | |||||||||
16 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 172 | 36.41 | ||||||
DeltaSwim | 36.84 | |||||||||
17 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 167 | 36.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
18 | David Hansen Hobolt | 2006 | 150 | 38.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.05 | |||||||||
19 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 137 | 39.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.39 | |||||||||
20 | Johannes Due Jessen | 2008 | 119 | 41.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Noah Bie Bock | 2008 | 118 | 41.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.58 | |||||||||
22 | Zsolt Bokor | 2006 | 112 | 41.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ingvar Skau Hansen | 2009 | 96 | 44.15 | ||||||
DeltaSwim | 46.63 | |||||||||
24 | Berthram Byskov | 2009 | 63 | 50.78 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Oliver Søe | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 46.76 | |||||||||
- | Sebastian Christiansen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 48.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:52 |