Resultat för Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 71 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 71, 4x200m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 2004 | 10:04.04 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:11.88 | |||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:12.85 | 2:33.49 | 2:33.49 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:09.04 | 2:28.99 | 5:02.48 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:07.39 | 2:29.76 | 7:32.24 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 1:09.62 | 2:31.80 | 10:04.04 | ||||||
2 | Vat Piger | 2004 | 10:07.25 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:09.31 | |||||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 1:09.05 | 2:25.58 | 2:25.58 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:15.27 | 2:37.17 | 5:02.75 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 1:13.45 | 2:36.06 | 7:38.81 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 1:10.20 | 2:28.44 | 10:07.25 | ||||||
3 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | 10:11.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:03.37 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:11.83 | 2:34.39 | 2:34.39 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:12.08 | 2:30.57 | 5:04.96 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:13.74 | 2:31.99 | 7:36.95 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:13.10 | 2:34.27 | 10:11.22 | ||||||
4 | Gentofte Piger 2 | 2004 | 10:17.93 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:15.98 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:11.51 | 2:34.62 | 2:34.62 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 1:11.35 | 2:34.31 | 5:08.93 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 1:14.24 | 2:34.76 | 7:43.69 | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 1:09.43 | 2:34.24 | 10:17.93 | ||||||
5 | Aarhus Swim Piger | 2004 | 10:21.76 | |||||||
Aarhus Swim | 10:28.40 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:12.26 | 2:40.05 | 2:40.05 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:13.65 | 2:33.51 | 5:13.56 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:11.91 | 2:33.44 | 7:47.00 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 1:15.61 | 2:34.76 | 10:21.76 | ||||||
6 | Esbjerg Darlings | 2004 | 10:25.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:20.01 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:11.44 | 2:30.30 | 2:30.30 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:16.89 | 2:39.96 | 5:10.26 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:12.54 | 2:35.70 | 7:45.96 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:15.57 | 2:39.22 | 10:25.18 | ||||||
7 | 1 Agf Piger | 2004 | 10:28.56 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:15.48 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 1:11.49 | 2:34.35 | 2:34.35 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:18.19 | 2:40.95 | 5:15.30 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:13.50 | 2:35.53 | 7:50.83 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:13.60 | 2:37.73 | 10:28.56 | ||||||
8 | Gsc Piger 1 | 2004 | 10:29.02 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:26.38 | |||||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:14.54 | 2:33.92 | 2:33.92 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 1:11.27 | 2:37.14 | 5:11.06 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:14.26 | 2:38.29 | 7:49.35 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:11.80 | 2:39.67 | 10:29.02 | ||||||
9 | Aalborg Piger 1 | 2004 | 10:29.89 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:28.57 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:13.28 | 2:36.44 | 2:36.44 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:16.81 | 2:37.30 | 5:13.74 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:17.47 | 2:39.55 | 7:53.29 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:13.69 | 2:36.60 | 10:29.89 | ||||||
10 | Køge Piger | 2004 | 10:32.10 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:23.89 | |||||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 1:13.60 | 2:30.25 | 2:30.25 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 1:18.18 | 2:42.02 | 5:12.27 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:13.22 | 2:37.76 | 7:50.03 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 1:14.63 | 2:42.07 | 10:32.10 | ||||||
11 | A6 Piger 1 | 2004 | 10:32.30 | |||||||
A6 | 10:30.63 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 1:15.46 | 2:40.83 | 2:40.83 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:14.11 | 2:34.02 | 5:14.85 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 1:17.87 | 2:40.14 | 7:54.99 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 1:15.96 | 2:37.31 | 10:32.30 | ||||||
12 | Sigma Piger 1 | 2004 | 10:35.41 | |||||||
Sigma Swim | 10:21.51 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:13.13 | 2:37.82 | 2:37.82 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:20.16 | 2:41.65 | 5:19.47 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:13.24 | 2:38.87 | 7:58.34 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:12.75 | 2:37.07 | 10:35.41 | ||||||
13 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | 10:42.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:27.88 | |||||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:14.62 | 2:37.33 | 2:37.33 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 1:17.74 | 2:42.92 | 5:20.25 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:16.64 | 2:40.54 | 8:00.79 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 1:16.66 | 2:41.77 | 10:42.56 | ||||||
14 | Esbjerg Babes | 2004 | 11:01.77 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:51.99 | |||||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 1:17.86 | 2:47.12 | 2:47.12 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 1:21.69 | 2:45.75 | 5:32.87 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:19.46 | 2:44.91 | 8:17.78 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 1:20.17 | 2:43.99 | 11:01.77 | ||||||
15 | Vejle Piger 1 | 2004 | 11:03.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 11:04.43 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | 1:20.97 | 2:51.15 | 2:51.15 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:15.36 | 2:39.15 | 5:30.30 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:24.69 | 2:52.82 | 8:23.12 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:14.21 | 2:39.91 | 11:03.03 | ||||||
16 | Sigma Piger 2 | 2004 | 11:08.90 | |||||||
Sigma Swim | 10:52.91 | |||||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:18.32 | 2:44.00 | 2:44.00 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:17.84 | 2:49.14 | 5:33.14 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:22.54 | 2:47.63 | 8:20.77 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:18.48 | 2:48.13 | 11:08.90 | ||||||
17 | Vs Piger | 2004 | 11:12.45 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 11:10.81 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:19.00 | 2:49.45 | 2:49.45 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:18.86 | 2:45.45 | 5:34.90 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:19.42 | 2:51.44 | 8:26.34 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:14.91 | 2:46.11 | 11:12.45 | ||||||
18 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | 11:17.72 | |||||||
Roskilde Svømning | 12:10.00 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:16.84 | 2:45.94 | 2:45.94 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 1:21.33 | 2:47.13 | 5:33.07 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 1:18.04 | 2:52.27 | 8:25.34 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 1:19.91 | 2:52.38 | 11:17.72 | ||||||
19 | Gsc Piger 2 | 2004 | 11:33.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 11:21.08 | |||||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:22.90 | 2:53.64 | 2:53.64 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 1:20.77 | 2:54.06 | 5:47.70 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:17.97 | 2:49.89 | 8:37.59 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 1:26.11 | 2:55.95 | 11:33.54 | ||||||
- | A6 Piger 2 | 2004 | DSQ | SV 9.1 | ||||||
A6 | 10:58.82 | |||||||||
Freja Møller | 2004 | 1:20.67 | 2:44.01 | 2:44.01 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 1:16.60 | 2:44.45 | 5:28.46 | ||||||
- | Aalborg Piger 2 | 2004 | DSQ | SV 9.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:36.88 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:15.37 | 2:42.49 | 2:42.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |